Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2016., 07:42   #81
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ako ti sad moraš provjeravati jel u vašoj školi 27. radni ili neradni onda netko u toj školi nije dobro odradio posao informiranja roditelja o godišnjem planu (kalendaru) rada škole. Jer godišnji plan rada se donosi na početku školske godine u učitelji su dužni o njemu informirati roditelje na roditeljskom sastanku. tak da ste vi već odavno trebali znati radi li vaša škola 27. ili ne.
Pa znam kad se donosi plan, provjerila sam sad u papirima koje smo dobili u 9-om, i taj dan je isto "nenastavni" sto znaci da mirno mogu racunati da skole nece biti u bilo kojem obliku. Nemam obicaj drzati u glavi 10 kojekakvih skolskih datuma za 6 mjeseci unaprijed, za to mi sluze kalendari i ostala pomagala ovog tipa.

Shodno tome nemam namjeru komentirati ovaj bezobrazni komentar u najboljem trac stilu nagadjanja i insinuacija...

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
...ili, more likely, netko nije pratio na roditeljskom kad se o tome govorilo.
jer tko jos u 9.mj. slusa koji su radni i neradni dani u svibnju..
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 12:04   #82
u potpunosti potpisujem nosorog

mi imamo normalnu pedicu, kad se dijete razboli (proljev, temp, povracanje...) nazovemo isti dan - nikad nam nije rekla da bolesno dijete odmah dovucemo u ordinaciju, nego da pricekamo, procijenimo kako bolest napreduje.
ako je samo viroza i nije bilo potreeb za pregledom, na kraju "bolovanja" kad idemo po ispricnicu dovedemo (tada vec zdravo) dijete na pregled

ne vidim apsolutno nikakve koristi za nikog (osim skolske birokracije) da se bolesno dijete s virozom vuce doktoru umjesto da doma lezi, pije caj i odmara

vidim da se ovdje prilicno olako razbacuje s "cinjenicama" da se drugi dan rote i slicnih blestina moze bez beda doktoru
ja sam pokupila campylobacter, bila sam slomljena dva dana (nisam mogla bez odmora u hodniku (sjedenja, lezanja na podu) doci od sobe do kupaone
tek treci dan sam imala dovoljno snage za odvuci se u zaraznu
vuci takvo dijete prvi dan bilo kuda samo da bi se zadovoljila skolska forma je cisti idiotizam
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 12:16   #83
S obzirom da školska medicina odrađuje sistematske i cijepljenja, moguće je rješenje da se s polaskom u školu djeca obvezno prebacuju od pedijatra doktoru školske.

Time bi se rasteretilo pedijatre koji pucaju po šavovima, a bolesni školarci ne bi čekali satima u ordinaciji
(znam da sad ide "ali ja ne želim od mog pedijatra jer je najbolji, pa ću uzimati red bebama i baš me briga" ).



Inače ne vjerujem što čitam, u državi gdje se muljanje uzima kao najnormalnija pojava (praktički jedina gdje vrijedi tržišna "napravi najbolje za sebe" logika ) ekipa se čudi zločestim školama koje traže ispričnice od liječnika, a ne od mama i tata koji će što su neodgovorniji i lošiji češće pisati ispričnice.
Jel vi uopće živite u Hrvatskoj?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 12:32   #84
doktori skolske medicine su raritet i pokrivaju x skola, mislim da nemaju kapaciteta primiti svu skolsku djecu sa svog podrucja
ne sjecam se vise koji ih je ministar ukinuo i uputio skolsku djecu LOMovima

miss daiys, ako zivim u lopovskoj drzavi ne znaci da sam lopov
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 13:10   #85
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
miss daiys, ako zivim u lopovskoj drzavi ne znaci da sam lopov
Baš to. Umjesto da se sustav bavi ciljano problematičnima ajmo umjesto toga sve tretirati ko kriminalce...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 13:12   #86
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
S obzirom da školska medicina odrađuje sistematske i cijepljenja, moguće je rješenje da se s polaskom u školu djeca obvezno prebacuju od pedijatra doktoru školske.

Time bi se rasteretilo pedijatre koji pucaju po šavovima, a bolesni školarci ne bi čekali satima u ordinaciji
(znam da sad ide "ali ja ne želim od mog pedijatra jer je najbolji, pa ću uzimati red bebama i baš me briga" : D :rofl : ).


