Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 20:12   #1061
Quote:
Strugacki kaže: Pogledaj post
U Austriji novi izbori na vidiku, sve zbog razmirica unutar OVP-a.

Kako stvari stoji novi predsjednik OVP-a i njihov kandidat će bit mlađahni Kurz, koji trenutno kotira kao neka vrsta političke zvijezde.
Nema tu neke velike filzofije. Uklonjena je zadnja prepreka i zadnji glas razuma u ÖVP-u, sljedeca vlada ce biti koalicija ÖVP-a i FPÖ-a. Samo se nadam da ce ambiciozni Kurz iza sebe ostaviti manju stetu od ambicioznog Sanadera, i jedan i drugi su radi vlastite ambicije zgaziti sve pred sobom.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 10:12   #1062
kurz je svojoj stranci postavio uvijete da mozak stane imati će iste ovlasti kao i kim-jong-un
i naravno da će stranka pristati na sve jer bez njega padaju na 10% a s njim idu preko 30%
mali je opran sa svim vodama i pripremio je teren da može i bez övp-a u izbore
kako stvari stoje je da mu je matschitz pripremio jednu lijepu svotu €ura za kampanju i izgledno je da će se kronen-zeitung na njega prebaciti.
pokupiti če glasove od svih ostalih stranka a najviše od fpö-a.
kad se sve poklopi ide preko 40% i onda spö i fpö zajedno ne prelaze 50%

eh, sada kakvu politiku će provoditi treba tek vidjeti. mislim da je neoliberal (točnije: libertär) slično kao što su i neos. njih je istio jedan bogataš (haselsteiner) financirao. a haselsteiner i mateschitz su isti tip čovjeka.
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 10:56   #1063


Najnovija anketa

Kurz gazi konkurenciju.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 11:09   #1064
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Najnovija anketa

Kurz gazi konkurenciju.
Hmm, imam dojam da ces ti glasati za Kurza/ÖVP, kao da navijas za njega, ili? Nisi li prije glasao za FPÖ?
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 12:32   #1065
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Hmm, imam dojam da ces ti glasati za Kurza/ÖVP, kao da navijas za njega, ili? Nisi li prije glasao za FPÖ?
Ja nisam Austrijanac. Kada bi bio Austrijanac ne bi nikada glasao za FPOE.

Gledao sam nekoliko nastupa Kurza po austrijskim i njemačkim talk emisijama i moram reći da u njemačkom govornom području on nema konkurenciju.

Baš me zanima hoće li OEVP pristati na Kurzove uvjete. Ako prođu unutarstranačke reforme, Kurz će imati slobodnu ruku pri odabiru ministara. Uostalom, on kani izaći sa nezavisnom listom na parlamentarne izbore uz podršku OEVPa.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 18:44   #1066
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ja nisam Austrijanac. Kada bi bio Austrijanac ne bi nikada glasao za FPOE.

Gledao sam nekoliko nastupa Kurza po austrijskim i njemačkim talk emisijama i moram reći da u njemačkom govornom području on nema konkurenciju.
Hmm, pa ne znam bas koliko ti je rafinirano meni i drugima koji smo Austrijanci, koji ovdje zivimo i glasamo, placamo poreze, i koji svaki dan gledamo i Kerna i Kurza i nosimo se sa posljedicama svakih izbora... da nam nesto iz Hrvatske pametujes tko je kakav.

Da se radi o Brexitu ili Le Pen, jos bih i razumio da vidis neku poveznicu, ali mislim da malo precjenjujes znacaj Kurza za Hrvatsku/Europu. Imali smo prije i Grassera i druge "mlade, ambiciozne i energicne" politicare koji ne uspijevaju obuzdati svoju ambiciju pa se to pretvori u populizam i destrukciju. Vidim da je poceo nacinjati ideoloske teme, zabranu pokrivanja kose i slicno, sto je meni osobno alarm za populizam a ne leadership kakav od politicara ocekujem. No siroke mase na to nasjedaju, emocije, ovo, ono, i eto ti 35% glasova. Nije da do sada nismo vidjeli. Ali prave kvalitete iza toga u pravilu nema, a rezultat ce biti takav da se bojim da ce se uz Kurza vrlo znacajno pitanje imigracije u Austriji jako pogorsati a ne poboljsati, vec je sa svojim dosadasnjim nadatom dao do znanja da samo dolijeva ulje na vatru i polarizira ljude.

