Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2009., 18:50   #1
Klub ljubitelja Limex bicikla :=)

Ja sam prije, brat bratu, 13 godina kupila Limexov bajk. Tad je bio kao malo skuplji, imao aluminijske felge, itd. U početku je stalno nesto zapinjalo i sl. ali nakon dobrog servisa vjerno me sluzio godinama i preko puno km :-)

Zanima me ima li itko Limexov bajk i da ga jos vozi? I kak ga sluzi? I koji model ima?

Ima li još u prodaji tih bicikla i dijelova?

Aj javite se, da osunujemo klub :-)))

P.s.
Svima onima koji imaju predrasude - bajkić je bio super! I još uvijek je!
etera35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 00:50   #2
Ja sam svoj kupio negdje '97. Nisam ga baš volio jer se sjedalo nije dalo fiksirati, uvijek se spuštalo. To me nije spriječilo da napravim 500-600 km u par mjeseci.
Žena ga sada ponekad vozi kada prati klince na rolama.

Model je Runner, boja ljubičasta na tufnice
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 19:44   #3
Eh, moj je isto bio ljubičasto crni, ali više nisam sigurna jel bio Runner ili kako :-))
Čula sam da su imali problema s tim sicevima, moj nije nikad. Osim što mu je rama teška,ako ga treba ponijet uz stepenice, meni je taj bajk SUPEEEEEEEEEEEEEEER. Redovito sam ga servisirala i godinama me služi bez greške. Čak i kad sam radila po 1.000 km u sezno :-)
(moram se pohvalit,hehe).

Ima li vas još koji imate Limexiće i jel vas služe? :-))
etera35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 20:21   #4
Ah, Limex..ja sam svog imala dobar dio osnovne i onda ga na valovima puberteta uništila totalno po Samoborskom gorju. Hint- nemojte sa city bikeom pokušavati nekakav downhill jer odu i kočnice, i brzine, ma sve živo. Uglavnom, taj me zeleni (nije bio runner) vjerno pratio, uz sitne probleme s kočnicama, i bio je all in all ok bicikl.
kamo sutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 09:59   #5
Zaboravio sam napomenuti da moj ima i dodatnu opremu, gepek treger
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 10:19   #6
Pih, moj je imao i blatobrane, cijelo čudo od dodatne opreme!
kamo sutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 11:20   #7
ha,moj je bio fullsuspenzion! ha,evo vam ga na!


opis-metalic krvavocrvena boja(prefarbo sam ga u plavo sivu mat kombinaciju),
neznam koji model,plasticni gripovi,plasticni sic,plasticne pedale(ahh,taj limex),
ultra lagane, pola kile teske, osovine-svaka-....zapravo i nije tako los kad je potrajao dvije godine(umro mi je pod rukama,a ja zavrsio na sivanju)...
__________________
Ljubav je za mlade.
flečer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 00:02   #8
Pedale...to sam zaboravio reći. Totalno smeće. Prve sam skršio nakon par mjeseci (pokriveno garancijom) a ove su sada u totalno raspadnutom stanju.
Imam nove, metalne, ali su se zapekli vijci pa ću morati odfurati na servis.
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 01:11   #9
Limex je za razliku od pevecikala još i solidan bicikl,nažalost više se ne proizvode
aco091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 09:31   #10
Jelda? :-) Ja isto mislim da je bio ful dobar bajk i još uvjek je! Baš šteta što se ne proizvode više!

Moj je bio mountain bike i super me služio. Jednom mi je otpala pedala, jer se otšerafila, ali poslije kad je to majstor sredio više nije bilo nikakvih problema. Ma velim, nakon prvog, dobrog, temeljitog servisa bio je i ostao super. Do tad je rondao i preskakao, ali sad ga ne bih mijenjala ni za što :-)))

Moj je bio onaj s aluminijskim felgama, a vidjela sam da oni koji su imali "obične" su mogli komotno za godinu dana kupit nove. Totalno su bile pohrđale.

