Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2017., 17:34   #341
Kakva birtija to je previse rada
Bolje je slikati svadbe i svaki vikend u pađe 10 000
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:16   #342
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
http://www.lodgis.com/en/paris,apart...ris-7.mod.html

nisam nikad bila u Parisu, ali oko tog bivalnog prostora kaj pričaš, Eifelov toranj je 7 arrondissement, a cijena apartamana od 20 m2 tamo je 287,000 eura -vidi link

da ne ispadne da to neki balkanac prodaje pa nabio čoek cijenu - evo još jedan link

http://www.lodgis.com/en/paris,apart...ris-7.mod.html

24 m2, 298.0000 eura

inače je Pariz jedan od najskupljih gradova pa me zanima kako i gdje si ti ovo uspio za 2.700,00 po kvadratu, da i ja kupim, prodam ovu sirotinju koju imam ovdje i isto tako ubodem stan - dvosobni u Parizu, pored tornja, cca 60 m2 za ovih tvojih 162000 eura i lijepo rentam 12 mjeseci godišnje

inače, još jedan primjer, stan od 30 m2 za te tvoje novce - ali duplo manji pa samim tim i duplo skuplji od 2.700,00 po m2 - ali gdje - daaaaleko od Pariza

http://www.lodgis.com/en/paris,apart...e-sud.mod.html

daj molim te reci di ti je ta vila u španiji, i to bi bilo zanimljivo za vidjet
Za vile u Španjolskoj nije neka novost, jer ih ima ko govana.

Na kraju krajeva, u Španjolskoj imaš 156 sela (podatak iz 4/2017) na prodaju, pola ih je ispod 1M eura, od toga mislim čak 10ak ima pogled na more (cca 1-2 km od mora, na brdu) ili su na moru. Ok, neka su par kuća, ali ima i onih od 30+ kuća, za cca 500-700k eura, pa tko voli nek' izvoli.

Jednostavno, previše je toga, premalo interesa i cijene su niže od Hrvatske.

A ovo za Pariz bolje ne komentirati, da mi netko nađe u krugu 5 km od Eiffela bilo kakav stan ispod 5000 eura, da nije suteren, kupio bi na neviđeno par komada.

Zanimljivost tog čovjeka je, što je s Balkana (moja procjena, Bosna), a glavni je zagovornik desnice u Danskoj, te toga kako bi trebalo zabraniti useljavanje i iseliti pola onih koji su doselili (njega nikako, naravno). Naravno, zaboravlja kako je on došao tamo, i da bi u slučaju dolaska te desnice na vlast, pogotovo one ekstremne, on vrlo brzo postao građanin, ne drugog, nego trećeg reda.

Quote:
more kaže: Pogledaj post
Tek je napunija 19 godina načekat će se on,prvo triba dida da odapne da tatica dobije lovu ,pa tatica i tek tada stupa Loi na scenu
Tamo negdje 2060-ih?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:38   #343
Hmrl je japa
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 07:24   #344
Loi ak ce tu trebat posilni za svadbe , tu sam ti
imam opremu svu, imam dara
pa da tučemo zajedno , svaki vikend 5000kn lagano u pađe ni oro ni kopo ristane moj
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 10:14   #345
Quote:
mistylis kaže: Pogledaj post
Blago tebi, ostali ljudi u Parizu moraju računat na prosječnu cijenu od oko 12 000€ po m2 u centru Pariza

http://www.globalpropertyguide.com/E.../Rental-Yields
Nije blao vec samo budale placaju toliko kao i na jugu. Nije tesko naci znatno jeftinije ako znas jezik ako ne, onda ce te oguliti kao bananu, kao sto rade s strancima na jugu. I ako ova prodaja stana je bila interna odnono interni dogovor, prije nekoliko godina. Zaparavo prije 12 i pol godina, mislim da nisam tako drasticno jeftino prosao kako je to sve tada izgledalo. Danas je samo strogi centar napuhan, a imas dijelova grada gdje cijena jedva stize 3.000€ /m2, jer iskreno tko zeli tu zivjeti, mislim na te coskove.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 10:17   #346
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
http://www.lodgis.com/en/paris,apart...ris-7.mod.html

nisam nikad bila u Parisu, ali oko tog bivalnog prostora kaj pričaš, Eifelov toranj je 7 arrondissement, a cijena apartamana od 20 m2 tamo je 287,000 eura -vidi link

da ne ispadne da to neki balkanac prodaje pa nabio čoek cijenu - evo još jedan link

http://www.lodgis.com/en/paris,apart...ris-7.mod.html

24 m2, 298.0000 eura

inače je Pariz jedan od najskupljih gradova pa me zanima kako i gdje si ti ovo uspio za 2.700,00 po kvadratu, da i ja kupim, prodam ovu sirotinju koju imam ovdje i isto tako ubodem stan - dvosobni u Parizu, pored tornja, cca 60 m2 za ovih tvojih 162000 eura i lijepo rentam 12 mjeseci godišnje

