Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2017., 07:38   #7761
Evo kralja njuskala:

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacal...oglas-23767664

Kod mene Led Zeppelin
...potiho i predivno.


Muci me TV. Mislim da cu ipak morati na 50 inca jer mi velicina 55 zagospodari dnevnom sobom...(ijako se odupirem toj tezi)

A kada odlucim / rijesim TV onda rijesavam smjestaj komponenti.

Zadnje uređivanje Angelbyu : 21.10.2017. at 08:02.
Angelbyu is offline  
Old 21.10.2017., 08:54   #7762
Čuj nevjerojatna stabilnost, nevjerojatna je i cijena
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Old 21.10.2017., 10:31   #7763
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
http://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacal...oglas-23352445

Moguće se zabunil s jednom nulom...
Ovaj iz oglasa je prodan ovaj tjedan.....znam iz prve ruke....
olif is offline  
Old 21.10.2017., 11:21   #7764
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Evo kralja njuskala:

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacal...oglas-23767664

Kod mene Led Zeppelin
...potiho i predivno.


Muci me TV. Mislim da cu ipak morati na 50 inca jer mi velicina 55 zagospodari dnevnom sobom...(ijako se odupirem toj tezi)

A kada odlucim / rijesim TV onda rijesavam smjestaj komponenti.
50" ??? Meni jedino financije mogu biti ograničavajući faktor... jer planiriao sam kupiti 85" no budući da su strašno skupi kupit ću 75. Pa televizor i mora gospodariti dnevnim boravkom. Ako imaš mjesta uvijek kupi onaj veći, možda ti bude čudno prvih dana no znat ćeš to cijeniti poslije... A između zvučnika je gotovo 2m znači stane i puno veći tv, 85-90"

Zadnje uređivanje tekac : 21.10.2017. at 11:34.
tekac is offline  
Old 21.10.2017., 11:54   #7765
Na kamin ga ne mogu staviti, dakle ide na nosac / ruku u rupu.
Rupa je OK za 50 inca.
Ako stavim 55 ide prko kamina do kamena...
Shebe kompoziciju cijelog dnevnog boravka.

A imam ipak predobre zvucnike da mi TV dominira sobom.
Angelbyu is offline  
Old 21.10.2017., 12:48   #7766
Ah... ne znam kakav imaš raspored. Ja sam jedan dio dnevnog boravka širok 290cm ostavio isključivo i samo za tv i hifi ormarić sa komponentama. Sad su mi zvučnici razmaknuti oko 205cm, odnosno od sredine jednog do drugog zvučnika oko 230cm. Nekih 60cm od zida iza do zadnje strane kutija. Optimum bi mi bio nekih 20cm manji razmak i 20-30 veća udaljenost od zadnjeg zida. Dobio bih na definiciji basova (provjereno) i stabilniju zvučnu pozornicu. Ovakav raspored je jer imam 202cm širok tv/hi ormar. Žao mi ga je prepravljati a i mislio sam da će doći 85" tv širine oko 190 cm no budući da neće još bar nekoliko godina očito ću morati napraviti jedan od 175-180cm, dovoljno za 3 hifi komponenete po 43-44cm širine plus jedna uža, DAC npr. I 75" TV Materijal i alat sam pripremio, samo još razmišljam o detaljima. Gotovi ormarić sam danima uzalud tražio na internetu, mogu ili tražiti da mi naprave po narudžbi ili napraviti sam Šteta mi je gubiti vrijeme na izradu ormarića kad mogu za to vrijeme uživati u dobrom zvuku No do Božića će sigurno biti gotov.

ps: ti si kriv što upravo slušam: "stairway to heaven"

Zadnje uređivanje tekac : 21.10.2017. at 13:07.
tekac is offline  
Old 21.10.2017., 13:16   #7767
Ja imam zbog kamina, rupe, vrata (prolaza) 4 m razmak medu zvucnicima (jednom sam i sliku stavio) pa je to i jedan od razloga Cremona Auditora (sirina pozornice)
Ja cekam s ormaricima da rijesim TV jer mi je to najveca varijabla.
Ili ide metalni s drvenim plohama i iglama ili cu u zid konzolno izbaciti nosace metalne u postojecoj rupi pa na njega drvo s iglama.

