Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2011., 21:55   #1
Operacija srca u djece

Pozdrav svima,
Ja sam friško registrirana.
Imam curicu od 4,5 mj. sa urođenom srčanom manom - veliki VSD i uskoro nam se bliži operacija, pa bi molila sve koji imaju slično iskustvo da se jave i prenesu nam svoja iskustva. Operacija će bit na Rebru u ZG.
7sara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 22:25   #2
Pozdrav 7sara7!

Nemam iskustva s onim što vas čeka, želim vam samo poželjeti sreću.
Bit će sve ok. Na Rebru su vrhunski stručnjaci, nemoj puno brinuti, ako ikako možeš.
Moj bebač ima 8,5 mjeseci i otvoreni foramen ovale..........tek nam slijedi detaljan uzv na kojem će nam reći da li je samo to i kakva je daljnja procedura.

Šaljem vam puno
unique is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 22:47   #3
Mi smo operirali ASD i VSD prije 5 godina,ali u Linzu(Austria).
Mia je tada bila stara 3 mjeseca i 10 dana,imala je 2450 gr.
Operacija je trajala 7 sati i prošlo je sve u najboljem redu i oporavak je išao glatko.
Nakon operacije beba bude na intenzivnoj na respiratoru i milion infuzija(od toga beba bude jako podbuhla od puno tekućine) i monitora,kako se oporavlja polako smanjuju broj infuzija i nakon intenzivne ide na postintenzivnu i kada respirator, kateter i drenovi ne budu više potrebni može ići na odjel kardiologije...ovo pišem iz našeg iskustva iz Linza,tako da me ne uzimaš za riječ,ali otprilike je takav tijek... Beba bude sedirana danima da ju ne boli i da se ne bi previše mrdala i ritala...
Mislim da je tvoja beba u dobrim rukama i da se ne trebaš plašiti,te operacije se danas često rade i veliki je postotak uspješnosti.

To je ukratko to,ako te još što zanima slobodno me pitaj

pusa
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 23:38   #4
Question

Hvala na informacijama

Vjerujem da smo u dobrim rukama,ali je normalno da se brinem i da me strah.
Čula sam sve najbolje o timu na Rebru.
Znam da me čeka prije operacije kateterizacija i 20-tak dana bolnice.
Vidjet ćemo još hoće li operacija biti prije ili poslije ljeta - ovisi o kilaži koju naredni mjesec bude dobivala.Ako bude malo dobivala na kilaži (manje od 500 g),nema se šta čekati,pa će operacija biti prije ljeta.
Ona sada ima 4,5 mj, 6 kg i 65 cm.

Bit ću pametnija u 5.mj!

Pozdrav!
7sara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 08:59   #5
sretnoooo
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 09:06   #6
suprugov nećak (13g) je prije 3 dana operiran na rebru, tim je odličan, on je imao jako specifičan slučaj (začepljena arterija, koju je tijelo zaobišlo tako da je stvorilo još 2 manje arterije)i čekali su da se još posavjetuju sa slovenskim liječnicima i još s nekima prije operacije, dakle po tome sudim da nisu neki umišljenci, nego se savjetuju i sa ostalima kolegama prije rezanja
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 15:47   #7
pozdrav!!!moj stariji sin operirao je veliki vsd prije 9,5 god na rebru...tada smo bili ukljuceni u program za prof.novicka koji je dolazio iz amerike operirat komplicirane slucajeve...

vsd mu je otkriven sa dva tjedna,a operiran je sa 9mj....imao je tad samo 5,5 kg kad je izasao sa op...
na kraju su ga nasi kirurzi operirali sve je proslo za tri sata i odmah smo mogli biti sa njim u sok sobi i oporavak je bio brz..
znam kako vam je jer sam i ovo drugo nosila na op bruha,a mozda ga ceka jos i op glave,al sve na kraju bude super

