Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2014., 13:46   #21
pomoćnik u nastavi nije isto što i osobni asistent, kako naslov teme sugerira

jer pomoćnik u nastavi radi svoj posao u obrazovnoj instituciji, (pomoćnici rade i u vrtićima) a osobni asistent najčešće pomaže punoljetnoj osobi pri socijalizaciji izvan institucije

također većina pomoćnika u nastavi imaju ugovore na određeno, koji "pokrivaju" razdoblje trajanja školske godine

dok osobni asistenti rade cijele godine, najčešće na ugovor od tri godine, ali naravno ima i kraćih kao i onih koji su na neodređeno

obično se radi pola radnog vremena

u natječajima koji su izašli ove godine za pomoćnike u nastavi se tražilo da kandidat ima diplomu iz područja odgoja i obrazovanja, tako da vjerujem da će puno dipl.profesora svoj prvi posao u školi naći na ovaj način
pretpostavljam da se na taj način pokušava urediti i ta specifična djelatnost, da se djecu koja trebaju asistente omogući najbolja moguća pomoć i skrb

dobro je kad u školi postoji i psiholog, logoped i defektolog s kojima pomoćnik može surađivati, a idealno bi bilo recimo i fizioterapeut koji može preuzeti dijete kad je nastava tjelesnog, ali vjerujem da toga nema baš puno...
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:30   #22
Bila sam I ja na testiranju I intervjuu. Nitko mi se nije javio dosad. Jedna prijateljica je u petak zivkala na sve strane, pa su joj u petak popodne javili da je dobila posao. Jučer je bila na upoznavanju u školi, mislim da je počela raditi danas.

I da, nije se tražila diploma pedagoške struke. Čak je I četverogodišnja srednja škola bila dovoljna. Na intervjuu je bilo stvarno svakakvih ljudi, ne znam po kojim kiterijima su birali

Edit: o Zagrebu pričam.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 18:37   #23
Ja sam danas dobila odbijenicu mailom. Bila sam na testiranju i razgovoru. Grad Zagreb.
Geila is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 21:53   #24
ja imam ovakvu situaciju

počinjem sutra, do kraja 9og mj na ugovor o djelu u školi u kojoj sam prošlu šk.god radila, sa istim djetetom. tad bi trebali doći rezultati i onda od 10-og mjeseca ili nastavljam ili dijete dobiva drugog asistenta ako županija oduči da nisam dovoljno dobra

e da, i ako me uzmu u 10-om mj, onda moram i ići na edukaciju iako sam cijelu prošlu godinu to radila

šta reći
SunshineAddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 08:49   #25
Ti imaš još sreće. U Koprivničko Križevačkoj županiji ne smiju raditi asistenti koji su radili prošle godine. Zamisli taj apsurd
kronikus kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 10:03   #26
Quote:
SunshineAddict kaže: Pogledaj post

e da, i ako me uzmu u 10-om mj, onda moram i ići na edukaciju iako sam cijelu prošlu godinu to radila

šta reći
O kakvoj edukaciji se radi, preko burze ili što?
februarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 12:30   #27
Stigla je i meni odbijenica. Prof sam
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 12:41   #28
Quote:
SunshineAddict kaže: Pogledaj post
ja imam ovakvu situaciju

počinjem sutra, do kraja 9og mj na ugovor o djelu u školi u kojoj sam prošlu šk.god radila, sa istim djetetom. tad bi trebali doći rezultati i onda od 10-og mjeseca ili nastavljam ili dijete dobiva drugog asistenta ako županija oduči da nisam dovoljno dobra

e da, i ako me uzmu u 10-om mj, onda moram i ići na edukaciju iako sam cijelu prošlu godinu to radila

šta reći

Quote:
kronikus kc kaže: Pogledaj post
Ti imaš još sreće. U Koprivničko Križevačkoj županiji ne smiju raditi asistenti koji su radili prošle godine. Zamisli taj apsurd
Ovo stvarno ne znaš bi li se smijao ili plakao. Baš se vidi kako im je stalo do te djece.

Quote:
februarka kaže: Pogledaj post
O kakvoj edukaciji se radi, preko burze ili što?
Ma ako te uzmu onda si obavezna proći 20 sati edukacije da bi mogla biti pomoćnik. Nisam sigurna tko provodi tu edukaciju, ali mislim da ne burza. Prije bih rekla neka udruga u suradnji s gradom ili županijom.

Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Stigla je i meni odbijenica. Prof sam
I meni je. Isto sam profeorica. Imam položen i stručni ispit, dosta iskustva, nekoliko godina sam i volontirala u školi, ali eto...bilo je podobnijih kandidata.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:41   #29
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Stigla je i meni odbijenica. Prof sam
i meni je jučer mailom stiga odbijenica

