Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: O predsjedniku Donaldu J. Trumpu imam...
pozitivno mišljenje 79 50.97%
negativno mišljenje 49 31.61%
podijeljeno mišljenje 27 17.42%
Glasovatelji: 155. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 22:20   #3561
Nije ni počeo punom snagom a već radi dobre poteze nadam se samo da će se dobro obračunati sa kriminalcima iz BLM kad ddoje na vlast.
MaurS is offline  
Old 05.01.2017., 22:58   #3562
Quote:
MADCITY kaže: Pogledaj post
Odlično. Baš me zanima što će mediji sada napisati.
Evo odgovora! https://twitter.com/jpodhoretz/statu...44803221340161
MADCITY is offline  
Old 05.01.2017., 22:59   #3563
Kako ga sa slusaju...Trump zagrmi preko twittera, i ovi jadnici koji su vec sigurno napravili velike pripreme za gradnju tvornice u Meksirku (jer sve to košta, kupit zemljiste, ishodit dozvole, ovo ono...) kao poslusni mali psići odmah prekinu sa svim planovima koje su imali.

Svaka mu cast, tako se to radi.
John_Wayne is offline  
Old 06.01.2017., 00:11   #3564
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Kakva je ono noc bila...ponekad tako iz gušta sjednem za komp i krenem citati postove od 8. studenog...
Ja sam zapela negdje oko 290. stranice i nikako dovršiti.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Old 06.01.2017., 00:37   #3565
Trump je uspio nešto što nitko nije uspio. Dokrajčio je dinastiju Bush i Clinton. Time je jednom zauvijek završio političko djelovanje tih obitelji.
DJTcro is offline  
Old 06.01.2017., 01:09   #3566
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Trump je uspio nešto što nitko nije uspio. Dokrajčio je dinastiju Bush i Clinton. Time je jednom zauvijek završio političko djelovanje tih obitelji.
Da, to svakako.

Ali isto tako uspio je u necemu sto nitko nikada nije niti ce itko ikada vise napraviti, a to je da je dobio izbore u kojima je apsolutno sve bilo poslozeno i namjesteno da ih izgubi. Dobio je izbore koje je prema svim okolnostima trebao izgubiti. Kad netko iza sebe nema podrsku nikoga, dok drugi ima podrsku cijele javnosti, politike i mainstream medija koji upumpavaju (dez)informacije u glave glasaca i time usmjeravaju njihova razmisljanja u zeljenom pravcu, onda je nekako normalno i logicno da kandidat kojemu su mediji pripremili sve, kojemu su ispeglali sve sto se moglo ispeglati, na kraju i odnese pobjedu. I to bi tako i bilo da su se ovi izbori kojim slucajem odrzavali 20 godina ranije. Medjutim, nisu racunali na ono sto tada nije bilo na raspolaganju, a danas jest, a to je internet koji omogucuje alternativnim medijima da se probiju tamo gdje bez interneta ne bi bilo moguce, a jedan od tih medija je i wikileaks. Na to elita nije racunala, odnosno mozda i jest ali nisu mislili da ce to bas toliko utjecati na glasace i njihovu odluku. The wonder of wikileaks, kako ih je nazvao Trump, su omogucili da se cuje istina i da se istina na kraju probije do velikog broja glasaca koji mozda ne bi izasli na izbore da nije bilo informacija koje su dolazile kroz alternativne kanale informiranja, a koje smo ovdje naveliko spominjali na temi.
John_Wayne is offline  
Old 06.01.2017., 01:39   #3567
Donald J. Trump
@realDonaldTrump
How did NBC get "an exclusive look into the top secret report he (Obama) was presented?" Who gave them this report and why? Politics!
MADCITY is offline  
Old 06.01.2017., 06:13   #3568
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Kako ga sa slusaju...Trump zagrmi preko twittera, i ovi jadnici koji su vec sigurno napravili velike pripreme za gradnju tvornice u Meksirku (jer sve to košta, kupit zemljiste, ishodit dozvole, ovo ono...) kao poslusni mali psići odmah prekinu sa svim planovima koje su imali.

