Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2014., 12:12   #261
Quote:
scorpio2001 kaže: Pogledaj post
Kuća na moru je luksuz i kao takav ne možeš ga mjeriti isplatili se ili ne. To je isto kao i pitanje isplati li se kupiti jahtu od 15 metara ili najluksuzniji mercedes na kojem ćeš izgubiti 50.000 eura čim ga izvezeš iz salona.
slažem se u potpunosti...ali ako je nasljediš onda je ili održavaj iili je prodaj

Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
jel mozes reci na kojem otoku, koliko velika, koja gradnja i koja cijena?
na pp-u sam
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 18:02   #262
ajde više ne trošite bez veze tintu na ekranu.
Kupnja kuće ili stana na moru - neisplativo i promašeno
kako kome onome ko ima stalni dobro plačen posao nema kredita i ušteđevinu 100000 eura i višu pametno je kupiti zemljište na moru da sačuva kapital.jadran je neizgrađen i sačuvan.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 19:18   #263
daj mi primjer gdje da kupim komad zemlje na obali da sačuvam kapital tj. da za godinu dvije ne izgubim niti 1% na vrijednosti?

Koliko sam zadnjih godina pratio svake godine je jeftinije nisam primjetio da su cijene rasle, a niti stagnirale već uredno lagano padaju (osim za one likove špekulante sa dojavam kad se gradila autocesta ili mogućnost pelješkog mosta)
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 20:29   #264
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
daj mi primjer gdje da kupim komad zemlje na obali da sačuvam kapital tj. da za godinu dvije ne izgubim niti 1% na vrijednosti?

Koliko sam zadnjih godina pratio svake godine je jeftinije nisam primjetio da su cijene rasle, a niti stagnirale već uredno lagano padaju (osim za one likove špekulante sa dojavam kad se gradila autocesta ili mogućnost pelješkog mosta)
svi koji su kupili u milni južni dio i postavili kontejnere prije snimke iz aviona su svoj kapital x 5-10 pretvorili. kako ko.
Sestra mi je prošli tjedan kupila u supetru građevinsku parcelu od banke za 100 eura m2 sa iskopima ali je uz cestu supetar-milna.to nije za turizam to je njoj za stanovanje.staru kuču u mistu če iznajmivat a ovdje če stanovat.izvrstan posao.
ja mislim da se još parcela prodaje jer je ta parcela bila ogromna.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 13:18   #265
Dubrovnik je kao neka eksluzivna skupa destinacija a kad ono:
hrpa nebodera socijalističke gradnje..bljuv..
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 17:43   #266
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Dubrovnik je kao neka eksluzivna skupa destinacija a kad ono:
hrpa nebodera socijalističke gradnje..bljuv..
Jebiga prijatelju, nije ti nitko kriv sta si nemozes priuštiti nekretninu ma moru, peru te teške frustracije jelda
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 09:18   #267
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Dubrovnik je kao neka eksluzivna skupa destinacija a kad ono:
hrpa nebodera socijalističke gradnje..bljuv..
ovo ti je 7-10 km od dubrovnika,Moraju dubrovčani koji iznamljuju svoje starine i radnici negdje spavat.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 14:20   #268
Obzirom na kamate u bankama, možda i nije tako promašena ideja...
negotiator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 16:42   #269
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
Jebiga prijatelju, nije ti nitko kriv sta si nemozes priuštiti nekretninu ma moru, peru te teške frustracije jelda