inače, još jedan primjer, stan od 30 m2 za te tvoje novce - ali duplo manji pa samim tim i duplo skuplji od 2.700,00 po m2 - ali gdje - daaaaleko od Pariza

http://www.lodgis.com/en/paris,apart...e-sud.mod.html

daj molim te reci di ti je ta vila u španiji, i to bi bilo zanimljivo za vidjet

Stan kupljen 2005 u 3 mjesecu. 16 arrondissement. Cca. 700m od Trocadero M-stanice.
Vila kupljena 2013 u 5 mjesecu. Marbella

Te stranice koje si nasla su za strance to nema veze s vezom kako se krecu cijene mimo agencija. Netko tko zna francuski nece ici u agenciju vec kod javnog biljeznika ili u opcinu da upita za infomaciju. U Francuskoj vecina nekretnina se prodaje privatno ili putem pomoci javnog biljeznika. Agencije su iskljucivo za strance odnono ljude bez znanja francuskog jezika.

Zadnje uređivanje Ambientt : 09.10.2017. at 10:44.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 10:59   #347
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Stan kupljen 2005 u 3 mjesecu. 16 arrondissement. Cca. 700m od Trocadero M-stanice.
Vila kupljena 2013 u 5 mjesecu. Marbella

Te stranice koje si nasla su za strance to nema veze s vezom kako se krecu cijene mimo agencija. Netko tko zna francuski nece ici u agenciju vec kod javnog biljeznika ili u opcinu da upita za infomaciju. U Francuskoj vecina nekretnina se prodaje privatno ili putem pomoci javnog biljeznika. Agencije su iskljucivo za strance odnono ljude bez znanja francuskog jezika.
Pa onda je sve jasno, kupio si relativno blizu Blvd Peripherique, 2005 kad je prosjek bio ~4500 po m2 (tako da se u normalnoj raspodjeli sigurno dalo naci za 2700), a od tada su se cijene otprilike uduplale...

z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:17   #348
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
...Netko tko zna francuski..
Onda uspoređuješ kruške i jabuke, ako ti znaš francuski ne možeš očekivati to i od većine hrvatskih kupaca/investitora. Nije samo do poznavanja jezika nego i zakona i propisa posebno ako ćeš se baviti i iznajmljivanjem.
Po drugoj strani, u Hrvatskoj može svatko kupiti i rentati nekretninu, jezik zna, ono malo zakona što mu treba zna i ono najvažnije ako što zaškripi zna gdje i koliko treba podmazati.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:21   #349
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Pa onda je sve jasno, kupio si relativno blizu Blvd Peripherique, 2005 kad je prosjek bio ~4500 po m2 (tako da se u normalnoj raspodjeli sigurno dalo naci za 2700), a od tada su se cijene otprilike uduplale...

Cca. 1.5km od najblizeg spoja do Bd Peripherique.


U mom kvratu i citavom registru 16 je sve manje i manje stanovnika. Samo u mojoj zgradi je trenutno 5 praznih stanova. Dva su vec prazna tri godine. Inace citava 16ka gubi stanovnistvo. Trenutno zivi manje ljudi nego prije 2 svjetskog rata. Susjedi trdve da je bilo jos manje kao da se povecalo. A i sami trvde da je gotovo u pola manje nego pocetkom 70ih godina.

Internet cijene su fantazija za budale (nije da koga vrijedjam) vec tako svak kaze. U Francuskoj tko zeli kupiti, ako zna jezik neka ode do opcine i raspita se sto je na prodaju u smislu prodavac sam prodaje. Opcina ce samo dati infomaciju gdje je nekretnina ili gdje ima nekretnina na prodaju. Nema infomacije cijena, velikost itd. Tko zeli malo vise infomacije, onda ima mogucnost otici do javnog biljeznika, jer ima ljudi koji prodaju preko njih. Potrebano je znanje jezika ili da imate koga s poznavanjem francuskog. Agencije su iskljucivo tu za strance kojim nije ocigledno problem biti oguljeni.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:41   #350
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Onda uspoređuješ kruške i jabuke, ako ti znaš francuski ne možeš očekivati to i od većine hrvatskih kupaca/investitora. Nije samo do poznavanja jezika nego i zakona i propisa posebno ako ćeš se baviti i iznajmljivanjem.
Po drugoj strani, u Hrvatskoj može svatko kupiti i rentati nekretninu, jezik zna, ono malo zakona što mu treba zna i ono najvažnije ako što zaškripi zna gdje i koliko treba podmazati.
Dobro jezik ima svoju ulogu. Daleko od tog. No, u HR ako uzmemo trg kao izolovanu stvar, licno mislim da je po pitanju cijena daleko od svog realnog nivoa.

