Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2009., 17:26   #1
Zašto kada se javim za posao, nitko mi ne odgovori?

Pozdrav.
Imam pitanje i za poslodavce i za posloprimce ako su upućeni.
Javljam se na oglase za posao, i uglavnom pošaljem sve što se traži, uključujući CV i molbu...i nikad ništa. Nitko ne odgovara.
Koji je razlog da mi se ne jave čak niti mailom pa da bar kažu "ne udovoljavate" ili slično?

Jesu li poslodavci bezobrazni, bahati, neprofesionalni?

Vaša iskustva.
Egdir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 18:10   #2
A cuj, ljepo je poslati odgovor, bilo kakav... Samo mogu ti reci kako izgleda novo zaposljavanje u manjoj firmi. Svi su prezaposleni (naravno, zato i traze zaposlenika). Onda das oglas za posao i dobijes kako-kad, recimo stotinjak CV-a. Koje pregledava jedan covjek uz ostali posao. Od recimo 100 CV-a,70 odmah bacis u smece (odnosno u recycle-bin). Recimo tipicne greske su CV na 7 strana od covjeka bez dana radnog iskustva, totalno nevezani CV za posao koji se trazi i sl. Javljaju se za VSS, a napisu svoju biografiju di su usli u osnovnu, srednju, s kim su se druzili i sl...
Tak da ti je to prilicno stresan posao za poslodavca, a vremena malo...
Ako saljes CV u manju firmu, pazi da bude kratak i jasan (a i inace nije dobro pretjerivat). Nitko ti nece 10 stranica sastavka citat.
Malo poradi na svom CV-u, vise te treba zabrinjavat sto te nitko ne zove na razgovor nego sto ti ne odgovore uopce. Sada se opet osjeca nezaposlenost, broj CV-a po poslu raste...
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 21:03   #3
hehhe.... pa to je standard, natjecaji se pisu tek toliko da se napisu. meni od 50 poslanih molbi nije odjebnicu cak poslalo ni njih 3. samo ono totalni ignore, ni rijec.... zalost teska. pa reci mi bar neznas nista, trebam nekog s 5 g iskustva, ili bilo sto. pa ako u necem i grijesim da popravim, ako neznas jel nesto znam radit pa daj pitaj... a ne... ignore....
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 01:02   #4
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
pa reci mi bar neznas nista, trebam nekog s 5 g iskustva, ili bilo sto. pa ako u necem i grijesim da popravim, ako neznas jel nesto znam radit pa daj pitaj... a ne... ignore....
čovjek dobije 100 cv-a i sad će svima pisma pisati

meni su odbijenice stizale samo iz državnih službi, a inače mi one uopće ne fale. koma mi je kad dobijem pismo pa mi još onako lijepo napišu ime i prezime osobe koju su zaposlili.........poludim još više
mia57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 11:12   #5
Quote:
mia57 kaže: Pogledaj post
čovjek dobije 100 cv-a i sad će svima pisma pisati
pa? to je klutura nasih poslodavaca... ako nemoze odvojiti 2 minute za osobu koja mu se javila na natjecaj za posao onda samo dokazuje da je smece od poslodavca
curva-tamburello is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 11:41   #6
Quote:
curva-tamburello kaže: Pogledaj post
pa? to je klutura nasih poslodavaca... ako nemoze odvojiti 2 minute za osobu koja mu se javila na natjecaj za posao onda samo dokazuje da je smece od poslodavca
Šaljem molbe mailom. Ne poštom.
CV je sređen, napisan prema pravilima pisanja CV-a i nema 7 stranica nego je normalne veličine.

Onaj koji pregledava na kompu, može i odgovoriti. Barem da su primili CV i da se zahvaljuju. Ne mora to ni pisati, može imati gotovi tekst koji samo pošalje.

Osim toga ne javljam se za posao gdje stiže 100 CV-ova.


Osim toga, kako izgleda "sređeni CV"?
Egdir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 11:42   #7
Quote:
mia57 kaže: Pogledaj post
čovjek dobije 100 cv-a i sad će svima pisma pisati
Zašto ne?
Egdir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 11:50   #8
Quote:
Egdir kaže: Pogledaj post
Zašto ne?
zato jer su ljudi ionako prezatrpani poslom (vrijedi za manje privatne firme).

U državnim i velikim firmama su ili lijeni ili se srame zbog korupcije.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 12:08   #9
Quote:
Egdir kaže: Pogledaj post
Šaljem molbe mailom. Ne poštom.
Sine, nauči nešto o osobnom marketingu i odnesi zamolbu za posao osobno.

Što god cyber pomodarci na ovom forumu tvrdili, e-mail nije ozbiljno sredstvo komunikacije u hrvatskom gospodarstvu, barem ne s ljudima koje nisi upoznao.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 16:54   #10
Zato što je kod nas još takva situacija na tržištu rada da moraš bit sretan ako uopće radiš. Dapače, za neki shitty posao moraš skakat od sreće ako ga dobiješ jer je poslodavac u oglasu naveo "redovna primanja". Kao da se to ne podrazumijeva?!?!?! Bar bi trebalo.
Zato što svi djeluju na principu "Tko jači taj tlači" pa nema ni radne etike, u oba smjera. Umjesto da i poslodavci počnu uvažavati svoje radnike, jer dobar djelatnik zlata vrijedi, a ako nekog cijediš do maksimuma i svako malo mijenjaš ljude... to nikako ne može biti dobra poslovna strategija.
Zato što poslodavci ne shvaćaju da je i oglas za radno mjesto, kao i slanje obavijesti posloprimcima koji nisu zadovoljili - marketing! I čini imidž jednog poduzeća.
Ali, to je previše za očekivati u Hrvatskoj. Svijetli primjeri postoje, ali ih je premalo
__________________
Nekad je lakše pisat, nekad čitat.
MeDiOkRiTeT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 18:31   #11
Ma ljudi poslodavac daje oglas jer mora prema statutu itd.. a zaposlenika već odavno ima . Znate kako je to ( Nije to samo slučaj s nama nego i drugdje je tako..
adamus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 19:04   #12
I kaj da ti odgovore...? Čeka te razgovor gdje te pitaju čudesa. Čekaju te 3-4 selekcijska, eliminacijska kruga. Moj ti je savjet - budi sretna kaj ti se nitko ne javlja. Bar znaš da nisi dobila. Ovako bi mogla provesti 3 dana po svakoj selekciji, čekati svaki posao tjednima i naravno da bi ti se uvijek na kraju, nažalost, zahvalili; uzeli smo drugog kandidata sa više iskustva.
Savjet: zaboravi poslodavce i njihovo neodgovaranje. Ionako su ti šanse da uopće nađeš posao na regularan način 1:1000
Nađi vezu ili si pucaj u glavu.


