Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2012., 20:36   #1
MPO početnici

Mislim da nam treba jedna tema u kojoj bi svi početnici u mpo mogli na brzinu dobiti opće informacije, savjete, trikove

Ne znam dal se može spojiti s nekim topicom, ali kao početnica ne znam gdje nešto pitati-to još nije postupak, to su sve pripreme

Evo mi smo krenuli prikupljati dokumentaciju
S konzultacija smo izašli s papirom i pretragama koje trebamo napraviti -
HBsAg
anti HBs
anti HBc
anti HCV-EIA
antitreponemski tekst
anti HIV 1 i 2
krvna grupa i RH faktor

Uputnicu za to ja dobivam kod ginićke, a on gdje? Opća praksa, kao što su mi rekli?

I kako se za to naručuje, piše da se može u Petrovoj napraviti

Još su mi ostali brisevi, koje mi dr nije spomenuo. To bih tražila ginićku - jel se to mora raditi u nekoj određenoj fazi ciklusa?
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 20:51   #2
Dakle muz - opca praksa, sifra N45

Mi zemske - soc ginica, sifra N97

Ako se ide u petrovu 3 samo se dodje ujutro i ceka se u redu. Jedino ako je po novom potrebno narucivanje - to ne znam.
Rezultati su za cca 8 dana i mogu se dignut samo izmedju 14-15 popodne. Vrlo zgodno.
Govorimo o krvnoj grupi, rh, hivu i hepatitisu.

Brisevi se rade neovisno o danu ciklusa.

Dobro je napraviti i spolne hormone i to 2-5 dc te progesteron 7 dpo.
Isto kao i hormone stitnjace te antitijela.

Bubice ovo je super ideja. Mogao bi ovaj topic biti bas ono informativan. Sve info gdje, sto i kako.
U biti sve ono sto treba kad se krene u mpo pricu.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 22:01   #3
Pa da, jer mi je glupo za neke stvari pitati na chatu, izgubi se... a ovdje se mogu zatražiti te "tehničke" informacije

Zapravo mi fascinantno da se već više od pola godine informiram o mpo, postupci, dijagnoze... A sad kad treba stvarno krenuti-blokada

Spolne i štitnjaču sam sredila, spermio sređen. Samo mi (tj. nama) ostaje krvna grupa, rh, hiv, hepatitis.
I to nesretno savjetovanje

Ovo s vađenjem nalaza od 14-15 sati je stvarno vrhunac...naše zdravstvo
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 23:16   #4
ne naručuje se za petrovu za te markere,
i da vas još informiram, friško provjereno
nalazi se podižu uto i čet 14-17...dakle dosta dobro za radne ljude, bar one koji rade do 16h
tako da bubice, eto bar nešto da ipak valja

a za savjetovanje katastrofa, pogotovo kad se zna da će ga ukinuti, možda ti na kraju neće ni trebati, ali opet sigurno nećeš riskirati i čekati pa onda zbog toga izvisiti
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 23:25   #5
O super, promjenili si dakle vrijeme za podizanje nalaza

Ja sam morala izlaziti s posla da to dignem u tih sat vremena
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 23:32   #6
Još jedan razlog da idem ranije s posla
I jel mogu ja uzeti oba nalaza - svoj i mužev, ili svatko mora svoj? Vjerojatno mogu prvo
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 23:38   #7
Mozes uzeti oba, barem ja jesam
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 19:23   #8
Kad mogu uzeti bolovanje i koliko dugo?
Jel mogu nakon punkcije odmah? Mislim, dr kaže da sam zbog pcosa i izgleda jajnika kandidat za hiperstimulaciju i morat ćemo paziti, pa bih ja što prije bila bez stresa i u miru
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 20:22   #9
Koliko sam ja čitala može se uzeti do 21 dan bolovanje, a vezano za postupak mpo...
i ja sama razmišljam kako to izvesti, da li odmah nakon punkcije na bolovanje ili nakon transfera, vjerojatno će ovisiti o tome kako ću se osjećati nakon punkcije
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 20:32   #10
Ja sam čula da ima ili 21 dan ili 14 dana. Valjda ovisi o tome da li je od punkcije ili od transfera

Dosta sam čitala po netu, i još kad je L rekao da je hiper opasan nakon punkcije, i najradije bih doma što prije mogu
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 21:06   #11
21 dan ide kao za komplikacije uslijed postupka a hiper pa makar i granicni prvi stupanj to i jest - komplikacija ... Meni zapravo uvijek dokica pise 21 dan a ja to koristim iza transfera pa nadalje do bete. Cak sam u zadnjem stimuliranom postupku pod tom sifrom i par tjedana nakon neuspjelog postupka otvarala opet bolovanje. Mislim da je sifra za taj 21 dan N69 ili 69, nisam sad vise ziher
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 21:27   #12
Ja idem na mpo privatno, znači meni će ginićka na temelju nekog nalaza privatnika pisati to bolovanje?
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 21:36   #13
Naravno. A tko ce ako nece ona? To sto si privat nije bitno.

Iako meni je bolovanje moja opca praksa otvarala na temelju otpusnog pisma mog privat mpovca. Nije trazila da s tim idem soc ginici da ona da preporuku. Al neke opce prakse traze ipak preporuku od primarne ginice. Budes to vidjela.

Dakle od L budes dobila neko ko ajmo reci otpusno pismo. Meni mpo napise bas preporuka mirovanje.
Moja preporuka je da nazoves svoju opcu i pitas jel ti je za otvaranje bolovanja potrebna i preporuka primarne socijalke ili ti je dosta i to od L-a.

Da skratim - bolovanje otvara opca praksa. Neke traze bas papir od primarne ginekologije a neke to otvore i na temelju papira koje imamo od privatnika ili bolnica. To valjda ovisi o dobroj volji opce prakse.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 21:37   #14
Sa socijalkom sam provjerila, ona kaže da mi sve vezano uz trudnoću/postupak mora prvo napisati ginićka. Ah well
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 21:43   #15
Ok, onda s papirima od L kod ginice i ona ti ili naskraba neku ko preporuku ili bu lupila samo zig i potpis na papire od L i s tim kod opce prakse da otvori bolovanje.
To ti sve i dragi moze rjesavat

Isto tako mozes traziti utrice na recept.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 21:50   #16
evo šifre za postupak:

šifra N97 ženska neplodnost do 14 dana bolovanje,
šifra N98 komplikacije vezane uz postupak mpo do 21 dan bolovanje.
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 21:52   #17
Zakon

Ninna, mislim da smo ti i ja u velikoj šansi za ovo drugo - nama će PCOS biti divan pratitelj...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 21:57   #18
da, baš me strah kako će moj pcos u kombinaciji s tim hormonima na kraju ispasti, ali opet bolje da se pripremim nego da me iznenadi...
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 21:57   #19
Bravo Nina. N98 je sifra al mozak mi je krepucnuo

Curke, hiper ide u stupnjevima i prvi stupanj je ajmo reci ocekivan i iako zahtjeva oprez recimo da je to sve u granicama ok.
Zeznuto je malo sto su kod tih hipera i opasne torzije jajnika - zato treba mirovati, paziti na nagle pokrete i sl.

No bude vam gin valjda to sve napomenuo ovisno o situaciji.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 21:59   #20
Sly, meni je L na uzv rekao da mi već sad vidi preko 20 folikula na jajniku, tako da će biti zeznuto. I mislim da ćemo morati oprezno, i ja bih rado poduzela sve mjere koje mogu
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.