U svakom slucaju se slazem da ce on odredjivati tko ce vladati Austrijom. Ali bilo kako bilo, to ne bi trebalo utjecati na Hrvatsku ili na EU.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 18:58   #1067
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Hmm, pa ne znam bas koliko ti je rafinirano meni i drugima koji smo Austrijanci, koji ovdje zivimo i glasamo, placamo poreze, i koji svaki dan gledamo i Kerna i Kurza i nosimo se sa posljedicama svakih izbora... da nam nesto iz Hrvatske pametujes tko je kakav.

Da se radi o Brexitu ili Le Pen, jos bih i razumio da vidis neku poveznicu, ali mislim da malo precjenjujes znacaj Kurza za Hrvatsku/Europu. Imali smo prije i Grassera i druge "mlade, ambiciozne i energicne" politicare koji ne uspijevaju obuzdati svoju ambiciju pa se to pretvori u populizam i destrukciju. Vidim da je poceo nacinjati ideoloske teme, zabranu pokrivanja kose i slicno, sto je meni osobno alarm za populizam a ne leadership kakav od politicara ocekujem. No siroke mase na to nasjedaju, emocije, ovo, ono, i eto ti 35% glasova. Nije da do sada nismo vidjeli. Ali prave kvalitete iza toga u pravilu nema, a rezultat ce biti takav da se bojim da ce se uz Kurza vrlo znacajno pitanje imigracije u Austriji jako pogorsati a ne poboljsati, vec je sa svojim dosadasnjim nadatom dao do znanja da samo dolijeva ulje na vatru i polarizira ljude.

U svakom slucaju se slazem da ce on odredjivati tko ce vladati Austrijom. Ali bilo kako bilo, to ne bi trebalo utjecati na Hrvatsku ili na EU.
Ne pametujem ja ništa, samo sam dao komentar na događanja u Austriji.

Kakva je mogućnost, da Kurz koalira sa HC Strache nakon izbora?
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 19:10   #1068
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ne pametujem ja ništa, samo sam dao komentar na događanja u Austriji.

Kakva je mogućnost, da Kurz koalira sa HC Strache nakon izbora?
Kurz ce prodati i vlastitu majku samo da dodje na vlast. Pretpostavljam da je to i odgovor na tvoje pitanje.
No isto tako, Kurz je prilicno mudar i siguran sam da ce bit strpljiv ako ce mu to biti u interesu. Mlad je zna da ga vlast ceka, u komfornoj je situaciji da ceka trenutak koji mu odgovara.

Komentar je naravno pozeljan, samo kad netko iz Njemacke navija za rezultate izbora u Hrvatskoj, ili kad netko iz Hrvatske navija za rezultate izbora u Austriji - samo kazem da to nije rafinirano, a ono tvoj mi je zvucalo malo ko navijanje, ali ajde, mozda sam preosjetljiv i paranoican . Austrija je prilicno beznacajna drzava, nije to SAD sa vojskom u >140 drzava pa da se citav svijet tice tko je predsjednik. Ne bih htio da se na austrijkim ledjima tuku ideoloske struje sasvi drugih drzava. Imali smo to sa ovim turskim referendumom, rekao bih da nije bas dobro sjelo
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 19:41   #1069
30-godisnji Kurz ih je sve uhvatio za xxxxx, i sad moraju plesat kako im on kaze.
A sve zato jer je jedini od politicara vladajuce koalicije, koji se od prvog dana pa sve do danas jasno i glasno odredio protiv katastrofalne politike nekontrolirane imigracije, i zbog toga ima veliku podrsku Austrijanaca.
Miss_Fine is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 19:59   #1070
@ rama

neznam zašto bezveze dtjcro-a napadaš, pa čovjek normalo diskutira
kurz je obećao da će imigrante kontrolirati po kulturnoj pozadini i to je ok
nama još više muslimana ne traba, isto kao i evropi. ako se žene hoće zamotavati ko mumije znaju gdje je to moguće, sretan im put

ako kurz sve potuče na izborima (a izgleda da je na dobrom putu) onde će jako teško naći partnera za koaliranje. uvjeren sam da će fpö u opozicju ako ne budu prvi, za strache-a samo pozicija kanclera dolazi u pitanje i ništa drugo.
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 20:11   #1071
Quote:
Miss_Fine kaže: Pogledaj post
30-godisnji Kurz ih je sve uhvatio za xxxxx, i sad moraju plesat kako im on kaze.
A sve zato jer je jedini od politicara vladajuce koalicije, koji se od prvog dana pa sve do danas jasno i glasno odredio protiv katastrofalne politike nekontrolirane imigracije, i zbog toga ima veliku podrsku Austrijanaca.
Ovo je točno i to mu je glavni plus. Pogotovo ako Van der Balen nastavi sa proislamističkim izjavama - Kurzu će samo rasti popularnost.