Imam nekretninu na moru , malo udaljenu od plaže autom 10 minuta. Ni ne idem u zadnje vrijeme baš..
Gledam nešto onako blizu mora a da je kvalitetno i čisto, no teško..
Ma to se sve dolje masovno ilegalno radilo od kud i ove silne legalizacije, onda imamo socijalističku gradnju, pa kako rekoh ilegalnu gradnju tipa ja, familija, rodbina i mješalica i tačke i odojak i piva.
To je zbrda zdola napravljeno bez ikakvih estetskih propisa i kriterija kako se nekom sprdnulo, poluzavršeno, često bez fasade.
Uglavnom sva stara i buduća gradnja na obali je zasrana time i to se je legaliziralo umjesto sve srušilo.
Dakle ove napumpane cijene će još padati.
Primjetio sam da u istri je veća ponuda nekretnina jer tamo valjda gup-om daju da se što više gradi, dolje južnije su odlučili da se može jedino rekonstruirati u postojećim seocetima niklim prije 100 godina. Ali doć će i tamo vrijeme kad će morat dati da se gradi ili će im stat skorz građevina.
Pa onda bolje čekat..nego kupovat ilegalnu precjenjenu gradnju.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 16:53   #270
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Dubrovnik je kao neka eksluzivna skupa destinacija a kad ono:
hrpa nebodera socijalističke gradnje..bljuv..
Ovo ti je Rijeka dubrovačka. Poviše magistrale naselje Nova Mokošica.
Ispod magistrale Donje Obuljeno ili Gorava.
Da, zaista su unakazili Rijeku, nekad su tu bili samo ljetnikovci.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 17:40   #271
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Imam nekretninu na moru , malo udaljenu od plaže autom 10 minuta. Ni ne idem u zadnje vrijeme baš..
Gledam nešto onako blizu mora a da je kvalitetno i čisto, no teško..
Ma to se sve dolje masovno ilegalno radilo od kud i ove silne legalizacije, onda imamo socijalističku gradnju, pa kako rekoh ilegalnu gradnju tipa ja, familija, rodbina i mješalica i tačke i odojak i piva.
To je zbrda zdola napravljeno bez ikakvih estetskih propisa i kriterija kako se nekom sprdnulo, poluzavršeno, često bez fasade.
Uglavnom sva stara i buduća gradnja na obali je zasrana time i to se je legaliziralo umjesto sve srušilo.
Dakle ove napumpane cijene će još padati.
Primjetio sam da u istri je veća ponuda nekretnina jer tamo valjda gup-om daju da se što više gradi, dolje južnije su odlučili da se može jedino rekonstruirati u postojećim seocetima niklim prije 100 godina. Ali doć će i tamo vrijeme kad će morat dati da se gradi ili će im stat skorz građevina.
Pa onda bolje čekat..nego kupovat ilegalnu precjenjenu gradnju.
A jesi nabrojao gluposti... 10 minuta pješke do mora ti je više od kilometra, a ti imaš nešto na 10 minuta autom do mora? O bokte... pa onda je i Zagvozd, Zadvarje, Klis, isto more.

Ne znam gdje se to južnije ne može baš graditi, možeš zgrade graditi uglavnom, na većini lokacija. Istina da je Istra nešto ispred, to i nije neka tajna.

Zemljišta i nisu nešto skupa, iskreno, osim top lokacija.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 02:02   #272
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Imam nekretninu na moru , malo udaljenu od plaže autom 10 minuta. Ni ne idem u zadnje vrijeme baš..
Gledam nešto onako blizu mora a da je kvalitetno i čisto, no teško..
Ma to se sve dolje masovno ilegalno radilo od kud i ove silne legalizacije, onda imamo socijalističku gradnju, pa kako rekoh ilegalnu gradnju tipa ja, familija, rodbina i mješalica i tačke i odojak i piva.
To je zbrda zdola napravljeno bez ikakvih estetskih propisa i kriterija kako se nekom sprdnulo, poluzavršeno, često bez fasade.
Uglavnom sva stara i buduća gradnja na obali je zasrana time i to se je legaliziralo umjesto sve srušilo.
Dakle ove napumpane cijene će još padati.
Primjetio sam da u istri je veća ponuda nekretnina jer tamo valjda gup-om daju da se što više gradi, dolje južnije su odlučili da se može jedino rekonstruirati u postojećim seocetima niklim prije 100 godina. Ali doć će i tamo vrijeme kad će morat dati da se gradi ili će im stat skorz građevina.
Pa onda bolje čekat..nego kupovat ilegalnu precjenjenu gradnju.
Neznam gdje imaš nekretninu,vjerojatno u manjem mjestu na obali,ali to da će nekretnine padati si potpuno u krivu.Sve bolje pozicije u većim gradovima Zadru,Splitu,Dubrovniku rasto i to jako lijepo,a rast se dešava i na lošijim pozicijama samo nešto manji.Stranci su prepoznali našu obalu i čekaju nas lijepe godine po pitanju prihoda od turizma(nedaj bože nečega).Naravno sukladno s tim dolazi i do rasta cijena nekretnina....
Da bi imao pad moraš imati razlog i to ozbiljan kao u Slavoniji iseljavanje i nedostatak posla,međutim Dalmacija je tek krenila i ovo je tek početak odličnih brojki koje ćemo ostvarivati :klap:
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 08:38   #273
100 m lijevo od ove slike se nalazi kuća za odmor koja prihoduje 30 000 EUR godišnje od turizma, nije ništa ljepša od ovih na slici.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 19:24   #274
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Imam nekretninu na moru , malo udaljenu od plaže autom 10 minuta. Ni ne idem u zadnje vrijeme baš..
Gledam nešto onako blizu mora a da je kvalitetno i čisto, no teško..
Ma to se sve dolje masovno ilegalno radilo od kud i ove silne legalizacije, onda imamo socijalističku gradnju, pa kako rekoh ilegalnu gradnju tipa ja, familija, rodbina i mješalica i tačke i odojak i piva.
To je zbrda zdola napravljeno bez ikakvih estetskih propisa i kriterija kako se nekom sprdnulo, poluzavršeno, često bez fasade.
Uglavnom sva stara i buduća gradnja na obali je zasrana time i to se je legaliziralo umjesto sve srušilo.
Dakle ove napumpane cijene će još padati.
Primjetio sam da u istri je veća ponuda nekretnina jer tamo valjda gup-om daju da se što više gradi, dolje južnije su odlučili da se može jedino rekonstruirati u postojećim seocetima niklim prije 100 godina. Ali doć će i tamo vrijeme kad će morat dati da se gradi ili će im stat skorz građevina.
Pa onda bolje čekat..nego kupovat ilegalnu precjenjenu gradnju.
ima nesto sto nisi uzeo u obzir , a to je koliko ces ti imati godina kad se načekas..kako ce doci nekretninama vrijeme tako ce doci i tebi...sori
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 20:06   #275
Mene samo zanima kamo ide kanalizacija od ovih zgradurina, jel to ide sve u more? Ak je tak onda se stranci kupaju u jednoj velikoj fekalnoj bari, ali njima je ok, jer dok sam se pokušao kupati u Cavtatu i neki uljni filc i smrad dreka nisam ni prismrdio plaži dok su se francuzići normalno namakali.
Da ne govorim da albansko smeće, vrećice, i svakakav smrad ide oko Dubrovnika.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 09:16   #276
Slozit cemo se da imamo tu srecu da nam je cijela obala prekrasna, a kad se radi o cistoci mora cini mi se da smo ponekad sretniji nego pametniji (grozim se kad citam o neodgovornosti i zagadjivanju okoline)
Mislim da su Hrvati i gradjani susjednih nam drzava bili i ostali najbrojniji i najvjerniji nam gosti, i da se jednostavno na takav profil gostiju i u buducnosti moze racunati.

