Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 11:30   #5541
Scenic 3, 2012. kupljen polovan. Temperatura motora ne dođe na polovicu skale(dođe na cca trećinu) kad radi grijanje (niti nakon 30km), ako se ugasi grijanje, u roku od 1-2 minute dođe na sredinu skale. Vani je 8C. Je li to normalno ili ukazuje na problem s termostatom?
Bugy is offline  
Old 23.10.2017., 12:09   #5542
Quote:
Chem012 kaže: Pogledaj post
osigurači su ti u ljievom donjem stupu iza ručice za otvaranje haube i u prednjem prtljažniku (frunck-u).

neg.. si našel di je motor?
Ovak. Pregorio jedan osigurac 15A, zamjenio i nekim cudom proradilo osvjetljenje na plafonu, sat i dalje ne radi a radio je samo izbacio kazetu van i dalje nista. Neki novi prijedlog?
Gunar is offline  
Old 23.10.2017., 13:25   #5543
Možda je radio u kvaru ili imaš još jedan neispravan osigurać (što bi meni opet ukazivalo da je radio možda umro i za saobom povukao oba osiguraća). Naime radio ti dobiva struju preko dva voda i ako oba nisupod naponom ne radi. Jedan ti je trajni + i drugi preko kljuća.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 23.10.2017., 23:15   #5544
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
Scenic 3, 2012. kupljen polovan. Temperatura motora ne dođe na polovicu skale(dođe na cca trećinu) kad radi grijanje (niti nakon 30km), ako se ugasi grijanje, u roku od 1-2 minute dođe na sredinu skale. Vani je 8C. Je li to normalno ili ukazuje na problem s termostatom?
Svake zime ista pitanja.
scarwin is offline  
Old 24.10.2017., 06:28   #5545
Ima tko preporuku gdje servisirati servo pumpu?
Cula sam za hidromehaniku i isobasis,...
Dali traze da se pumpa skine ili oni to na licu mjesta skinu i vrate izrepariranu?
huskybucka is offline  
Old 24.10.2017., 11:42   #5546
Slučaj riješen. Crkla pumpica za vodu. Meni je bilo prekomplicirano za skidanje, jer nemam garažu i dizalicu. Riješio u Pegasu za cca 250 kn.
Emperor Julian is offline  
Old 24.10.2017., 11:57   #5547
Mislim da se ekstra naplati skidanje I montaza

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Old 24.10.2017., 12:00   #5548
Ima ko iskustva sa ovima http://www.servis-getriba.com/#

trebamo reparaciju mjenjaca za megane 3 1.9dci 6 brzina. mjenjac zuji pogotovo u 4 brzini i nesto se u njemu cuje kao da se melje.

ako ovi iz linka nisu nekaj moze preporuka ko u zagrebu ili zagorju to radi kak spada i da nije muljator?
sony xperia u is offline  
Old 24.10.2017., 12:42   #5549
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Ima tko preporuku gdje servisirati servo pumpu?
Cula sam za hidromehaniku i isobasis,...
Dali traze da se pumpa skine ili oni to na licu mjesta skinu i vrate izrepariranu?
Pazi koliko će te servis pumpe izaći, da ne ispadne jeftinija nova.
Za Hidromehaniku - TI moraš skinut dio i vratit ga, oni samo repariraju.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 24.10.2017., 14:03   #5550
Jedno pitanje, sam nisam baš siguran...

Dakle, spuštanje s brda, cca 5km spusta s hladnim motorom. Znam da u pravilu nije štetno kočiti motorom, jer nema nekog naprezanja a podmazivanje je dobro. No kakva je situacija ako je motor hladan? Da li mu onda štete viši okretaji? Ili je pametinje koristiti višu brzinu (3 umjesto 2, 4 umjesto 3) pa više potrošiti kočnice?

Imam takvu situaciju ponekad i izbjegavam baš jako zavrtiti hladan motor na spustu, benzinca pustim do cca 3 - 3,5 k okretaja a diesela još i manje...
high road is offline  
Old 24.10.2017., 14:16   #5551
Dobro činiš. Brtve zahvaljuju.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 24.10.2017., 14:28   #5552
Brtve? Ja sam se iskreno više bojao mehaničkog trošenja pokretnih djelova, tipa karike, cilindar, bregaste...
high road is offline  
Old 24.10.2017., 14:44   #5553
Eto kad su manometre izbacili iz kokpita .... kao netreba ....

Čak i ono malo ulja što stigne di treba (dok je ulje hladno) bez opterećenja će napravit svoju svrhu. Vrlo je mala vjerojatnost da će se međusobno upoznat metalni djelovi.
No TLAK ulja raste u nebesa - jer čak ni pretlačni ventili na pumpi nisu u stanju odvest višak ulja - a pumpe su konstantnog volumena, dakle ona će progurat xy litara na xyz o/min pa makar tlak narastao ko u miniwashu.

I ZATO su brtve prve na udaru. Ovo na teži način nauče vlasnici traktora koji ih vole pržit na ladno .... (ne, kod mojeg su sve brtve oriđiđi, al kad je hladno grijem ga i pol sata ako treba).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 24.10.2017., 14:49   #5554
OK, hvala na odgovoru! Znači kad je motor topal - može, kad je hladan nema spuštanja u visokim okretajima?
high road is offline  
Old 24.10.2017., 15:42   #5555
Bolje ne. Nek je sve fino na radnoj temperaturi i onda udri koliko te volja.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 24.10.2017., 16:29   #5556
Ima li netko pristup katalogu (Renault) dijelova, da mi kaže koja mi servo pumpa treba? Vozilo je Renault Master 2004, 2.5DCI, 84KW, kiper duple kabine.
Trenutno je na njemu neoriginalna servo pumpa (ZF 91128) koju je prošli vlasnik već reparirao, ili tako nešto, uglavnom prozujala je, a htio bi nabaviti novu dok ova još radi.
Usput bi uzeo i remenicu jer je ova moja malo nazubljena. Ona je čini mi se original: Renault 8201088953.
Tehnomag is offline  
Old 24.10.2017., 18:08   #5557
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pazi koliko će te servis pumpe izaći, da ne ispadne jeftinija nova.
Za Hidromehaniku - TI moraš skinut dio i vratit ga, oni samo repariraju.
Nazalost i hidromehanika i iso basis samo repariraju-treba donijeti skinutu tako da cu to rijeaiti s malim servisom u kompletu...
Reparacija-400kn,nova-par tisuca kuna-treba mi za hondu a one imaju cijene dijelova u nebesima
huskybucka is offline  
Old 24.10.2017., 18:41   #5558
A majku mu - pa ne radi Honda pumpu, treba samo naći čija je .... ORIGINALNO.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 24.10.2017., 19:23   #5559
To servo pumpa volana ili? Jer mislim da njih niti nema puno proizvođaća.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 24.10.2017., 20:07   #5560
Quote:
sony xperia u kaže: Pogledaj post
Ima ko iskustva sa ovima http://www.servis-getriba.com/#



trebamo reparaciju mjenjaca za megane 3 1.9dci 6 brzina. mjenjac zuji pogotovo u 4 brzini i nesto se u njemu cuje kao da se melje.



ako ovi iz linka nisu nekaj moze preporuka ko u zagrebu ili zagorju to radi kak spada i da nije muljator?


Imam ja . Sa francom i kikijem ( sinom ) surađujem godinama . Dal sam im svakakvih čuda za delat . Nikad problema . Mada uvijek postoji prvi put . No za sada samo preporuke .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.