Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2009., 15:19   #21
Quote:
fudofudo kaže: Pogledaj post
Stavio bih na Yaris 1.0 cjelogodišnje (M+S) Toyo Vario V1 155/80 R13. Da li je to pametna odluka, pošto godišnje prijeđem 20-tak tisuća km, i to većinom po Zagrebu. Da li s tim gumama mogu zimi preko granice u SLO.
M+S nisu cjelogodišnje nego zimske gume, i jao tbi s njima po ljeti (M+S znači mud + snow ili blato + snijeg)... Ali u slovniju preko zime s njima možeš bez problema
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 15:53   #22
Ja imam na P106 M+S gume, od kad vozim i zadovoljan. Neznam o čmu vi tu govorite pa i taj yaris nema 150KS i sportski ovjes pa da se s njime utrkuje na cesti. Mislim da će ti za svakodnevnu vožnju biti cijele godine dobre, samo bez glupiranja i testiranja granica auta.
pinkskin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 19:55   #23
Quote:
fudofudo kaže: Pogledaj post
Stavio bih na Yaris 1.0 cjelogodišnje (M+S) Toyo Vario V1 155/80 R13. Da li je to pametna odluka, pošto godišnje prijeđem 20-tak tisuća km, i to većinom po Zagrebu. Da li s tim gumama mogu zimi preko granice u SLO.
Evo ovako: procitao sam odgovore na tvoje pitanje pa ti mogu odgovoriti i usput komentirati komentare na tu gumu.Toyo vario V1 je cjelogodisnja guma(M+S),ja sam je imao prije,a sad sam stavio Toyo vario V2 (V1 se vise ne prodaje u dimenziji koju ja imam pa je ovo nova verzija gume).Guma je ODLICNA! Neces pogrijesiti,ja sam se na tim gumama vozio oko 35 000 i vozio bih se i dalje da Slovenci ne rade probleme oko onih 4 mm.Guma je odlicna i na blatu i na snijegu i na kisi,dovoljno mekana, nije bucna i ima veliki postotak silike.Nije ni preskupa,a usput imas i zimsku opremu.Nisam imao nikakvih problema s tom gumom,a prvi put sam je kupio na preporuku prijatelja iz jednog vulkanizera i nisam pogrijesio.Samo moras pitati da li se ta guma radi u tvojoj dimenziji i nemoj po snijegu i ledu preko 200 KM/h jer ti onda ni jedna guma nece pomoci
P.S. Svaki vulkanizer ce ti potvrditi da je ta guma cjelogodisnja guma (naravno da se ljeti vise trosi zbog mekoce koja upija hladnocu),ali ukoliko zelis da ti ona bude zimska oprema moras imati montirane sve 4.