tesko je i duga je svaka minuta kad cekas da to sto prije prode,al najgore od svega nam je bilo kad smo ih nosili do sale,predali sestri i tad se zatvore vrata za njima....kad se samo sjetim ti su nam sati bili najduzi od svega...
al ipak mora bit sve u redu..
drzim vam fige i zelim vam puno srece i sto brzi oporavak....ako nest treba samo pitaj
malena curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 10:14   #8
vsd je jedna od laksih srcanih gresaka i na rebru ih cesto operiraju.nakon operacije djeca su dan ili dva na intenzivnoj.tamo su posjete svaki dan od 12 do 18 h a ako nema guzve pustit ce vas i duze.najgore je cekati da zavrsi operacija i onaj tren kada vidite bebu prikopcanu na sto cjevcica i aparata.ali brzo to prode.osoblje je ljubazno,doktori i sestre strucni i vjerujem da ce sve proci dobro.djeca su cudo,puno se brze i lakse oporavljaju od odraslih.ako je samo ta srcana greska nakon operacije djeca normalno zive,rastu,igraju se,aktivna su bez ikakvih ogranicenja.sretno.
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 11:27   #9
Quote:
7sara7 kaže: Pogledaj post
Hvala na informacijama

Vjerujem da smo u dobrim rukama,ali je normalno da se brinem i da me strah.
Čula sam sve najbolje o timu na Rebru.
Znam da me čeka prije operacije kateterizacija i 20-tak dana bolnice.
Vidjet ćemo još hoće li operacija biti prije ili poslije ljeta - ovisi o kilaži koju naredni mjesec bude dobivala.Ako bude malo dobivala na kilaži (manje od 500 g),nema se šta čekati,pa će operacija biti prije ljeta.
Ona sada ima 4,5 mj, 6 kg i 65 cm.

Bit ću pametnija u 5.mj!

Pozdrav!
Samo ću reći da je normalno da se bojite i da se tresete od straha,tako se svaki roditelj osjeća u takvoj situaciji.
Potpuno vas razumijem,ali se i prisjećam onog olakšanja kada je sve bilo gotovo i kada se moja malena počela fino oporavljati...vjerujem da ćete i vi vrlo brzo doživjeti ovo olakšanje i da će bebica iz dana u dan napredovati naočigled...
Želim vam puno sreće,hrabrosti i snage da izgurate ove teške dane i ne zaboravite da će sve biti vrlo brzo iza vas!!

Pusa


Quote:
musica20 kaže: Pogledaj post
vsd je jedna od laksih srcanih gresaka i na rebru ih cesto operiraju.nakon operacije djeca su dan ili dva na intenzivnoj.tamo su posjete svaki dan od 12 do 18 h a ako nema guzve pustit ce vas i duze.najgore je cekati da zavrsi operacija i onaj tren kada vidite bebu prikopcanu na sto cjevcica i aparata.ali brzo to prode.osoblje je ljubazno,doktori i sestre strucni i vjerujem da ce sve proci dobro.djeca su cudo,puno se brze i lakse oporavljaju od odraslih.ako je samo ta srcana greska nakon operacije djeca normalno zive,rastu,igraju se,aktivna su bez ikakvih ogranicenja.sretno.
Potpisujem
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 12:22   #10
Kako izgleda postoperativni oporavak?
Jeste li trebali raditi neke vježbice,s obzirom da se otvara prsna šupljina,pa beba neko vrijeme neće moći ležati na prsima?
7sara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 19:21   #11
Moja malena je dijete sa posebnim potrebama(down sindrom) pa smo svakako i bez te operacije srca morali raditi razvojne vježbice...
Mislim da ćete sve vidjeti i znati poslije operacije,kada vidite kako teče oporavak i napredovanje bebice...već nakon mjesec dana se može početi vježbati polako,i vježbice svakako neće štetiti...najbolje da se javi netko tko je imao iskustva sa bebom bez dodatnih razvojnih poremećaja,a koja je prošla operaciju srca.

