Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2015., 23:26   #61
Quote:
nistaneznan kaže: Pogledaj post
Briga za ljude u sustavu (HRZ) dolazi na naplatu. Do službene obavijesti toliko. Iako neko uporan može to i sa facebooka iskopat
Zna li vrhovnica ili će iz novina saznati?
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 08:12   #62
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Znači Krila Oluje se raspadaju,a što reč valjda to tako mora biti.
Ko je kriv??A bolja je lova tamo negdje vani.
Dokle će više Hrvatska školovati,a od toga će imati koristi strane države tu mislim na sva zanimanja.
Pa odgovor na to je bar vrlo jednostavan-za sva zanimanja.
Dok god ne počnemo cijeniti, plačati kako spada i osigurati bar minimalne uvijete rada za te koje smo školovali....

Ono što ljudi nikakve da shvate-sa svakim stručnjakom koji ode van Hrvatska postaje lošija , nekonkuretnija i na žalost gluplja.
Iz razloga što van ne idu ljeni, glupi i korumpirani, nego pametni, sposobni i u kratkim crtama oni koji žele igrati po pravilima a ne po stricu i babi.
Tacuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 11:03   #63
Quote:
Tacuma kaže: Pogledaj post
Pa odgovor na to je bar vrlo jednostavan-za sva zanimanja.
Dok god ne počnemo cijeniti, plačati kako spada i osigurati bar minimalne uvijete rada za te koje smo školovali....

Ono što ljudi nikakve da shvate-sa svakim stručnjakom koji ode van Hrvatska postaje lošija , nekonkuretnija i na žalost gluplja.
Iz razloga što van ne idu ljeni, glupi i korumpirani, nego pametni, sposobni i u kratkim crtama oni koji žele igrati po pravilima a ne po stricu i babi.
Ja ne znam kolik su plaće pilota u HRZ-u,ali vjerujem i da baš za prilike kakve su u Hrvatskoj nisu male,ali ok.
Kako to da se nisu prije odlučili za takav korak i sada najednom skoro cijela postava??
Eto neki su pisali kako će se raspustiti KO,ali eto raspustili su je sami piloti.
Ne znam jel to znao ministar,načelnik,pa i sama predsjednica ili premijer??Jesu li bili upoznati?ili je ovo iznenada?

E kolega dragi odlazi i van svašta vjeruj mi znam neke slučajeve.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 11:40   #64
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kolik su plaće pilota u HRZ-u,ali vjerujem i da baš za prilike kakve su u Hrvatskoj nisu male,ali ok.
Kako to da se nisu prije odlučili za takav korak i sada najednom skoro cijela postava??
Eto neki su pisali kako će se raspustiti KO,ali eto raspustili su je sami piloti.
Ne znam jel to znao ministar,načelnik,pa i sama predsjednica ili premijer??Jesu li bili upoznati?ili je ovo iznenada?

E kolega dragi odlazi i van svašta vjeruj mi znam neke slučajeve.
Moze li link na to sto su neki pisali ili izvor ako nije neki zuti tisak ili neprovjerena informacija?
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 11:47   #65
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Moze li link na to sto su neki pisali ili izvor ako nije neki zuti tisak ili neprovjerena informacija?
Pisalo se po ovom forumu zbog prodaje PC-9 da je to kraj za KO.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 11:51   #66
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Moze li link na to sto su neki pisali ili izvor ako nije neki zuti tisak ili neprovjerena informacija?

Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Za ove sa donje slike tek treba vidjeti;



ZADAR, Društvene stranice i specijalizirani forumi.....

Evo jedan članak Dangerz0ne, a mislim da ih ima još u ovoj temi.
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 12:21   #67
http://www.vecernji.hr/hrvatska/vojn...e-iz-rh-993263
Kasno Ante na spaljenu zemlju i prazno nebo stiže....

