Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2015., 22:52   #101
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam taj Owen je bio jedan od glavnih kolovodja da se VRSu oduzmu osvojeni Igman i BJelasnica i da se tu stave trupe UNa.A svi znamo da su oni nakon 15 dana prepustili te 2 strateski bitne planine muslimanima i da je tom prilikom stradalo 30 srpskih vojnika koji su bili u bazi UNa[valjda su stvari neke na se nosili iz baze].
štogod mislio, taj Owen (uz Mitterana) vam je bio najbolji prijatelj, i mnogo toga lošeg za vas je stopirao ili prolongirao.
Čuo sam priče (od strane Srba) da je za svoj trud bio isplaćen u zlatu. E sad, za to nemam dokaz, ali ako se zna da je u BiH svatko sa svakime trgovao i bio isplaćivan, ne čini mi se nemogučim.
thomascat is online now  
Old 11.08.2015., 23:55   #102
Quote:
thomascat kaže: Pogledaj post
štogod mislio, taj Owen (uz Mitterana) vam je bio najbolji prijatelj, i mnogo toga lošeg za vas je stopirao ili prolongirao.
Čuo sam priče (od strane Srba) da je za svoj trud bio isplaćen u zlatu. E sad, za to nemam dokaz, ali ako se zna da je u BiH svatko sa svakime trgovao i bio isplaćivan, ne čini mi se nemogučim.
Hvala mu hahaha

pa da,ja sam 92 vidio gdje rat vodi,najteze borbe sam vodio na Orasju.
A jednom pirlikom su me poslali da idem kupit drva od momaka iz 106 brigade HVO.
Ljudi moji istina ziva,kaze vas 3 sjedajte u 150-ku i kod hrvata,sve dogovoreno evo vam pare.
Bog ih ne ubio pa jer nismo mi mogli sami isjeci drva? nikad mi to nije bilo jasno al ja sam i popio jednu rakijicu tamo,sledeci dan smo se opet tukli kao da nista nije bilo
diverzant72 is offline  
Old 12.08.2015., 08:29   #103
Koja je vaša jedinica imala najviše iskustva u urbanim borbama? Jesu li i na koji način bile planirane urbane borbe u samoj Banja Luci ukoliko bi vanjska obrana bila probijena?
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 12.08.2015., 08:58   #104
LOL... vi još uvijek slušate srpske lovačke priče i mokre snove?

Inače, srpske paravojne jedinice (ipak to nije regularna/službena vojska BiH, to je više solidno naoružana skupina/banda) su najviše iskustva imale u tzv brdaškim dejstvovanjima, tu su bili maheri... za rokanje s lokalnih brda i planina, pod uvjetom da se njih ne dira previše i da nema otpora.

Bili su dobri i u skidanju parketa i vodoinstalaterskih cijevi iz tuđih stanova, ne znam jel se to računa pod iskustvo u urbanim uvjetima?

Ne želim niti jednom čovjeku ništa loše, ali ovi srbi nikad ništa ne nauče dok im se ne obije o glavu (ili dok im glava ne otpadne). Tako im je bilo s nama 95, pa onda opet koju godinu kasnije od Amera, pa onda opet koju godinu kasnije... dok im ne ostane samo beogradski pašaluk. Opet, uvjeren sam da će oni u svemu tome vidjeti svoju pobjedu i premoć jake srpske narodne vojne sile... nešto kao na Kosovu polju protiv Turaka.