Inače ne vjerujem što čitam, u državi gdje se muljanje uzima kao najnormalnija pojava (praktički jedina gdje vrijedi tržišna "napravi najbolje za sebe" logika ) ekipa se čudi zločestim školama koje traže ispričnice od liječnika, a ne od mama i tata koji će što su neodgovorniji i lošiji češće pisati ispričnice.
Jel vi uopće živite u Hrvatskoj?
djeca ispricnice dobivaju i od okuliste, zubara, dermatologa, ortopeda,..., za jednodnevni pregled (neka preged traje pola sata ili sat, zna se da se ceka cijeli dan, i da ne mozes birati termin pregleda jer su liste cekanje duge, pa uzmes prvo sto ti daju )
a dobivaju se ispricnice i za psihologa/logopeda/psihijatra....
najbolje jel da, da sve to kad dobis, jos odes kod skolske da zigom blagoslovi.

birokracije nikad dosta
a bitno je da smo papirnato pokriveni, kad nam dodje inspekcija.

inace, niej tajna, to se vec godinama zna, mnogi biraju LOMovce po tome kolko su skloni pisati bolovanja/uputnice/ a manje kolko rade osnovnu dijagnostiku.
meni je to koma.


tko zeli muljati, naci ce nacin za muljati.
po zakonima fizike, sto je veci pritisak, otpor je veci, i nisam sigurna da ce sa lijecnickim ispricinicama potaknut klince da vise uce ili da redovitije idu u skolu (pogotovo ak imaju doktora, a znam one koji ih imaju, koji ce im to opravdat)
a i bome, klincima i kreativnost raste, i raste i prilika za razne kreativne muljaze.
treba li nam to?

no meni je jos uvijek apsurdno da roditelj moze doci u skolu, pisat zamolbu ravnatelju da da slobodne dane djetetu za izlet na tajland, dok u nekoj drugoj,a mozda i istoj, dijete nakon obicne viroze, mora u ambulantu na pregled da mu to opravda lijecnik, jer roditelj nije kompetentan za to i apriori se vjeruje da roditelj mulja
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 14:59   #87
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
vidim da se ovdje prilicno olako razbacuje s "cinjenicama" da se drugi dan rote i slicnih blestina moze bez beda doktoru
molim te citiraj post gdje je netko tako nesto napisao, jer ga ja nikako ne nalazim.
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Inače ne vjerujem što čitam, u državi gdje se muljanje uzima kao najnormalnija pojava (praktički jedina gdje vrijedi tržišna "napravi najbolje za sebe" logika ) ekipa se čudi zločestim školama koje traže ispričnice od liječnika, a ne od mama i tata koji će što su neodgovorniji i lošiji češće pisati ispričnice.
Jel vi uopće živite u Hrvatskoj?
bas.
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
no meni je jos uvijek apsurdno da roditelj moze doci u skolu, pisat zamolbu ravnatelju da da slobodne dane djetetu za izlet na tajland, dok u nekoj drugoj,a mozda i istoj, dijete nakon obicne viroze, mora u ambulantu na pregled da mu to opravda lijecnik, jer roditelj nije kompetentan za to i apriori se vjeruje da roditelj mulja
totalno brkas kruske i jabuke.

skola nije zatvor (kako cesto to volis prikazivati) i ako roditelji planiraju nekakvo putovanje, slavlje, pitajbogasto, onda je procedura takva da se to unaprijed najavi i dobije ili ne dobije odobrenje od razrednika/ravnatelja/nastavnickog vijeca. ako se sve najavi na vrijeme i kulturno iskomunicira, nema razloga da se dijete nekamo ne pusti na 3-5-10 dana.
u slucaju bolesti valjda je jedina nadlezna osoba koja moze opravdati izostanak lijecnik, to bi svima trebalo biti logicno i normalno.

i ja i dalje ne vjerujem da takva nekakva formalnost moze izazvati toliki otpor.
gubiti zivce, snagu i razum zbog sat vremena cekanja kod doktora svakih par mjeseci.
ili je stvar u otporu koji je sam sebi svrha? samo zato jer se skoli a priori treba pruzati otpor?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 15:14   #88
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
S obzirom da školska medicina odrađuje sistematske i cijepljenja, moguće je rješenje da se s polaskom u školu djeca obvezno prebacuju od pedijatra doktoru školske.