Zadnje uređivanje LAV-LAV : 23.02.2009. at 20:02.
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 23:54   #24
ovako, m+s gime = zimska guma (snijeg i 'kaljuža'). uglavnom nisu preporučljive. ak nemaš para, ok . stavi ih
kamikaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 02:00   #25
sad mi vec polako na jetra ide to svake godine isti cirkus na ovom forumu.
all season guma je guma za cjelu godinu,znaci i ljetna i zimska ali da bi bila zimska mora imati oznaku M+S jer inace nije zimska.
u nekim zemljama je obavezna zimska guma,a da bi all season bila priznata kao zimska mora imati oznaku M+S znak koji stoji za zimsku gumu ali taj znak ne stoji za kvalitetu vec samo za namjenu.znaci SVAKA all season guma ima znak M+S.
svaka zimska guma ima znak M+S.
guma koja ima znak M+S a nije all season je cista zimska guma sto se tice namjene ali to opet nema veze sa kvalitetom.
zadnjih godina skoro svi proizvodjaci stavljaju na zimske gume znak pahuljice i planine sto je DOBROVOLJNI (za sada) znak za gume koje su ispunile neku normu kvalitete zimske gume.
koliko se te all season gume cjene u evropi govori cinjenica da se all season guma proda ispod 1 %.
e sad dali su all season gume preporucljive za taj yaris???
tesko odgovoriti,i jesu i nisu.
nisu jer:
po kvaliteti kod iste cjene nisu u rangu ni ljetnih ni zimskih
znaci nema all season gume koja je odlicna i ljeti i zimi jer da ima svi bi vozili all season gume.
jesu ako:
ti je manje-vise svejedno kakve su gume kvalitete i neda ti se mjenjati dva puta godisnje gume a i nemas gdje staviti druge gume.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 08:28   #26
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
koliko se te all season gume cjene u evropi govori cinjenica da se all season guma proda ispod 1 %.
To je još i dobar procenat ako usporedimo izbor all season sa čistim ljetnim ili zimskim gumama.
ffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 08:49   #27
Quote:
dado979 kaže: Pogledaj post
stari nema cjelo godisnjih guma , to je glupost , sm znaci snjeg i blato , znaci vlazni i hladni kolnik , a za ljeto je ljetna guma , vjeruj mi velika je razlika , tko ti kaze drukcije glup je ko kurac
Evo sa jednog sajta tocno 73 modela All Seasons guma

Prva stranica, a ima ih osam:

http://www.euroshina.info/en/tyres/s.../1/#pagination
agw is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 11:05   #28
Quote:
agw kaže: Pogledaj post
Evo sa jednog sajta tocno 73 modela All Seasons guma

Prva stranica, a ima ih osam:

http://www.euroshina.info/en/tyres/s.../1/#pagination
Pol guma na tim stranicama nisu cjelogodisnje. Uglavnom jedine cjelogodišnje gume koje se mogu preporučiti su Goodyerove, imaš tri modela. Još su kolko tolko dobre dunlop all seasons. Ja imam vector 5+ i zadovoljan sam.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 11:49   #29
kada sam tražio gume za svoju Corsu malo sam švrljao webom ....i ono kaj stoji je da gotovo sve cjelogodišnje gume dobijaju prefiks : nije preporučljiva ili uvjetno preporučljiva....ono na šta je dobro obratit pažnju je ovo "gotovo sve"..

i to "gotovo sve" odnosi na..GoodYear modele Vector 5 i 4Seassons....rekao bih da GoodYear najviše ulaže u razvoj takvih guma....jer budimo iskreni...koncept cjelogodišnje gume nije nimalo loš..a kome se to da ići dva put godišnje vulkanizeru i ostavljat po 200 kn? druga stvar je što je taj koncept do nedavno bilo zaista teško svest na prihvatljivu razinu..i mislim da do pojave GY Vector5 guma zaista korektnih (ne vrhunskih) guma takve vrste nije ni bilo...

u prilog tome što sam napisao..ide i činjenica da je GY jedini proizvođač koji ima dva modela cjelogodišnje gume u ponudi...a tehnologiju starijih guma (vector 3) još prodaju pod nazivom Debica Navigator2...ne bih se iznenadio da i Sava izbaci cjelogodišnju gumu..