(baš sam pink thinker, jelda?! )
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 20:22   #13
Da to je bezobrazno od poslodavaca, a i u neku ruku lijenost.

ja npr. imam ovu sablonu koju saljem kanidatima:

Quote:
Dragi gdine. Peric,

zahvaljujemo što ste se prijavili na natječaj za radno mjesto "Sistem administrator". Nakon temeljitog razmatranja odabrali smo kandidata čije iskustvo i znanje više odgovara zahtjevima navedene pozicije. Vaš životopis i kontakte zadržat ćemo u našoj bazi podataka, te ako se u budućnosti otvori radno mjesto koje odgovara vašim iskustvima i znanjima kontaktirat ćemo vas.


Još jednom zahvaljujemo na vašem interesu za Global Systems d.o.o. i želimo vam uspješnu daljnju karijeru.


Srdačan pozdrav
Mislim da ovakav nacin slanja odbijenice je korektan prema kandidatu za posao.
dodo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 20:45   #14
Quote:
dodo666 kaže: Pogledaj post
"zahvaljujemo što ste se prijavili na natječaj za radno mjesto "Sistem administrator". Nakon temeljitog razmatranja odabrali smo kandidata čije iskustvo i znanje više odgovara zahtjevima navedene pozicije. Vaš životopis i kontakte zadržat ćemo u našoj bazi podataka, te ako se u budućnosti otvori radno mjesto koje odgovara vašim iskustvima i znanjima kontaktirat ćemo vas.


Još jednom zahvaljujemo na vašem interesu za Global Systems d.o.o. i želimo vam uspješnu daljnju karijeru."


Mislim da ovakav nacin slanja odbijenice je korektan prema kandidatu za posao.
ma joj, katastrofa! mislim, korektno je to, ali uvijek dok vidim tak nekaj iznad glave mi se upali gorka lampica cinizma! naime, zakaj:

"kandidata čije iskustvo i znanje više odgovora zahtjevima navedene pozicije"

hehe
dakle, uzeli ste nekog lumena, sa 10 godina iskustva i sa poznavanjem 30 područja, 3 faksa i 8 certifikata
a pozicija sasvim neka prosječna, za koju sam i ja sasvim zadovoljavao, ali sam odbijen, jer ste vi tražili nekoga ko se vjerojatno u načelu zna samo bolje prodati. itd.....
i obično pomislim: "wtf...jadne li firme...prijavljujem se vama zapravo samo nužde radi, da imam više iskustva i znanja garant se ne bih VAMA javljao."



"Vaš životopis i kontakte zadržat ćemo u našoj bazi podataka, te ako se u budućnosti otvori radno mjesto koje odgovara vašim iskustvima i znanjima kontaktirat ćemo vas."

bolje nemojte, jer ako sam sada za vas siroče od stručnjaka, ne vjerujem da ćete se kao "uvažena firma" toliko srozati da tako nevještu osobu potrebujete u nekoj budućnosti! ne, hvala! bolje napravite - delete message.


"želimo vam uspješnu daljnju karijeru"

vidim, zato ste mi i dali priliku! biseri"





Mislim, da se razumijemo, opće poznata stvar je da je svijet rada leglo tuposti, muljaže i smiješnih frazetina na razini debilizma, nikome ništa osobno, ali stvari koje doživiš iz prve ruke su još toliko smiješnije i jadnije.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 21:27   #15
a što treće još postoji osim traženja posla i pucanja u glavu?
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 21:28   #16
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
a što treće još postoji osim traženja posla i pucanja u glavu?
prostitucija
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 02:52   #17
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
"Vaš životopis i kontakte zadržat ćemo u našoj bazi podataka, te ako se u budućnosti otvori radno mjesto koje odgovara vašim iskustvima i znanjima kontaktirat ćemo vas."

bolje nemojte, jer ako sam sada za vas siroče od stručnjaka, ne vjerujem da ćete se kao "uvažena firma" toliko srozati da tako nevještu osobu potrebujete u nekoj budućnosti! ne, hvala! bolje napravite - delete message.
to mi je najbolje od svega...........samo čekam da me pozovu
mia57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 09:00   #18
Vjerovali vi ili ne, postoje firme koje zaista i kontaktiraju ljude čije CVe su zadržali u bazi.
mulac1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 09:44   #19
da, kada im treba fiktivna konkurencija kada zapošljavaju nekog svog
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 10:01   #20
dobro,a kojije razlog da neko privatno poduzeće uopće onda stavlja oglas po vama,kad već imaju ljude na tom mjestu?
bezveze trošiti novac i vrijeme?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.