Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2013., 12:42   #41
Lirakp jel to naručuješ preko neta ili si dobila na privatan recept? Ja sam tražila te kapi pa mi je rekla ženskica u ljekarni da se uvoze iz Njemačke i da treba privatan recept od doktora.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 22:15   #42
nije nikakav recept...u mom gradu ih se nije nigdje moglo naći jer su ih ljekarne uglavnom prestale naručivati, ali ja sam u jednoj od ljekarni uspjela dogovoriti da mi ih nabave...treba biti uporan, tražiti šefa i sl. ...u zagrebu vjerujem da ih ne bi bio problem nabaviti...mislim da ima i po internetu za naručiti, ali u to se nisam upuštala...sretno!...javi porukom ako trebaš pomoć
lirakp is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 00:17   #43
Nisam iz Zg. Naručili smo preko neta, ovi u ljekarnama nemaju na lageru i moraju uvoziti iz Njemačke i traže privatan recept jer ih valjda u protivnome hzzo zeza zbog interventnog uvoza.

Ja sam slično prošla sa jednim gelom za oči, doktorica mi viče da mi ne treba recept i da mogu kupiti bez, ove u ljekarnama viču da moraju uvoziti iz Njemačke i da moraju imati papir na temelju kojeg to uvoze i da moram imati privatni recept.

Jel curica i dalje fino papa i dobiva na težini?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 30.12.2013. at 00:22.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 11:40   #44
mogu oni naruciti i bez recepta samo im je recept jamstvo kako cete doc po to i da im nece ostati trosak i na lageru. Ne znam jedino sto im ne bi bilo jednostavnije da im se ostavi kapara...valjda ih mori fiskalizacija.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 12:35   #45
O jebem im sunce.

Al opet nije mi jasno. Recimo taj moj gel koji sam gore spomenila, to u toj ljekarni stalno imaju na lageru jer je ljekarna blizu očnoga i jako puno ljudi kod njih uzima jer im doktori kažu da kod njih ima stalno. Tako sam i ja, nije mi se dalo čekati da ovi u ljekarni kod mene naruče pa da mi dođe za 3 tjedna nego sam otišla tamo i na temelju tog crnog recepta podigla odmah gel.

A što se tiče tog Beby plexa, ovi su to imali na lageru u jednoj ili dvije ljekarne u RH, ali mi je rekla da svejedno treba taj recept. Uglavnom naručili smo preko neta, treba doći ovih dana.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 22:19   #46
jesu li pomogle kapi?....mi u petak idemo u klaićevu na prvi pregled gastroenterologa...malo sam tjeskobna....a i opet sve lošije jede, još uvijek joj uspijem većinu obroka dati ali sve teže i teže, počela sam ju opet nosat na rukama, otvarat prozore i čekat da se pojavi kakav pas ne bi li ona zinula ....boli me duša pri pomisli da će ju tamo izmučit i koliko će se isplakat a najvjerovatnije ništa nećemo otkriti...
lirakp is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 23:46   #47
Nemam blage, ima mala faze kad hoće fino klopati i kad zeza.

To vam je prvi posjet gastroenterologu? Jel dobiva malena na težini (valjda sam dobro zapamtila da je curica u pitanju)?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 13:36   #48
je, prvi put, a nekako nemam vjere da ćemo išta korisno iz toga izvuć...a dobiva pomalo na težini, ali opet sve lošije i opet sve više moram izmišljat gluposti da pojede ta tri obroka...a lagano gubim ideje i pamet, da ju pustim ne bi ništa opet jela....
lirakp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 13:59   #49
Zašto to misliš? Možda ima intoleranciju ili alergiju na nešto pa joj smeta za probavni sustav i onda odbija hranu. A jel baš ništa ne jede sa oduševljenjem?

Jel vam dao doktor možda maltodekstrin ili ensure plus? To je prah koji služi kao dodatak prehrani djeci i osobama koji iz nekog razloga ne unose dovoljno hrane u sebe i gube na težini. Ensure ima u različitim okusima, čokolada, vanilija pa je pitko. Evo pročitaj malo: http://coner.hr/ljekarne/?str=savjeti&izsavjeta=89
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 16:16   #50
Pošto sam bila mršavo dijete, nisam htejla jesti, nabavljani su mi sirupi za apetit. Javile su mi se prateće bolesti koje prate netoleriranje glutena, tj celijakiju. Pročitala sam par vaših postova, ne vidim da itko spominje gluten.