Time bi se rasteretilo pedijatre koji pucaju po šavovima, a bolesni školarci ne bi čekali satima u ordinaciji
(znam da sad ide "ali ja ne želim od mog pedijatra jer je najbolji, pa ću uzimati red bebama i baš me briga" )
nije moguće jer je školska medicina još pred 15-20g postala isključivo preventivna, prestala se baviti kurativom, a djeca su upućena pedijatrima i LOMovima.
i naravno, smanjio se broj školskih liječnika otada, promijenio plan specijalizacije...
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 18:46   #89
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
molim te citiraj post gdje je netko tako nesto napisao, jer ga ja nikako ne nalazim.

bas.


totalno brkas kruske i jabuke.

skola nije zatvor (kako cesto to volis prikazivati) i ako roditelji planiraju nekakvo putovanje, slavlje, pitajbogasto, onda je procedura takva da se to unaprijed najavi i dobije ili ne dobije odobrenje od razrednika/ravnatelja/nastavnickog vijeca. ako se sve najavi na vrijeme i kulturno iskomunicira, nema razloga da se dijete nekamo ne pusti na 3-5-10 dana.
u slucaju bolesti valjda je jedina nadlezna osoba koja moze opravdati izostanak lijecnik, to bi svima trebalo biti logicno i normalno.

i ja i dalje ne vjerujem da takva nekakva formalnost moze izazvati toliki otpor.
gubiti zivce, snagu i razum zbog sat vremena cekanja kod doktora svakih par mjeseci.
ili je stvar u otporu koji je sam sebi svrha? samo zato jer se skoli a priori treba pruzati otpor?
molim te citiraj post gdje ja prikazujem skolu ko zatvro, ja tako nesto nikako ne nalazim

drago mi je da si napisala da je ispricnica formalnost, jer to zaista i jest formalnost.

a sada o kruskama i jabukama.
kako je moguce da roditelj moze imati takav kredibilitet da se sjeti usred godine i najavi putovanje, a da taj isti ne moze imat kredibilitet da nazove i objasni razredniku da dijete ima sracku, gripu, ili nesto sto zahtjeva lezanje i uzimanje c vitamina s puno tekucine? da ga jebes, ja to ne mogu shvatit.

i nije mi nikako jasno (mislim je, al u jednoj desetoj dimenziji) kako roditelj moze nazvati doktoricu i rec marko ima sracku i sutra marko nece doc u skolu i ona mu povjeruje, upise u karton i za par dana izda ispricnicu, dok taj isti roditelj, ako nazove skolu, sa istom informacijom, ce biti proglasen muljatorom

ono, doktor, zato jer ima titulu, on je ipak dr med i studirao je godinu dana vise, moze bolje procijeniti dal markov tata mulja nego prof njemackog, kojoj je izmedju ostalog posao kao razrednika, da komunicira s roditeljima

ili je to naprosto ono, boli me kurac dal markov tata laze, ja sebe moram papirnato pokriti, pa cu odgovornost prebaciti na nekoga drugoga.
nebitno dal taj drugi mozda u svom radnom danu ima pametnija posla od pisanja djecjih ispricnica, niti kolko dugo ce marko s tatom/mamom cekati u cekaonici, niti dal ce usput, netko od njih nesto novo pokupiti u cekaonici.
niti kolko to hzzo naplacuje

i ne pricamo o djetetu koje stalno izostaje, niti o djetetu koje je slomilo nogu, ima bakterijsku upalu pluca, na kemoterapiji je ili sl bolesti koja zahtjeva medicinsku pomoc, pa ispricnica ide popratno pregledima i lijekovima, odn u paketu.
pricamo o povremenim izostancim radi viroza (koje u pravili traju max 3-5 dana, a nekad mogu biti i jedan dan/noc)
u normalnim zemljama za takve tegobe se ne ide doktoru jer to nisu stanja koja zahtjevaju medicinsku pomoc.
valjda ejdino kod nas, jer je zdravstvo besplatno i treba biti svima dostupno.
za sve i svasta, pa i formalnosti tipa ispricavanja izostanaka iz skole
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 18:53   #90
Naravno, u ovoj borbi protiv zločestih roditelja koji pišu ispričnice djeci i pomažu im da ne pišu test ako nisu naučili taj dan, i kolateralnih žrtava ostalih roditelja koji to ne rade (bez ulaženja u razloge zašto to ne rade) nekako se izgubilo iz fokusa pitanje zašto to rade ti "zločesti" roditelji? Zašto se naši roditelji nisu pretjerano zamarali ponekom kuljom iz testa ispravljenom na 3 i prosjekom na kraju petog razreda o 4,75?