Mislim da su, prije svega zbog vrlo prakticnih razloga, prilican broj nasih turistickih mjesta gotovo sigurna za ulaganja.

Ponavljam, zbog prakticnih razloga. Stoga smatram da se nekretnina na moru u mjestima poput Biograda ili Vodica (mjesta navodim iskljucivo kao primjer) uvijek isplati i da takva mjesta ne podlijezu turistickom trendovima, ne ovise o dubini dzepa, starosnoj dobi, prometnoj povezanosti itd.
Sigurna sam da ce vecina "prosjecnih" gostiju radije odabrati biti 3-4 dana dulje na moru u nekom obanom mjestu nego placati trajektnu kartu za neki otok (automobil i clanovi porodice). Time zelim reci da mjesta na obali ipak imaju neku prednost, bolje receno financijsku sigurnost, naspram onih na otocima (gledajuci s aspekta ulaganja).
"Prosjecnim" gostima je najvaznije da im mjesto za odmor moze pruziti bas sve sto trebaju (po mogucnost dobro opskrbljena trznica, a ne 5 usamljenih standova, ne samo jedan kiosk u kojem su dnevne novine rasprodane u 8 ujutro, veci broj dobro opskrbljenih samoposluga, solidnu plazu sa raznolikim sadrzajima za djecu, vecernje ponude za djecu u mjestu, ponude za mlade, apoteke, ambulante....), sve to u mjestu u kojem se ljetuje. Mislim da nitko nije mazohisticki nastrojen u spici sezone voziti u okolna i bolje opskrbljena mjesta te gubiti prijepodne u trazenju parkirnog mjesta.

Naravno da je, kao i uvijek, sama lokacija bila i ostala alfa i omega jedne nekretnine, tako da ce nekretnina npr. 100- 200 m do plaze uvijek biti u prednosti naspram one "10 minuta" automobilom. To sasvim nacelno, neovisno o kojem se mjestu radilo.
Naravno da je jedan Vis (opet samo primjer) daleko ljepsi od Vodica (naravno da se uopce nemoze usporediti), ipak sam 100% sigurna da Vis nikada nebi imao popunjene kapacitete kao Vodice (kad bi istih na Visu i bilo).

Priznajte, mnogi od vas ipak radije odaberu nesto blize, prakticnije, mjesto s vise sadrzaja, muvinga itd., iako biste s financijske ili "vremenske" strane bez problem amogli otici na (npr.) Vis.

Svakako da kuce s bazenima u negdje u zaledju imaju svoje cari i pruzaju nesto drugo od klasicnog smestaja, ali sumnjam da bi- primjer navodim opet samo ogledno- vodicko zaledje i tj. da i postoje kapaciteti kuca s bazenom ostvarile novcani ekvivalent 380 tisuca nocenja ostvarenih samo u srpnju u Vodicama.
Uostalom, plivanje u nasem ("otvorenom") prekrasnom moru nemoze zamijeniti ni najluksuzniji bazen.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 16:13   #277
Ako slucajno tko prodaje stancic/apartman do nekih 600.000 kuna na moru (citav HR jadran osim otoka koji mostom nisu povezani), da je uljudno, imam mozda za kupce za vas. U PP mozete ostaviti slike vase infomacije sta nudite i kontakt. Obicni kupci koji hoce da ima za odmora, jer vidim da tema je o investicijama kad kupujete. Jedino nisu ovisni od banke da dobiju kredit tako da kupoprodaja moze se brzo odviti.