Hoće li sada služba ganjati one koji su prodavali PC9 radi uguženja u PC 12,
ili možda one koji su nadzvučnu pretvorili u eksperimentalnu, tako da nitko
normalan ne sjeda u let lampu ako baš ne mora!?
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 12:51   #68
Nadajmo se da će iz ovoga izaći nešto dobro. Zanima me što bi bilo kad bi cijela ekipa zadužena za virtualni PZO u HV rekla nemožemo izvršavati zadaće jer nemamo s ćim. Dajemo otkaz.
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 12:57   #69
Glede situacije ako su Kontromanović nešto pregovara bolje je da se suzdržimo od rasvjetljavanja razloga.
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia

Zadnje uređivanje AirBag : 05.03.2015. at 13:12.
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 13:22   #70
Zar odšutiti sada kada je konačno netko iznutra rekao:
Car je gol!
Potpora dečkima, nije im lako... sada će biti svakakvih
obećanja i bacanja prašine u oči a onda ako to popuše,
bude se "sustav" sa njima u tišini obračunao.
Nije prvi put...
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 13:34   #71
"Pukovnik Marinko Karačić, časnik za odnose s javnošću zrakoplovne baze u Zemuniku potvrdio nam je da je šest pilota Krila Oluje zatražilo sporazumni raskid ugovora o radu i da je svoj šestorici isteklo deset godina obveznog ostanka u MORH-u što znači da nisu dužni vratiti nikakva sredstva, odnosno da su odslužili svoje prema ugovoru. Rekao nam je kako će MORH uskoro izići s priopćenjem i to nakon što se obavi razgovor pilota s nadređenim zapovjednicima zbog čega su krenuli u Zagreb."

Zato jer je već počelo "iznošenje činjenica" da se sve događa jer su navodno dobili " povoljnu ponudu " od "jedne civilne kompanije" i to je razlog, e sad tko je plasirao spin u Večernjem i zašto.
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 13:35   #72
Quote:
Ministarstvo obrane potvrdilo je da su šestorica pilota članova akrobatske grupe Krila Oluje jučer podnijela zahtjev za sporazumni raskid radnog odnosa. U MORH-u ističu kako će taj zahtjev riješiti nakon obavljenih razgovora te sukladno odredbama Zakona o službi u OS RH.

Napominju i kako ova situacija neće utjecati na borbenu spremnost i sposobnosti OSRH, odnosno HRZ-a i PZO-a u segmentu obuke i treninga pilota, jer raspolažu s dovoljnim brojem pilota, nastavnika letenja za provedbu svih zadaća.

"Glavni stožer OS RH ističe kako je riječ je o pilotima koji su u brojnim nastupima u zemlji i svijetu prezentirali i OS RH, ali i Republiku Hrvatsku u cjelini. Međutim, očito su se odlučili za višestruko bolju ponudu, kojoj OSRH, nažalost, ne može parirati. Upravo i ta ponuda potvrđuje kvalitetu obuke koju provodi OSRH u području zrakoplovstva, a koja je prepoznata ne samo u Republici Hrvatskoj već i u svijetu", poručili su iz MORH-a.

Iz izvora bliskih MORH-u saznaje se da je ministar obrane Ante Kotromanović hitno reagirao na zahtjev naših pilota za prekidom radnog odnosa. Komercijalna "vrlo povoljna" ponuda dovodi se u vezu sa Sultanatom Omanom, čiji su piloti prošle godine dovršili školovanje upravo na našim školskim Pilatusima PC-09, a na kojima lete spomenuti instruktori.

Dvanaest pripadnika Omanskog kraljevskog zrakoplovstva, 18. prosinca uspješno je završilo letačku obuku na avionima Pilatus PC-9M u Eskadrili aviona 93. zrakoplovne baze HRZ i PZO-a.

Omanska strana tada je istaknula iznimno zadovoljstvo organizacijom i uvjetima života te provedbom letačke obuke. Također, omansko izaslanstvo iskazalo je interes i za nastavkom suradnje i školovanja drugog naraštaja pilota, čija bi se obuka provodila u Zemuniku po istom modelu školovanja. No, malo tko je tada očekivao da bi, vjerojatno iz Sultanata, mogla doći našim instruktorima i komercijalna ponuda o trenaži pilota u njihovoj zemlji. Pogotovo zato što je nedavno u RH stigla već druga grupa omanskih pilota, njih 17, koji predstavljaju drugu generaciju vojnih pilota koji se u RH školuju prije prelaska na školovanje na zrakoplovima s propulzijom.

