Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2014., 14:29   #41
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Dobivali granate od njih , znaci vas su srbi naoruzavali Svaka cast bojovnice , malo po malo istina izlazi na vidjelo. Kada je Franjo naplacivao prelazak oruzja za Armiju uzimajuci po 50-75 % onda se tvrdi da se treba biti zahvalan za to pa da vidim kada ce se "ercegovci " javno zahvaliti braci cetnicima koji su im spasavali dupe ? Istim onim cetnicima koji su klali po Vukovari ali neka su "prave rvate " spasavali

I sta kazes, treba dokaz da su konvoji iz Karlovca prevozili naftu kao da se to radilo preko racuna i javne nabave pa se pravio zvanicni ugovor ili sl ? Sta je tvoja teorija, da je Franjo u konvojima slao karanfile i slikovnice za djecu ? Slobodno nastavi misliti da je tako , nije bez razloga Franjo uradio vise za " ercegovce " nego za Vukovar

U kada spominjes Gornji Vakuf i kako si ucestvovao u nekim teskim borbama, de mi reci kako vam je bilo kada su vam momci iz Gornjeg Vakufa sami razbili blokadu Imati od pocetka opkoljen grad sa svih strana, svu logistiku koja se pozeli direktno iz Hrvatske i na kraju biti razbijen iz samog grada i izgubiti polozaje mogu samo pravi "hvo bojovnici " Ali tako bude kada se umisli da je krasti humanitarnu na barikadi isto kao i boriti se .
Jel jarane, jel si ti matri često pado iz ruku?
Ne čini ti se da tvoja logika ima par rupa? Hrvati dobivaju rakete, kojima godinu poslje gađaju Srbe. Srbi dobivaju naftu za traktore , da mogu bježat pred istim tim Hrvatima. I sad Hrvati luzeri??? Dok Alije plačaju danak (jel kolko ono Alija reko 40milijona maraka) da ih Srbi ne diraju, a oni junaci, vitezovi, legende?
Jel to Bosanska škola razmišljanja? Uzmeš par činjenica, preskočiš par koraka i doneseš zaključak koji tebi paše? ''Ratovali Srbin, Hrvat i Bošnjak ... i ja sad neznam kako je to išlo ... ALI Bošnjak sve pobedi i ispade najpametniji!!'' Jel to formula?
A konvoja nebi bilo da Srbi nisu imali 40 milijona maraka za potrošit!!!

A USKOPLJE, de se vrati još jednom na post pa pročitaj. Evo ti Kvisko ... SARKAZAM!!!! Iz USKOPLJA se sječam cviljenja preko motorole '' Vi ste okupatori. Vama će narod sudit!'' i kako su Englezi skupljali vaše zalegle ''momke'' i ranjenike. Jel opravilo minaret u Vrsama i ogradilo ''novi'' dio groblja?
ĆirilStipsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:38   #42
ljudovi,da se mi vratimo na temu.Jel bio ko od vas tu negdje na ratistu?ili bar negdje blizu pa da je imao kontakt s 5 korpusom? makar 95 pred BL?
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 23:08   #43
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
ljudovi,da se mi vratimo na temu.Jel bio ko od vas tu negdje na ratistu?ili bar negdje blizu pa da je imao kontakt s 5 korpusom? makar 95 pred BL?
Evo mogu ja? Iza Maestrala i prije Juznog potaza .Mi (126dp) smo dosli zaminit 3.gbr HVO u Ribnik.Nas poslalo jer ti decki iz srednje bosne nisu bas volili bit 50 m od 502.brigade.A nama svejedno samo da ne pucaju na nas.Momci iz 502.sasvim OK.Oni nas zicaju pancete i borbene prsluke (ritko koji je ima vise od 3 komada vojne robe,a borbeni prsluk nitko(za mi sta nisam ima koji viska, da bi im ali ima sam samo jedan svoj).Posto smo vecinom jili ili vojnu hranu ili ulovljene janjce mi smo njih zicali za pastrve jer je kod njih bilo ribnjak pun pastrva(bile su ODLICNE).