Ne znam meni je mrak :-)
etera35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 11:40   #11
Ima ga buraz, razvaljuje ga po Dotršćini i kad je promijenio pedale nije više krepavao. Tu i tamo ode mjenjač, pokoja sajla ali ništ vitalno.
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 13:27   #12
ja sam sa svojim tamnoljubičastim u rumunjsku išao, mislim da je runner, uglavnom koštao oko 200 dm onda. men bio zakon bajk tada, sad stoji razjeban kod staraca u šupi i probo voziti, jebote koji pakao, svaka mu čast i slava mu, ali dosta je bilo.
rip brate.
piknja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 20:46   #13
E, evo mjesta za jedno moje pitanje. Ja sam imala super runner, mislim da se tako zvao. Imao je promjenu brzina na ručkama, ali ne kao ona kvačica kaj se miče, nego ugrađeno u ručke volana. Preko je bila prozirna plastika na kojoj su bile označene brzine. Ja sam išla vaditi te plastike i pukle su mi, i sad mi tuda ulazi prašina. Jel ima netko da bi taj dio prodao? NE mogu ga nigdje naći...

piknja, moj je bio isto takav pa ga je majsto sredio tako da se nije niti čuo. nemoj odustati, ulozi nesto novca i dobit ćeš super bajk za nove pobjede!

Ma meni je taj bajk zakon! Evo, sluzi me vec skoro 15 godina! I preko 6-7.000 km!
etera35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 20:46   #14
E, a jel se netko sjeća, jel Limex proizvodio slučajno dječje bicikle? To mi palo na pamet...

Pogledala sam na webu, ne proizvode više bajkiće, samo tačke :-)
etera35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 17:47   #15
starci su nam '94. kupili dva i jos uvijek su u voznom stanju.. (brat je vrlo malo vozio svoj, ja sam zato uz svojega i njegov )

ovog su mi nazalost maznuli i pronasla sam ga u sje*anom stanju.. no da se malo zglanca bio bi
ovaj ne-maznuti je u savrsenom stanju

razmisljala sam da ih prodam da bzvz ne stoje jer sam kupila gianta... ali sumnjam da bi ih itko kupio..
pricekati cu jos kojih 10 god pa mozda ce i imati neku vrijednost
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 12:12   #16
etera:
ne može se taj više srediti, na njemu nema ništa osim najosnovnijeg (rama, točkovi, guvernal, sic). i ako je za 15 godina 7000km ok, li šta ako radiš 3000km/god??
ja sam emo jbga, imam Trekčinu 4400 več 5 godina i sumnjam da ču ga mjenjat dok god bude imalo smisla obnavljati ga.
piknja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 22:56   #17
Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
ovaj ne-maznuti je u savrsenom stanju
takvog sam ja plavog imao, al su mi ga ukrali

ne znam jel ih ima uopće negdje za kupiti?
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 12:36   #18
Limex više ne proizvodi bajkove pa možeš kupiti samo polovne!
etera35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 23:41   #19
Ma SVAKI BAJK se može srediti, ako majstor zna što radi i ako si spreman uložiti pare A Limex vrijedi popravaka! Iako me baš danas majstor shraćkao da radije kupim novi. Uglavnom, napisat ću kaj je uspio napraviti :-))))

Inače, ja imam onaj Superruner ili whatever, kojem se brzine mijenjanju na samoj ručici, a nije ovako kao na ovim slikama gore. Pukla mi je plastika koja štiti od prašine. Jel ima netko da bi prodao taj dio?
etera35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 23:42   #20
Scripta, hvala na fotkicama, super
Budem ja svog poslikala kad dodje sa servisa Da vam malo rastu zazubice kak je super, nakon XX godina :-))
Ček da razmislim, kupila sam ga......tamo negdje 95-te, znači - 14 godinica! :-)
etera35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.