Pukovnik Marinko Karačić, časnik za odnose s javnošću zrakoplovne baze u Zemuniku, potvrdio nam je da je šest pilota "Krila Oluje" zatražilo sporazumni raskid ugovora o radu i da je svoj šestorici isteklo deset godina obveznog ostanka u MORH-u, što znači da nisu dužni vratiti nikakva sredstva, odnosno da su odslužili svoje prema ugovoru. Rekao nam je kako će MORH uskoro izići s priopćenjem i to nakon što se obavi razgovor pilota s nadređenim zapovjednicima zbog čega su krenuli u Zagreb.

Inače, obuka pilota iz Omana, a navodi se da je Oman buduće odredište naših pilota, započela je 2014. godine i krajem prošle godine u Hrvatskoj je školovano 12 omanskih pilota. Sad je u Hrvatskoj na obuci nova generacija od 12 pilota. To nam je potvrđeno u zrakoplovnoj bazi Zemunik.
http://www.vecernji.hr/hrvatska/vojn...e-iz-rh-993263

Zadnje uređivanje Hollow Point : 09.03.2015. at 20:39.
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 13:46   #73
U nekom najboljem scenariju za Hrvatsku (znači u realnosti u našim uvjetima gotovo nemogućem) ovaj krajnje drastičan događaj možda potakne odgovorne da se napokon počne i rješavati status cjelokupne problematike oko nadzvučne komponente HRZ-a.


Ovo bi definitivno mogao biti zadnji čavao u lijes HRZ-a, masovni odlazak pilota.
RonaldReagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 14:13   #74
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Zar odšutiti sada kada je konačno netko iznutra rekao:
Car je gol!
Sada?!?

Viđu posta od 29.01.

Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Dogodilo se to davno prije ali ne znaš, ali od nedilje kad si saznao svršavaš u svih 16 jako si srečan, nema topica na kojem nisi svoje veselje iskazao pa i šire od foruma do foruma i kažu ljudi društveni mreža.

Jadno.
Čestitke Edi Šoštariću koji se prvi izlanuo. Stvarno nisam očekivao da će izdržati više od dva mjeseca.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 14:17   #75
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
e sad tko je plasirao spin u Večernjem i zašto.
ni to nije prvi put, spinalo se i protiv 45 časnika (uglavnom bez JNA backgrunda) koje je trebalo počistiti, sve djelomična invalidnost ali manja od 60% koju ima tro-vremenski taft....

@Sova ->
Quote:
nistaneznan kaže: Pogledaj post
Briga za ljude u sustavu (HRZ) dolazi na naplatu. Do službene obavijesti toliko. Iako neko uporan može to i sa facebooka iskopat
sad je crno na bijelo...
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 14:37   #76
Ma crno na bijelo tvrde da su piloti pozvani na razgovor. Neznam kako to planiraju izvesti obzirom da Katar blokira Skype. Urnebes se nastavlja.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 15:21   #77
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Ma crno na bijelo tvrde da su piloti pozvani na razgovor. Neznam kako to planiraju izvesti obzirom da Katar blokira Skype. Urnebes se nastavlja.
Daj to za nas sa jeftinijim kartama zdravoseljački pojasni.
Ako te dobro razumijem, ti tvrdiš da su dečki sa Katarcima vveć sve dogovorili i odigrali a da je "razgovor" bacanje prašine u oči?

Ili želiš reći sve to + da oni više ni nisu u HR nego su već u Kataru. Pa ondamrazgovor kao takav nije ni moguć?
Ako je ovo drugo....
Tacuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 15:31   #78
Otkud ja da znam bilo što stacioniran 1500 km zračne linije od Zagreba? Još ću reći nešto u suprotnosti sa službenom istinom pa nadrapati zbog širenja kleveta & laži.

Evo ti na forumu ekipe koja nas godinama obavještava što je brigadir danas doručkovao pa nek ona piše... kad dobije odobrenje iz središnjice.

Sva prašina u oči se već godinama u Hrvatskoj baca samo javnosti. Nije ni ovaj put drugačije.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 16:03   #79
Meni je baš drago

PC-21 sa HUDom
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 16:07   #80
H piloti su slijedeći...prekomanda ali ne na Kiowe
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.