Pozdrav ekipi iz 502..
wili 126 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 23:36   #44
Quote:
wili 126 kaže: Pogledaj post
Evo mogu ja? Iza Maestrala i prije Juznog potaza .Mi (126dp) smo dosli zaminit 3.gbr HVO u Ribnik.Nas poslalo jer ti decki iz srednje bosne nisu bas volili bit 50 m od 502.brigade.A nama svejedno samo da ne pucaju na nas.Momci iz 502.sasvim OK.Oni nas zicaju pancete i borbene prsluke (ritko koji je ima vise od 3 komada vojne robe,a borbeni prsluk nitko(za mi sta nisam ima koji viska, da bi im ali ima sam samo jedan svoj).Posto smo vecinom jili ili vojnu hranu ili ulovljene janjce mi smo njih zicali za pastrve jer je kod njih bilo ribnjak pun pastrva(bile su ODLICNE).

Pozdrav ekipi iz 502..
Aaaaa,pa ti si bio ispred mene,znaci pucali smo jedan na drugog.Reci mi kako vam se cinilo stanje tad? ako govorimo o 10 i 11 mjesecu 95 naravno
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 11:03   #45
Quote:
ĆirilStipsa kaže: Pogledaj post
Jel jarane, jel si ti matri često pado iz ruku?
Ne čini ti se da tvoja logika ima par rupa? Hrvati dobivaju rakete, kojima godinu poslje gađaju Srbe. Srbi dobivaju naftu za traktore , da mogu bježat pred istim tim Hrvatima. I sad Hrvati luzeri??? Dok Alije plačaju danak (jel kolko ono Alija reko 40milijona maraka) da ih Srbi ne diraju, a oni junaci, vitezovi, legende?
Jel to Bosanska škola razmišljanja? Uzmeš par činjenica, preskočiš par koraka i doneseš zaključak koji tebi paše? ''Ratovali Srbin, Hrvat i Bošnjak ... i ja sad neznam kako je to išlo ... ALI Bošnjak sve pobedi i ispade najpametniji!!'' Jel to formula?
A konvoja nebi bilo da Srbi nisu imali 40 milijona maraka za potrošit!!!

A USKOPLJE, de se vrati još jednom na post pa pročitaj. Evo ti Kvisko ... SARKAZAM!!!! Iz USKOPLJA se sječam cviljenja preko motorole '' Vi ste okupatori. Vama će narod sudit!'' i kako su Englezi skupljali vaše zalegle ''momke'' i ranjenike. Jel opravilo minaret u Vrsama i ogradilo ''novi'' dio groblja?
Pa jeste li im se barem zahvalili sto su vas srbi naoruzali i odbranili ili ste ostali nezahvalni i sebi pripisujete njihove zasluge sto su vam dupe odbranili kao sto to radite i sa HV ?
Iz Gornjeg Vakufa se sjecam da su vas momci iz grada RAZBILI , da ste kukali i trazili pomoc iz HV i da kada ste je dobili ocekivali ste da ce vam oni sve na tanjiru da serviraju jer vi niste ZNALI, SMJELI i MOGLI to sami da odradite.
Imas pozdrav sa munare u Vrsama jer vam je to bio najveci "vojni " uspjeh, pljackate na barikadama i rusite munare.
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 11:46   #46
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Pa jeste li im se barem zahvalili sto su vas srbi naoruzali i odbranili ili ste ostali nezahvalni i sebi pripisujete njihove zasluge sto su vam dupe odbranili kao sto to radite i sa HV ?
Iz Gornjeg Vakufa se sjecam da su vas momci iz grada RAZBILI , da ste kukali i trazili pomoc iz HV i da kada ste je dobili ocekivali ste da ce vam oni sve na tanjiru da serviraju jer vi niste ZNALI, SMJELI i MOGLI to sami da odradite.
Imas pozdrav sa munare u Vrsama jer vam je to bio najveci "vojni " uspjeh, pljackate na barikadama i rusite munare.
Misliš kako ste se vi nama zahvalili što vam guzicu '92. spasili, nožem u leđa? Jok jarane, ovo samo robna razmjena bila. Nego nešto si mi ljut i jalan u zadnji par postova? Problemi u zemlji ljiljana?
ĆirilStipsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:10   #47
Quote:
ĆirilStipsa kaže: Pogledaj post
Misliš kako ste se vi nama zahvalili što vam guzicu '92. spasili, nožem u leđa? Jok jarane, ovo samo robna razmjena bila. Nego nešto si mi ljut i jalan u zadnji par postova? Problemi u zemlji ljiljana?
Da ste vi nama guzicu spasavali ne bi 1993 bili bez vojnog iskustva pa misli da je isto krasti humanitarnu na barikadi kao i boriti se A bili ste bez vojnog iskustva jer se uvijek neko drugi borio za vas, ili HV ili cetnici
Pa to vase sa cetnicima je bila barem robna razmjena , ono sto je Franjo radio je bila cista pljacka i ucjena ali opet se trazi da se bude zahvalan za to, pa me cudi sto se vi ne zahvalite onda javno cetnicima sto su vas spasavali ?

