Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2012., 21:11   #21
http://www.youtube.com/watch?v=2fALzI48mD4
evo jedan video, odličan. To su većinom pripadnici sjp kutina vod novska.

Worm jel možda prepoznaješ neke ljude s videa?
ivan1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 22:35   #22
Quote:
ivan1991 kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=2fALzI48mD4
evo jedan video, odličan. To su većinom pripadnici sjp kutina vod novska.

Worm jel možda prepoznaješ neke ljude s videa?
Super video , jedan dio je iz kolovora 91 , a jedan iz rujna . Prvi dio je povratak SP policije iz Kostajnice ( mislim , nisam 100 % siguran) To poznam gotovo sve iz SP , samo ne znam koji je ono nosonja sa crnom trakom oko glave . Drugi dio gdje su ZNG , to je povratak iz Daruvara , kada je osvojena kasarna JNA U Doljanima . A od Zengi , koga znam.... sve nih . Na videu se muva i nekakav crvić .

PS. Na videu je i jedan od "legendarnih" zapovjednika , koji je kad je bilo najgore vrijeme za Novsku , iznenada se sjetio da ima nekakvih " humanitarnih " poslova u Njemačkoj . Vratio se 92 i danas ima gospodski posao .

Zadnje uređivanje The Worm : 12.04.2012. at 22:41.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 08:57   #23
Bročice

To je snimka kaže Klek iz 10 mj 91, nadvožnjak kod Bročica gdje su Tigrovi imali položaj.
Gavranovi su se povlačili po autoputu prema Novskoj i došli su do Bročica (jel to bilo sam početak 10 mjeseca?). Tu su našli tenkove i mislim nešto artiljerije koju su domaće postrojbe ostavile i pobjegle. Pa je Gavran odlučio tu i ostati. Obzirom kako ih je bilo ukupno oko 50, a od toga i dva (polu)tenkista koji su ispeljavali tenkove ispod nadvožnjaka i pucali iz njih valjda je banjalučki korpus mislio kako ih ima puno više. :-)
Iako mi nije jasno ako su slušali lokalne vijesti morali su shvatiti kako se iz Novske povlači sve živo...
Dan iza toga u Novskoj nije bilo nikoga.
Ali zato imate vrlo elegantnu i raskošnu monografiju "Novska u Domovinskom ratu" iz pera renomiranog povjesničara Davora Marjana gdje ćete saznati kako je krizni štab Novske obranio svoj grad. A Tigrovi su maltene bili pljačkaška banda koja ih je u tome sprječavala.
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 09:37   #24
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Super video , jedan dio je iz kolovora 91 , a jedan iz rujna . Prvi dio je povratak SP policije iz Kostajnice ( mislim , nisam 100 % siguran) To poznam gotovo sve iz SP , samo ne znam koji je ono nosonja sa crnom trakom oko glave . Drugi dio gdje su ZNG , to je povratak iz Daruvara , kada je osvojena kasarna JNA U Doljanima . A od Zengi , koga znam.... sve nih . Na videu se muva i nekakav crvić .

PS. Na videu je i jedan od "legendarnih" zapovjednika , koji je kad je bilo najgore vrijeme za Novsku , iznenada se sjetio da ima nekakvih " humanitarnih " poslova u Njemačkoj . Vratio se 92 i danas ima gospodski posao .
Znam ja tog sa crnom trakom...
A taj legendarni zapovjednik, vjerujem da su ga mobilizirali u minhen bojnu, općenito, nije jedini nažalost.
ivan1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 10:50   #25
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Bročice

