Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 20:00   #461
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

za npr ovakvo vozilo:

https://www.autoscout24.com/offers/b...e80?cldtidx=14

po kalkulatoru dobivam da su troškovi unosa oko 16 000 kuna.

Je li to okvirno OK?

Nažalost, nešto slično je nemoguće pronaći u Hrvatskoj...
Hm. Previše slova M na jednom mjestu (+ ostala dodatna oprema), tako da procjena može preći 250001 kn, što daje PPMV od 16984 KN. Ako procjena prođe do 250000 kn PPMV je do 15176 KN.
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:23   #462
Quote:
B-118 kaže: Pogledaj post
A ovdje da potražiš:http://www.njuskalo.hr/trgovina/tomicbmw

Da se i spustiti cijena.
Vrlo, baš vrlo rado.

Ako bude u ponudi benzinac sa full M paketom, po mogućnosti manualni mjenjač, zainteresiran sam. Ako naleti, javi
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:26   #463
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Hm. Previše slova M na jednom mjestu (+ ostala dodatna oprema), tako da procjena može preći 250001 kn, što daje PPMV od 16984 KN. Ako procjena prođe do 250000 kn PPMV je do 15176 KN.
Hvala leonas.
kad kažeš "što daje PPMV od 16984 KN." to znači

PPMV = 16984 kn
ili
16984<PPMV<(16984+X)?
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:23   #464
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
Hvala leonas.
kad kažeš "što daje PPMV od 16984 KN." to znači

PPMV = 16984 kn
ili
16984<PPMV<(16984+X)?
Znači baš to boldano. "Polazni" (najniži) PPMV pri procjeni od 250001 - 300000 kn:
200,000.01-250,000 6%
250,000.01-300,000 7%
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:02   #465
uvoz iz njemacke

Pozdrav svima,

Htjela bih uvesti auto iz Njemačke, i od silnog čitanja po netu i kalkulatora, web carine, itd. više nemam pojma kako točno izračunati uvoz auta
Molim vas za bilo koju pomoć ili savjet.

Htjela bih uvesti rabljeni Golf VII 1.6 TDI sa Comfortline opremom, CO2 99 g/km, prva registracija 04/2013, 77kw/105hp (cijena u njemačkoj 10.500,00 €)

Koristila sam kalkulator sa weba carine gdje sam za prodajnu cijenu uzela iznos iz njihovih cjenika od 2013.godine, te po zadnjem dostupnom cjeniku koji vrijedi od 31.5.2017, vidjela da bi prodajna cijena bila 165.316,50 HRK (nema izbora sa 77kw tako da sam uzela cijenu auta sa 85kw).
Ukupni iznos prema njihovom kalkulatoru je 4.508,52 kn, što mi nekako smrdi na preniski izračun poreza.
Znam da na to ide još cca 2000kn ostalih troškova, COC, homo itd., ali sve u svemu opet sumnjam da je to točan iznos.

I također, auto bi kupio šogor na svoje ime, stavio zollne i s autom došao u RH. Da li je onda sljedeća procedura izrada kupoprodajnog i odlazak na carinu ili se treba još nešto odraditi/platiti na granici prilikom ulaska, jer sam čitala nešto o carinskoj deklaraciji, ali....?

Hvala na bilo kojoj informaciji i pomoći.
Pozz

- i edit...našla sam i dodatne cjenike za boju i opremu tako da prodajna cijen dođe cca 260.000 kuna i porez 9.500 kuna
Cijenim bilo koju informaciju..

Zadnje uređivanje anesen : 20.10.2017. at 10:51.
anesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:38   #466
unos motocikla starijeg godišta

Dali netko sa sigurnošću zna kako unijeti motocikl iz npr 1980. godine s time da nije old timer.
badja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:57   #467
Quote:
badja kaže: Pogledaj post
Dali netko sa sigurnošću zna kako unijeti motocikl iz npr 1980. godine s time da nije old timer.
Možeš bez problema, nema ograničenja u najnižoj dozvoljenoj eko-normi kao kod automobila, samo ćeš platiti najnepovoljniju klasu i to je to. No i tada to nije neki trošak, par tisuća kuna i bok.
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:18   #468
Quote:
anesen kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Htjela bih uvesti rabljeni Golf VII 1.6 TDI sa Comfortline opremom, CO2 99 g/km, prva registracija 04/2013, 77kw/105hp (cijena u njemačkoj 10.500,00 €)..