U zemlji ljiljana je super kako je kod onih koji kmece kako su ugnjetavani pa traze da im dodik i srbi opet guzicu spasavaju
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 16:13   #48
Post Apsurd

Potpuno je razumljivo da je teško shvatiti istovremeno ratovanje i trgovinu s drugom stranom, čovjek bi radije prihvatio idealnu crno-bijelu sliku stvarnosti nego ono što se događalo tih godina, no apsurdno je da to treba posebno objašnjavati ljudima iz Bihaća koji su od 1992.-1995.godine bili u potpunom okruženju.
Lijepo vam diverzant72 kaže: da se tada htjelo (ne moglo) zatvorile bi se pipe i kraj.
Šta se jelo u Bihaću 4 godine? Vlastiti proizvodi? O drugim potrepštinama neću ni govoriti.

'Babina' nafta nije ništa drugačija od brašna za stanovništvo. Ne ide jedno bez drugoga.

Ne možete jedno osuđivati i na osnovu toga stvarati 'zločinačku organizaciju' i istovremeno jesti kruh koji je istom linijom stigao do vas.
astra999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 17:39   #49
Quote:
astra999 kaže: Pogledaj post
Šta se jelo u Bihaću 4 godine? Vlastiti proizvodi?
Pa da toga nije bilo crkli bi davno od humanitarne. Ne zaboravi da se ne radi samo o Bihacu, vec i o Cazinu, Buzimu, Krupi i Kladusi. Jedan vrlo jak poljoprivredni kraj. Povrca zaista nije falilo a kada je bila kriza za brasno jela se kuruza. U Cazinu je sve radilo citav rat pogotovo ova peradarska industrija. Kladusa je pravila topsove citav rat i plasirala nesto od toga i u SAO Krajinu. Bile su velike zalihe u njihovim pogonima tako da su 92´skoro na tome progurali poslije su sirovine za keksove kupovali preko grane.
Za struju se je brinula centrala Kostela. Ono sto je naravno bilo skupo: ulje, secer, so, benzin i duhan. Skoro do ljeta 92´vozilo se na kerozin iz centralnog skladista goriva za aerodrom u Pokoju. Oni su bili 80-90% puni i zauzeti su bez ispaljenog metka. Cazinski TPM i bihacki pogon Energoinvesta pravili su minobacacke granate. Pogotovo je cazinski TPM zbog toga cesto bio na udaru avijacije ali su krmacama od 250kg uvijek masili fabriku. Dok je bio francuski bataljan UN nije falilo nicega, poslje su dosli ovi iz Bangladesa koji nisu bili u stanju nista da organizuju cak ni za sebe.
Zakljucak: ovaj kraj nije visio o Sarajevu, kako politicki tako i ekonomski i to je ostalo do danas. Ljudi su vrlo samoorganizovani sto je uostalom pokazao i sam rat. Zauzece ovoga kraja nije bila nemoguca misija ali samo uz vece pripreme i daleko, ponavljam daleko vecu upotrebu ljudstva i tehnike. U pitanju je kraj sa 200.000. stanovnika a ne malogradske enklave tipa: Gorazde ili Srebrenica koje su granicile sa Srbijom i gdje su se lako dovlacile svijeze snage ili manje tzv. vikend-jedinice i dobrovoljci iz Srbije na ratiste. Ovaj kraj je granicio sa vrlo pasivnim srpskim krajevima: Lika, Banija, Kordu i Podgrmec, tako da su kao sto rekoh: svake ofanzive logisticki gutale jedinice VRS i VRSK iz drugih krajeva. Neku jedinicu npr. sa ozrensko-dobojskog ratista si ti moga dovesti na ovaj kraj ali naravno samo na krace vrijeme. Dugotrajnnija ofanziva i aktivna borba s ciljem konacnog zauzeca ovoga kraja zahtijevala je ukljucivanje resorsa tipa: operacija Koridor 92´ili slicno. Pitanje je samo: bili se to VRS-u 95´kada su im pucale linije na mnogim krajevima isplatilo trositi svoje kapacitete na ovaj kraj. Jer drugi korpusi ABIH su nakon prestanka rata sa HVO-om daleko poboljsali svoje snadbijevanje. Akcije tipa: Kupres, Vlasic, Majevica, Vozuca, Treskavica to su dobro pokazale.