Svaka mu cast, tako se to radi.
Ništa novo, tako je Staljin radio pred gotovo što godina.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 06.01.2017., 07:18   #3569
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Bez Kalifornije Trump bi debelo odnio pobjedu po glasovima naroda, po broju elektorskih glasova ali i općenito po broju osvojenih država.
Kalifornija je razlog zašto postoji elektorski sustav. On onemogućava da par država odlučuje Predsjednika.
Ako taj sustav ne valja Obama ga je trebao promjeniti, a ne sad kukati kako je nepošten.
Ovo moze napisati samo netko tko ne zna o kako velikoj i prakticki nemogucoj promjeni se radi.
https://www.youtube.com/watch?v=icIFuzVxk_w

Daj molim te objasni kako je to Obama mogao promjenit s obzirom sto je potrebno za promjenu.
kaneshiro is offline  
Old 06.01.2017., 08:50   #3570
trumpov tranzicijski team se raspada. Bivši CIA direktor koji je do sada bio uz Trumpa je out.

Former CIA Director James Woolsey Leaves Trump Transition Team

“Effective immediately, Ambassador Woolsey is no longer a Senior Advisor to President-Elect Trump or the Transition.
DobroJutro is offline  
Old 06.01.2017., 09:12   #3571
Quote:
kaneshiro kaže: Pogledaj post
Ovo moze napisati samo netko tko ne zna o kako velikoj i prakticki nemogucoj promjeni se radi.
https://www.youtube.com/watch?v=icIFuzVxk_w

Daj molim te objasni kako je to Obama mogao promjenit s obzirom sto je potrebno za promjenu.
Hvala Bogu, Jahveu, Thoru, Buddhi, Shivi, Zeusu i svim ostalim bogovima što to nije mogao zbog čega sad Amerika ima najboljeg i najpametnijeg predsjednika. Elektorski sustav je najbolji
Blinko Black is offline  
Old 06.01.2017., 09:24   #3572
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Gospodin Trump opet je morao pojašnjavati gdje se mora graditi tvornica :


I pristojno zahvaljuje Fordu :
To je to!

Ponovimo:

Donald J. Trump ‏@realDonaldTrump 3h3 hours ago
Toyota Motor said will build a new plant in Baja, Mexico, to build Corolla cars for U.S. NO WAY! Build plant in U.S. or pay big border tax.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 06.01.2017., 09:30   #3573
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Puno više slučajeva pokazuje koliko je zapravo bolest ukorijenjena.

Potpuno ista vrsta apologetike i sofizma se viđa kod ideološki sutprostavljene strane kad su u pitanju npr. fizički napadi na gayjeve i sl., samo što ti nisi u stanju to uvidjeti.

Ova vrsta 'segregacije' po restoranima itd. također nije ništa drugo nego odgovor na istu vrstu izoliranja i demoniziranja određenih društvenih skupina od strane ideološki sutprostavljenih.

Jednog dana će se svijet morat sastat negdje na sredini ako prije toga netko ne digne pola planete u zrak.
Kakva sredina???Objasni onom sirotom liku sa snimke da se mora nekako naci u sredini!!!

Ponovit cu sebe:
..i uvijek ce nacin neko opravdanje i pokusati relativizirati.



Sve sto lijevi umovi kod ovog slucaja trebaju napraviti je istupiti.... kazati da je rijec o zlocinu iz mrznje i rasizmu te pozvati na borbu protiv istog i objasniti kako je to stetno i lose. Zapravo bi trebali postupiti u dlaku jednako ka da su cetri bijela teenagera oteli crnca mucili ga i vikali mu "fuck niggers" "fuck Obama".


Zvuci tako jednostavno....a opet je cijeli mentalni ponor ispred njih a koji ih sprijecava u tome.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 06.01.2017., 09:52   #3574
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Kakva sredina???Objasni onom sirotom liku sa snimke da se mora nekako naci u sredini!!!

Ponovit cu sebe:
..i uvijek ce nacin neko opravdanje i pokusati relativizirati.



Sve sto lijevi umovi kod ovog slucaja trebaju napraviti je istupiti.... kazati da je rijec o zlocinu iz mrznje i rasizmu te pozvati na borbu protiv istog i objasniti kako je to stetno i lose. Zapravo bi trebali postupiti u dlaku jednako ka da su cetri bijela teenagera oteli crnca mucili ga i vikali mu "fuck niggers" "fuck Obama".


Zvuci tako jednostavno....a opet je cijeli mentalni ponor ispred njih a koji ih sprijecava u tome.

