Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2016., 10:39   #1
Sistematski pregled djece vrtićke dobi

Za par dana bih trebao sa sinom (3 god i 2 mjeseca) na sistematski pregled.
Znam da se od prošle godine u sklopu sistematskog šalju djeca i na očni pregled (http://www.vecernji.hr/hrvatska/ocni...zivota-1012708) no zanima me što se sve radi na tom sistematskog kod pedijatra, da bih si mogao isplanirati dan (odnosno kašnjenje na posao).

Jel bio netko?
shlede is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 13:51   #2
Quote:
shlede kaže: Pogledaj post
Za par dana bih trebao sa sinom (3 god i 2 mjeseca) na sistematski pregled.
Znam da se od prošle godine u sklopu sistematskog šalju djeca i na očni pregled (http://www.vecernji.hr/hrvatska/ocni...zivota-1012708) no zanima me što se sve radi na tom sistematskog kod pedijatra, da bih si mogao isplanirati dan (odnosno kašnjenje na posao).

Jel bio netko?
Ja sam bila na sistemstskom s curkom kad je imala 3 godine. Kod nas se opet gleda visina i težina, pitaju je li se dijete skinulo iz pelena, gleda se govor, koliko se sjećam mora znati brojati do 10 i poznavati boje. Nismo bili dugo.Dobila sam uputnicu za okulistu i to sam se naručila i obavila na Sv. Duhu. Na tom pregledu prepoznaju neke oblike, manje i veće s onim naočalama i gledaju neke 3D slike s nekim posebnim naočalama. Kad smo došli na red bili smo gotovi za cca 20 minuta
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 14:09   #3
Quote:
petrunjela1981 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na sistemstskom s curkom kad je imala 3 godine. Kod nas se opet gleda visina i težina, pitaju je li se dijete skinulo iz pelena, gleda se govor, koliko se sjećam mora znati brojati do 10 i poznavati boje. Nismo bili dugo.Dobila sam uputnicu za okulistu i to sam se naručila i obavila na Sv. Duhu. Na tom pregledu prepoznaju neke oblike, manje i veće s onim naočalama i gledaju neke 3D slike s nekim posebnim naočalama. Kad smo došli na red bili smo gotovi za cca 20 minuta
hvala na informaciji. dakle ništa od kašnjena na posao. oh, well...
shlede is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 09:17   #4
Na kraju nije trajalo ni 5 minuta. Skinuli se u gaće za vaganje (14,7 kg) i mjerenje visine (101 cm), pa ušli unutra gdje je sestra izmjerila opseg glave a doktorica poslušala pluća, opipala trbuh, pitala da broji do 5, pregledala zube i pogledala kako navlaći pišu.
Dobili smo termin za oftamologa - 02/2017.
shlede is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 12:32   #5
I, jesi ipak kasnila na posao?
Zna si sam nategnuti pisu? Kaj bumo ga to skoro morali uciti za sad to obavlja tata kad se mali kupa. I nije bas sretan (mali, al nije ni tata sretan jer malog to valjda boli.. uvijek se rasplace)
A kam ste naruceni oftalmologu? Jebote, veljaca 2017.!!!