Zadnje uređivanje egej : 10.09.2014. at 18:04.
egej is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 17:42   #50
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Da ste vi nama guzicu spasavali ne bi 1993 bili bez vojnog iskustva pa misli da je isto krasti humanitarnu na barikadi kao i boriti se A bili ste bez vojnog iskustva jer se uvijek neko drugi borio za vas, ili HV ili cetnici
Pa to vase sa cetnicima je bila barem robna razmjena , ono sto je Franjo radio je bila cista pljacka i ucjena ali opet se trazi da se bude zahvalan za to, pa me cudi sto se vi ne zahvalite onda javno cetnicima sto su vas spasavali ?

U zemlji ljiljana je super kako je kod onih koji kmece kako su ugnjetavani pa traze da im dodik i srbi opet guzicu spasavaju
Jel jarane, jel ima u toj tvojoj ustanovi, di si smještan, kakvo osoblje? Da ih priupitaš šta bjaše pre, '91. godina il '92.? A onda vidi kad je vama rat počeo. Jedino vojno iskustvo ste imali što ste s Srbima Lipik okrali i popalili. Ali to more na njiovu dušu, isto ko i Markale? A ovo sve drugo čarkarenje i petokolonašenje. Šta ste vi to osvojili do '95. a da več niste tamo bili? Autobus ''katolika'' branio Lašvansku dolinu a vi je ratnici sa iskustvom niste uspjeli uzet? Šta bi? Đe zapelo? A Franjo vidio da vi budale pare dijelite, pa stao u red. To mu cisterne mjesto u redu čuvale.
btw
Kako da okačim ovu kuglu šta se smije, oću i ja da budem cool ko i ti. Jel to ustanova ima kakav kurs informatike za vas sa specijalnim potrebama? Baš ta kugla uljepša post. Eto meni samo kružiiići!O O O O Al kako da se smiju?
ĆirilStipsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 18:27   #51
http://www.youtube.com/watch?v=qsZh_36ZHYE

Malo o tim vremenima...
__________________
Ko sme taj i moze, ko ne zna za strah taj ide dalje...
husky011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 00:33   #52
Cekaj,vec 10 minuta pokusavam shvatiti ali ne ide,inace smatram se poprilicno inteligentnin i razumnim covjekom,
Lik gore govori da su muslimani u Bihacu sami za sebe mogli proizvest hranu i oruzje?Al iskreno se nadam da nisam dobro shvatio jer sam na brzinu procitao,nisam mogao 2 puta.
Ajde za hranu necu govorit,mada i to su gluposti,ali oruzje.
Pa te fabrike za mjesec dana rada nisu mogle 3 brigade da snabdjevaju a kamoli kompletan korpus na 20 dana.jos ako se vode borbe,a vodile su se.
Sto ste onda kupovali sve zivotne namirnice ako ste ih imali,za oruzje da ne pricam?
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 04:19   #53
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Cekaj,vec 10 minuta pokusavam shvatiti ali ne ide,inace smatram se poprilicno inteligentnin i razumnim covjekom,
Lik gore govori da su muslimani u Bihacu sami za sebe mogli proizvest hranu i oruzje?Al iskreno se nadam da nisam dobro shvatio jer sam na brzinu procitao,nisam mogao 2 puta.
Ajde za hranu necu govorit,mada i to su gluposti,ali oruzje.
Pa te fabrike za mjesec dana rada nisu mogle 3 brigade da snabdjevaju a kamoli kompletan korpus na 20 dana.jos ako se vode borbe,a vodile su se.
Sto ste onda kupovali sve zivotne namirnice ako ste ih imali,za oruzje da ne pricam?


Ne, to nisam rekao!