očito da su samo vrhunske stručnjake izabrali!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 23:38   #30
Quote:
kronikus kc kaže: Pogledaj post
Ti imaš još sreće. U Koprivničko Križevačkoj županiji ne smiju raditi asistenti koji su radili prošle godine. Zamisli taj apsurd
Ovo je toliko grozno da nemam komentara. Ovo bi trebalo dati u novine, da asistent koji je radio s djetetom i kojeg dijete poznaje i ima povjerenja u njega ne smije vise raditi. Pitam se sto (ni)je bilo u glavi osobi koja je dosla do tog zakljucka. Stvarno nevjerojatno.
SunshineAddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 13:10   #31
Kako izgleda pismeno testiranje? Što obuhvaća? Voljela bih znati što me sutra čeka, tako da bih bila jako zahvalna za brz odgovor.
Bibliofyl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 15:54   #32
Quote:
Bibliofyl kaže: Pogledaj post
Kako izgleda pismeno testiranje? Što obuhvaća? Voljela bih znati što me sutra čeka, tako da bih bila jako zahvalna za brz odgovor.
U Zagrebu je pismeno testiranje trajalo sat vremena. Tzv. test inteligencije, koji se isključivo sastojao od grafičkih nizova koje je trebalo nastaviti. Nije bilo verbalnog i numeričkog. Nakon toga je bio test osobnosti. Ne znači da će i kod tebe biti identični testovi, ali sigurno će se ispitivati inteligencija i osobnost...valjda. Sretno.
Geila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 16:01   #33
Quote:
Geila kaže: Pogledaj post
U Zagrebu je pismeno testiranje trajalo sat vremena. Tzv. test inteligencije, koji se isključivo sastojao od grafičkih nizova koje je trebalo nastaviti. Nije bilo verbalnog i numeričkog. Nakon toga je bio test osobnosti. Ne znači da će i kod tebe biti identični testovi, ali sigurno će se ispitivati inteligencija i osobnost...valjda. Sretno.
Hvala! Onda se moram samo dobro naspavati da mi mozak ujutro funkcionira.
Bibliofyl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 16:06   #34
Quote:
Bibliofyl kaže: Pogledaj post
Hvala! Onda se moram samo dobro naspavati da mi mozak ujutro funkcionira.
Slažem se. Mislim da šalabahteri ne bi pomogli.
Geila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 01:11   #35
Meni jucer stiglo pismo da je moja zamolba pozitivno rjesena i savjetnica mi je rekla da ce kroz par dana iz zg poslat skoli ugovor koji budem potpisala i da si pripremim originalnu dokumentaciju. Iz kc-kz zupanije sam, nije bilo nikakvih testiranja ni razgovora. Zavrsila sam gimnaziju i vanredno studiram i nisam mogla vjerovat da sam to dobila s obzirom da nisam imala nikakve veze niti sam kog molila da se zauzme za mene.
xenach is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 16:19   #36
Evo ja radim kao pomoćnik u nastavi u srednjoj školi u Zagrebu. Pomažem jednoj učenici u kolicima kako bi se mogla kretati po školi. Plaća mi je po satu 25 kn preko studentskog ugovora. Ispadne me oko 1000 kn mjesečno. Do sad mi je odgovaralo jer mi je fakultet blizu, ali sada kako sam apsolvent i nisam svaki dan na faksu tražio bi da mi nekako povise plaću ili barem povećaju sate, jer do te srednje škole mi treba 1 h putovanja busom/tramvajem. Ne znam je li moguće tražiti neku fixnu plaću? Pozdrav.
lordlukazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 16:35   #37
Imam pitanje za vas koji to vec radite ili se bolje razumijete u cijelu "scenu" i proceduru: vracam se s deckom u Hrvatsku kroz 4-5 mjeseci. On je Nijemac i trenutno uci hrvatski, planira na Croaticum cim dodjemo i radio je posao osobnog asistenta vec ovdje (za jednu curu s tetraplegijom), a i ima zavrsenu sestomjesecnu praksu rada u vrticu jer je godinu dana isao u visu skolu za socijalni rad. Nazalost nema faks :/, po zanimanju je korespondent za strane jezike (da, da, trazio se covjek poduze... ). Sta mislite, jel postoje ikakve sanse da posao takvog tipa nadje u Hrvatskoj? (Znam, znam da nema posla...)

On obozava radit s klincima i volio je radit i za tu curu s tetraplegijom, bas je onako "njegovateljski" tip. Jako bih mu htjela pomoci da se nekako integrira, nadje barem nesto za volontiranje na pocetku, ili da uci klince njemacki ili pomaze nekom s posebnim potrebama u cemu vec ima iskustva, ali me strah da dok ne usavrsi skroz hrvatski nis od toga... A za to ce mu trebati nesto vremena, iako je vec ovdje poceo uciti.

Jel ima itko ikakvu ideju? Ja opce ne znam ni gdje bih pocela.

(I da, sigurni smo da zelimo u Hrvatsku!)
bicicletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 18:30   #38
ovo su apsurdi kakvi su to kriteriji, tj. ima li ih uopće.
profesori nisu izabrani, a vanredna studentica upadne bez testiranja ni razgovora. kaj reći
__________________
put your hands down my pants and I'll bet you'll feel nuts
mala bez morala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 17:53   #39
Pozz, mene su zvali za testiranje u cetvrtak ujutro. Dakle samo bude test inteligencije i test osobnosti? I razgovor? Nakon koliko se znaju rezultati?
I ako moze netko tko je vec radio to, kakav je posao,sto se od nas zahtjeva? Inace studiram pedagogiju izvanredno, tj.imam jos obranu zavrsnog rada i onda sam prvostupnik.
__________________
.. sunce moje to si ti, dar sa neba najvećii ...

http://lmtf.lilypie.com/LvjGp2.png
shinny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 11:22   #40
upit

Quote:
PROFESORICA ANI kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na test. za Grad Zagreb. Bio je test inteligencije, test osobnosti.. uglavnom bilo nas je na testiranju 600, pa sam mislila ako je netko bio za Grad Zagreb da samo kaze da li su poceli zvati tko je upao za pomoćnika...
Kako sam se i ja prijavila za pomoćnika u nastavi i natječaj traje još par dana, zanima me kako izgleda testiranje pa ako mi možeš nešto više reći o tome bila bih jako zahvalna.

Proud6woman
proud6woman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.