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 14:52   #6
I ja sam oftalmologa čekala mjesecima, ali nije mi bilo hitno, pa mi je bilo svejedno. Međutim, taman kad je trebala ići je zakurila, ali sam im javila i onda sam dobila termin za tjedan dana
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 12:39   #7
Mi smo došli oftamologu na Rebro sa 3 god i 3 mj i rekla je ženska da su nas prerano poslali, da je njihova preporuka u 3. godini ali blizu navršene 4. jer ovako mali još ne razumiju u potpunosti što se od njih traži...sa malim je prošla sve testove i naručen je na kontrolu za 6 mj. jer nije želio baš surađivati....
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 08:19   #8
Jučer smo bili na redovnom sistematskom pregledu sa našim malcem koji je navršio 3 godine. Izvagala ga je, izmjerila visinu i opseg glave, dala mu je knjigu onako usput i pitala ga je da imenuje životinje kako bi čula kako izgovara slova, pogledala mu je zube, pišulinca, stopala i to je to. Ali nije nam rekla ništa za pregled kod okuliste, kao što ovdje pišete da se na tom pregledu dobije uputnica, a ja sam zaboravila pitati. Pa sad više ne znam jel to ovisi od pedijatra do pedijatra, ili svi šalju na taj pregled, a naša je na to zaboravila?!
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 08:37   #9
moj je dobio uputnicu na pregledu s 5 god i idemo uskoro. čudno mi je da nitko još nije došao u vrtić provjeriti vid jer znam da hodaju po grupama petogodišnjaka.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 08:59   #10
Našoj maloj su u vrtić došli pregledati vid (bila je blizu 4 godine tad). Inače nismo dobili nikakvu uputnicu za pregled vida od pedijatrice, ni na kojem sistematskom. Onog s tri godine se baš ni ne sjećam , osim kaj nam je dala uputnicu za logopeda jer mala nije pravilno izgovarala r ( a ni "l"), ali logopeda smo riješili privatno (krenula je tek s 5 godina).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 09:34   #11
A eto, kao i uvijek svatko radi na svoj način. Nazvat ću danas medicinsku sestru pa ju pitati, možda i ova naša šalje sa pet godina. Mislila sam da sistematskog više nema do škole, ali jučer mi je rekla da ima sistematski sa pet godina, uz cijepljenje, krasno! Jedino kaj je rekla da naginje k ravnim stopalima, pa se sad grizem da sam mu oblačila pogrešnu obuću. Rekla je da nosi obuću koja je dolje tvrda, a ako ima uložak, da i on bude tvrd.
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 07:50   #12
Evo, zvala sam pedijatricu pa se ispostavilo da se na sistematskom sa 3 godine dobije uputnica za okulistu, samo mi ju je ona zaboravila dati.
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:11   #13
kod nas su u vrticu bili, nisu sudjelovali mladji od 5 g jer su oni kao normalno dalekovidni a oko 5 g se to treba iznivelirati
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:17   #14
Ne znam, ja sam svog naručila za pregled. Imat će tad 3 godine i 9 mjeseci.
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:20   #15
pa vjerojatno znaju koliko moraju biti dalekovidna djeca pa isto tak pregledaju
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:22   #16
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kod nas su u vrticu bili, nisu sudjelovali mladji od 5 g jer su oni kao normalno dalekovidni a oko 5 g se to treba iznivelirati
nisam znala za tu dalekovidnost.
moj ide na pregled krajem mjeseca. s tri godine pedica uopće nije spominjala pregled vida nego nas je tek na pregledu sa pet pitala da li smo bili i dala nam uputnicu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:24   #17
A valjda svaki pedijatar ima svoju politiku. A ne bi mi dali termin da ne primaju tako malu djecu, a ne radi se o nikakvim očnim problemima.
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:26   #18
da da, kao, klinci tek oko 5 g imaju ostrinu vida kao odrasli

evo
Djeca u pravilu imaju malo oko, dalekovidna su (oko +5,00 dsph), pa i zbog toga ne mogu stvarati jasnu sliku na blizinu. To nazivamo Plastično razdoblje razvoja vida. Period u kojem se formiraju vidne funkcije traje otprilike do 3. godine života, no u potpunosti se završava do 6. ili 7. godine.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:30   #19
summer, po ovome kaj si napisala bilo bi logično da ga onda provjeravaju tam negdje oko odlaska u školu. kaj ak se nekom djetetu nije u potpunosti formiralo, a ovi mu daju naočale? meni je to nekak bez veze.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 20:01   #20
nama je ped. rekla da su ukinute te grupne kontrole vida u vrticima i da sad oni moraju slati sa 4 godine klince na kontrole kod oftamologa..Moja curka je evo bila u utorak u klajčevoj sad ima 4 g.i 3mj. rekli su da dobro da smo došli jer nije uspjela vidjeti zadnja dva reda .ali da nam netrebaju naočale da dođemo prije škole opet na kontrolu.
tiinkivinki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.