Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2011., 19:51   #21
inače nisam neki automobilistički entuzijast, vozim punta 55 iz '97

nedavno išao sa kolegom na poslovni sastanak sa ovom alfom 2.4 jtd, pa ga zamolio de je molim te malo stisni po ravnom, jebote! prikovala me za sic, kako to đubre ideeeeee

šteta šta nemam love za nju
grogo bolger is offline  
Old 28.07.2011., 20:11   #22
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
inače nisam neki automobilistički entuzijast, vozim punta 55 iz '97

nedavno išao sa kolegom na poslovni sastanak sa ovom alfom 2.4 jtd, pa ga zamolio de je molim te malo stisni po ravnom, jebote! prikovala me za sic, kako to đubre ideeeeee

šteta šta nemam love za nju
Ma malo se strpi,zacas ces polovnu kupit za relativno malo novaca
yoshimura-nipon is offline  
Old 28.07.2011., 20:30   #23
Quote:
Numizmatičar kaže: Pogledaj post
1.9 jtdm
ustvari, mislio sam na 2.4
Numizmatičar is offline  
Old 28.07.2011., 21:13   #24
Quote:
yoshimura-nipon kaže: Pogledaj post
Ma malo se strpi,zacas ces polovnu kupit za relativno malo novaca
šta misliš da nisam gledao na njuškalu?!
ima ih dobrih na njuškalu već za 15Kevra. heh mnigo kume mnogo.

ali je remek djelo
grogo bolger is offline  
Old 28.07.2011., 21:56   #25
ovo sam danas uslikao u jednoj auto kuci.
rabljeni malisan za 10k evra..
prejeftino jebate

[IMG][/IMG]
Numizmatičar is offline  
Old 28.07.2011., 21:59   #26
Quote:
Numizmatičar kaže: Pogledaj post
ovo sam danas uslikao u jednoj auto kuci.
rabljeni malisan za 10k evra..
prejeftino jebate
Pa dobro šta ne kupiš više?
the_serb is offline  
Old 28.07.2011., 22:05   #27
Quote:
the_serb kaže: Pogledaj post
Pa dobro šta ne kupiš više?
ne svidja mi se boja
trula sljiva
i nema automatsku klimu tj. pokvarena
killer se sjebo
Numizmatičar is offline  
Old 02.02.2013., 16:18   #28
Evo ljudi ovako, da ne otvaram novu temu, iskoristit ću ovu.
Prije 2 godine i manje kupio sam od kolege renault clio. Pošto godišnje radim malu kilometražu smatrao sam da će mi taj auto biti dobar s obzirom na moje potrebe.
No međutim, tu sam napravio najveću grešku...
Kako mene često nema u hrv moj clio je kao ženska iz gajeve, svi se redaju na njemu. Tako da ga sad na kraju voze 4 vozača (majka, mlađi buraz, cura i ja). Naravno clio je sad već prešo dosta veću kilometražu nego što sam očekivao i izgleda ko da je prošao domovinski rat (cijeli je pun ogrebotina).
Zato sam ja zaključio da ja moram kupiti još jedan auto (koji neće vozit nitko osim mene) a ekipi ću ostavit clio.
A smatram da već kad kupujem auto, mogu si ispunit i želju...
A želja mi je alfa romeo 159 i ništa drugo me ne zanima (nikakvi pasati, opeli, bmw-i itd itd...)
E sad pošto godišnje prelazim od 6tk-8tk smatram da mi se dizel nikako ne bi isplatio i zbog toga me zanima alfa sa 2.2 jts motorom.
Imam par zahtjeva u vezi auta, mora biti crven (alfa rosso boja) i po mogućnosti da je TI oprema.
E sad što mene zanima, kakav je taj jts motor?? Dali ima neke poznate mane i dali se često kvari?? I gdje bi bilo najbolje popravljati alfu?? Čuo sam za bertola ali zanima me i kakav je mrkša?? Pošto mi je on bliže.

Također me zanimaju iskustva s navedenim autom.
__________________
Kršćanstvo nikada nesmije doći ispred Hrvatstva- Ante Starčević
Bajica 1 is offline  
Old 02.02.2013., 16:36   #29
159-ka je vrlo dobar auto. JTD je odličan motor. Preporučam 1.9 jtdm koji se pokazao trajniji od 2.4. Neki mehaničari tvrde da je 1.9 JTD izdržljiviji od 1.9TDI ali u tu raspravu neću ulaziti jer to nije tema. Što se tiče 1.6 TDCI ili 1.9 JTD onda definitivno JTD
Mamke is offline  
Old 02.02.2013., 17:26   #30
Da, ali njega zanima jtS.
Danny Z. is offline  
Old 02.02.2013., 17:39   #31
JTS JTD ljudi se zabune, jer 1 posto prodaje čine ti Jts praktički.
Mairon is offline  
Old 02.02.2013., 17:39   #32
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Stari moj ako ti je izbor između alfe i forda, uzmi ford, to je sve kaj ti mogu reć...
rijetko reagiram na usporedbe alfi i drugih auta, jer eto takva je reputacija pa nek svatko sluša priče koje želi, ali ovdje imam odličan primjer.
u isto vrijeme sam kupio svoju 147micu kad i stari Mondea, moja je starija 5 godina od njegovog Mondea, mislim da je dao cca duplo novaca, istu mi je priču tupio tada da si uzmem tog Mondea, ali srećom nisam odustao od svog nauma, jer je 3 puta u 4 godine posuđivao moju alficu na par tjedana dok je njegov ford bio na popravcima i čekao djelove. to je naravno nešto i koštalo. zadnji put mu se nešto sj..... sad na ljeto pa je fino kupio zamjenski auto da može u miru dočekati popravak