Uglavnom trenutno jako zadovoljan zvukom.

Sutra mi dolazi familija na jubilarni 27. pa cistim po kuci i smisljam meni...

Slusam Becksa...beckground.


Sex je predigra dobrom soundu.
Kada si stariji, shvatis da je predigra gubljenje vremena...osim ako su LP u pitanju.
Angelbyu is offline  
Old 21.10.2017., 13:19   #7768
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
http://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacal...oglas-23352445

Moguće se zabunil s jednom nulom...
Ovaj iz oglasa je prodan ovaj tjedan.....znam iz prve ruke....
Nula više-manje, što je to za audiofila koji drogu uzima na uši, a ne kroz špricu.
konjokradica is offline  
Old 21.10.2017., 13:20   #7769
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Čuj nevjerojatna stabilnost, nevjerojatna je i cijena
Jebo majku, skupo.
konjokradica is offline  
Old 21.10.2017., 13:25   #7770
Zvučnički kablovi Audiotruth Forest+
Predao: Milan
tel. 098/327907
broj oglasa 4252
oglas vrijedi do: 18.12.2017.
vrsta oglasa: prodaja
Prodajem 2x2m zadnju i najbolju inačicu Forest+ zvučničkog kabela terminiranog Audioquest SureGrip 300 BFA bananama. Stanje i kvaliteta terminacije vidi se na slikama. Cijena 2300 kn. Pod račun može RCA interkonekt.
Cijena: 2.300,00 Kn


Dobra prilika za kolegu @tuteka....naravno, ako snizi cijenu za 300-500 kn....kvalitetno je treminirano....
olif is offline  
Old 21.10.2017., 13:53   #7771
Skinuo u FLACU Katu Peric za malu...
Uuopce ne zvuci to lose, osim onog komada kada je untrakicama koji mi se puno vise svidao uzivo na TVu...u flacu to zvuci preobicno.
Ne kuzim.
Angelbyu is offline  
Old 21.10.2017., 13:53   #7772
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
...
Uglavnom trenutno jako zadovoljan zvukom.

Sutra mi dolazi familija na jubilarni 27. pa cistim po kuci i smisljam meni...

Imaš 27 godina? Ja sam više od toliko u hifi vodama. Evo danas mi punica slavi 70. rođendan, pa su već počeli pristizati gosti dok se ne bude išlo u dom. I sad više ne slušam zeppelin nego po željama gosti: slavonske lole i tamburaše Zvonko Bogdan i slično... jubito ... njima dobro...u tim godinama više sluh nije što je bio...A kasnije dolazi tamburaški bend, živa glazba . Prava fešta. 70 ljudi !!! Za svaku godinu po jedan.
Naravno, nisam punici "iznajmio" pravi hifi sistem nego onaj drugi sa malim monitor zvučnicima.
tekac is offline  
Old 21.10.2017., 13:57   #7773
Je...ima 27 godina...ak pomnožiš sa dva......
...to je godišnjica....

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/sonu...oglas-23139497

@Angel, prilika da dojdeš u Metropolu i pogledaš konačno pravu SF kištru (upola cijene)...
olif is offline  
Old 21.10.2017., 14:01   #7774
A onda dobro... meni je slijedeći mjesec 19-ta, nisam žurio sa ženidbom

No zato imam 2 sina od 18 i pol...

Olympica? E to već jesu pravi zvučnici a ne neke igračke, kremonica i slično
tekac is offline  
Old 21.10.2017., 14:31   #7775
Decki ...
JUBILARNI 27.
Sutra familija...divlja plavorepa tunica, carpacio pasteta, pa lignje punjene skampima i pohane kozice sa kruhom sa domacim malinovim i cesnjakom, pa tun stake na posteljici od rige i palentom kunpiricon.

Sljedeca subota za drustvo...domaca piva, chilli con carne, belgijski pivski gulas i tripice na trijestinski.