Ja samo tvrdim da stvari nisu bile tako jadne i ocajne kao sto se cesto tvrdi inace nebi pregurali ni 92´a kamoli tri i pol godine rata u okruzenju.
Ponavljam, nije u pitanju samo jedan grad Bihac vec jedna regija sa izuzetno jakom i razgranatom mrezom samoodrzivih manjih naselja i sela. Svako je imao po neki dunum zemlje ili neku kravu. To je zaista kraj koji nikada nije zivio od drzavnih subvencija sto je u neku ruku i pomoglo da rat i nedace bolje podnesemo.
Dobar primjer za to je danas bihacka mljekara koja je uspjesno privatizirana od Meggle. Nigdje oni nemaju ni jedne stale vec svaki dan s svojih desetak cisterni kupe mljeko od velike mreze kooperanata. Stvarno je u pitanju sistem prikupljanja od kuce do kuce, i niko tu nema neke velike kapacitete, ali poenta je da je danas USK najaci mjljekarski kraj u BiH.
Na tom principu djelimicno je poslovao i Agrokomerc (pogon pekmezi i sokovi), gdje je firma od kooperanata otkupljivala jagodicasto voce. I da, topsovi su se pravili skoro citavo ratno vrijeme ali bili su bez cokoladnog preljeva i narandze. Naravno ovo je bio plod Fikretove trgovacke spretnosti odnosno sverca u velikom stilu.
Ali bez obzira na to evo npr. mali slucaj sa logistikom 511 krupske brigade kojoj je u ratu dobro doslo da su se mnogi vlasicki stocari sa svojim stadima zatekli na ispasi u tom kraju otpocinjanjem rata. To su znam male stvari ali su dosta znacile, kao npr. spomenuta skladista kerozina u Pokoju ili avionskih bombi u Vedrom polju koja su zauzeta.

Druga stvar ovo oko municije: Naveo sam da se je pravila i minobacacka municija. Da, to je istina ali nigdje nisam naveo da je to bilo dovoljno. Ja samo tvrdim da je postojala mala namjenska industrija, naravno nedovoljna ali koja je zaista zlata vrijedila u odsutnim danima odbrane.

P.S. Mnogi ne znaju da je prije same novembarske ofanzive na Bihac 94´dva mjeseca prije pokrenuta operacija Breza 94´ na Buzim koja je bila druga najveca pojedinacna koncentracija VRS na ovu regiju. Interesantna je zbog toga sto se vodila dobrim dijelom na teritoriji RH. VRS je tom prilikom igubila cak svoje IKM (istureno komandno mjesto), tom prilikom je zarobljen i mladicev puh i mnostvo dokumentacije a sam general je bio i lakse ranjen dok je poznati TV reporter Risto Djogo podlegao ranama u Bos. Novom, u kojem je poslije proglasena i trodnevna zalost ali ne zbog njega nego zbog skoro 100 mrtvih iz novigradske brigade.

Zadnje uređivanje egej : 11.09.2014. at 05:44.
egej is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 17:15   #54
Ispravak netocnog navoda za Risto Djogo . Covjek je pijan pao sa stijene kod Zvornika u jezero . Slucajno je tu bio prisutan i Arkan na Cecinom koncertu
D.I.V is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 10:35   #55
Quote:
ĆirilStipsa kaže: Pogledaj post
Jel jarane, jel ima u toj tvojoj ustanovi, di si smještan, kakvo osoblje? Da ih priupitaš šta bjaše pre, '91. godina il '92.? A onda vidi kad je vama rat počeo. Jedino vojno iskustvo ste imali što ste s Srbima Lipik okrali i popalili. Ali to more na njiovu dušu, isto ko i Markale? A ovo sve drugo čarkarenje i petokolonašenje. Šta ste vi to osvojili do '95. a da več niste tamo bili? Autobus ''katolika'' branio Lašvansku dolinu a vi je ratnici sa iskustvom niste uspjeli uzet? Šta bi? Đe zapelo? A Franjo vidio da vi budale pare dijelite, pa stao u red. To mu cisterne mjesto u redu čuvale.
btw
Kako da okačim ovu kuglu šta se smije, oću i ja da budem cool ko i ti. Jel to ustanova ima kakav kurs informatike za vas sa specijalnim potrebama? Baš ta kugla uljepša post. Eto meni samo kružiiići!O O O O Al kako da se smiju?
A treba se gledati 91 ? Jel to znaci da su katolici iz BIH odbranili i Hrvatsku 91ili su to bile neke ogorcene borbe protiv JNA u BiH za koje niko do sada nije znao Pa reci , gdje je to iskustvo iz 91 i 92 kada se pokazalo da je HVO 1993 bio na razini dobro naoruzane bande koja je pljackala i cijoj je podvig sa cime hvale to sto je rusila munare ali je kao vojna formacija bila truba ? Npr imati onakve polozaje i naoruzanje u Bugojnu, Travniku, Gornjem Vakufu , prvi napali i pored toga fasovati da se do danas nisu oporavili mogu samo oni koji su rat vidjeli na barikama dok su krali humanitarnu pomoc.

