Natrag   Forum.hr > Razno > Forum Help!

Forum Help! Tehnička pomoć za Forum.hr. Top tema: Forum FAQ

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2010., 01:59   #61
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
@Špranja

Dakle, ovo je kod za quotanje teksta:


Quote:
I sad, možeš taj kod sama tipkati, ali lakše ti je označiti cijeli tekst i onda klikneš na ovu ikonicu zaokruženu na slici pa će ti se tako taj kod pojaviti:


proba 2


nekako kontam da drugi i zadnji quote treba obrisat.. ali brže je nego c/p
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...

Zadnje uređivanje rocket86 : 11.02.2010. at 02:05.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 03:17   #62
[QUOTE=Pangloss;23521809]označiš dio teksta na kojeg želiš odgovorit i klikneš na ovu zadnju pravokutnu ikonicu (koju možeš vidit i ispod u Brzom odgovoru) koja kaže "Wrap
Quote:
tags around selected text"


Šta sam sad zbrčkala?
Meni ne ide. Ja to ne kužim.
__________________
Loving people live in a loving world. Hostile people live in a hostile world. Same world.
Merryn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 17:40   #63
Meni se ovo čini prekompliciranoOno,znam citirati nečiji post,naglasiti,podvući,boldati,kako god ali ne znam odgovoriti na više postova istovremeno,tako da "iscjepkam" tekst i qotam samo dio,recimo samo jednu rečenicu?
Da li mi to itko može objasniti onako fino,detaljno(kao što se objašnjava maloumniku)priznajem,ovakve mi stvari malo teže idu u glavu ali zaista želim naučiti.Želim da moji odgovori zvuče smislenije
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 17:51   #64
Ako želiš citirati samo jednu rečenicu, odabereš ju i na početak i kraj staviš ovo: [ QUOTE] [ /QUOTE] (Između [ i Q ne ide prazno mjesto da ne bi bilo zabune)

Dakle:

Quote:
Ne budi lijena i citiraj nečiji post pa ćeš vidjeti ove zagrade sa quote.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 18:34   #65
Quote:
hipersenzibilna kaže: Pogledaj post
Meni se ovo čini prekompliciranoOno,znam citirati nečiji post,naglasiti,podvući,boldati,kako god ali ne znam odgovoriti na više postova istovremeno,tako da "iscjepkam" tekst i qotam samo dio,recimo samo jednu rečenicu?
Da li mi to itko može objasniti onako fino,detaljno(kao što se objašnjava maloumniku)priznajem,ovakve mi stvari malo teže idu u glavu ali zaista želim naučiti.Želim da moji odgovori zvuče smislenije
evo ovdje je sve lijepo objašnjeno, meni je pomoglo
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 20:42   #66
Quote:
hipersenzibilna kaže: Pogledaj post
Meni se ovo čini prekompliciranoOno,znam citirati nečiji post,naglasiti,podvući,boldati,kako god ali ne znam odgovoriti na više postova istovremeno,tako da "iscjepkam" tekst i qotam samo dio,recimo samo jednu rečenicu?
Da li mi to it
Quote:
ko može objasniti onako fino,detaljno(kao što se objašnjava maloumniku)priznajem,ovakve
mi stvari malo teže idu u glavu ali zaista želim naučiti.Želim da moji odgovori zvuče smislenije
mislim-ovako?
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 20:43   #67
[QUOTE=Merryn;25005469]
Quote:
Pangloss kaže: Pogledaj post
označiš dio teksta na kojeg želiš odgovorit i klikneš na ovu zadnju pravokutnu ikonicu (koju možeš vidit i ispod u Brzom odgovoru) koja kaže "Wrap



Šta sam sad zbrčkala?
Meni ne ide.
Quote:
Ja to ne kužim
.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 16:22   #68
Stvarno nije teško... Običan quote (citat):

Stisneš na gumb, lijepo napišeš svoj odgovor ispod svega toga i stisneš "Pošalji odgovor".


Quote (citat) samo jedne rečenice ili dijela posta:

Stisneš na gumb, izbrišeš sav tekst kojeg ne želiš citirati, tako da ostane samo rečenica ili dio posta kojeg želiš citirati. Važno je da [QUOTE] i [/QUOTE] ostanu netaknuti, tj. citat mora početi s [QUOTE] i završiti s [/QUOTE]. (Veličina slova nije bitna, tj. nema razlike između "QUOTE" i "quote") Opet, napišeš svoj odgovor ispod svega toga.


Ako želiš citirati više rečenica i to rascjepkati:

Najlakše ti je samostalno odvojiti rečenice copy/paste sistemom, i onda samo zalijepiti [QUOTE] ispred tih rečenica i [/QUOTE] iza rečenica. Lijepo si to razdijeli s par redova pomoću tipke Enter da ti je sve pregledno. I onda staviš svoje odgovore između tih rečenica, u prazne prostore. Da ne kompliciram, evo primjer:

Quote:
[QUOTE]Ovo je prva rečenica.[/QUOTE]

Ovo je prvi odgovor.