Nece vise nitko istupati niti ce se naci u sredini, osim par onih koji se jos " drze " sa jedne i sa druge strane.
Slabo se sjecam, ali sam nesto procitao o psihozi u HR neposredno prije rata i potpunom nepovjerenju, pa i neprijateljstvu izmedu Hrvata i Srba.... e to sada imas u USA.
Cak i oni koji su nekada bili vrlo pomirljivi, to vise nisu, a sa mnom komuniciraju iako sam bijelac samo zato sto nikako nisam mogao glasati za Trumpa.
Poslije izbora se upozoravalo da ce svaki bijelac za koga se posumnja da je glasao za Trumpa biti napadnut, bez upozorenja i bez price jer oni pobjedu Trumpa smatraju objavom rata.
Raslojavanje na manjine ( svih vrsta i dezena ) i bijelacku( heteroseksualnu ) vecinu je oduvijek bilo prisutno negdje i u nekoj mjeri.... sada ono krece ostro.
Trump mozda Ameriku ucini velikom, ali sasvim sigurno nece biti ujedinjena. PO svoj prilici biti ce razjedinjenija vise nego ikada u bliskoj povijesti.
Mogu se sada stavljati statistike koliko je manjinskih glasova dobio. Da dobio je, ali je to kap u moru i stanje na terenu ce to pokazati.... ovo jos nije niti pocetak. Na zalost, ali tako je.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 06.01.2017., 09:59   #3575
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nece vise nitko istupati niti ce se naci u sredini, osim par onih koji se jos " drze " sa jedne i sa druge strane.
Slabo se sjecam, ali sam nesto procitao o psihozi u HR neposredno prije rata i potpunom nepovjerenju, pa i neprijateljstvu izmedu Hrvata i Srba.... e to sada imas u USA.
Cak i oni koji su nekada bili vrlo pomirljivi, to vise nisu, a sa mnom komuniciraju iako sam bijelac samo zato sto nikako nisam mogao glasati za Trumpa.
Poslije izbora se upozoravalo da ce svaki bijelac za koga se posumnja da je glasao za Trumpa biti napadnut, bez upozorenja i bez price jer oni pobjedu Trumpa smatraju objavom rata.
Raslojavanje na manjine ( svih vrsta i dezena ) i bijelacku( heteroseksualnu ) vecinu je oduvijek bilo prisutno negdje i u nekoj mjeri.... sada ono krece ostro.
Trump mozda Ameriku ucini velikom, ali sasvim sigurno nece biti ujedinjena. PO svoj prilici biti ce razjedinjenija vise nego ikada u bliskoj povijesti.
Mogu se sada stavljati statistike koliko je manjinskih glasova dobio. Da dobio je, ali je to kap u moru i stanje na terenu ce to pokazati.... ovo jos nije niti pocetak. Na zalost, ali tako je.
https://www.youtube.com/watch?v=N1D4Xz-3YE4
Samo jako! 1994 is offline  
Old 06.01.2017., 10:01   #3576
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Kakva sredina???Objasni onom sirotom liku sa snimke da se mora nekako naci u sredini!!!

Ponovit cu sebe:
..i uvijek ce nacin neko opravdanje i pokusati relativizirati.



Sve sto lijevi umovi kod ovog slucaja trebaju napraviti je istupiti.... kazati da je rijec o zlocinu iz mrznje i rasizmu te pozvati na borbu protiv istog i objasniti kako je to stetno i lose. Zapravo bi trebali postupiti u dlaku jednako ka da su cetri bijela teenagera oteli crnca mucili ga i vikali mu "fuck niggers" "fuck Obama".


Zvuci tako jednostavno....a opet je cijeli mentalni ponor ispred njih a koji ih sprijecava u tome.
Treba i njih shvatiti.
Nije da oni to ne bi htjeli, nego ne smiju, pošto bi s tim odrezali granu na kojem sjede, negacija dogme na koju se naslanja njihov svjetonazor.
Još gora opcija je da to ne mogu iz razloga što to oni jednostavno ne vide i uopće ne percipiraju ništa od onog što se odudara od njihovih šablona. Teški, akutni oblik sustavnog i temeljnog ispiranja umova.

Po tom ključu možemo shvatiti i njihovo ogromno zaprepaštenje i nevjericu izgubljenih izbora. Desilo im se nešto što je po njima srušilo sve moguće zakonitosti, svu moguću logiku.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 06.01.2017., 10:01   #3577
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post

Ne mislim na rat. Stvarno mislim da u USA nije moguc rat, ali ce postojeci problemi koji su se godinama gurali pod tepih sada izaci na svijetlo dana... i bit ce ruzno.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 06.01.2017., 10:05   #3578
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Treba i njih shvatiti.
Nije da oni to ne bi htjeli, nego ne smiju, pošto bi s tim odrezali granu na kojem sjede, negacija dogme na koju se naslanja njihov svjetonazor.
Još gora opcija je da to ne mogu iz razloga što to oni jednostavno ne vide i uopće ne percipiraju ništa od onog što se odudara od njihovih šablona. Teški, akutni oblik sustavnog i temeljnog ispiranja umova.

