Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2011., 14:17   #61
Uključivanje nadzorne kamere sa senzorom za pokret (isto kao što ima i za svijetlo)

Imam 4 male nadzorne kamerice iz Hong Konga (ne piše ime proizvođača) naručene preko neta...kamere snimaju i ispravne su (u boji) ja sam to već spajao i gledao na TV-u

sada pitanje za vas....da li je moguće spojit senzor za pokret (kao što imaju reflektori) na te kamere...

slike i specifikacije kamera ću postaviti večeres jer sada nisam u mogućnosti

hvala
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is online now  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.09.2011., 15:14   #62
Postavljanje senzora za pokret na video-nadzor kamere

Ovo je već drugi put da otvaram istu temu...naravno prvu je moderator premjestio u već postojeću za koju ja tjedan dana nisam dobio odgovor

Zato molim moderatore da ostave ovu temu...

Imam 4 male nadzorne kamerice iz Hong Konga (ne piše ime proizvođača) naručene preko neta...kamere snimaju i ispravne su (u boji) ja sam to već spajao i gledao na TV-u

sada pitanje za vas....da li je moguće spojit senzor za pokret (kao što imaju reflektori) na te kamere...


fotografije priručnika i kamere ću postaviti ako bude potrebno


hvala


EDIT: nedobijanje odgovora nije izgovor za otvaranje ponovno nove, iste teme koja se inače uredno vidi. možda jednostavno nitko na ovom forumu ne zna odgovor, that didn't cross ur mind?
i naravno da je potrebno navesti barem proizvođača i model, majko mila...što misliš zašto između ostalog nema odgovora, puštaš ljude da pretpostavljaju i nagađaju?
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 14.09.2011. at 15:25.
matko_gsi is online now  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.11.2011., 22:18   #63
"Špijunska" kamera

Za početak, ne znam pod koju kategoriju ovo ide, pa sam stavio pod Audio i video tehnika

Dakle zanima me princip spajanja male kamere sa (npr. u olovki ili gumbu) wireless sa laptopom...dakle na kameru se spoji (ili se nabavi neka sa već ugrađenim transmiterom) nekakva vrsta transmitera koja odašilje sliku na nekom području i onda se ta slika projicira na laptopu (u stvarnom vremenu da bude , dakle "live" prijenos )

Konkretno gdje se to sve može nabaviti (ova stranica ispod mi se čini ok) i po kojoj cijeni ili postoji nekakav drugačiji i bolji način za izvest ovo?

Kamera tipa ovo:

http://www.spycameras.com/item,dvrb-...on-camera.html
calculator123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 01:09   #64
dakle radi se o ovoj kameri http://www.gatso-usa.com/solutions_speed.php

