Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2015., 09:23   #1
Ugovor o djelu

Poštovani

Postoji li mogućnost da mi se posao koji sam obavljao 6 godina bez prestanka, sa svim obilježjima stalnog odnosa (dolasci u 8 odlasci u 16h) prizna kao staž?

Dobio sam posao za stalno u istoj firmi, međutim staža nema ništa.

Imam papirnato potvrdu firme da sam doista bio zaposlen kod njih i radio na ugovoru o djelu 6 godina.

Hvala.
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 11:24   #2
vidi ZOR čl. 10 st. 2

(2) Ako poslodavac s radnikom sklopi ugovor za obavljanje posla koji, s obzirom na narav i vrstu rada te ovlasti poslodavca, ima obilježja posla za koji se zasniva radni odnos, smatra se da je s radnikom sklopio ugovor o radu, osim ako poslodavac ne dokaže suprotno.

Dakle, ako je bio ugovor o djelu za posao za koji je trebao ići ugovor o radu, onda to nije bilo u skladu sa zakonom.

Samo se bojim da to ide jedino sudskim putem i teret dokazivanja da to nije bio takav rad je na poslodavcu.
S tim da prava iz radnog odnosa zastarjevaju za 5 godina, tak da eventualno po odluci suda možeš računati na 5 godina.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 11:36   #3
Dobio sam suptilno savjet od poslodavca da ni ne pomišljam na sud.

Tko ga šiša. U pitanju je drž. firma
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 12:39   #4
Ako si sve te godine radio na ugovor o djelu, onda nisi imao ostala prava; npr. pravo na plaćeni godišnji, na bolovanje.... i tu si zakinut.
Ako se odlučiš za postupak na sudu, svakako traži i naknadu za to.
Kako to točno ide, ne znam.. al angažiraj odvjetnika pa nek ih oplete po džepu koliko god više može.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.