Ili možda ipak svi, a pogotovo prosvjeta, itekako dobro znaju odakle ta promjena.

No - umjesto da se bave uzrocima - upisima isključivo temeljem ocjena i nikakvom kontrolom nad radom profesora i tko dijeli ocjene bez ikakve zasluge a tko ne - oni se bave "rješavanjem" problema koje sam sustav stvara na način da stvaraju samo dodatne probleme i birokraciju, a ne da riješe uzrok tih problema.

Btw, po upisima nekih forumaša pitam se što oni vide kao svrhu svog rada - da djeca nešto nauče ili da na dan testa pokažu koliko znaju baš taj dan, jer to što pišu tjedan dana kasnije i tad znaju im iz nekog razloga nije ok
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 19:57   #91
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
i ne pricamo o djetetu koje stalno izostaje, ....
pricamo o povremenim izostancim radi viroza (koje u pravili traju max 3-5 dana, a nekad mogu biti i jedan dan/noc)
pa tim vise i dalje ostaje neodgovoreno pitanje:
u cemu je problem jednom u par mjeseci otici po doktorsku ispricnicu?
jel to tebi vrijedja ego sto netko drugi (u svakom slucaju strucan i nadlezan) ispricava tvoje dijete umjesto tebe?

i naravno da je formalnost. formalnost koja se morala uvesti da se napravi reda u sveopcem kaosu.

inace, ti prema skoli imas opcenito jako negativan stav i stalno izjavljujes da bi dijete skolovala doma, da ju nikad ne bi slala u skolu da to nije zakonski obavezno, da joj zavrsava bezbrizno djetinjstvo kad krene u prvi razred itd itd. u namanju ruku kao da je konc. logor. jos sam i preblago rekla zatvor.

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
u normalnim zemljama za takve tegobe se ne ide doktoru jer to nisu stanja koja zahtjevaju medicinsku pomoc.
ovo jednostavno nije istina.
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Naravno, u ovoj borbi protiv zločestih roditelja koji pišu ispričnice djeci i pomažu im da ne pišu test ako nisu naučili taj dan, i kolateralnih žrtava ostalih roditelja koji to ne rade (bez ulaženja u razloge zašto to ne rade) nekako se izgubilo iz fokusa pitanje zašto to rade ti "zločesti" roditelji? Zašto se naši roditelji nisu pretjerano zamarali ponekom kuljom iz testa ispravljenom na 3 i prosjekom na kraju petog razreda o 4,75?

Ili možda ipak svi, a pogotovo prosvjeta, itekako dobro znaju odakle ta promjena.

No - umjesto da se bave uzrocima - upisima isključivo temeljem ocjena i nikakvom kontrolom nad radom profesora i tko dijeli ocjene bez ikakve zasluge a tko ne - oni se bave "rješavanjem" problema koje sam sustav stvara na način da stvaraju samo dodatne probleme i birokraciju, a ne da riješe uzrok tih problema.

Btw, po upisima nekih forumaša pitam se što oni vide kao svrhu svog rada - da djeca nešto nauče ili da na dan testa pokažu koliko znaju baš taj dan, jer to što pišu tjedan dana kasnije i tad znaju im iz nekog razloga nije ok
o cemu ti?

boze u sto se sve nece potencirati jedan tako banalni topic...
klasika za rid.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.05.2016., 20:58   #92
hej, hej, Sweden calling
vidim da je netko napisao kako bi bilo zanimljivo da se jave roditelji iz drugih zemalja - pa evo me.