Imam prijateljicu u Makarskoj koja se bavi nekim turistickim biznisom. Inace sa jednog od blizih otoka je. Sama kaze tko se zeli baviti poslovno u Makarskoj taj mora iz minute u minutu smisljati kretivno da se odrzi. A sama kaze sezona je svega 4 mjeseca. I ako vecina pokusaje na 180 dana kaze da je rijetskogt da upali. I sama je pokazala npr. facebook stranice koje se vezu za Makarsku koliko ljudi primjerice od 1.10 do 1.6 nudi stan u najam. To nije jedna ponuda vec 30-40 komada. I opet sam pravio usporedbu 6 mjeseci. 180 dana x 150€ noc svih 180 dana = 27.000€ brutto. Bez uvrede ali to je smjesna suma u jednoj Danskoj, Norveskoj pa cak i Svedskoj. Nitko ovdje nece se zezati oko 27.000€ brutto. Samohrana mati na socijali ima tu sumu godisnje u netto iznosu. Nije da ponizujem vec samo iznosim cinjenicu. Dakle, netko iz Skandinavije ce iskljucivo u 99 od 100 slucaja kupiti za licno uzivanje. Cak i ljude iz BiH za koje znam, koji zive u Danskoj, koji su kupili pretezno po Istri zbog blizine nekretnine iskljucivo koriste za svoje licne potrebe znaci ne komercialne. Ti mozes sloziti neku finu pricu / prodajnu pricu ali vecina kupaca nisu ljudi bez mozga. Na prvi pogled mozes vidjeti da li vrijed to tih para. Pogotovo na trgu gdje nema strukture. Time receno, ja sam pomagao covjeku gdje samo isti dan obisli 5 nekretnina. Pet razlicitih lokacija unitar istog grada. Slucaj je bio da nekretnina bliza obali m2 je bio nizi nego od dvije koje su bogu za nogama bile, cak jedna doslovno u bunkeru, jer sve oko nje su zgradice bile. Ta slika je bila odrza realiteta. Nema strukture vec ili netko gleda da koga nategne, netko je u skipcu, neke realnosto nije bilo. Bio je slucaj nekretnina 159.000€ spusta na 130.000€ ako ce kesirati 130.000€. Realna cijena nekretnine 110.000 do 115.000€ Covjek ponudio 120.000€ prodavac prisato. Ja trvdim da je realno snizio samo 10.000€ - po mom ukusu je bar 5.000€ vise platio nego sto vrijedi. Prodavac mi je licio vise desperativan - sigurno neki skripac i ako je bio kao graditelj citeve zgrade. Internet cijena od 159.000€ je cista fantazija bila. Da ne pricam o poznaniku s pet apartmana koji nije u stanju krpiti kraj s krajem. Vise puta sam mu sredio zimski posao vani, jer kako sam kaze od turizma ne moze ziviti.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:49   #351
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
...Nitko ovdje nece se zezati oko 27.000€ brutto...
Nije bitan apsolutan iznos nego ROI. Ako u par godina možeš povratiti uložen novac to je više nego odlično.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:05   #352
Nekretninu određuje lokacija,lokacija i lokacija Rekao bi najbolji investitor svih vremena .

Po meni,problem turizma je jako kratka sezona i općenito loša infrastruktura,kao i zakoni i mentalitet.

Curina obitelj je gledala između ulaganja u nekretnine na moru,Zagrebu i na ino tržištu.

Našli smo stanove u jednom Beču,mislim da je 2.distrikt,blizu centra,za 350-400k,i uz najobičniju matematiku nude jasan prikaz da je profit veći nego npr. u Zagrebu.

A tu nismo niti ubrojali da pitanje koliko bi bila potražnja za tim stanovima u Zagrebu,kako je uređeno plaćanje i zakoni i sami Zagreb-koji nije loš,ali mislim da ipak kaska za jednim Bečom.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:07   #353
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nije bitan apsolutan iznos nego ROI. Ako u par godina možeš povratiti uložen novac to je više nego odlično.
Izuzevši ekskluzivnih vila (čitaj paprena cijena) čime na obali možeš imati neki brzi povrat ?

Cijene su malo otišle predaleko,a hrvatsku novogradnju ja se bojim i kupovati.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:13   #354
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Nekretninu određuje lokacija,lokacija i lokacija Rekao bi najbolji investitor svih vremena .