[QUOTE]Ovo je druga rečenica.[/QUOTE]

Ovo je drugi odgovor.

[QUOTE]Ovo je treća rečenica.[/QUOTE]

Ovo je treći odgovor.
I kad to postaš, izgledat će ovako:



Još jedan primjer toga: https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...7&postcount=41

P.S. Za testiranje, nemoj probati citirati post koji već ima citat (quote) u sebi, jer će ti se sve zakomplicirati. Najbolje je testirati na postu koji sadrži samo tekst, npr. post #57 na ovoj stranici.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 16:45   #69
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post
Niti jedan...

Klikni na ikonicu Quote i onda piši..to je to...

A ako
Quote:
želiš rastaviti post
u dijelove pa onda pisati...napraviš to tako da poplaviš mišem taj dio, pa ikonicu i onda pišeš..prije slanja provjeri izgled, ako ispadne višak riječi qoute, to obriši....treba malo vježbati, ali nije teško....


Vidiš, tako....
ako sad nije dobro
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 16:47   #70
Meni bi ovo trebalo nacrtati
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 17:20   #71
Quote:
hipersenzibilna kaže: Pogledaj post
Meni bi ovo trebalo nacrtati
Spectre ti je nacrtao. Pogledaj njegov post još jednom.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 10:24   #72
Quote:
Spec.tre kaže: Pogledaj post
Ako želiš citirati više različitih postova, odaberi "Multi-Quote" opciju (desno od Quote gumba) za sve postove koje želiš citirati osim zadnjeg, te normalno stisni na Quote gumb u zadnjem željenom postu. Automatski će ti se svi ti postovi staviti u Quote tagove, i onda samostalni možeš micati nepotreban dio teksta, boldati bitno, ubaciti svoje komentare između citata itd.
Najbolje objašnjeno, jednostavno i učinkovito.
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 10:33   #73
Quote:
Pangloss kaže: Pogledaj post
To ti ostane unutar velikog quotea jer nakon šta označiš i citiraš određene dijelove teksta zaboraviš izbrisat onaj veliki quote kojeg si dobija kad si pritisnija ikonu quote na dnu posta. Zato najprije izbriši taj prvi quote prije nego počneš s komentarima na post.
Quote:
No, onda ti se neće prikazat nick kojeg si citira ni link na njegov originalni post, pa možeš napravit ono šta ja uvik radin, a to je da izrežeš
s kraja posta i zalijepiš ga na kraj prvog dijela posta kojeg želiš komentirat, a na ostatak posta primjenjuješ ono "označi pa citiraj".
[/QUOTE]
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 10:35   #74
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
klikni ovo sto sam 'zaokruzio' i napisao iznad njega 'ovo'

Quote:
to ti je quote. klikni, sam ces viditi


samo pazi, ovaj qoute koji ima u zagradama ( / ) uvijek ide na kraj toga što kvotaš, a kvot bez 'kose crtice' ide na početak
plavuso
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 10:41   #75
[QUOTE=Pangloss;23729165]
Quote:
Zato najprije izbriši taj prvi quote prije nego počneš s komentarima na post.
dobro
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 10:51   #76
Quote:
Spec.tre kaže: Pogledaj post

Quote:
Stisneš na gumb, lijepo napišeš svoj odgovor ispod svega toga i stisneš "Pošalji odgovor".

valjda bu dobro
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 10:53   #77
[QUOTE=Spec.tre;25093118]

Quote:
Stisneš na gumb, lijepo napišeš svoj odgovor ispod svega toga i stisneš "Pošalji odgovor".


je sad ok
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 10:53   #78
nije,kak da mi nick ostane onak normalno napisano,a ne gore
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 15:05   #79
Kao što sam već napisao:
Quote:
Spec.tre kaže: Pogledaj post
P.S. Za testiranje, nemoj probati citirati post koji već ima citat (quote) u sebi, jer će ti se sve zakomplicirati. Najbolje je testirati na postu koji sadrži samo tekst, npr. post #57 na ovoj stranici.
Problem koji ti radiš je - ne zatvaraš sve quote tagove. Za svaki quote tag kojeg otvoriš, moraš ga i zatvoriti. Dakle, za svaki [quote] ili [QUOTE] mora postojati i njegov par: [/quote] ili [/QUOTE].
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 18:10   #80
Quote:
-Antonija- kaže: Pogledaj post
vježbam

još vježbam


to bi trebalo bit to
evo isprobavam prvi put multi quote

Quote:
alison kaže: Pogledaj post
možda mi sad uspije


možda...


da bar

jupi, bravo ja.....
ma piece of cake
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:48.