u Lasvanskoj Dolinio se zauzelo sta se zeljelo i ostatak vremena se stiskalo. Da nije bilo toga Franjo je do danas mogao da drzi blokirana taj citav kraj ali pametniji od tebe su to davno skontali. Da li ti mislis da je slucajno to citavo podrucje LD stavljeno pod blokadu i da se na svaki napad u Mostaru i Gornjem Vakufu stiskalo jos vise
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 11:25   #56
Quote:
wili 126 kaže: Pogledaj post
Neznam jesam li dobro shvatio ili mi se pricinjava ali ti pises da je Franjo sla naftu Fikretu koji je ju davao srbima da bi mogli napadat Bihac i HV+HR civile ,jel je to odgovaralo Franji da padne Bihac i da budu ubijani vojnici HV a i Hr civili??????:confused:

ili promini dozu ili promini likariju ili likara!
Samo da se osvrenm na ovo, pa kako mu nije odgovaralo da mu vazal zauzme Bihac ? Na to je upravo i isao, da preko Fikreta preuzme kontrolu nad Bihacem jer je racuano da bi po zauzimanju Bihaca Srbi postavili Fikreta da kontrolise to podrucje i da bi po okupaciji RSK Franjo imao svoga covjeka u Bihacu preko kojeg bi kontrolisao to podrucje.
Ili ovo kako mu nije odgovaralo da se ubijaju vojnici HV za neke "vise " ciljeve? Pa kako mu je odgovaralo kada je vojnike HV poslao u smrt preko Une, u najslozeniju akciju sto je neka vojska moze da izvede na vrat na nos bez ikakvog planiranja i to preko paralelne linije komandovanja ..i sve to samo da bi zajebao ARBIh ? On nije naredio napad preko Une zbog Srba vec da bi onemogucio ARBIH da ne bi slucajno izasli na Unu i Savu i zbog toga je bio i te kako voljan i sposoban da zrtvuje vojnike HV , zasto se ti onda cudis sto u slucaju kontrole nad BIhacem i bosanskom Krajinom ne bi bio sposoban da zrtvuje neposredno i vojnike i civile iz Hr?
Ili koliko mu je bilo stalo do civila naredio je da se Bosnjaci ubijaju po Mostaru, Gornjem Vakufu, Vitezu, protjeruju iz citave Hercegovine i ne samo Bosnjake, naredio je i planirao da se protjeraju i BiH Hrvati koji ne bi ostali na " hrvatskoj " zemlji" u BiH.
Sve je to Franjo bio sposoban i to je radio i ovdje se sada cudi sto je prodavo naftu Srbima iz Knina preko Karlovca i Fikreta a to je radio i preko Livna iz Splita preko Mate i ostale bratije iz hdz/hvo-a
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 14:56   #57
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
A treba se gledati 91 ? Jel to znaci da su katolici iz BIH odbranili i Hrvatsku 91ili su to bile neke ogorcene borbe protiv JNA u BiH za koje niko do sada nije znao Pa reci , gdje je to iskustvo iz 91 i 92 kada se pokazalo da je HVO 1993 bio na razini dobro naoruzane bande koja je pljackala i cijoj je podvig sa cime hvale to sto je rusila munare ali je kao vojna formacija bila truba ? Npr imati onakve polozaje i naoruzanje u Bugojnu, Travniku, Gornjem Vakufu , prvi napali i pored toga fasovati da se do danas nisu oporavili mogu samo oni koji su rat vidjeli na barikama dok su krali humanitarnu pomoc.