ukoliko dijete ima temperaturu a opce stanje je ok, prva tri dana vas doktor ne prima. nemate sto raditi tamo. mozete nazvati za savjet, ali uvijek cete cuti isto - davati tekucinu, spustati temp po potrebi, nije bitno ako ne jede.
isto vrijedi i za crijevnu/zelucanu virozu.
samim tim, nema ni potvrde od lijecnika. kad mi je kcer bolesna, nazovem njen vrtic i kazem da ne dolazi, nazovem svoj posao i kazem da mi je dijete bolesno i to je to. kada ozdravi, vracamo se nazad bez ikakvih potvrda i doznaka i sl.
prvi dan kod bolesti nije placen, ostalih 7 je placeno a poslije 7 dana se trazi potvrda od lijecnika.
zato su cekaonice prazne i kada mi treba termin kod doktora, dolazim u praznu cekaonicu gdje cekaju samo mene

edit: isto naravno vrijedi i za stariju djecu.
dantea84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 21:49   #93
ajme bas mi je drago da si se javila, ja imam neke poku informacije ali zbam da se uopce ne ide dr za sitnice gore na sjeveru, dapace, po meni i pretjeruju
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 22:09   #94
anarchy in sweden

ajde curke, samo strpljenja, mozda i do nas dodje slican model
u sljedecih par desetljeca

eto pred neki dan ukinulo pecat , mozda su doznake i ispricnice s faksimilom i potpisima lijecnika i roditelja (ja bi trazila potpise oba roditelja, nikad ne znas jel jedan muljator) sljedece
mom2be is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.05.2016., 22:16   #95
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
anarchy in sweden

ajde curke, samo strpljenja, mozda i do nas dodje slican model
u sljedecih par desetljeca

eto pred neki dan ukinulo pecat , mozda su doznake i ispricnice s faksimilom i potpisima lijecnika i roditelja (ja bi trazila potpise oba roditelja, nikad ne znas jel jedan muljator) sljedece
obavezno!

kod onih loše razvedenih trebalo bi i tročlano vijeće jer treba to bit službeno tko stvarno mulja. i moraju se svi potpisat...nema dva od tri...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.05.2016., 22:19   #96
Ne mogu na mobitelu bojiti slova. Dakle ovo je moderatorsko upozorenje. Raspravu nastavite bez flejmanja i dosjetki koje vode u nepotrebno etiketiranje etiketiranja, nitko nije glup da ne kuzi bockanja.

Na ovaj se post ne referira i za to se dobiva karton.

Ubuduće moderatorsko usmjeravanje rasprave i zalbe na smjer rasprave komentirajte dolje na PZK, nece se tolerirati opstruiranje rasprave vlastitim viđenjima kamo bi one smjele ici i koliko bi tko smio pisati i o čemu.

Evo sam se i obojila da me bolje vidite

Zadnje uređivanje MMovca : 09.05.2016. at 22:41. Reason: bojenje
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 08:41   #97
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

i ja i dalje ne vjerujem da takva nekakva formalnost moze izazvati toliki otpor.
gubiti zivce, snagu i razum zbog sat vremena cekanja kod doktora svakih par mjeseci.
ili je stvar u otporu koji je sam sebi svrha? samo zato jer se skoli a priori treba pruzati otpor?
sat vremena cekanja radi ispricnice je sat vremena izloženosti klinca ciji je organizam oslabljen nekom virozom drugim virusima i bakterijama.
sat vremena više onom klincu koji je bolestan i ciji starci ne znaju što mu je i što da naprave....
sat vremena više, gubljenja vremena nepotrebnom papirologijom i sat vremena manje za bavljenje bolesnima za koje su ti lijecnici zapravo tamo....
suma sumarum,
korist koju smo dobili takvim pravilnikom ne postoji vec samo šteta....osim gubljenja vremena roditelja ciji klinci imaju virozu, oduzima se to vrijeme onim roditeljima i klincima koji su stvarno bolesni....hrpa bacenih novaca na nepotrebnu papirologiju jer kad škola traži ispricnicu, onda ce istu tražiit trener, profesor u glazbenoj školi...itd....
na osnovu cega se može postaviti pitanje, za što mi školujemo doktore? da budu administratori?
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 08:52   #98
taj lom ili pedijatar koji izdaje ispričnicu svojim potpisom stoji iza tvrdnje da je dijete izostalo iz škole jer je bilo virozno.
da li biste vi da ste na mjestu tog liječnika to napravili, ustvrdili da je dijete bilo virozno a da ga uopće niste vidjeli, da je sve što znate o njegovoj bolesti ono što vam je rekla osoba koja vas je telefonom nazvala i predstavila se kao djetetov roditelj?
ja ne bih.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 12:10   #99
Talking

Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
taj lom ili pedijatar koji izdaje ispričnicu svojim potpisom stoji iza tvrdnje da je dijete izostalo iz škole jer je bilo virozno.
da li biste vi da ste na mjestu tog liječnika to napravili, ustvrdili da je dijete bilo virozno a da ga uopće niste vidjeli, da je sve što znate o njegovoj bolesti ono što vam je rekla osoba koja vas je telefonom nazvala i predstavila se kao djetetov roditelj?
ja ne bih.
To uopce nije sporno, ako već mora napisati ispricnicu, logično bi bilo da i pogleda dijete. Tema je mora li to tako biti, može li se to rijesiti drugacije. Je li ta fobija od roditeljskog muljanja važnija od toga da se dijete vuče doktoru i kad treba i kad ne treba. Netko je pitao kad dijete može samo po ispricnicu. Moze, nije idiot s 14 godina. Da je zdrav. Ali kad ide po ispricnicu nije zdrav, u virozi je, s laganom temperaturom, popratnom glavoboljom i ne šaljem ga samog pet autobusnih stanica. Ali to je već moj problem koji nema veze s temom.
princeza sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 16:34   #100
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
miss daiys, ako zivim u lopovskoj drzavi ne znaci da sam lopov
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Baš to. Umjesto da se sustav bavi ciljano problematičnima ajmo umjesto toga sve tretirati ko kriminalce...
Naravno da nisi lopov ako živiš u lopovskoj državi, međutim zato što živiš u lopovskoj državi, uređenje i pravila će vam biti drugačija nego da živite u npr. Švedskoj.

I to je sve.

Ja sumnjam da su škole donijele odluku o neprihvaćanju roditeljskih ispričnica ili postrožavanju pravila za opravdavanje bolovanja kako bi otežele nelopovskim roditeljima i nelopovskoj djeci i opteretile liječnike.
Dižem ruku da se to dogodilo zbog velikih zloupotreba od strane lopovskih roditelja, i to s tendencijom porasta u zadnjim godinama.

E sad, ako sam u pravu, kako biste vi riješile problem što većeg broja roditelja koji pišu lažne ispričnice točno da dane ispitivanja?

Možda traženjem ispričnica od liječnika?

Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
nije moguće jer je školska medicina još pred 15-20g postala isključivo preventivna, prestala se baviti kurativom, a djeca su upućena pedijatrima i LOMovima.
i naravno, smanjio se broj školskih liječnika otada, promijenio plan specijalizacije...
Kako je postala preventivna, može to i prestati biti.
No nije tema, pa nebitno.

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
a sada o kruskama i jabukama.
kako je moguce da roditelj moze imati takav kredibilitet da se sjeti usred godine i najavi putovanje, a da taj isti ne moze imat kredibilitet da nazove i objasni razredniku da dijete ima sracku, gripu, ili nesto sto zahtjeva lezanje i uzimanje c vitamina s puno tekucine? da ga jebes, ja to ne mogu shvatit.

i nije mi nikako jasno (mislim je, al u jednoj desetoj dimenziji) kako roditelj moze nazvati doktoricu i rec marko ima sracku i sutra marko nece doc u skolu i ona mu povjeruje, upise u karton i za par dana izda ispricnicu, dok taj isti roditelj, ako nazove skolu, sa istom informacijom, ce biti proglasen muljatorom
Vrlo je jednostavno:
Objašnjena je procedura oko traženja dozvole za putovanje.
Realnost je da će mali broj roditelja tražiti jedno putovanje tijekom školske godine. Kako su ispitivanja tijekom čitave godine, ljudi će na put kad im odgovara, a ne kad su ispiti.
Pretpostavljam da se dozvole za putovanje taman kad su zaključivanja ocjena ne daju.

To nema nikakve veze s ispričavanjem bolesti, koje možeš pisati kad god i koliko god puta godišnje, ako ti škole puštaju.

Što se tiče telefonskih razgovora s liječnikom, treba uzeti u obzir da se liječnici kontroliraju (sumnjivo je ako netko stalno šalje negog na bolovanje itd), pa i ako će liječnik jednom ispričati dijete zbog proljeva, sigurno će mu biti sumnjivo ako neki roditelj često traži ispričnice telefonski.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.