Toyo Vario 1 ili 2...nisam vozio...ali čini mi se da niti na jednom testu nije prošla....
TomC is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 19:58   #30
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
koliko se te all season gume cjene u evropi govori cinjenica da se all season guma proda ispod 1 %.
e sad dali su all season gume preporucljive za taj yaris???
tesko odgovoriti,i jesu i nisu.
nisu jer:
po kvaliteti kod iste cjene nisu u rangu ni ljetnih ni zimskih
znaci nema all season gume koja je odlicna i ljeti i zimi jer da ima svi bi vozili all season gume.
jesu ako:
ti je manje-vise svejedno kakve su gume kvalitete i neda ti se mjenjati dva puta godisnje gume a i nemas gdje staviti druge gume.
U Europi je zato visok postotak prodaje protektiranih guma,a kod nas ljudi nece ni da cuju za te gume.Bolje svaka nova nego najbolja protektirana Imamo j... standard Gume za taj yaris su preporucljive onoliko koliko imas novaca,da ne vozis preko 200 i da se ne okreces pod rucnom na ulju.Mislim da ti je najveci problem sto ti ne mozes u yaris staviti druge gume u bunker ako ih zelis mijenjati 2 puta godisnje... I jos nesto: meni je doktor preporucio 2 plavuse dnevno svakih 4 sata,ali jedno su preporuke,a drugo mogucnosti
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 12:24   #31
jel tko imao kakva iskustva sa Pirelli gumama, cjelogodišnjim?
Mislila sam si uzeti Pirelli P2500 EURO M+S, pa ako mi tko može dati savjet?
Ili da ipak uzmem Goodyear Vector 5 All season?
Hvala
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 12:45   #32
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
jel tko imao kakva iskustva sa Pirelli gumama, cjelogodišnjim?
Mislila sam si uzeti Pirelli P2500 EURO M+S, pa ako mi tko može dati savjet?
Ili da ipak uzmem Goodyear Vector 5 All season?
Hvala
Štovana - koliko puta ti treba reći ZAOBIĐI CJELOGODIŠNJE GUME!!!

Pogotovo Pirelli 2500 koji spada u prvu generaciju takvih i kao takav je SRANJE. Vector 5 je 2. i pol generacija tih guma i na nešto liči. Iako i dalje cjelogodišnja guma ne valja ni ko zimska a ni ko ljetna. Da bi se bilo do kraja pošten Vector 5 je bolji od najgore zimske i najgore ljetne gume. Al da je nešto posebno - nije.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 23:55   #33
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
jel tko imao kakva iskustva sa Pirelli gumama, cjelogodišnjim?
Mislila sam si uzeti Pirelli P2500 EURO M+S, pa ako mi tko može dati savjet?
Ili da ipak uzmem Goodyear Vector 5 All season?
Hvala
a treba vidjet kolika je cijena tih guma, mislim na GY vector 5? možda se isplati kupit posebno zimske i ljetne, a felge za yuga se daju nać za sitne novce
evo naprimjer sava zimska je valjda 250kn, a ljetne 300kn srednje neke i felga polovna max valjda 50kn
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 02:13   #34
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Štovana - koliko puta ti treba reći ZAOBIĐI CJELOGODIŠNJE GUME!!!

Pogotovo Pirelli 2500 koji spada u prvu generaciju takvih i kao takav je SRANJE. Vector 5 je 2. i pol generacija tih guma i na nešto liči. Iako i dalje cjelogodišnja guma ne valja ni ko zimska a ni ko ljetna. Da bi se bilo do kraja pošten Vector 5 je bolji od najgore zimske i najgore ljetne gume. Al da je nešto posebno - nije.

CD, ne trkeljaj naglas,..... za prosječnu curicu, koja napravi max 7-8 tkm godišnje, GY Vector 4 / 5+, ili Toyo Vario V2, je više nego zadovoljavajuča guma, i još ako ima, u prosjeku 60/70 konja pod haubom


Imao sam prije Toyo Vario V1, a lani sam ženi namontirao GY Vector 5+, i gume su OK,


ko ne luduje po cesti, i ne prelazi više od 10-tak tkm, cjelogodišnja guma je dobar kompromis