Po meni,problem turizma je jako kratka sezona i općenito loša infrastruktura,kao i zakoni i mentalitet.
Zakoni ne mogu biti bolji nego što jesu, da porez plačaš paušalno po krevetu. A i o lokaciji i kratkoj sezoni bi se dalo razgovarati, mi imamo bogu iza leđa lokacija ne može biti lošija nego što je, u selendri gdje do kuće dolaziš makadamom pa nije problem popuniti 6 mjeseci.
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Našli smo stanove u jednom Beču,mislim da je 2.distrikt,blizu centra,za 350-400k,i uz najobičniju matematiku nude jasan prikaz da je profit veći nego npr. u Zagrebu.
Jedino se tu opet vraćamo na onaj problem nepoznavanja jezika/zakona (barem za većinu).
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:19   #355
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Izuzevši ekskluzivnih vila (čitaj paprena cijena) čime na obali možeš imati neki brzi povrat ?

Cijene su malo otišle predaleko,a hrvatsku novogradnju ja se bojim i kupovati.
Ne mora nužno biti ekskluzivna vila, štoviše prije ćeš povratiti novac na nekoj da tako kažem "običnoj" kući.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:28   #356
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Zakoni ne mogu biti bolji nego što jesu, da porez plačaš paušalno po krevetu. A i o lokaciji i kratkoj sezoni bi se dalo razgovarati, mi imamo bogu iza leđa lokacija ne može biti lošija nego što je, u selendri gdje do kuće dolaziš makadamom pa nije problem popuniti 6 mjeseci.

Jedino se tu opet vraćamo na onaj problem nepoznavanja jezika/zakona (barem za većinu).
Mislim općenito na zakone birokraciju...kod nas se potiče da ideš krivim putem da daš nekom ispod stola da napravi posao za koji je već plaćen (npr. građ.dozvola).

Dobro,to u Istri je zanimljivo,ali ovo na obali srednji i južni Jadran,apartmani s 60-70 EUR dan...neispaltivo.

Kaj će ti jezik za davanje u najam ?

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne mora nužno biti ekskluzivna vila, štoviše prije ćeš povratiti novac na nekoj da tako kažem "običnoj" kući.
O kojim iznosima tu pričamo sada?
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:10   #357
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Kaj će ti jezik za davanje u najam ?
Mislim da bi jezik bio poželjan i kod same kupovine...

Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post

O kojim iznosima tu pričamo sada?
Ajmo reći da bi takva kuća došla 200.000+ ali baš danas pričao sam sa frendom i bacio mi odokativnu računicu, kaže ima jedan stan od 40 m2, dobio bi ga 50.000 i godišnje bi bruto nosio 7.000. I kad odbiješ troškove zanimljiva računica.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:56   #358
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi jezik bio poželjan i kod same kupovine...


Ajmo reći da bi takva kuća došla 200.000+ ali baš danas pričao sam sa frendom i bacio mi odokativnu računicu, kaže ima jedan stan od 40 m2, dobio bi ga 50.000 i godišnje bi bruto nosio 7.000. I kad odbiješ troškove zanimljiva računica.
Prepostavljam da si native speaker,pa ako nisi pravne struke,nećeš neku kupovinu obavljati bez struke.

Kakvo bi trebalo biti moje znanje engleskog,njemačkog,francuskog ili talijanskog,pogotovo da ne živim tamo da idem kupovati nekretninu samostalno.Ako dajem par stotina tisuća za nešto,dati ću i za stručnu pomoć.

7000 bruto je preko 3 mj ispunjeno baš svaki dan ...ako je cca. 70 EUR dan.Sve više ljudi se žali da je teže naći i (dobre) turiste.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:06   #359
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Ako dajem par stotina tisuća za nešto,dati ću i za stručnu pomoć.
Naravno ali se onda vraćamo na ono što je već napisano da će i cijena preko agencije biti drugačija s time da uopće vjeruješ i agenciji. Kad bi u formulu o isplativosti ubacio i stručnu pomoć bojim se da tu ne bi bilo kruha.
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
7000 bruto je preko 3 mj ispunjeno baš svaki dan ...ako je cca. 70 EUR dan.Sve više ljudi se žali da je teže naći i (dobre) turiste.
To je realno (govorim o Istri).
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:51   #360
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nije bitan apsolutan iznos nego ROI. Ako u par godina možeš povratiti uložen novac to je više nego odlično.

Mozda 15 godina. Pogotovo tko ima kucu zna vrlo dobro koliko kosta odrzavanje iste. Najjeftinije je kupiti jahtu, no sve drugo je druga prica. Isto s turizmom i turistima. Konstantno treba pratiti trendove. Odrzavati. Stane to sve vremena i novaca. Jednom rijecu to je obaveza. Da bi odavao jedan apratman treba ti jos jedan da imas gdje biti. Odgovorno tvrdim nitko se tim nece baviti iz Skandinavije. Pa cak niti ljudi srodnog mentaliteta koji su iz raznih razloga nasli utociste u npr. jednoj Danskoj.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.