Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2013., 07:25   #2961
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
ja nisam vidjela ni jela kadaif bez dodataka/punjenja od oraha,suhog grožđa,pistacija...
Obično se na jedan sloj rezanaca stavi punjenje pa se prekrije drugim slojem,peče i zalijeva agdom.Stara majka moje prijateljice je radila sama i rezance pa na sloj rezanaca stavljala rezane lješnjake i suho grožđe,motala kadaif u rolu i tako ga pekla.Naročito sam voljela kad je agdu radila s mandarinama.
Naravno, domaćica koja drži do sebe sama pravi kadaif i suši ga u pećnici. Ne smije posmeđiti! Siromah ga jede samoga, prelivenog. Tako ga se jelo u obiteljima kojima sam ja dolazio u goste. Djeca ga zato obično ne vole. Bolje su im hurmašice i đul pite i baklave. Autres hommes, autres mœurs, kako bi Mujo rekao.
Emericzy is offline  
Old 22.02.2013., 19:53   #2962
Taman dosla iz Orijenta. Ja ne strajkam. Koliko kostali da kostali, meni su n puta bolji od svih ostalih, a guste mi nije problem platit, ako mogu.
Uzela Very berry, jer je jos nisam jela i nje se dobije bas velika feta i tijesto me podsjeca na padispanj i limun se osjeti i i puno bobica, krema je obicna slasticarska i meni malo teza. Pozdrav s juga - malo za ubit nostalgiju i macaronse. Mojoj sreci nema kraja
Tavanka is offline  
Old 25.02.2013., 16:39   #2963
mi smo redovni u cukeraju i sad se moram potužit da je ovo drugi put da je pita od voća bila nefina
prvi smo put probali od malina i još nekak pojedeš, al današnja od limuna uf
puna štaubšećera, pregorka, tijesto žilavo i takvo najbolji dio kolača
torta od sira je standardno ok
jel ima neko da je redovit u cukeraju i primjetil da kvaliteta pada od kad su se proširili?
uvijek ista priča - novo i fino, ide ima jer su dobri pa se prošire i kvaliteta odmah pljusne
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Old 26.02.2013., 08:25   #2964
Quote:
*RE* kaže: Pogledaj post
mi smo redovni u cukeraju i sad se moram potužit da je ovo drugi put da je pita od voća bila nefina
prvi smo put probali od malina i još nekak pojedeš, al današnja od limuna uf
puna štaubšećera, pregorka, tijesto žilavo i takvo najbolji dio kolača
torta od sira je standardno ok
jel ima neko da je redovit u cukeraju i primjetil da kvaliteta pada od kad su se proširili?
uvijek ista priča - novo i fino, ide ima jer su dobri pa se prošire i kvaliteta odmah pljusne
Pa i ne baš...
Ne vidim neku razliku između Jaruna i Malog placa.
Najbolja im je torta od lješnjaka i sitni kolači.Ostalo je oduvijek konfekcija tak da baš i nema nekog pada kvalitete.
Dlapek is offline  
Old 26.02.2013., 16:42   #2965
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Pa i ne baš...
Ne vidim neku razliku između Jaruna i Malog placa.
Najbolja im je torta od lješnjaka i sitni kolači.Ostalo je oduvijek konfekcija tak da baš i nema nekog pada kvalitete.
Slažem se. Prhka torda od lješnjaka i suhi kolači. To je odlično. Zna biti dobra i torta od tri čokolade.
Emericzy is offline  
Old 27.02.2013., 15:10   #2966
Super im je i ledeni vjetar s jagodama dok je sezona.
Zlogermo is offline  
Old 27.02.2013., 15:49   #2967
Quote:
Zlogermo kaže: Pogledaj post
Super im je i ledeni vjetar s jagodama dok je sezona.
Pa to nije nekaj posebno.To se peče pod normalno.
Dlapek is offline  
Old 27.02.2013., 19:04   #2968
U slastičarnici Trakošćan su mi već treći put podvalili zagorenu bućnicu! Najbolje što otvorim škarnicl tek kad dođem u ured a kako idem tamo jako rijetko, svaki put zaboravim da su me prošli put zajebali. Pa opet nasjednem.
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Old 28.02.2013., 01:59   #2969
Oprostite što ovako upadam (možda je već negdje prije bilo rečeno) ali da li znate ijednu slastičarnu koja dostavlja kući kolače razne? Znači ne cijelu tortu nego mix kolača koje si sam odabereš iz njihove ponude
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Old 28.02.2013., 06:15   #2970
Quote:
Mopsly kaže: Pogledaj post
Oprostite što ovako upadam (možda je već negdje prije bilo rečeno) ali da li znate ijednu slastičarnu koja dostavlja kući kolače razne? Znači ne cijelu tortu nego mix kolača koje si sam odabereš iz njihove ponude
Dostavlja najbolja zagrebačka slastičarnica Čokolada iz Šulekove, 095 50 71 405.

Mislim da imaju neko minimalno ograničenje na gratis dostavu od cca 50-tak kn.

Obavezno probaj njihovu Glamurku, Leonardu, čoko-lješnjak tortu, tortu od čokolade i naranče i ako ti paše kombinacija jako crne čokolade s chilijem onda Kajenku pa ćeš kužiti zašto kažem da su najbolji.
Pellaprat is offline  
Old 28.02.2013., 12:22   #2971
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Dostavlja najbolja zagrebačka slastičarnica Čokolada iz Šulekove, 095 50 71 405.

Mislim da imaju neko minimalno ograničenje na gratis dostavu od cca 50-tak kn.