ako neko prelazi više od 20 / 30 tkm, i voli brži tempo vožnje, nema šta razmišljati, treba imati 2 kompleta guma
METAN RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 03:26   #35
ALL season gume su super! Pod jednim uslovom, da se ne vozi ekstremno grubo i sportski i ne brze od 160-170 km/h, vec onako ko sto vozi 90% vozaca, znaci normalno. Imam dosta iskustva sa jednom takvom gumom (Vredestein Quatrac 2) koja je bila jedna od prvih all season guma sa silikom, koja daje elasticnost na hladnom. U zadnjih 9 godina presao sam sa tim gumama preko 300.000 km sa mercedesom 190, audijem a4, accentom 1.5 i passatom. Slabosti:malo bucnija u leto, mozda neki procenat veca potrosnja (2-3%, nisam tacno merio vec po osecaju, nisam apotekar Prednosti:vrlo dobra na suvom, odlicna na mokrom i odlicna po snegu. Dok su oko mene svi automobili gacali u snegu i okretali u prazno (naravno sa letnjim gumama) ja se izvucem i idem napred, cak i sa mercedesom koji ima zadnji pogon. Trajnost 40-50 tkm. Retko ko menja gume zimi, a bas niko ne menja ih kada pada kisa, a tu je all seasson car! Sada Vredestein ima i novi model, Quatrac 3 koji bi trebalo biti jos bolji. Ostale marke nisam probao (zaljubio se u Vredestein na prvi pogled, a i cena im nije paprena) al su i one verovatno ok.
lawyer1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 11:12   #36
Alo vas dvojica - pitala je P 2500. Jel itko od vas vozio to? Jel znate ZAŠTO je razvijena ta guma? I što je najbitnije - što sam rekao o Vectoru. Vredestein mi nije pao na pamet.

@Metan - napisao si: dobar kompromis. Te rečenica je oksimoron - ima kontradikciju - kompromis nikako ne može biti dobar. A to mislim i o cjelogodišnjim gumama.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 11:40   #37
ok, uvjerili ste me da kupim posebno zimske ,a posebno ljetne.

A felge da uzmem sa otpada ili da kupim nove ? Gdje da ih nađem uopće?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 15:40   #38
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Alo vas dvojica - pitala je P 2500. Jel itko od vas vozio to? Jel znate ZAŠTO je razvijena ta guma? I što je najbitnije - što sam rekao o Vectoru. Vredestein mi nije pao na pamet.

.
nemam pojma, bit će da je neko govno
napiši malo, da ljudi saznaju

Quote:
@Metan - napisao si: dobar kompromis. Te rečenica je oksimoron - ima kontradikciju - kompromis nikako ne može biti dobar. A to mislim i o cjelogodišnjim gumama.
zna se na šta sam mislio


kad smo već kod guma, .... jošuvijek nisam stigao našarafiti zimski komplet na svoj auto, ... pa se vozam na Bridgestone Turanzi, koja je prešla cca 20 000 km, ... mila majko , koje je to govno od gume već i u ovim prijelaznim ljeto/zima uvjetima, sklizaljka živa

nasprem te Turanze, GY Vector je CAR na cesti,
a prije dvije godine, Turanza i P zero, bile su najbolje ocijenjene touring gume po ADAC-u
METAN RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 15:56   #39
Quote:
METAN RUNNER kaže: Pogledaj post
kad smo već kod guma, .... jošuvijek nisam stigao našarafiti zimski komplet na svoj auto, ... pa se vozam na Bridgestone Turanzi, koja je prešla cca 20 000 km, ... mila majko , koje je to govno od gume već i u ovim prijelaznim ljeto/zima uvjetima, sklizaljka živa nasprem te Turanze, GY Vector je CAR na cesti,
a prije dvije godine, Turanza i P zero, bile su najbolje ocijenjene touring gume po ADAC-u
E pa stavi UG7+ ili sličnu pa ćeš vidjet da je Vector živo govno prema UG na hladnom i mokrom.

To je ono o ćemu ja govorim.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 16:15   #40
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
E pa stavi UG7+ ili sličnu pa ćeš vidjet da je Vector živo govno prema UG na hladnom i mokrom.

To je ono o ćemu ja govorim.

sve je to ok. što ti kažeš, !
ali da li je svima potrebno ?

ne žive na brdu, a autom se voze na posao i nazad, i to je to
METAN RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.