Teško je znati što bi se sve dogodilo do u detalje, ali činjenica stoji, da se nije stalo, srbi bi plivali preko Drine i Dunava, a pitanje bi li im i to bilo dovoljno. To su činjenice, koliko god to njima bilo bolno i neugodno.
Lord of Angmar is offline  
Old 12.08.2015., 09:44   #105
mi bi definitivno stali na nasim granicama, to nije upitno
meni nije upitno ni to da bismo ih pocistili koliko god bi ih bilo dovoljno blesavo ostati i pricekati nas dok dodemo
u biti, jedini pravi problem je tada bila armija bih i sto su oni mislili napraviti i to je po mom misljenju najvise uvjetovalo da se sve skupa zaustavi
jebes ti saveznike, kad vise mozes vjerovati neprijatelju
nadam se samo da ce jednom muslimani ukljuciti mozak i shvatiti koliko su svojim ponasanjem sami sebi zabili i sto su i gdje mogli biti danas
ZgSash is offline  
Old 12.08.2015., 10:27   #106
Quote:
thomascat kaže: Pogledaj post
Pa nije general Basarac smjenjen zato što je napravio dobar posao preko Une...
Nije Basarac nego Vrbanac. Basarac je smjenjen još u Oluji.
žerac76 is offline  
Old 12.08.2015., 13:59   #107
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Koja je vaša jedinica imala najviše iskustva u urbanim borbama? Jesu li i na koji način bile planirane urbane borbe u samoj Banja Luci ukoliko bi vanjska obrana bila probijena?
One sarajevske jedinice su bile najsposobnije za to,jbg oni su citav rat proveli po urbanim mjestima,onda ovi iz spec. policije.
I mi smo bili tu negdje,ako Derventu,Brod,Modricu,Samac itd itd smatras gradovima,i ako se racunaju ulicne borbe po tim gradicima. ove jedinice policije i diverzanti isto.To je to uglavnom,nismo mi previse vodili ulicnih borbi,kao ni vI.
Sarajevo je vec druga prica,tamo se stvarno krsilo.



Sto se tice ARBIH,ja imam osjecaj da bi se vi poklali s njima kad tad,oni su jako ne zahvalni.Misle da su npr Sanu 95 pokrenuli samo oni,i da je to njihov uspjeh,a ne racunaju da je tamo bilo vase oruzje,i da bi im taj 5 korpus citav zgazen bio da je oluja zakasnima 20 dana[mogao je i ranije], isto tako nisu zahvalni zbog vaseg JP,svi znaju da je ta akcija bila da se izvrsi dodatni pritisak na nas jer smo krenuli da ih vracamo prema Bihacu ponovo.
diverzant72 is offline  
Old 12.08.2015., 14:29   #108
https://www.youtube.com/watch?v=GK2L7Tmi4oE

E sad, prije Vukovara su pale kuce, a da se tuklo sa svime, je.
flanker27 is offline  
Old 12.08.2015., 14:56   #109
Premješteno sa VPiT.
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Old 12.08.2015., 20:43   #110
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Nije Basarac nego Vrbanac. Basarac je smjenjen još u Oluji.
Točno. My bad. Ali niš ne mjenja na stvari. General Vrbanac je smjenjen radi neuspjeha akcije preko Une. Zaboravite priče o tome da je Banja Luka bila pred padom i da su nas Amerikanci zaustavili. Možda bi i bila pala, ali ne na način kako je pao Knin. Srbi su bili odlučni da obrane i Banja Luku i Prijedor... a dovukli su tamo najbolje jedinice što su imali.
HV bi imala previše žrtava. Bio bi to naš Vukovar.
thomascat is online now  
Old 12.08.2015., 20:50   #111
Quote:
Lord of Angmar kaže: Pogledaj post
LOL... vi još uvijek slušate srpske lovačke priče i mokre snove?

Inače, srpske paravojne jedinice (ipak to nije regularna/službena vojska BiH, to je više solidno naoružana skupina/banda) su najviše iskustva imale u tzv brdaškim dejstvovanjima, tu su bili maheri... za rokanje s lokalnih brda i planina, pod uvjetom da se njih ne dira previše i da nema otpora.
A ti si se tukao s njima pa prenosiš iskustva ili samo trkeljaš bezveze na osnovu birtijskih priča iz 3. ili 4. ruke?

Vjerovao ili ne, vojska bosanskih Srba je bila jako dobro ustrojena i opremljena, sa školovanim oficirima i generalima. Što u stvari nije nimalo čudno ako bolje razmisliš.
Zajebo bi se svatko tko bi ih potcijenio. Mis mo ih podcijenili par puta i uvijek nas je to koštalo. Kad smo se pripremili kak treba, opet je bilo gusto. Uglavnom, puno zajebaniji kao vojnici od ovih naših Srba iz tzv. Krajine.
Što opet nije čudno, kad se zna da je tzv. Krajina u startu bila osuđena na propast, za razliku od RS.
thomascat is online now  
Old 13.08.2015., 00:06   #112
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Premješteno sa VPiT.
Mogao si odmah i zaključati temu iz alternativne stvarnosti.
rezon@tor is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.