ne kažem da je ovo pravilo, ali i ti si generalizirao pa evo ti jednog suprotnog primjera
jeeeRajt is offline  
Old 02.02.2013., 17:45   #33
Quote:
Bajica 1 kaže: Pogledaj post
Evo ljudi ovako, da ne otvaram novu temu, iskoristit ću ovu.
Prije 2 godine i manje kupio sam od kolege renault clio. Pošto godišnje radim malu kilometražu smatrao sam da će mi taj auto biti dobar s obzirom na moje potrebe.
No međutim, tu sam napravio najveću grešku...
Kako mene često nema u hrv moj clio je kao ženska iz gajeve, svi se redaju na njemu. Tako da ga sad na kraju voze 4 vozača (majka, mlađi buraz, cura i ja). Naravno clio je sad već prešo dosta veću kilometražu nego što sam očekivao i izgleda ko da je prošao domovinski rat (cijeli je pun ogrebotina).
Zato sam ja zaključio da ja moram kupiti još jedan auto (koji neće vozit nitko osim mene) a ekipi ću ostavit clio.
A smatram da već kad kupujem auto, mogu si ispunit i želju...
A želja mi je alfa romeo 159 i ništa drugo me ne zanima (nikakvi pasati, opeli, bmw-i itd itd...)
E sad pošto godišnje prelazim od 6tk-8tk smatram da mi se dizel nikako ne bi isplatio i zbog toga me zanima alfa sa 2.2 jts motorom.
Imam par zahtjeva u vezi auta, mora biti crven (alfa rosso boja) i po mogućnosti da je TI oprema.
E sad što mene zanima, kakav je taj jts motor?? Dali ima neke poznate mane i dali se često kvari?? I gdje bi bilo najbolje popravljati alfu?? Čuo sam za bertola ali zanima me i kakav je mrkša?? Pošto mi je on bliže.

Također me zanimaju iskustva s navedenim autom.
ja vozim kod Valenčića na Jarun i zadovoljan sam, a s drugima nemam iskustva
jeeeRajt is offline  
Old 02.02.2013., 17:52   #34
Quote:
mamkem6 kaže: Pogledaj post
159-ka je vrlo dobar auto. JTD je odličan motor. Preporučam 1.9 jtdm koji se pokazao trajniji od 2.4. Neki mehaničari tvrde da je 1.9 JTD izdržljiviji od 1.9TDI ali u tu raspravu neću ulaziti jer to nije tema. Što se tiče 1.6 TDCI ili 1.9 JTD onda definitivno JTD
Da,mene zanima jts (benzinski) motor. Nije mi problem kupit dizela al mi je smiješno za tak malu kilometražu kupit dizela...

@ jeerajt:
Kolko se ja sjećam yedwy vozi alfu 156 tak da mislim da je on htio reć da ak uopće razmišljaš između alfe i forda uzmi ford...
__________________
Kršćanstvo nikada nesmije doći ispred Hrvatstva- Ante Starčević
Bajica 1 is offline  
Old 02.02.2013., 18:04   #35
nisam polovio sarkazam
onda je odgovor točno na mjestu
jeeeRajt is offline  
Old 02.02.2013., 18:05   #36
Od poznanika auto znam da taj 2.2 JTS ne ide ni kurca a troši ko kamion. Bježi od toga.
Ili JTD ili ništa. Ili potrazi 1750 TB verziju vani, u nas ih nema.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 02.02.2013., 18:17   #37
Kak nejde sa 185 konja ?
Mairon is offline  
Old 02.02.2013., 18:20   #38
Valjda mimo Veyrona i 1000 konja nema auta...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 02.02.2013., 18:24   #39
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
Kak nejde sa 185 konja ?
A što ćeš, trom je treba mu sigurno 8 sekundi do 100, a i spor je jako, ide samo preko 200 km/h
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 02.02.2013., 18:30   #40
Je li netko možda pomislio da se ovo "ne ide" odnosi na činjenicu da ne ide kao auto sa skoro 200 konja A može se dogoditi i da auto ide samo kad ga se razvrtava do 6000, a u svakodnevnom prometu i vožnji ispod 4000rpm"ne ide". Tipujem na ovo prvo, jer je auto pun k...c težak, a motor je atmosferski benzinac.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.