Sretno
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 14:55   #12
Quote:
7sara7 kaže: Pogledaj post
Kako izgleda postoperativni oporavak?
Jeste li trebali raditi neke vježbice,s obzirom da se otvara prsna šupljina,pa beba neko vrijeme neće moći ležati na prsima?
Registrirala sam se na ovaj forum zbog ove teme. Imali smo istu dijagnozu, operirani. Javite mi se na pp, pa možemo kontaktirati.
Monday30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 18:46   #13
Pozdrav svima!
Moja mala curica od 4,5 mj. u srijedu je naručena na kateterizaciju prije operacije VSD. Svaka info dobrodošla, zanima me sve. Čula sam da mame nemaju gdje biti s bebama, tj. ovdje sam pročitala da ju mogu posjetiti 12-18 h svaki dan. Al' kak je to nakon kateterizacije, jel ona svjesna ili uspavana još dugo? Jel ide doma nakon kateterizacije, pa ju vraćam na operaciju? Što s dojenjem? Što treba donijeti od njezinih stvari? Dr. Šarić nam je samo šturo rekao da je smrtnost na kateterizaciji oko 2% i još tolko na operaciji, a ak se nama desi onda je nama 100% I to je otprilike sve što nam je rekao o operaciji.
Beba je inače sasvim ok, osim što je sitna (ni 5 kg) i borimo se s jelom svaki obrok. Molim bilo kakvu informaciju i iskustva, hvala.
ljubicazubica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 14:52   #14
Quote:
Monday30 kaže: Pogledaj post
Registrirala sam se na ovaj forum zbog ove teme. Imali smo istu dijagnozu, operirani. Javite mi se na pp, pa možemo kontaktirati.
pozdrav,ja sam majka dječaka koji je rođen sa vsd-om,imao je rupu na srcu promjera 1 cm,greška mu je nađena odmah drugi dan nakon poroda.Sa 4.mjeseca smo obavili kateterizaciju na Rebru a sa 5.mjeseci obavljena je operacija također na Rebru.Operacija je trajala 8 sati al je bila uspješna kao i njegov daljnji boravak u bolnici.Bio je 3 dana na intenzivnoj i 15 dana na odjelu.On će u 8.mjesecu imat 3 godine,napreduje dobro,imamo kontrole svakih 6 mjeseci jedino ima bronhitis koji malo ometa razvoj.Želim vam sreču!!!:
lpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 14:51   #15
Quote:
lpm kaže: Pogledaj post
pozdrav,ja sam majka dječaka koji je rođen sa vsd-om,imao je rupu na srcu promjera 1 cm,greška mu je nađena odmah drugi dan nakon poroda.Sa 4.mjeseca smo obavili kateterizaciju na Rebru a sa 5.mjeseci obavljena je operacija također na Rebru.Operacija je trajala 8 sati al je bila uspješna kao i njegov daljnji boravak u bolnici.Bio je 3 dana na intenzivnoj i 15 dana na odjelu.On će u 8.mjesecu imat 3 godine,napreduje dobro,imamo kontrole svakih 6 mjeseci jedino ima bronhitis koji malo ometa razvoj.Želim vam sreču!!!:
Super da si se javila. Moj dečko ima skoro 2 godine, operiran je kad je imao 4 mjeseca na Rebru. Također dobro napreduje, na kontrole idemo jednom godišnje sada. Nema nikakvih zdravstvenih problema. Ja koristim dopust za njegu djeteta i uživam doma sa svojim malim suncem!
Puno pozdrava i pozitivnih misli roditeljima djece rođenih sa srčanim manama!
Monday30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 14:45   #16
ja imam curicu koja danas ima 3. mjeseca....imamo ASD i VSD....rodila se s ASD-om veličine 4 mm te VSD-om veličine 5 mm....prije 15 dana kod zadnje kontrole je ASD bio 2 mm a VSD 3 mm....
kardiolog je jako zadovoljan kako ide i kako napreduje (u 3. mjeseca dobila 2300 g) pogotovo jer ima i GER (refluks) uz te srčane greške....najveći problem nam predstavlja hranjenje pošto se uvijek hranimo po sat vremena iako ja to povezujem sa GER-om a ne sa srčanim greškama...je imala neka od vas probleme s hranjenjem???
kaže kardiolog da sa operacijom čekamo pogotovo jer se rupice smanjuju i da ako i bude operacija bi čekali još 3-4 godine ako se u međuvremenu stanje ne pogorša....
autoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:03   #17
Quote:
autoar kaže: Pogledaj post
ja imam curicu koja danas ima 3. mjeseca....imamo ASD i VSD....rodila se s ASD-om veličine 4 mm te VSD-om veličine 5 mm....prije 15 dana kod zadnje kontrole je ASD bio 2 mm a VSD 3 mm....
kardiolog je jako zadovoljan kako ide i kako napreduje (u 3. mjeseca dobila 2300 g) pogotovo jer ima i GER (refluks) uz te srčane greške....najveći problem nam predstavlja hranjenje pošto se uvijek hranimo po sat vremena iako ja to povezujem sa GER-om a ne sa srčanim greškama...je imala neka od vas probleme s hranjenjem???
kaže kardiolog da sa operacijom čekamo pogotovo jer se rupice smanjuju i da ako i bude operacija bi čekali još 3-4 godine ako se u međuvremenu stanje ne pogorša....
moj sin je prije 9 ipo god operiral vsd na rebru kao 9 mjesecna beba.....
samo on je bio na ljekovima bez kojih nebi mogao zivjeti i hranjenje mu je predstavljalo problem jer se brzo umaro i znojio,a kod placa je plavio