u Lasvanskoj Dolinio se zauzelo sta se zeljelo i ostatak vremena se stiskalo. Da nije bilo toga Franjo je do danas mogao da drzi blokirana taj citav kraj ali pametniji od tebe su to davno skontali. Da li ti mislis da je slucajno to citavo podrucje LD stavljeno pod blokadu i da se na svaki napad u Mostaru i Gornjem Vakufu stiskalo jos vise
Ooo zdravo jarane. Vidim popustila medicina. Šta kažu, oće bit bolje il će vadit. Ma nek si ti živ, vidiš da ti i onako samo probleme radi. Nego, vidiš da je meni pamčenje slabo pa podsjeti ljude (dok još moreš) kad je HOS i HVO osnovani i kad je Ravno bilo. De im i opiši kako ste Bugojno uzeli. Znaš ono, di ste bili točno, kolko ste linije prem Srbima držali, kolko HVO a kolko vas u gradu bilo. Pa i koju riječ o tom vašem slavnom vojnom manevru, ''Nož u leđa''. btw Vidim da vam brača isti još uvijek uspješno koriste protiv Iračke vojske. Uglavnom, nemoj tako šturo, raja bi htjela da zna, vidiš da ja nemam pojma. Piši. I de jarane ako ti nije teško napiši i šta je bilo kad je svizac zamoto čokoladu. To bi ti trebo znat.
btw
Jel to neka tajna kako kuglu okačit, kad ćutiš? Jel to treba nešto akirat? Nemoj samo da sa Sipom imam problema.
ĆirilStipsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 15:01   #58
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Samo da se osvrenm na ovo, pa kako mu nije odgovaralo da mu vazal zauzme Bihac ? Na to je upravo i isao, da preko Fikreta preuzme kontrolu nad Bihacem jer je racuano da bi po zauzimanju Bihaca Srbi postavili Fikreta da kontrolise to podrucje i da bi po okupaciji RSK Franjo imao svoga covjeka u Bihacu preko kojeg bi kontrolisao to podrucje.
Ili ovo kako mu nije odgovaralo da se ubijaju vojnici HV za neke "vise " ciljeve? Pa kako mu je odgovaralo kada je vojnike HV poslao u smrt preko Une, u najslozeniju akciju sto je neka vojska moze da izvede na vrat na nos bez ikakvog planiranja i to preko paralelne linije komandovanja ..i sve to samo da bi zajebao ARBIh ? On nije naredio napad preko Une zbog Srba vec da bi onemogucio ARBIH da ne bi slucajno izasli na Unu i Savu i zbog toga je bio i te kako voljan i sposoban da zrtvuje vojnike HV , zasto se ti onda cudis sto u slucaju kontrole nad BIhacem i bosanskom Krajinom ne bi bio sposoban da zrtvuje neposredno i vojnike i civile iz Hr?
Ili koliko mu je bilo stalo do civila naredio je da se Bosnjaci ubijaju po Mostaru, Gornjem Vakufu, Vitezu, protjeruju iz citave Hercegovine i ne samo Bosnjake, naredio je i planirao da se protjeraju i BiH Hrvati koji ne bi ostali na " hrvatskoj " zemlji" u BiH.
Sve je to Franjo bio sposoban i to je radio i ovdje se sada cudi sto je prodavo naftu Srbima iz Knina preko Karlovca i Fikreta a to je radio i preko Livna iz Splita preko Mate i ostale bratije iz hdz/hvo-a
Auuu, ova tema gora nego Međugorje. Sve samo neki vidioci. Čitaju ljudima misli kroz prostor i vrijeme. Nego, veli Črv, da nevalja trešnjevac. Zna zamaglit sliku. Samo i strogo prebranac.
ĆirilStipsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 12:14   #59
Quote:
ĆirilStipsa kaže: Pogledaj post
Ooo zdravo jarane. Vidim popustila medicina. Šta kažu, oće bit bolje il će vadit. Ma nek si ti živ, vidiš da ti i onako samo probleme radi. Nego, vidiš da je meni pamčenje slabo pa podsjeti ljude (dok još moreš) kad je HOS i HVO osnovani i kad je Ravno bilo. De im i opiši kako ste Bugojno uzeli. Znaš ono, di ste bili točno, kolko ste linije prem Srbima držali, kolko HVO a kolko vas u gradu bilo. Pa i koju riječ o tom vašem slavnom vojnom manevru, ''Nož u leđa''. btw Vidim da vam brača isti još uvijek uspješno koriste protiv Iračke vojske. Uglavnom, nemoj tako šturo, raja bi htjela da zna, vidiš da ja nemam pojma. Piši. I de jarane ako ti nije teško napiši i šta je bilo kad je svizac zamoto čokoladu. To bi ti trebo znat.
btw
Jel to neka tajna kako kuglu okačit, kad ćutiš? Jel to treba nešto akirat? Nemoj samo da sa Sipom imam problema.