...- i edit...našla sam i dodatne cjenike za boju i opremu tako da prodajna cijen dođe cca 260.000 kuna i porez 9.500 kuna
30.06.2013. je cijena bila 161204,63 kn (model sa 5 vrata). Obzirom na prodajnu cijenu nema šansi da "tvoje" vozilo ima dodatne opreme u visini skoro 100000 kn. Okvirna kalkulacija:
a) procjena maximalnih 200000 kn, PPMV = 5129 kn
b) procjena od 200001 kn, PPMV od 6919 kn
Quote:
anesen kaže: Pogledaj post
I također, auto bi kupio šogor na svoje ime, stavio zollne i s autom došao u RH. Da li je onda sljedeća procedura izrada kupoprodajnog i odlazak na carinu ili se treba još nešto odraditi/platiti na granici prilikom ulaska, jer sam čitala nešto o carinskoj deklaraciji, ali....?

Hvala na bilo kojoj informaciji i pomoći.
Pozz

Cijenim bilo koju informaciju..
Ne! Račun odmah uraditi na tvoje ime, a zoll-ke na njegovo. Na granici se ne radi i ne plaća ništa.
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:25   #469
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
30.06.2013. je cijena bila 161204,63 kn (model sa 5 vrata). Obzirom na prodajnu cijenu nema šansi da "tvoje" vozilo ima dodatne opreme u visini skoro 100000 kn. Okvirna kalkulacija:
a) procjena maximalnih 200000 kn, PPMV = 5129 kn
b) procjena od 200001 kn, PPMV od 6919 kn
Ne! Račun odmah uraditi na tvoje ime, a zoll-ke na njegovo. Na granici se ne radi i ne plaća ništa.

Hvala za procjenu, sad mi to već izgleda ok

Zašto je bolje odmah napraviti račun na moje ime?
Nisam sigurna kako to napraviti jer ja neću ići osobno po auto, nego će ga on kupiti i dovesti kao fizička osoba. Auto se isto kupuje od fizičke osobe.
Ukoliko je račun na moje ime to onda znači da je auto odmah u mojem vlasništvu? Da li je onda procedura drugačija?
anesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:36   #470
Radi poreza na prijenos vlasništva automobila. S obzirom da se auto i kupuje od fizičke osobe u tvojoj kombinaciji ćeš ga platiti dva puta.

Daj mu specijalnu punomoć i neka sklopi kupoprodajni ugovor na tvoje ime. Tako ćeš platiti porez samo jednom.

Navodno se taj porez može u potpunosti izbjeći ali o tome neka te informiraju oni koji imaju prave informacije.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:09   #471
Gdje se točno gledaju cijene novih vozila kod izračuna ppmv? Može neki link?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:54   #472
Ove godine ( 2017 ) uvezao sam 2 vozila i htio bi potvrditi par informacija onima koji traže precizne izračune. Za oba vozila sam koristio kalkulator koji se nalazi na stranicama carinske uprave i iznos koji mi je izračunao je bio jako točan ( 100kn + / - ) u odnosu na rješenje koje sam dobio kasnije. Naravno da bi mogli izračunati morate znati tražene podatke. Najteže je doći do informacije koliko je bila cijena novog vozila ali ja sam se malo igrao i ako falite za 20.000/30.000 kn nije na kraju velika razlika, možda 500-1000kn.
Vodite računa da na izračun koji vam kalkulator pokaže još morate dodati iznos za gospodarenje otpadom koji se računa 60 lipa po kg auta ( cca 100e , osim ako tenk ne uvozite ).

Nastojim se držati samo činjenica ali ne mogu si pomoći i moram napisati da sve skupa što treba platiti je samo još jedan pokazatelj koliko je gnjusna ova država...mislim, 625 kn homologacija, za šta točno? za 20 min što djelatnik na tehničkom pregleda da li vozilo ima kotače i sjedala i prepiše podatke iz prometne. Doslovno mi se gadi sve koliko besramno nas kradu.
Evo recimo, baš sam za A klasu sa 144co2 platio 14.500 kn, od toga je ekološka komponenta samo 12.000kn i sve ide u državni proračun. Vozilo je euro 5 sa dpf filterom i gdje je tu logika? Besramna pljačka. Stuttgart će 2018 zabraniti ulaz dizelima osim euro 5 i euro 6 i to razumijem i pozdravljam. Ali mi nije jasno zašto moramo plaćati po 2 soma eura eko porez koji se ni ne koristi u ekološke svrhe..
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:57   #473
Quote:
anesen kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Htjela bih uvesti auto iz Njemačke, i od silnog čitanja po netu i kalkulatora, web carine, itd. više nemam pojma kako točno izračunati uvoz auta
Molim vas za bilo koju pomoć ili savjet.