nakon op vise nisu trebali ljekovi i sada samo dolazi na jednu godisnju kontrolu

da kod vas bi se te rupice mogle i same zatvorit posto kazes da su se smanjile...
malena curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:21   #18
Quote:
autoar kaže: Pogledaj post
ja imam curicu koja danas ima 3. mjeseca....imamo ASD i VSD....rodila se s ASD-om veličine 4 mm te VSD-om veličine 5 mm....prije 15 dana kod zadnje kontrole je ASD bio 2 mm a VSD 3 mm....
kardiolog je jako zadovoljan kako ide i kako napreduje (u 3. mjeseca dobila 2300 g) pogotovo jer ima i GER (refluks) uz te srčane greške....najveći problem nam predstavlja hranjenje pošto se uvijek hranimo po sat vremena iako ja to povezujem sa GER-om a ne sa srčanim greškama...je imala neka od vas probleme s hranjenjem???
kaže kardiolog da sa operacijom čekamo pogotovo jer se rupice smanjuju i da ako i bude operacija bi čekali još 3-4 godine ako se u međuvremenu stanje ne pogorša....
Moj je imao problema sa hranjenjem od 2.mjeseca života, operiran sa 4 mjeseca.
A kod njega je VSD bio veći, 8-9mm i uopće se nije smanjivao prvih par mjeseci.
A kod vas ima napretka i to je super!To je odlično da se smanjuje!
Vjerujem da će to sve biti dobro! Mama, samo hrabro i imajte strpljenja sa dojenjem, jer bebicama je majčino mlijeko naj,naj! I da, ja sam se izdajala pa kombinirala! Pozdrav!
Monday30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 20:48   #19
Evo, mi prošli kateterizaciju i sa čekamo termin operacije VSDa. Svaki dan mi dug ko godina, evo već treći tjedan čekamo da nam nešto jave. Zanima me kak su vaše bebe napredovale nakon operacije, jel su uspijele nadoknadit išta od težine, jer moja mala curica ima 5 mj. i jedva 5 kg, a prva beba mi je imala preko 5 kg s 2 mj... Jasno mi je da se siroče umara kod jela, pa me zanima jel to bude bolje nakon operacije? S jedne strane mi je muka kad se sjetim što mora proći, a s druge samo nek počne što prije, nek joj pomognu, da se oporavi. Inače je vesela i žilava mala cura, ali sitna.
ljubicazubica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 12:13   #20
Evo jedne korisne informacije. Djeca sa srčanim manama imaju pravo preko zdravstvenog osiguranja dobiti cjepivo Prevenar ( čija je jedna doza oko 500 kn kada se kupuje ). Za daljne informacije pitajte pedijatra. Nadam se da će nekom koristiti informacija.
Monday30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.