Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2004., 23:58   #1
Exclamation Pif

Iliti politicki investicijski fond. Nu, da krenem od pocetka.

Politicka scena u Hrvatkoj je vrlo nekvaltetna. Ljudi zele vidjeti bolje, zele vidjeti vise od pozera koji su desetljecima obecavali, a da nista nisu postigli. Ljudi su siti boja. Ljudi su siti raznih spletkara.

No, drzava je u velikoj moralnoj krizi, a defetizam je usao u svaku poru drustva. Pojedinci koji su spremni raditi za opcu dobrobit, pravi politicari, ne razni spetkari sada su prava rijetkost. Ja sam jedan od njih. I znam da ce nova politicka snaga na kojoj radim, vrlo lako probiti na svjetlo dana u takvoj opustosenoj politickoj sceni.

Znam da ce ta snaga pokrenuti Hrvatsku i dati joj zivot. Naravno, nova snaga nije u milosti kod postojeceg establishmenta koji je sprega raznih pozicija i laznih opozicija, laznih revolucionara, laznih boraca za ljudske prava.

Nova politicka snga mora potpuno neovisno o tom postojecem establishmentu ojacati i preuzeti vlast u ovoj zemlji.

Ta politicka snaga, neopterecena osobnom prosloscu, neopterecena spregom sa kriminalom i drugim vidovima zlocinacgog ponasanja, vrlo ce brzo i kvalitetno osposobiti drzavnu upravu da radi ono sto je toj upravi duznost. Da stiti interes njezinih gradjana, da im pomaze, a ne da ih koci u osobnom napretku.

I sada da predjem na razlog zasto pisem ovaj post.

Ta snaga da bi se uspjele boriti sa postojecim establishmentom treba financijsku potporu.

Kako je investicija vrlo korisna za Hrvatsku drzavu, kako je financiranje projekata koji su za opce dobro krajnje pozitivna stvar, potrebno je to financiranje uciniti jos pozeljnijim.

I zato vjerujem da je potrebno uspostaviti nekakav investicijski fond, gdje ce pojedinci prema zakonu ponude i potraznje, u odnosu prema ulozenom novcu i drustveno utvrdjenom riziku, adekvatno i profitirati.

Na taj nacin spajamo lijepo sa korisnim. Na taj nacin osobno dobivam fnacnisjku potporu koja mi je potrebna za projekte od opceg interesa koje radim, a pojedinci koji inverstiraju u te projekte, odgovarajuce i profitiraju, ukoliko se projekt pokaze korisnim.

U ovoj ocajnoj situaciji, ono sto mogu primjetitii jeste da ce se politicko poduzetnistvo pokazati daleko najisplativijim i da cemo na taj nacin konacno pokrenuti Hrvatsku sa svjezim uplivom kapitala u korisne politicke projekte.

Sad me zanima sljedeca stvar. Kako uspostaviti politicki investicijski fond u Hrvatskoj? Imate li koju misao koja bi se mogla pokazati korisnom?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 13:27   #2
Investicijski fond koji ce ulagati novce u politicke projekte? Ti si lud
A jos ludji su oni koji ce eventualno kupovati udjele u takvom investicijskom fondu, iako sumnjam da se on uopce i moze osnovati. Nekako ga ne mogu smjestit ni u dionicke ni u obveznicke, niti u bilo kakvu mjesavinu

Inace, pif kratica vec postoji i znaci privatni investicijski fond
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 13:32   #3
Quote:
banderas kaže:
Inace, pif kratica vec postoji i znaci privatni investicijski fond
Privatizacijski
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 13:38   #4
sorry, lapsus
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 20:18   #5
Quote:
banderas kaže:
Investicijski fond koji ce ulagati novce u politicke projekte? Ti si lud


Sad dosta osjcaja srece i zadovoljstva.

Budimo realni. Iz drzave dnevno biva isisano desetke milijona €, ako ne i mnogo vise. Ona ekipa koja smanji taj isisaj, putem realziranih politickih projekata, ima puno pravo na visoku nagradu za tu realizaciju. Naravno, politickoj snazi trebaju pare, odnosno politicki investitori.

Mi imamo mogucnost nastaviti furat stvari netransparentno, gde ce stvar kostat drzavu mnogo vise nego da je onako kako treba biti, transparentno. Opet, kako se radi o ogromnim koliicnama love i rizicnosti posla, jasno je da profit mora pratiti takvo ulaganje.

Sad jos moramo uspostaviti fond, a ljudi kojima je to interes su obicni gradjani i naravno poduzetnici skloni novom i vrlo profitabilnom trzistu.

Quote:
A jos ludji su oni koji ce eventualno kupovati udjele u takvom investicijskom fondu, iako sumnjam da se on uopce i moze osnovati. Nekako ga ne mogu smjestit ni u dionicke ni u obveznicke, niti u bilo kakvu mjesavinu

E, ali kada to napravimo, kada usposvimo neki jednostvani mehanizam povratne sprege, imat cemo nesto vrlo opako. BTW, kako je i takav projekt vrlo potreban drzavi, oni koji ga budu ralizirali, morat ce snositi odgovarajuci profit

Quote:
Inace, pif kratica vec postoji i znaci privatni investicijski fond [/B]
Jebiga.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.