To je snimka kaže Klek iz 10 mj 91, nadvožnjak kod Bročica gdje su Tigrovi imali položaj.
Gavranovi su se povlačili po autoputu prema Novskoj i došli su do Bročica (jel to bilo sam početak 10 mjeseca?). Tu su našli tenkove i mislim nešto artiljerije koju su domaće postrojbe ostavile i pobjegle. Pa je Gavran odlučio tu i ostati. Obzirom kako ih je bilo ukupno oko 50, a od toga i dva (polu)tenkista koji su ispeljavali tenkove ispod nadvožnjaka i pucali iz njih valjda je banjalučki korpus mislio kako ih ima puno više. :-)
Iako mi nije jasno ako su slušali lokalne vijesti morali su shvatiti kako se iz Novske povlači sve živo...
Dan iza toga u Novskoj nije bilo nikoga.
Ali zato imate vrlo elegantnu i raskošnu monografiju "Novska u Domovinskom ratu" iz pera renomiranog povjesničara Davora Marjana gdje ćete saznati kako je krizni štab Novske obranio svoj grad. A Tigrovi su maltene bili pljačkaška banda koja ih je u tome sprječavala.
Tako je , nadvožnjak kod ( na ulazu ) Bročica . Sad koliko me vid služi , dečki su tu sa 55- icom , kasnije je bila "sparkana " mislim jedina 84-a "Crna Udovica " Kažem , ni danas ni mije jasno , zašto se bježalo , zašto to JNA nije iskoristila .I kao što sam rekao , ne drugi dan , nego istu večer nije bilo nikoga , osim neznatnog i zanemarivog broja domaćih koji se nisu htjeli povući i Tigrova . A što se tiče monografije ( ja je nisam pročotao ) možda je taj Davor Marjan ( pojma nemam ko je taj lik ) samo se potpisao i komletirao podatke koje je dobio . Znam sigurno , da su nekoliko mjeseci na knjizi radili zap. 125 dp Novska , od kojih je možda jedan bio u to vrijeme u Novskoj . Neki su netragom nestali , prema Zagrebu , jednog je VP. prisilno privela u 11 mj. 91 da obuče uniformu , da bi 95 imao nekakav jeben čin , a sad jebačku mirovinu ! WTF ? A ako je istina , ovo da su napisali da Tigrovi bili banda pljačkaša , onda je to žalosno i jadno . Ponavljam : Građani Novske moraju biti vječno zahvalni 1.gbr Tigrovi i ostalim postrojbama koje su došle braniti Novsku . Ali Tigrovi su najviše krvarili . I to je jedina i prava istina.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 15:04   #26
Slažem se da svi trebamo bit zahvalni tigrovima, al treba bit zahvalan i onim ljudima koji su ostali, u Novskoj se dogodilo kao u Vukovaru, tj mnogi koji su mogli nosit puške pobjegli su, neki koji su se skrivali po podrumima danas imaju visoke činove. Manji dio ljudi koji je mogao nosit oružje su ostali i krvarili tih 2-3 mjeseca koliko su borbe trajale tamo... Worm dali možda znaš koliko je bilo branitelja novske i domacih i iz postrojbi iz vana? Kolko sam ja cuo bilo je oko 1000-1200, ne samo u gradu novska nego po svim selima i općinama koje pripadaju Novskoj.

Također sam čuo u vezi pada rajića, da su lijevu stranu ceste odlicno drzali domaci vojnici, a desnu vojnici koji su tek dosli s obuke iz zagreba, i da je upravo ta desna strana prvo pala pa da se moralo povuci, jel tu ima sta istine ili je to samo prića?
ivan1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 18:34   #27
Quote:
ivan1991 kaže: Pogledaj post
Slažem se da svi trebamo bit zahvalni tigrovima, al treba bit zahvalan i onim ljudima koji su ostali, u Novskoj se dogodilo kao u Vukovaru, tj mnogi koji su mogli nosit puške pobjegli su, neki koji su se skrivali po podrumima danas imaju visoke činove. Manji dio ljudi koji je mogao nosit oružje su ostali i krvarili tih 2-3 mjeseca koliko su borbe trajale tamo... Worm dali možda znaš koliko je bilo branitelja novske i domacih i iz postrojbi iz vana? Kolko sam ja cuo bilo je oko 1000-1200, ne samo u gradu novska nego po svim selima i općinama koje pripadaju Novskoj.