dakle ako u trenutku blicanja ove kamere, dva auta paraleno stoje jedan drugom i voze u istom,a jedan od ta dva automobila je prekoračija dopuštenu brzinu..zna li kamera razlikovat koje je vozilo prekoračilo dop. brzinu??
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 02:45   #65
sad je neki dan bilo na telki da već ima i takvih rješenja. kao i da ima kamera koje mogu točno odrediti ko je koliko vozio u kom trenutku, za preko 30 auta odjednom... tehnologija neumoljivo grabi dalje, što možemo.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 09:22   #66
Ja ne bih sumnjao u mogućnost te kamere da razazna koje vozilo je prekoračilo brzinu, je kao prvo mjerenje se ne bazira na fotografiji nego radaru...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 10:10   #67
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ja ne bih sumnjao u mogućnost te kamere da razazna koje vozilo je prekoračilo brzinu, je kao prvo mjerenje se ne bazira na fotografiji nego radaru...
radi se o stvarnoj situaciji,ne nekoj hipotetskoj,zato me i zanima princip rada ove kamere i njene teh.karakteristike,jer nebi volija ma mi dođe kazna od nekih nekoliko tisuća kuna za nešto za što nisam kriv..volija da mi neko tko poznaje princip rada ove kamere malo umiri savjest, da mogu mirno spavat!!!
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 10:49   #68
Kako znaš da je upravo ta kamera? Kako znaš da je uhvatila baš trenutak kad ste točno usporedo? I kako ti je palo napamet da bi ti bio za nešto kriv, a pogotovo ako si se nalazio u desnoj traci, što bi značilo da je ovaj u lijevoj bio brži od tebe (i većini normalnih slučajeva)..pitanje je da nisi i ti išao malo prebrzo a računaš da će pažnja zakona biti usmjerena na ovog ako je vozio drastično prebrzo...jer kazna od nekoliko tisuća kuna nije za prekoračenja od 10 km/h
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 11:25   #69
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Kako znaš da je upravo ta kamera? Kako znaš da je uhvatila baš trenutak kad ste točno usporedo? I kako ti je palo napamet da bi ti bio za nešto kriv, a pogotovo ako si se nalazio u desnoj traci, što bi značilo da je ovaj u lijevoj bio brži od tebe (i većini normalnih slučajeva)..pitanje je da nisi i ti išao malo prebrzo a računaš da će pažnja zakona biti usmjerena na ovog ako je vozio drastično prebrzo...jer kazna od nekoliko tisuća kuna nije za prekoračenja od 10 km/h
možda zato(dobro možda je bija 2-3metra ispred mene u trenutku blicanja),jer je ovaj proletija krvnički kraj mene,igrom slučaja smo bili u trenutku blicanja skoro pa paralelno jedna drugom,vidija sam krajičkom oka njegov auto i bljesak(ta kamera okida na 120km/h,ja sam vozija oko cca 100km/h možda i manje,živim 2,3 km od te kamere tako da nema šanse da se zezam oko toga,napominjem radi se o fiksoj kameri,znači koja je stalno tu) zbog drugih stvari mi nije u intersu, da se bakčam oko ovoga,zato me i zanima,ako me razumite

itko, zna nešto o ovakvim slučajevima??

Zadnje uređivanje maki83_ : 08.11.2011. at 11:31.
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 13:17   #70
MA očito je okinula jer je njezin radar detektirao luđaka... ja se ne bih brinuo...ali dobro neka ti odgovori netko tko apsolutno zna iz prve ruke, mada je mala šansa za to...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 02:08   #71
Quote:
Dr.MaX kaže: Pogledaj post
Jeli tko od vas mozda radio video nadzor u kući? U zadnje vrijeme neko brusi moj budžet, a kako je dnevni boravak znatno odvojen od sobe, a ja nemogu non-stop mantat u sobi htio bi postavit neki jeftiniji video nadzor. Zanima me moze li se to s web-camom? Trebao bih prabacit sliku s kamere na neki kanal na TV-u.
kupi mini kamericu-skrivenu tzv.board camera poveži je sa coax kabelom (rg 59) kupi konverter iz coax-a u vga spoji na monitor od kompa i to je to
cijena je 500 kn

Zadnje uređivanje cctv : 13.11.2011. at 02:23.
cctv is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 02:28   #72
Quote:
end12 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje povezano oko sigurnosti. Želim na vikendici (ima priključak na struju, udaljena od kuće oko 25 km) postaviti par sigurnosnih kamera jer nedavno imao provalu u njoj, sada mene zanima kako je moguće i što je potrebno da ja od svoje kuće na svom računalu mogu vidjeti slike s sigurnosnih kamera koje su postavljene na vikendici .
Metni 4 kamere poveži ih sa dvr-om (snimač) dvr spojiš na router (ako vikendica ima telefon). Utipkaj ip adresu u internet explorer i evo.
cctv is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 02:33   #73
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
Imam 4 male nadzorne kamerice iz Hong Konga (ne piše ime proizvođača) naručene preko neta...kamere snimaju i ispravne su (u boji) ja sam to već spajao i gledao na TV-u

sada pitanje za vas....da li je moguće spojit senzor za pokret (kao što imaju reflektori) na te kamere...