Zadnje uređivanje Ambientt : 26.02.2017. at 17:07.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:24   #278
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
daj mi primjer gdje da kupim komad zemlje na obali da sačuvam kapital tj. da za godinu dvije ne izgubim niti 1% na vrijednosti?

Koliko sam zadnjih godina pratio svake godine je jeftinije nisam primjetio da su cijene rasle, a niti stagnirale već uredno lagano padaju (osim za one likove špekulante sa dojavam kad se gradila autocesta ili mogućnost pelješkog mosta)
Izgleda da postoje dvije teme sličnog naziva !!

Evo kako neki ulažu svoj novac:
http://www.jutarnji.hr/domidizajn/in...ovina/4424283/
IZ ARHIVE
POSJED NOGOMETAŠA MARIJA STANIĆA Imanje kojim se ponosi cijela Hercegovina
Kako je zemlja ondje jako jeftina, kupio je cijelo brdo, 35.000 kvadrata, i onda me pozvao i rekao ‘Zik, moram ti nešto pokazati’ - prisjetio se Zoran Zidarić, partner u uredu 2 Arhitekta. Uskim i strmim cesticama probio se put Vrgorca preko Metkovića uz granicu do Hercegovine. Ondje ga je dočekao Mario i sa širokim osmijehom pokazao mu brdo koje je tada bilo zaraslo u makiju.

- Mario je htio da se napravi seosko imanje na kojem će uzgajati masline, vino, voće, povrće, perad, koze i koje će moći samostalno funkcionirati i biti samoodrživo.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 16:45   #279
Necu previse palamuditi ali izgleda vecina ne uracunava neke faktore. Ja imapo znanika koji raspolaz sa pet apartmana i opet nema pebijene pare u dzepu. Ima uljudne apartmane, cijene nisu preskupe a nudi gotovo isto kao oni sto traze kao i hotel, lokacija je sasvim ok, sve pri ruci uklj. obala. I opet dzaba. Prevelika ponuda na trzistu, ocigledno. On tvrdi da je jedan dio problema sto skoro svak pokusaje nuditi smjestaj turisticki a gdje su jos hoteli itd. Druga cicnjenica turisticka sezona je kad sve saberemo 1/3 godine tako da prihod je sezonski. Treca cinjenica sadrzaji. Po trecem pitanju mislim da gradonacelnci svih obalnih opcina bi mogli podosta nauciti od svojih kolega u Francuskoj. Cetvrta stvar povezanost sa svijetom po ugodnim cijenama. Nije bas jeftino letiti do Hrvatske dok primjerice do Barcelone iz jednog Kopenhagena imas let za 500 kuna u oba pravca i to jos u po sezone ljetne.

Neka imas dva apartmana i neka su popunjena 100% u periodu 1.5 do 15.9 i neka je cijena za citav period 100€ noc / apartman. 148 dana x 2 apartmana x 100 eura noc = 29.600€ brutto. Nesto malo veca obrt nego biti na socijali netto iznos u Danskoj za godinu dana. Dobro treba odbiti trosak za skup svakodnevni zivot ali i ovaj u HR treba odbiti poreze i sl.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 19:18   #280
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
daj mi primjer gdje da kupim komad zemlje na obali da sačuvam kapital tj. da za godinu dvije ne izgubim niti 1% na vrijednosti?

Koliko sam zadnjih godina pratio svake godine je jeftinije nisam primjetio da su cijene rasle, a niti stagnirale već uredno lagano padaju (osim za one likove špekulante sa dojavam kad se gradila autocesta ili mogućnost pelješkog mosta)
Zemlja i nekretnina nisu iskreno receno nikakvo ulaganje vec trosak. Da kupis nesto za 1.000 kuna (samo zbog racunice) i isto, da stoji mjesecno 1 kunu poreza. Za 10 godina je 120 kuna troska. Neka svake godine imas godisnji rast vrijednosti od 1,3% sto je ludo optimisticno. Kroz 10 godina period imas vrijednost od 1.123 kune minus 120 kuna 1.003 kune. U brojnim slucajevima ces s nekretninom biti na gubitku.

Nekretnine su na 8 / 9 mjestu kad je rijec o ivesticiji na dugorocno, zlato je na 7 / 8 mjestu. Ako stvarno hoces da se oparis onda moras razmisljati u vodama poput: kapitalni fond, uzajamni fondovi, javni fondovi, hedge fond, dionice, obveznice...
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.