Cijeli život sam obilazila liječnike koji mi nisu mogli dati odgovor na mnogobrojne tegobe, 10 godina gastoenterolških ćakula i ništa kao da me nitko nije slušao što im govorim. I našla se jedna pamena osoba nakon 35godina poslal me ciljano specijalisti koji liječi celijakiju i testirana sam na glutensku preosjetljivost.
Nemam celijakiju, osjetljiva sam na gluten i to se nije potvrdilo krvnom analizom (bila negativna antitjela), nego biopsijom crijeva(slično gastroskopiji). Imala sam sreću da je potvrđeno na 3 uzorka tkiva što se smatra premalo, treba tražiti minimalno 6 uzoraka ili više (savjet stručnjaka koji se bave tom problematikom).
Nakon glutenske dijete stanje se poravilo. Ali mi je borba do tada uništila život i zdravlje.

Evo tu link sa nekim informacijama. Simptomi oboljelih su različiti i ovo su neki, ali nemorate imati sve od simptoma i iste kao drugi.
Alergija i preosjetljivost, i pak celijakija nisu isto. Alergija je nošto posve drugo od ovo drugo dvoje.

Simptomi bolesti


http://www.celijakija-pgz.hr/index.php/celijakija/celijakija-simptomi


Prateće bolesti i stanja

http://www.celijakija-pgz.hr/index.p...lesti-i-stanja

Vezane autoimune bolesti

http://www.celijakija-pgz.hr/index.p...oimune-bolesti

Gluten i hormoni

http://www.celijakija-pgz.hr/index.php/celijakija
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 22:21   #51
mojoj maloj su krvnim testovima isključili celijakiju, kao i alergiju na pšenicu....koliko sam ja shvatila neke invazivnije pretrage se ne rade ako nema ozbiljnih indikacija za to...sad čekamo što će gastroenterolog reći....ona je imala kašaste stolice i otkrivena je alergija na mlijeko, otkad smo to izbacili stolice su joj normalne...o celijakiji sam se načitala jako puno i stalno me to kopkalo, ali osim manjka apetita ona se sada po ničemu ne uklapa u tu sliku, pa se nadam da nije riječ o tome...
lirakp is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 03:12   #52
Ni ja se nisam uklapala pa su mi crijeva atrofirala. Svaki mi je zglob izjedene hrskavice, došla sam gotovo od iznemoglosti da sa postelje nisam mogla ustati. Ali svaka godina mog života je imala drugačiju fazu i simptome.

Ni meni krvni test nije nikada ništa pokazao, besprjekoran je. Ni moj test nije pozitivan na pšenicu niti bilo koju žitaricu. A crijeva su pokazala problem.
I ja sam mislila da se ne uklapam u tu sliku, ali eto.
Ovo je informativno što sam stavila, nek vam se nađe.
Ludi sa nednošenjem glutena imaju prateću pojavu nepodnošenja laktoze.
Kod mene su se faze toleriranja mlijeka izmjenjivale.

Žao mi je da se dječica pate, a vjerujte uvjek ima neki razlog.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 17:21   #53
Moja beba ne zeli jesti