Ali politika se ne može graditi na samo jednom stavu (onom i migraciji), pogotovo ne kancelarska.

Svojim potezima Kurz je doveo OVP u poziciju velikog rizika, vidit ćemo koliko će im se to isplatiti.
Strugacki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 21:18   #1072
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
@ rama

neznam zašto bezveze dtjcro-a napadaš, pa čovjek normalo diskutira
kurz je obećao da će imigrante kontrolirati po kulturnoj pozadini i to je ok
nama još više muslimana ne traba, isto kao i evropi. ako se žene hoće zamotavati ko mumije znaju gdje je to moguće, sretan im put
Nisam ga htio napadati, kazem da sam malo preparanoican on svih tih koji polariziraju jer polarizacija je zadnje sto nam treba. A da se razumijemo, polarizira i VdB, i to je naravno jednako lose, jer te polarizacije samo radikaliziraju ljude.
Naravno da imigraciju treba kontrolirati i rekao bih da su mnogi ljuti sto se teret nije ravnomjerno rasporedio po europskim drzavama, problemi bi bili puno manji. Ali efekt Kurzove imigracijske politike je taj da nit je bolje imigrantima (ne poboljsava se razina integracije), nit je bolje domicilnima. A i umjerene muslimane (recimo ove iz BiH) je samo okrenuo protiv sebe. Sto je tocno pozitivno u svemu tome, ja ne kuzim. Samo se instrumentaliziraju emocije a sve smo dalje od cilja.

Sto se mene tice, marama na necijoj kosi me zadnjih nekoliko desetljeca nikad nije smetala, sad odjednom Kurz nacinje to ideolosko prepucavanje, valjda "misleci" da ce se imigranti zabranama bolje integrirati. Veci je problem vjerojatno kolicina a ne marama. A paradoks je taj da smetaju marame na kosi, a ne smetaju ih totalno pokrivene zene (tamo gdje ih jedino i ima). Kod mene je suprotno, mozda je problem u meni .
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 21:50   #1073
U Austriji ce se odrzati prijevremeni izbori 15.10.2017. Kurz ima dobre sanse postati najmladji austrijski kancelar sa 31 godinom, ako nesto nepredvidjeno ne kiksa do tada, sto ce biti tesko jer se ne zeli eksponirati u do tada vladajucoj koaliciji, odbio je poziciju potpredsjednika vlade.
Strache ne moze doci k sebi , vec je vidio sebe kao kancelara- jer je do sada bio sef najjace stranke, na osnovi anketa i ispitivanja misljenja u zadnjih par godina.
Miss_Fine is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 05:30   #1074
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Hmm, pa ne znam bas koliko ti je rafinirano meni i drugima koji smo Austrijanci, koji ovdje zivimo i glasamo, placamo poreze, i koji svaki dan gledamo i Kerna i Kurza i nosimo se sa posljedicama svakih izbora... da nam nesto iz Hrvatske pametujes tko je kakav.

Da se radi o Brexitu ili Le Pen, jos bih i razumio da vidis neku poveznicu, ali mislim da malo precjenjujes znacaj Kurza za Hrvatsku/Europu. Imali smo prije i Grassera i druge "mlade, ambiciozne i energicne" politicare koji ne uspijevaju obuzdati svoju ambiciju pa se to pretvori u populizam i destrukciju. Vidim da je poceo nacinjati ideoloske teme, zabranu pokrivanja kose i slicno, sto je meni osobno alarm za populizam a ne leadership kakav od politicara ocekujem. No siroke mase na to nasjedaju, emocije, ovo, ono, i eto ti 35% glasova. Nije da do sada nismo vidjeli. Ali prave kvalitete iza toga u pravilu nema, a rezultat ce biti takav da se bojim da ce se uz Kurza vrlo znacajno pitanje imigracije u Austriji jako pogorsati a ne poboljsati, vec je sa svojim dosadasnjim nadatom dao do znanja da samo dolijeva ulje na vatru i polarizira ljude.

U svakom slucaju se slazem da ce on odredjivati tko ce vladati Austrijom. Ali bilo kako bilo, to ne bi trebalo utjecati na Hrvatsku ili na EU.
Rama, da li i ti pametujes kad dajes osvrt na zemlje u kojima ne zivis ili radis, ili u granama ekonomije o kojima puno ne znas? Ne trebas biti tako ostar prema tudim misljenjima. Razlog pobjede nove vlade (ako do toga dode) ce biti nesposobnost politike zadnje 2 godine. Bez puno komentara, ali na svojoj kozi (negativno) u ducanu sam osjetila ono o cemu sam tu pisala - situacija nadam se prvi i zadnji put u zivotu. Da imam pravo glasa ovdje i da nisam Hrvat, FPO mi ne bi bio mrzak. S obzirom na njihovo pobratimljenje sa srpskim radikalima, to ne dolazi u obzir.