Kakve fajde ima kada je hvo osnovan kada se ti hvalis kako je taj hvo rusio munare i kako si gledao na nekoj barikadi kako vas naoruzavaju srbi ? Ima veze samo kada bi se mogli da stide jer imati onakvo (ne)iskustvo 1993 a tvrditi da su bili 2 godine u ratu mogu samo oni koji se hvale sa onim sto bi se svako drugi stidio.

Bugojno smo uzeli od najbolje naoruzane brigade hvo u Srednjoj Bosni koja je imala polozaje, ono boli glava , ne samo oko citavog grada vec i u samom gradu. One polozaje gdje se djeci moze da prica "kako je hvo branio Bugojno od srba " pa je linije hvo ukopano prema gradu okrenute od srba a ne prema njima I pored toga i cinjenice da su prvi poceli napad fasovali su da sun a kraju jedino imali mogucnost da pobjegnu srbima jer sami nisu mogli da se ostvare svoje ciljeve.
A za ove domoljube koji se pale na ove price kako je hvo branio BIH od srba a da nikada nisu bili u BiH da malo opisem : Npr bila je hvo linija iznad kamenoloma i Vesele, ukopana mjesecima prije njhovog napada na grad sve po PS-u, rovovi, zemunice , PAM –ovi postavljeni, sa te linije ispada da su cuvali Bugojno od srba tako sto su liniju postavili ne samo 6-7 km od srpskih linija, ne samo iza linija ARBIH koje su cuvale Bugojno iz tog pravca vec i iza samog grada A to su uradili jer su imali dogovor o saradnji sa srbima pa zato nisu ni imali linije prema njima vec samo barikada ne putevima prema njima, ko fol "cuvaju granice herceg bosne ". Zato je npr ta linija iznad kamenoloma kojoj su srbi bili najblize iz pravca Kupresa bila okrenuta suprotno od njih u pravcu grada i gdje su najblize srpske linije ispred te linije hvo-a bile na drugoj strani grada, u pravcu Donjeg Vakufa.

A kako se udara noz u ledja znaju najbolje oni policajci iz MUP BiH koje je hvo oteo iz zajednicke patrole, muceni i na kraju ubijeni.
Znaju i oni civili iz Vrbanje koji su isto tako danima muceni i na kraju ubijani ali to je ono sto je hvo i te kako znao, ubijanje civila, mucenje ali kada se trebalo boriti ...bjezi braci srbima da ih oni spasavaju

Zadnje uređivanje orbisb : 15.09.2014. at 13:15.
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 12:32   #60
Quote:
ĆirilStipsa kaže: Pogledaj post
Auuu, ova tema gora nego Međugorje. Sve samo neki vidioci. Čitaju ljudima misli kroz prostor i vrijeme. Nego, veli Črv, da nevalja trešnjevac. Zna zamaglit sliku. Samo i strogo prebranac.
To nema veze sa vidovnicima u buducnosti, to se sve dogodilo i sve je poznato sta i kako pa ako ti niej poznato to je tvoj problem i sramota da diskutujes nesto sto nemas pojma.
Ono sto je bilo slicno vidovnicima i gledanju u buducnost je kada je frajer 1 sat poslije otpocinjanja HV napada preko Une, dok jos 90 % vojnika i stanovnika u BiH i Hrvatskoj nije ni culo za tu akciju a pogotovo da nije znalo sta se i kako desava napisao izvjestaj ne samo o tome sta se desava ( to je ipak bilo relativno lahko jer su tehnicke mogucnosti , isksutvo i polozaji to dozvoljavali ) vec i to sta je pravi cilj te akcije ( onemogucavanje eventualnog izlaska ARBIH na Savu i gornji tok Une ) vec i kako ce se zavrsiti ( da za razliku od napada koje je HV izvodila do tada iz pravca JZ gdje su napredovali gdje srbi nisu imali rezerve za kontanapade u podrucjima gdje je izvrsen desant preko Une ima ne samo tu mnogo vece koncentracije stanovnistva i vojske vec i u blizoj i daljoj okolini ( Prijedor -BL). I da ce zato srbi da izvrse brz i efikasan kontranapad i da ce da urede sve da bi sprijecili napredovanje hv iz tog pravca i njihovo vracanje u Hr. Sada to izgleda skroz logicno ali tada u tom trenutku napisati u zvanicnom izvjestaju o procjeni desavanja da ce napad HV zavrsiti neuspjesno je bilo gledanju u kristalnu kuglu ali je frajer sve pogodio
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.