Po tom ključu možemo shvatiti i njihovo ogromno zaprepaštenje i nevjericu izgubljenih izbora. Desilo im se nešto što je po njima srušilo sve moguće zakonitosti, svu moguću logiku.
Trebao bi pisati eseje da to objasnim, ali mi se ne da jer je to i onako nacin razmisljanja stran za ovaj topic.
Vrlo usko....kada se potlaceni nasilno pobuni protiv tlacitelja i pri tome odabere nevinu zrtvu jer do onih pravih ne moze...to je naravno nedopustivo i za osudu ( u ovom trenutku ces tesko i to dobiti ), ali je razumljivo.

Edit: Amerikanci nisu Europljani. KOd njih je rasizam prilicno ziv, ne u onoj svojoj sirovoj formi, sad se sofisticirao. To sto gledamo po serijama i TV, to je Kalifornija, to su leftardi. Ruznu sliku pokaze tek poneki film tipa: " Mississippi u plamenu ".
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 06.01.2017., 10:12   #3579
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Trebao bi pisati eseje da to objasnim, ali mi se ne da jer je to i onako nacin razmisljanja stran za ovaj topic.
Vrlo usko....kada se potlaceni nasilno pobuni protiv tlacitelja i pri tome odabere nevinu zrtvu jer do onih pravih ne moze...to je naravno nedopustivo i za osudu ( u ovom trenutku ces tesko i to dobiti ), ali je razumljivo.
Reci ti meni koga ti podrazumijevaš pod potlačene i koga za tlačitelja, kao i to tko se pobunio. Da razjasnimo pojmove, jer bez toga je teško (čak i pokušati) naći zajednički nazivnik
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 06.01.2017., 10:13   #3580
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nece vise nitko istupati niti ce se naci u sredini, osim par onih koji se jos " drze " sa jedne i sa druge strane.
Slabo se sjecam, ali sam nesto procitao o psihozi u HR neposredno prije rata i potpunom nepovjerenju, pa i neprijateljstvu izmedu Hrvata i Srba.... e to sada imas u USA.
Cak i oni koji su nekada bili vrlo pomirljivi, to vise nisu, a sa mnom komuniciraju iako sam bijelac samo zato sto nikako nisam mogao glasati za Trumpa.
Poslije izbora se upozoravalo da ce svaki bijelac za koga se posumnja da je glasao za Trumpa biti napadnut, bez upozorenja i bez price jer oni pobjedu Trumpa smatraju objavom rata.
Raslojavanje na manjine ( svih vrsta i dezena ) i bijelacku( heteroseksualnu ) vecinu je oduvijek bilo prisutno negdje i u nekoj mjeri.... sada ono krece ostro.
Trump mozda Ameriku ucini velikom, ali sasvim sigurno nece biti ujedinjena. PO svoj prilici biti ce razjedinjenija vise nego ikada u bliskoj povijesti.
Mogu se sada stavljati statistike koliko je manjinskih glasova dobio. Da dobio je, ali je to kap u moru i stanje na terenu ce to pokazati.... ovo jos nije niti pocetak. Na zalost, ali tako je.
Ja sam isto mislio slicno dok nisam vidio rezultate izbora. Naime ja sam pod utjecajem medija ocekivao da ce Trump statisticki losije proci medju crncima, latinosima i zenama nego njegov prethodnik. Logicno je...lik unosi toliko pomutnje pa ce makar deset posto medju tim demografskim skupinama koji bi inace glasali za republikance promjeniti stranu samo zbog Trumpa.
( stim da sam ja ocekivao da ce on te gubitke nadoknaditi medju bijelim muskarcima )
Medjutim nakon izbora se pokazalo da Trump nije dobio nista manje ni vise glasova od tih manjina nego sto su dobijali njegovi prethodnici.....tocnije dobio je jos vise.



Ja to interpretiram na nacin da je. prica o "razjedinjenosti" koju unosi Trump tek jos jedno trkeljanje mainstream medija i odtada ih vise ne dozivljavam ozbiljno.
Glasaci su ocito puno inteligentniji nego sto sam ja ocekivao.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.