Također sam čuo u vezi pada rajića, da su lijevu stranu ceste odlicno drzali domaci vojnici, a desnu vojnici koji su tek dosli s obuke iz zagreba, i da je upravo ta desna strana prvo pala pa da se moralo povuci, jel tu ima sta istine ili je to samo prića?


@cicka
Pogleda sam tu knigu , mislim da si malo pretjerala sa izjavom da su Tigrovi opisani kao pljačkaška banda . Po knjizi ( ponavljam po knizi ) poslan je dopis da se pojedini pripadniici 1,gbr Tigrovi ponašaju kao razbojnici , pljačkaju... ( ugl .nešto u tom smislu ) . I to je točno , i druge gluposti su se dešavale . I isto je točno da su tome pribjegavali i pojedinci iz svih ostalih postrojbi HV , kao i domaći vojnici sa područja Novske . Tako da zbog nekolicine pojediniaca nikako se ne smije poistovjetiti čitava postrojba .Ja sam za istinu .Po mom mišljenju , to u monografiji nije ni trebalo spominjati , ili onda navesti sve aktere takvih " poslova " a ne spomenuti samo jednu postrojbu .

@ivan1991
Nevjerovatno ali istinito ! Garda u Novskoj je funkcionirala , kau u nekakvim smjenama ( 2 dana položaj 2 slobodan , tak nekako) Ja jednostavno taj dan nisam bio u Rajiću jer mi nije bila smjena .BTW ne žalim Za pad Rajića sam čuo kad je sve bilo gotovo Sada da idem napamet baljezgati što se taj dan dešavalo u Rajiću , nema smisla . Mišljena sam da je glavni uzrok , neorganizacija , slabo naoružanje i nekoordinacija između postrojbi te neiskustvo zapovjednika ( koje nisu niti mogli steći u toj fazi rata ) A o broju vojnika iz Novske i i izvan Novske , nemam pojma
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 11:23   #28
Da, o tome govorim, Worm. Bilo je naravno lopovluka, nediscipline, kriminala ali je to u dijelu knjige koji se time bavi opisano na način kak to inače naša braća Srbi rade. Znači, poluistine, nedorečenosti, isticanje samo jedne postrojbe i samo jednog ispada, dok za ostale, pa i za domaći krizni štab, ništa takvoga niti u tragovima.
Znači nema laži, nego poluistine.
Da li je tako teško napisati: pobjegli smo i ostavili tenkove i artiljeriju jer je na radiju bio poziv na odlazak, a nas je bilo strah?
Ili na primjer napisati: radi subjektivnih slabosti postrojba se povukla s položaja i zauzela...rezervne položaje napustivši Novsku? Teško je to?
A nije teško za Tigrove napisati: E da, bilo je i Tigrova. Bili su na položaju. Usput su nešto i opljačkali. Onda su otišli.
Ili napisat za zabočke policajce kako su samovoljno napustili položaj. Da, jesu. Pa što onda to nisu napisali i za ostale?

Stoga ta knjiga nije povijesno svjedočenje kakvo je mogla biti - obzirom što ju je napisao jedan od rijetkih ljudi povijesničara koji se ozbiljno bavi tematikom Domovinskog rata u Hrvata.
Možda sam (pre)više očekivala.

Okej.

Ovo je jako zanimljiv snimak iz Grabovca. Dugo traje, snimatelj u ruci nosi kameru kroz mjesto. Dobro ocrtava atmosferu, možeš osjetiti maglu u kostima...
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle

Zadnje uređivanje Cicka : 14.04.2012. at 11:49.
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 17:23   #29
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Okej.