Da li ce imati utjecaja na EU i Hrvate? Vjerujem da hoce, pocevsi sa smanjenim kvotama za radne dozvole... a ne ukidanjima za godinu dvije... ostalim EU gradanima vracanjima dozvole... iako trebamo biti iskreni i reci da je Kern to vec trazio.

Politika ima nazalost najcesce cilj vladati i prezivljavati, ne biti moralna vertikala...
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 05:37   #1075
A VdB ova izjava da se sve zene zamaramiziraju iz solidarnosti je meni kao zeni vise degutantna nego kao da je izrekao Zuzi savjete....

Ja ne zelim zivjeti u zemlji u kojoj smijem zivjeti do odredene mjere i ponasati se kako mi drugi spol uvjetuje u ime bilo cega - to je naprosto sramotna izjava, i pokazuje koliko je taj covjek izvan vremena i prostora...

Zelim stabilnost u drzavi u kojoj zivim, a bome njegova izjava to nije. Cijela politika ove drzave zadnje dvije godine je shizofrena.... zdrav razum je put uvijek, ne extremi... ali ako FPO ojaca, to je najvecim dijelom zasluga nekontrolirane politike imigracije
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 05:41   #1076
Pa za 2 god. Austrija mora ukinuti restrukcije za zaposljavanje hrv. Drzavljana, dakle nikakve kvote


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 05:47   #1077
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Pa za 2 god. Austrija mora ukinuti restrukcije za zaposljavanje hrv. Drzavljana, dakle nikakve kvote


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Kern je koliko ja znam isao sa prijedlogom europskoj komisiji za uvodenje dozvola gradanima EU koji to trenutno ne trebaju - Kern koji se prezentira kontra antiimigranske politike. Moji kolege Rumunji i Slovaci su se poprilicno zabrinuli kad su citali. Ja sam samo rekla, mi Hrvati smo to morali proci.

Ovdje sam platila poreza drzavi koliko mozda nisam u RH ukupno, i iskrenoljudi poput mene bi im trebali (po skromnom misljenju), ali s obzirom na razvoj nisam puno sigurna koliko ce distinkcije biti izmedu mene i nezaposlenog pridoslice na socijalnoj pomoci.... i za to su odgovorni podrzavatelji dosadasnje politike i njeni nositelji.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 13:54   #1078


Politička slika Austrije se mijenja.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 14:18   #1079
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Kern je koliko ja znam isao sa prijedlogom europskoj komisiji za uvodenje dozvola gradanima EU koji to trenutno ne trebaju - Kern koji se prezentira kontra antiimigranske politike. Moji kolege Rumunji i Slovaci su se poprilicno zabrinuli kad su citali. Ja sam samo rekla, mi Hrvati smo to morali proci.

Ovdje sam platila poreza drzavi koliko mozda nisam u RH ukupno, i iskrenoljudi poput mene bi im trebali (po skromnom misljenju), ali s obzirom na razvoj nisam puno sigurna koliko ce distinkcije biti izmedu mene i nezaposlenog pridoslice na socijalnoj pomoci.... i za to su odgovorni podrzavatelji dosadasnje politike i njeni nositelji.
Nema šanse za ponovno uvođenje dozvola. To je populizam. Ni Švicarskoj EU to nije dopustila koja nije toliko integrirana, a ne članici EU koja mora poštovati ugovore.

Hrvatskim se građanima moraju ukinuti dozvole (u 5 država koje to još nisu) najkasnine do 1. srpnja 2020.
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 10:08   #1080
Uopce ne bi ulazila u semantiku da li su dozvole ili kvote, i kako ce europska unija izgledati nakon jos par godina. Moram pogledati program OVP-a da bi ih mogla komentirati. Odluke koje sam citala da su donesene - od ucenja jezika i etike i zabrane vjerskih obiljezja u svjetovnom zivotu su mi apsolutno u redu.

To je minimum koji trebas postivati ako dodes u drugu kulturu.

U zivotu se nisam osjecala tako ranjivo i nesigurno kao nakon vrlo neugodne situacije u 10 ujutro u ducanu s odjecom prilikom trazenja kabina... uopce ne zelim u detalje ulaziti. Ali da, etika nadam se moze pomoci.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.