Htjela bih uvesti rabljeni Golf VII 1.6 TDI sa Comfortline opremom, CO2 99 g/km, prva registracija 04/2013, 77kw/105hp (cijena u njemačkoj 10.500,00 €)

Koristila sam kalkulator sa weba carine gdje sam za prodajnu cijenu uzela iznos iz njihovih cjenika od 2013.godine, te po zadnjem dostupnom cjeniku koji vrijedi od 31.5.2017, vidjela da bi prodajna cijena bila 165.316,50 HRK (nema izbora sa 77kw tako da sam uzela cijenu auta sa 85kw).
Ukupni iznos prema njihovom kalkulatoru je 4.508,52 kn, što mi nekako smrdi na preniski izračun poreza.
Znam da na to ide još cca 2000kn ostalih troškova, COC, homo itd., ali sve u svemu opet sumnjam da je to točan iznos.

I također, auto bi kupio šogor na svoje ime, stavio zollne i s autom došao u RH. Da li je onda sljedeća procedura izrada kupoprodajnog i odlazak na carinu ili se treba još nešto odraditi/platiti na granici prilikom ulaska, jer sam čitala nešto o carinskoj deklaraciji, ali....?

Hvala na bilo kojoj informaciji i pomoći.
Pozz

- i edit...našla sam i dodatne cjenike za boju i opremu tako da prodajna cijen dođe cca 260.000 kuna i porez 9.500 kuna
Cijenim bilo koju informaciju..

Imaš kalkulator na stranicama carinske uprave
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 13:57   #474
Quote:
red pepper kaže: Pogledaj post
Ove godine ( 2017 ) uvezao sam 2 vozila i htio bi potvrditi par informacija onima koji traže precizne izračune. Za oba vozila sam koristio kalkulator koji se nalazi na stranicama carinske uprave i iznos koji mi je izračunao je bio jako točan ( 100kn + / - ) u odnosu na rješenje koje sam dobio kasnije. Naravno da bi mogli izračunati morate znati tražene podatke. Najteže je doći do informacije koliko je bila cijena novog vozila ali ja sam se malo igrao i ako falite za 20.000/30.000 kn nije na kraju velika razlika, možda 500-1000kn.
Vodite računa da na izračun koji vam kalkulator pokaže još morate dodati iznos za gospodarenje otpadom koji se računa 60 lipa po kg auta ( cca 100e , osim ako tenk ne uvozite ).

Nastojim se držati samo činjenica ali ne mogu si pomoći i moram napisati da sve skupa što treba platiti je samo još jedan pokazatelj koliko je gnjusna ova država...mislim, 625 kn homologacija, za šta točno? za 20 min što djelatnik na tehničkom pregleda da li vozilo ima kotače i sjedala i prepiše podatke iz prometne. Doslovno mi se gadi sve koliko besramno nas kradu.
Evo recimo, baš sam za A klasu sa 144co2 platio 14.500 kn, od toga je ekološka komponenta samo 12.000kn i sve ide u državni proračun. Vozilo je euro 5 sa dpf filterom i gdje je tu logika? Besramna pljačka. Stuttgart će 2018 zabraniti ulaz dizelima osim euro 5 i euro 6 i to razumijem i pozdravljam. Ali mi nije jasno zašto moramo plaćati po 2 soma eura eko porez koji se ni ne koristi u ekološke svrhe..
Da živiš u Irskoj jebao bi im mater jer si obvezno osiguranje platio 2000-3000 eur za godinu dana.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 06:54   #475
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Da živiš u Irskoj jebao bi im mater jer si obvezno osiguranje platio 2000-3000 eur za godinu dana.
U Švedskoj je razlika u cijeni registracije Audija A6 između 2.0 i 3.0 motora oko 3000E.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 10:13   #476
Normalno, posvuda ima nešto, nigdje država ne poklanja nikome auto i njegovo korištenje, plaća se uvijek ili na ovaj ili na onaj način, ili kod kupnje, ili kod registracije, ili kod unosa, ili na druge načine - no plaća se uvijek...

Ljudi ovdje vole vidjeti samo one slučajeve koji su bolji od nas i onda kukati za istima, no iste te slučajeve kada se istresaju sa lovom za auto na nekom drugom mjestu ne vide... možda je u Njemačkoj jeftin unos ili nema poreza kakav je kod nas, no ima godišnjeg poreza na ekologiju koji se mjeri po 100 ccm, pa na motoru od 3 litre platiš godišnji porez od npr. 25-30 eura po jedinici od 100 ccm - i onda tako puta 30, koliko puta jedinica od 100 ccm ide u 3 litre... u Norveškoj su davanja državi za novi auto gora nego nekad u Jugi, preko 100%... primjere Švedske i Irske smo isto čuli...