slike i specifikacije kamera ću postaviti večeres jer sada nisam u mogućnosti

hvala
kupiš (dvr) snimač na alarmnom izlazu spojiš detektore koji pokrenu snimanje
najeftiniji dvr je oko 2000 kn
cctv is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 00:05   #74
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
Imam 4 male nadzorne kamerice iz Hong Konga (ne piše ime proizvođača) naručene preko neta...kamere snimaju i ispravne su (u boji) ja sam to već spajao i gledao na TV-u

sada pitanje za vas....da li je moguće spojit senzor za pokret (kao što imaju reflektori) na te kamere...

slike i specifikacije kamera ću postaviti večeres jer sada nisam u mogućnosti

hvala
Kupi se dvr-snimač na koji se spoje senzori preko alarmnog ulaza (4 ULAZA) .
Kad neko prođe pokrene se snimanje te kamere.
Trebalo bi provjeriti kakav je video konektor na toj kameri ako je BNC ˙(ima dva zubića sjedne i druge strane konektora), a ako je RCA ˙(označen žutom bojom npr. video izlaz na tv-u) kupi se pretvarač iz RCA u BNC.
Ako postoje nejasnoće slobodno me pitaj.
cctv is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 12:21   #75
bok, nedavno smo imali provalu u kuću pa sad gledamo postaviti alarm i videonazdor.
jel mi može netko preporučiti dobru firmu za alarmne sustave i videonazdor?
imam ponude od 3 firme i zasad mi je firma Raptor najpovoljnija (oko 11.000kn za alarm i 4 vanjske kamere)
jel to ok ponuda?
jel ima netko informaciju ako su ti iz Raptora kvalitetni.
ne bih baš zadnje smeće od opreme.
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 10:05   #76
da li netko kuži NetVideo program za nadzorne kamere. imam ''situaciju'' i moram pregledati 4 dana snimke, i bez obzira što sam brzinu namjestila 8x, ipak se odvija normalnim tempom, što znači da bih trebala sjedit pred laptopom 4 dana. pokušala sam skinut filmić međutim skida mi isječke od svega par sekundi, max. minutu i nešto.
hitno mi je! pliz help!
weltothejun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 18:45   #77
VEc sam pisala o svom problemu u novoj temi, ali evo i ovdje da pitam...
Dakle, NEMAM POJMA O KAMERAMA... ali trebam ih ugraditi u svoju radnju.
Zanima me, kad ih ugradim, kako mogu pregledavati snimljeni sadrzaj??? Npr, odem na put i vratim se i zelim vidjeti sta je bili prije 20 dana??? Da li je to moguce? Da li postoje kamere koje podhranjuju snimljeno, duzi period...ili svaka kamera ima odredjeno vrijeme koje moze snimati pa se onda mozda presnimava ili sta vec???

Please help
jamee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 13:05   #78
Kamera za nadzor

Naime potrebna mi je observer kamera za nadzor koja ima sljedeće karakteristike (infra red, sim karticu i da šalje moving koji snimi na mail).
Ako možete preporučiti neku bilo bi dobro
marija868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 09:17   #79
Quote:
jamee kaže: Pogledaj post
VEc sam pisala o svom problemu u novoj temi, ali evo i ovdje da pitam...
Dakle, NEMAM POJMA O KAMERAMA... ali trebam ih ugraditi u svoju radnju.
Zanima me, kad ih ugradim, kako mogu pregledavati snimljeni sadrzaj??? Npr, odem na put i vratim se i zelim vidjeti sta je bili prije 20 dana??? Da li je to moguce? Da li postoje kamere koje podhranjuju snimljeno, duzi period...ili svaka kamera ima odredjeno vrijeme koje moze snimati pa se onda mozda presnimava ili sta vec???

Please help
Sve je to moguće , možeš to pogledati sa udaljene lokacije putem računala ili nekog pametnijeg mobitela. Koliko imaš memorije toliko gledaš. Sve što želiš možeš imati bez problema. Nije to ni tako skupo...
absolutee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 15:32   #80
htio bih u svoju garažu staviti video nadzor unutra sa 2 kamere da snimaju na jedan disk , sad u garaži je tokom dana dosta mračno a navečer se upalei rasvjeta , zanima me koje kamere je najbolje kupiti , šta mi sve od kabela i opreme treba ...dajte savjete , hvala
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.