Obavezno probaj njihovu Glamurku, Leonardu, čoko-lješnjak tortu, tortu od čokolade i naranče i ako ti paše kombinacija jako crne čokolade s chilijem onda Kajenku pa ćeš kužiti zašto kažem da su najbolji.
potpisujem za Cokoladu, jedina zamjerka sta zadnjih par puta predvecer zatvoreno , a ove sa chilijem sam 2 puta dobila par feta za cijenu jednog komada, jer je ljudima bila prespicy, a meni je

jucer Srsek, Zavrtnica; cheese bez ikakve veze, podloga neka raskvasena, krema dosadna, neka pita s ribizlima preslatka, coko torta ok, a toplo preporucam coko naranca pita i onu od ljesnjaka
Tavanka is offline  
Old 28.02.2013., 13:21   #2972
Hvala vam puno!
Naime doma sam sa teškom gripuštinom (temperatura mi ne pada ispod 38 iako pijem tablete za snižavanje iste ) pa nisam baš sposobna raditi sama neki kolač a naravno da mi se baš sada jedu kolači
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Old 28.02.2013., 13:24   #2973
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Meni je skroz neobično kad od kadaifa prave baklavu. OK, znam da je to u nekim zemljama običaj, npr. Grci to rade, ali bi biti je kadaif ono rezančasto tijesto, a ne kolač od tog tijesta napunjen svim i svačim. Izvorno je kadaif vrsta tankih slatkih rezanaca. Prelije se šećernom ili medenom otopinom, kao baklava i tako se jede.
Izvorno da, ali sada stvarno svasta rade od kadaifa. Jednom prilikom mi je prijatelj koji je zavrsio Cordon Bleu objasnjavao da su tamo radili kao neke kupole od kadaifa koje se lijepe medom (uspijeva svaka petnaesta), te ih onda pekli i punili pisatciom.

Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Slažem se. Prhka torda od lješnjaka i suhi kolači. To je odlično. Zna biti dobra i torta od tri čokolade.
Torta se zove Krhka.

Quote:
Blanche Dubois kaže: Pogledaj post
U slastičarnici Trakošćan su mi već treći put podvalili zagorenu bućnicu! Najbolje što otvorim škarnicl tek kad dođem u ured a kako idem tamo jako rijetko, svaki put zaboravim da su me prošli put zajebali. Pa opet nasjednem.
Sad vise nemas brige, prosli tjedan ih je porezna zapecatila.
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Old 28.02.2013., 14:13   #2974
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Dostavlja najbolja zagrebačka slastičarnica Čokolada iz Šulekove, 095 50 71 405.

Mislim da imaju neko minimalno ograničenje na gratis dostavu od cca 50-tak kn.

Obavezno probaj njihovu Glamurku, Leonardu, čoko-lješnjak tortu, tortu od čokolade i naranče i ako ti paše kombinacija jako crne čokolade s chilijem onda Kajenku pa ćeš kužiti zašto kažem da su najbolji.
e, a jel se u bespucima neta moze naci kaj nude i kolko love? stranica im je u radovima a na fejs nemrem

cijeli grad je u dostavnoj zoni ili?
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Old 28.02.2013., 16:28   #2975
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
e, a jel se u bespucima neta moze naci kaj nude i kolko love? stranica im je u radovima a na fejs nemrem

cijeli grad je u dostavnoj zoni ili?
Samo na fejsu.
Za dostavnu zonu ne znam, na fejsu ne piše nikakvo ograničenje.
Pellaprat is offline  
Old 28.02.2013., 17:13   #2976
Quote:
mmz<3 kaže: Pogledaj post


Sad vise nemas brige, prosli tjedan ih je porezna zapecatila.
Daj me nemoj. Pa bila sam prekjučer tamo
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Old 28.02.2013., 17:20   #2977
Ja sam si dao truda uploadati to s njihovog Fejsa, nadam se da nije presitno za čitati, ako je- ubacite u Maj Pičkrz na kompu i povečavajte raznim viewerima:

http://imageshack.us/photo/my-images...271306219.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images...271306219.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images...271305949.jpg/


EDITpiaf: Kliknite na fotku kad otvorite link i povećat će se na vidljivo velika slova.
Deedy is offline  
Old 28.02.2013., 20:32   #2978
Quote:
Blanche Dubois kaže: Pogledaj post
Daj me nemoj. Pa bila sam prekjučer tamo
Pricamo o onoj na cvjetnom?Prekjucer kad sam isla na posao je jos bila zatvorena doduse u pola 6 ujutro...
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Old 28.02.2013., 23:40   #2979
Quote:
mmz<3 kaže: Pogledaj post
Pricamo o onoj na cvjetnom?Prekjucer kad sam isla na posao je jos bila zatvorena doduse u pola 6 ujutro...
U Bogovićevoj. Normalno su radili.
I bućnice su im poredane na dnu vitrine tako da se vidi samo zadnji red koji izgleda dobro, ne znam od kuda izvlače te pogorene i to svaki put
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Old 01.03.2013., 08:24   #2980
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ja sam si dao truda uploadati to s njihovog Fejsa, nadam se da nije presitno za čitati, ako je- ubacite u Maj Pičkrz na kompu i povečavajte raznim viewerima:

http://imageshack.us/photo/my-images...271306219.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images...271306219.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images...271305949.jpg/


EDITpiaf: Kliknite na fotku kad otvorite link i povećat će se na vidljivo velika slova.
hvala ti puno

bas ne volim kad se biznis oglasava samo putem fejsa
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.