Ovo je jako zanimljiv snimak iz Grabovca. Dugo traje, snimatelj u ruci nosi kameru kroz mjesto. Dobro ocrtava atmosferu, možeš osjetiti maglu u kostima...
Da , na početku smika je Novska , kasnije Grabovac , koji na snimci izgleda prilično pristojno , kak je kasnije izgledo . Da li itko zna tko je gardista sa plavom kapom , pojavljuje se 8.30 min. videa ? Lice mi je jako poznato , ali ime..
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 20:33   #30
Ja se odnekud sjećam dečka u tamnoj odori .
đeram is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 21:35   #31
Kada smo već kod Novske , pustimo malo ( pa kasnije ponovo možemo ) knjigu , krizni stožer .. Tjekom godina rata ( istina u Novskoj se od Sarajevskog primirja da Bljeska nije ni prdnulo , a kamo i zapucalo ) 125dp izrasla je , da ne pretjerujemo u jednu respektabilnu postrojbu HV. S obzirom da sam kroz 5 god rata prošao mnoga ratišta u Hrv i BIH , i susretao puno " lokalnih " postrojbi , sa punom odgovornošću tvrdim da je 125. dp , kvalitetno iskoristla vrijeme primirja i podigla borbenu gotovost na jedan za mene sasvim novi , bolji nivo . Smatram da je uz 7 dp iz Zadra i 126. Sinjsku bila među najboljim dp. Naravno , ovo je subjektivno , moje mišljenje . Ove tri dp koje sam nabrojio , kvalitetnije su izvršavale zadaće nego bilo koja gardijska brigada HVO-a
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 00:01   #32
Također je 125. dp u Oluji uspješno forsirala Savu te prva oslobodila neko vece mjesto od sela, Hrv. Dubicu.
U bljesku je oslobodila jasenovac i uspješno probijala glavni pravac sa gardijskim brigadama.

Što se tiće Oluje, ZP Bjelovar je jedino ZP koje nije imalo GB, da li je onda i sama 125.dp bila udarna jedinica ZP Bjelovar?
ivan1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 00:07   #33
http://www.youtube.com/watch?v=TsNZsYvwNzk