A Olympica...kao sto za mene Philips od kada je main in Kina ili Honda made in Turkie ili GB nece biti Honda...tako ni Sonus Faber poslije Serblinija nece biti Sonus Faber.

Nije sve u velicini, nesto je i u konstrukciji i tehnici..?


Ako bude prilika probam doci, ali imam guzvasti raspored s poslom...

Ma ponudio bih ja u zamijenu Auditorice (mozda cak i RELa) ali nekako mi nije to to.
35000 je 5000 eura, novi su mislim 7000 eura.
A to je zapravo najslabiji samostojeci model ne izraden u Kini (djelovi su danas sigurno iz Kine)
Tako da me to uopce ne pali.
Kakav Guarnieri bi mi lego puno vise ljepse....

Zadnje uređivanje Angelbyu : 21.10.2017. at 14:49.
Angelbyu is offline  
Old 22.10.2017., 13:36   #7776
Da, ljubitelji Sonus Fabera podosta odvajaju razdoblje izrade zvučnika prije i poslije utjecaja konstruktora Franca Seblina.

Od novijih serija mi je uglavnom samo Bookshelf Guarneri ostao u vrlo lijepom sjećanju, kako zvukom tako (još i više) izgledom.
Od (relativno) novijih uradaka mi se veoma dopala (prva verzija) SF Elipsa.
Mada kažu da je Franco tu konstrukciju prvi put prepustio "mladima" u SF, ipak se još uvijek nazire njegov štih.

Dakako, slušao sam to u tri navrata, u kućnim uvjetima, s Lamm cijevnim preampom, Krell monoblokovima (600W), na Kuzminom vrhunskom gramofonu (Lamm Phono) i sa srebrnim AudioQuest ožičenjem. Rapsodija klasike i Jazza...
olif is offline  
Old 22.10.2017., 18:38   #7777
Samo je jedan kralj, a to nije Elvis.
:
Angelbyu is offline  
Old 23.10.2017., 12:23   #7778
Ide li tko na ovaj mazohizam (čuti zvučnike od 25000 USD, pa se vratiti doma slušati svoje)?
http://www.audiofil.net/forum/forum_...4&get=last#%22

Jebate, audiofili bi i dobre zvučnike i prvoklasnu p..., a u stvarnosti to ne ide.







A ako ovo imaš doma



samo reci pa-pa hi-fiju.
konjokradica is offline  
Old 23.10.2017., 12:39   #7779
A ja imao ono za "papa" stradala dva visokotonca...

A sto se tice 25 000 eura?! Za te pare su ipak mogli i lijepsi zvucnik napraviti.
No uvijek ima budala s previse para i premalo ukusa (utjeha ili ne, istina)

Pokusam doci, ali sumnjam jer 28. 10. kuham za ekipu tripice / chilli con carne / belgijski pivski gulas, frend donese par litara domaceg piva....

...a te filozofije oko enormo skupih zvucnika i opreme... bio pomorac iz Rijeke u Abudabiju, tamo kupio rabljeni Lamborgini... pa se lagano ocesao o zid na Grobniku... i samoljepivom trakom popravio plastiku (i tako se vouzio okolo)

Dakle ako imas para ko u prici super, a ako uzimas zvucnike samo da ti ego miruje, a drugi aspekti zivota pate...
Bolestina.

Taj godisnji sajam audiofilije... najveca koncentracija bolesnika (pokusam i ja dati svoj doprinos) po jedinici kvadrature.
Angelbyu is offline  
Old 23.10.2017., 13:12   #7780
A hebi ga.
Slušao sam zvulje i od 50.000 $, pa i od blizu 100.000.
Ima tu blizu mene par sustava od preko miliom i pol kuna.
Jedan sam i slušao......
Neki to imaju iz prestiža, ima ih i stvarnih audiofila.

Tak da sam naviknut na to da ne "patim" kad se vratim doma.



Ti Wilsoni su sigurno vrhunski zvučnici i ne bi me smetalo da neke crne ili crvene vidim doma. Svi koje sam vidio, uživo, bolje izgledaju nek na slici...
olif is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.