Svaka država ima nešto, a iako nam zvuči puno kod nas (ne zato jer to stvarno je puno, nego zato jer smo sirotinja naspram tih zemalja u kupovnoj moći!), sjetim se da sa bonusima kakvih se može naći malo gdje (ja imam 64% u Eurohercu) mogu registrirati (svi troškovi u STP zbrojeni - pregled, cestarine, osiguranje...) godinu dana i voziti nekakav npr. 530 za nekoliko stotina eura troška, koje još zdrobim na desetak rata... a iskreno, to se može u ne baš velikom broju zemalja...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:45   #477
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Normalno, posvuda ima nešto, nigdje država ne poklanja nikome auto i njegovo korištenje, plaća se uvijek ili na ovaj ili na onaj način, ili kod kupnje, ili kod registracije, ili kod unosa, ili na druge načine - no plaća se uvijek...

Ljudi ovdje vole vidjeti samo one slučajeve koji su bolji od nas i onda kukati za istima, no iste te slučajeve kada se istresaju sa lovom za auto na nekom drugom mjestu ne vide... možda je u Njemačkoj jeftin unos ili nema poreza kakav je kod nas, no ima godišnjeg poreza na ekologiju koji se mjeri po 100 ccm, pa na motoru od 3 litre platiš godišnji porez od npr. 25-30 eura po jedinici od 100 ccm - i onda tako puta 30, koliko puta jedinica od 100 ccm ide u 3 litre... u Norveškoj su davanja državi za novi auto gora nego nekad u Jugi, preko 100%... primjere Švedske i Irske smo isto čuli...

Svaka država ima nešto, a iako nam zvuči puno kod nas (ne zato jer to stvarno je puno, nego zato jer smo sirotinja naspram tih zemalja u kupovnoj moći!), sjetim se da sa bonusima kakvih se može naći malo gdje (ja imam 64% u Eurohercu) mogu registrirati (svi troškovi u STP zbrojeni - pregled, cestarine, osiguranje...) godinu dana i voziti nekakav npr. 530 za nekoliko stotina eura troška, koje još zdrobim na desetak rata... a iskreno, to se može u ne baš velikom broju zemalja...
Argument ti stoji ali samo u smislu da treba platiti funkcioniranje države. Ove zemlje koje si naveo u pravilu nemaju problema s mentalitetom kao kod nas i njima je normalno da plaćaju normalnu državu. Većina naknada koje takve države naplate kasnije i koriste u te svrhe. Hr što naplati koristi jedino u svrhu izvlačenja te love za mafiju hdz/sdp.
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 18:01   #478
A gle, podosta si u pravu, ali ne možemo sada još i ulaziti u to da li država troši lovu na ono što bi mi htjeli - ili ide i tamo gdje nam baš i ne paše, jer i ta situacija je više-manje ista posvuda. Živio sam u nekoliko zemalja Europe i mogu reći da su se i Nijemci znali samo žaliti kako ih politika dere bezveze i da je samo "plati, plati, plati" i uvijek neki novi porez i davanja, da državnoj kasi nije nikada dosta. I te riječi sam slušao isto i prije 30 godina i čujem ih još više i danas kada popričam sa "mojim" Nijemcima preko telefona...

Ako se ograničim samo na količinu i vrstu davanja, i dalje velim da nam nije ni izbliza tako loše kako bi moglo biti, dapače nam je bolje nego mnogima koje se uzima kao primjer dobroga...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:45   #479
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
30.06.2013. je cijena bila 161204,63 kn (model sa 5 vrata). Obzirom na prodajnu cijenu nema šansi da "tvoje" vozilo ima dodatne opreme u visini skoro 100000 kn. Okvirna kalkulacija:
a) procjena maximalnih 200000 kn, PPMV = 5129 kn
b) procjena od 200001 kn, PPMV od 6919 kn
Ne! Račun odmah uraditi na tvoje ime, a zoll-ke na njegovo. Na granici se ne radi i ne plaća ništa.
Gdje se VII comfortline u lipnju 2013. mogao dobiti za te novce? Ja sam tada kupio trendline s par doplata, a cijena je bila malo preko 170000 kn. Sjećam se da sam složio i naručio comfortline s par doplata i cijena je bila malo preko 190000 kn, ali nije mogao stići na vrijeme pa sam uzeo taj trendline s lagera. Dok se danas, nakon 4 i pol godine dobiva FL highline s par kw jačim motorom za ispod 170k.
hekt0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:31   #480
Quote:
hekt0r kaže: Pogledaj post
Gdje se VII comfortline u lipnju 2013. mogao dobiti za te novce? Ja sam tada kupio trendline s par doplata, a cijena je bila malo preko 170000 kn. Sjećam se da sam složio i naručio comfortline s par doplata i cijena je bila malo preko 190000 kn, ali nije mogao stići na vrijeme pa sam uzeo taj trendline s lagera. Dok se danas, nakon 4 i pol godine dobiva FL highline s par kw jačim motorom za ispod 170k.
Nigdje, i to iz 2 razloga:
- 161204,63 kn je cijena Comfortline 4 vrata u serijskoj opremi
- ta cijena je bez PPMV-a
Ostalo valjda shvaćaš.
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.