Najpre pozdrav svim mamama.
Procitala sam sve postove do sada i zaista je strasno i procitati a kamoli dozivljavat svakodnevno tako nesto.
Naime ja sam mama blizanaca ,sada 17mjeseci starih.jedan od njih je sa tri mjeseca dobio alergiju na protein mlijeka i dosta se namucio dok nismo dosli do dijagnoze..da ne pominjem da mu i digestivni trakt nije sazrio ljepo jer su ranije rodjeni.
Od 5 mjeseca dojenacke dobi do dana danasnjeg se mucimo sa hranjenjem i bilo je perioda kada sam ga uspijevala hraniti i to samo zahvaljujuci strogom pridrzavanju programa spavanja i jedenja....dok se nije razbolio pre dva mjeseca i posle deset dana nejela zavrsi
I u bolnici u Solunu na infuziji. Od tada odbija gotovu svu hranu sem sike i ne mozemo ga nikako naterati da jede. Pojede mozda ukupno 100g krute hrane na dan i to uz mnogo muke.
Obisli smo sve doktore Soluna i svi tvrde da je psiholoski jer je on zdrava vesela beba i ne shvataju nas zaozbiljno.
Danas nam je bebin gastrolog preporucio neku cijev koja se gura kroz nos do zeludca i prijeko nje se daje hrana. A ako to kaze "bude cupao"onda gastros toma....
Ne zelim ni misliti o tome da mi dijete ima rupu na trbuhu i da jede na nekakve cijevi...
Razmisljam se ne poslusati doktora nego ga pustiti da tako malo papa pa dokle stignemo tako.
Molim mame da mi daju mozda neki savet...da li mogu bebe ziveti sa tako. Malo hrane.... Doktor kaze da ako ne uradimo cijevi da mu se mozak nece moci razvijati. Inace mali Mihalis ima 9300kg vec peti mijesec i visok je 80cm.
Hvala unaprijed
Jasnas80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 13:16   #54
Quote:
Jasnas80 kaže: Pogledaj post
Najpre pozdrav svim mamama.
Procitala sam sve postove do sada i zaista je strasno i procitati a kamoli dozivljavat svakodnevno tako nesto.
Naime ja sam mama blizanaca ,sada 17mjeseci starih.jedan od njih je sa tri mjeseca dobio alergiju na protein mlijeka i dosta se namucio dok nismo dosli do dijagnoze..da ne pominjem da mu i digestivni trakt nije sazrio ljepo jer su ranije rodjeni.
Od 5 mjeseca dojenacke dobi do dana danasnjeg se mucimo sa hranjenjem i bilo je perioda kada sam ga uspijevala hraniti i to samo zahvaljujuci strogom pridrzavanju programa spavanja i jedenja....dok se nije razbolio pre dva mjeseca i posle deset dana nejela zavrsi
I u bolnici u Solunu na infuziji. Od tada odbija gotovu svu hranu sem sike i ne mozemo ga nikako naterati da jede. Pojede mozda ukupno 100g krute hrane na dan i to uz mnogo muke.
Obisli smo sve doktore Soluna i svi tvrde da je psiholoski jer je on zdrava vesela beba i ne shvataju nas zaozbiljno.
Danas nam je bebin gastrolog preporucio neku cijev koja se gura kroz nos do zeludca i prijeko nje se daje hrana. A ako to kaze "bude cupao"onda gastros toma....
Ne zelim ni misliti o tome da mi dijete ima rupu na trbuhu i da jede na nekakve cijevi...
Razmisljam se ne poslusati doktora nego ga pustiti da tako malo papa pa dokle stignemo tako.
Molim mame da mi daju mozda neki savet...da li mogu bebe ziveti sa tako. Malo hrane.... Doktor kaze da ako ne uradimo cijevi da mu se mozak nece moci razvijati. Inace mali Mihalis ima 9300kg vec peti mijesec i visok je 80cm.
Hvala unaprijed
Joj tako mi je teško čuti ovo i bas mi je zao. Moj dječak ima 15 mj i rođen je hipoton, vježbamo puno, jos nismo prohodali, ali se nadamo da ćemo ubrzo i da puno ne duljim s našim ostalim problemima. Kad smo počeli dohranu dosta bi znao povraćat i danas zna povratiti i često ga je teško nahranit(odbija jesti) ali s obzirom da dosta vježbamo i da neke vježbe zahtjevaju da za vrijeme izvođenja moramo gledati crtić da bi on dopustio da izvedemo neku vježbu shvatila sam u jednom trenutku da ako mu je upaljen crtić na laptopu da pojede bez velikih problema. Znam da nije najpametnije da djete jede uz laptop, ali šta da radim bar pojede, puno manje odbija hranu. Ako ovo nisi probala probaj pa vidi. Najbolji crtici su na Youtubeu. Moj voli ove crtice šta pjevaju. Joj nadam se da ćete uspit rješiti problem, jer znam kako je teško kad je djetetu nešto.
Amita2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 13:31   #55
Pozdrav svim roditeljima

Malo da osvježim temu...

Kako su vaša dječica? Kako napreduju?

Ima li neka mama/tata koji trenutno muče muku s ovom dijagnozom? Pogotovo ako je riječ o skroz malim bebicama...kako ih uspijevate nahraniti? Posebno me zanimaju iskustva mama koje ne doje, a bebe odbijaju bočicu (čak i na spavanju), kapaljku, špricu, kljun, zgražavaju se nad pokušajima nadohrane žlicom rižinom ili voćnom kašicom.

Unaprijed hvala na odgovorima i podijeljenim iskustvima
Brontola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.