evo video 125. u početku Oluje
ivan1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 16:01   #34
Quote:
ivan1991 kaže: Pogledaj post
Što se tiće Oluje, ZP Bjelovar je jedino ZP koje nije imalo GB, da li je onda i sama 125.dp bila udarna jedinica ZP Bjelovar?
ZP Bjelovar je svijetla točka Oluje. Obavili su svoj posao odlično. Imali su malo vremena za pripremu jer su uvedeni kasnije od ostalih zbornih područja. Mislim kako je ZP Bjelovar uz policiju zaslužio najviše ocjene za Oluju.
ZP Karlovac je također startalo bez profesionalnih postrojbi.
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 16:24   #35
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
ZP Bjelovar je svijetla točka Oluje. Obavili su svoj posao odlično. Imali su malo vremena za pripremu jer su uvedeni kasnije od ostalih zbornih područja. Mislim kako je ZP Bjelovar uz policiju zaslužio najviše ocjene za Oluju.
ZP Karlovac je također startalo bez profesionalnih postrojbi.
Pa , rekao bih da u Oluji nije bilo " tamnih točki " .Problem je bio na pravcu Petrina , ali kada je Stipetić došao umjesto Basarca i to je odmah rješeno . ZP Bjelovar je bilo , ajmo reći " iznenađenje dana " jer nitko to nije očekivao . Kako je vrijeme prošlo , čini mi se da je ZP Bjelovar , više trebalo vezati neprijatelja na svom pravcu . Otpor prema Dubici je bio niakav , gotovo beznačajan , što ne umanjuje vrijednost i posao koji je obavilo ZP Bjelovar . Dobar prikaz se može vidjeti na videu gdje 125 dp forsira Savu . Zamisli si samo dva PKT-a na suprotnoj obali . Bespotrebne gubitke 125 dp je imala kod sela Višnjica , ušlo se u borbu , bez ikakve potrebe i tamo je poginulo 5-6 ljudi . A što se tiče ZP Karlovac , pa jeli nijE 1. gbr išla tim prostorom i spojila se sa 5 korpusom ABIH ?
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 17:47   #36
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Zamisli si samo dva PKT-a na suprotnoj obali . :
A koji je razlog bio što srbi baš nikakvu obranu dolje nisu imali, koliko sam citao i cuo pa tako i neke stvari naucio dva pkt drze dve satnije bez problema, usto što je to još forsiranje rijeke vjerojatno drže i veću formaciju... jesu se oni vec predali prije oluje il koji klinac? Na videu se vidi da nasi pricaju normalno galame, vicu, a ni minobacka mina nije pala prema nasima ( Hvala Bogu) zar nisu imali ni izviđače nikakve? dok su prelazili savu naši su se čuli sigurno na 200m ak ne i više...
ivan1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 20:04   #37
Quote:
ivan1991 kaže: Pogledaj post
A koji je razlog bio što srbi baš nikakvu obranu dolje nisu imali, koliko sam citao i cuo pa tako i neke stvari naucio dva pkt drze dve satnije bez problema, usto što je to još forsiranje rijeke vjerojatno drže i veću formaciju... jesu se oni vec predali prije oluje il koji klinac? Na videu se vidi da nasi pricaju normalno galame, vicu, a ni minobacka mina nije pala prema nasima ( Hvala Bogu) zar nisu imali ni izviđače nikakve? dok su prelazili savu naši su se čuli sigurno na 200m ak ne i više...
Zato što nisu imali ljudstva . I ono malo što je bilo , bili su uglavnom između 50-60 god . starosti . A , za usporedbu , pogledaj negdje na youtube , akciju UNA , pa budeš vidio kako se "lagano" prelazi Sava . Kako se lagano prešlo , tako se neoprezno išlo dalje , pa i ono što je malo zapucano sa njihove strane , vrlo lagano je pronašlo cilj . Trebali smo proći Oluju bez i jednog izgubljenog čovjeka .
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 22:27   #38
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
A što se tiče ZP Karlovac , pa jeli nijE 1. gbr išla tim prostorom i spojila se sa 5 korpusom ABIH ?
Prva ti je krenula u ZP Gospić prema Glibodolu i Ličkoj Jesenici. Ne sjećam se točno, ali negdje trećeg dana jesu izbili van prema karlovačkom ZP.
Ne govorim o "tamnim" točkama. Naravno da je bilo zastoja i problema u Oluji, kad se čita raščlamba onda se jasno vidi gdje i kako su nastali zastoji. Ipak je HV bila visoko motivirana i nabrijana i strgala je RSK.
Isto tako mislim kako je brzina napredovanja glavni razlog sloma te vojske. VJ bi možda i intervenirala, da su se Srbi uspjeli održati malo dulje, ali nisu imali kad. Ovi su brisali traktorskom brzinom od kad je prva granata pala ko da je netko opalil startni pištolj.
Nikad mi nije bilo jasno kako si to Srbi zamišljaju intervenciju VJ. Iz Valjeva ili Beograda bi došli do naprimjer Knina ili Gospića ili Petrinje...čime? Kako? Kojim pravcem? U kojem vremenu? S kojim ljudima?
Možda su mogli tenkovima krenut na izbjegličku kolonu od Dvora na Uni pa zgazit te ljude i s gornje strane kad ih je već šofer Novaković onak lijepo sredil odozdola.
Isto tako kad se čitaju dokumenti RSK vidi se kak su oni planirali obranu. Kad se pročita onaj plan upotrebe SVK datiran na početak 1995 gdje oni planiraju 69.000 mogućih pripadnika SVK - pa to je smijeh živi...
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle

Zadnje uređivanje Cicka : 16.04.2012. at 22:47. Reason: dodavanje
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 00:11   #39
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Prva ti je krenula u ZP Gospić prema Glibodolu i Ličkoj Jesenici. Ne sjećam se točno, ali negdje trećeg dana jesu izbili van prema karlovačkom ZP.
Ne govorim o "tamnim" točkama. Naravno da je bilo zastoja i problema u Oluji, kad se čita raščlamba onda se jasno vidi gdje i kako su nastali zastoji. Ipak je HV bila visoko motivirana i nabrijana i strgala je RSK.
Isto tako mislim kako je brzina napredovanja glavni razlog sloma te vojske. VJ bi možda i intervenirala, da su se Srbi uspjeli održati malo dulje, ali nisu imali kad. Ovi su brisali traktorskom brzinom od kad je prva granata pala ko da je netko opalil startni pištolj.
Nikad mi nije bilo jasno kako si to Srbi zamišljaju intervenciju VJ. Iz Valjeva ili Beograda bi došli do naprimjer Knina ili Gospića ili Petrinje...čime? Kako? Kojim pravcem? U kojem vremenu? S kojim ljudima?
Možda su mogli tenkovima krenut na izbjegličku kolonu od Dvora na Uni pa zgazit te ljude i s gornje strane kad ih je već šofer Novaković onak lijepo sredil odozdola.
Isto tako kad se čitaju dokumenti RSK vidi se kak su oni planirali obranu. Kad se pročita onaj plan upotrebe SVK datiran na početak 1995 gdje oni planiraju 69.000 mogućih pripadnika SVK - pa to je smijeh živi...
ok , nisam znao odkuda su Tigrovi krenuli , važno je do kuda su došli . A sama Oluja je rješena na Dinari i u Livanjskom polju , puno ranije . Ali da ne idemo u širinu , tema je Novska . Slažem se da je motiv bio jači od topova i tenkova .
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 19:35   #40
Jel se sjećate bljeska? tj jeste sudjelovali... ja ga se sjećam i to jako dobro iako sam imao samo 4 godine... ujutro su me topovi probudili, kod civilnog stanovnistva nije se znalo da se krece u kakvu akciju, dosta nas je bilo iznenadeno, uff kako sam se samo uplašio kad su poćeli topovi i haubice tući, pobjego sam mami u zagrljaj, a i ona je bila dosta uplasena i iznenađena. Oko 8h krenuo sam s mamom do bake, grad pun vojske, civila nigdje, gledam u svu tu vojsku i divim im se, a oni cudno gledaju u naš auto i moju mamu, negdje misleći: "pa gle one lude zene s djetetom gdje ce sad" a granate su padale po novskoj i okolo. Kad smo stigli do bake, u staro selo u blizini su bile haubice, mislim 155 argentinske, tad sam iz dvoriste gledao kako tuku, i sjećam se da su me usi jako boljele valjda od tih detonacija, drugi dan 2.5. dolazi tata iz siska, koji je bio u 6. top divizijonu, dobio je dopust i odveo nas prvo u sisak, zatim za zg. Stari mi i dan danas prića kako mu je bilo uzžasno tih par dana, jer pucalo se u našem kraju a on je morao čuvati sisak, u slučaju da bi čede tad krenule, u topu im je već bila spremna granata, al na sreću po čede nisu krenuli na sisak.
Taj 1.5.1995. pamtim kao da je bio jućer, iako se nesjećam previše stvari iz rata, jer sam bio premali, bljeska i oluje se dosta dobro sjećam, možda i bolje da se toga što manje sjećam, jer bio sam tad svjestan samo da smo pobjedili srbe, da ce odsad tata bit stalno s nama... al imao sam užasne traume od svirene za uzbunu, godina poslje, u Novskoj bi svake nedjelje u 12h se oglasila sirena, toga sam se strasno bojao, čak bi i plakao kad bi ju čuo.
ivan1991 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.