Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2015., 14:20   #81
mackonja, si bila u mirabilandiji? mozes usporediti malo sa gardalandom?

ja sam u gardalandu bila hrpetinu puta, jos tamo od devedesetih kad je tek postajao popularan. a u mirabilandiji nikad (zato jer smo bili studosi, gledali smo kako proc sto jeftinije i uvijek bi isli samo na jedan dan ili busom).

mi idemo sad u travnju prvi put u gardaland s malim, bas me zanima kako ce mu se dopasti. pa ako bude ok, onda mozemo planirati i mirabilandiju jednom...
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 14:45   #82
Lei, jel planirate i prespavati?
mi smo u potrazi za child-friendly povoljnim hotelom blizu gardalanda, 2 noci, negdje u 5.mj.

ja sam bila 3 puta u gardalandu, jednom bez spavanja, jednom spavala u Salou, jednom u Sirmioneu, ali to su sve bili mini obiteljski hotelcici sa 3 (talijanske ) zvjezdice pa mi sad nikako ne pasu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 15:18   #83
da, prespavat cemo. nasla sam jos davno neki ful jeftini apartman za nas i frendove (200kn po obitelji). izgleda super al je vjerojatno cumez i prljavo, al za jednu noc cemo prezivjet

hoteli su im uzasno skupi imas i varijatnu mobilnih kucica u kampovima, to je isto ok opcija i jeftino je
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 15:45   #84
ma ja bi bas hotel...
ne da mi se razmisljati jos o kuhanju i vuci milijun sitnica koje mi u hotelu ne bi trebale...

a u kojem mjestu ste nasli apartman?

mi bi isli solo jer nam je cilj ici u tjednu, a ne preko vikenda, a frendovi bas nisu skloni uzimanju godisnjeg usred svibnja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 17:04   #85
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ma ja bi bas hotel...

ne da mi se razmisljati jos o kuhanju i vuci milijun sitnica koje mi u hotelu ne bi trebale...



a u kojem mjestu ste nasli apartman?



mi bi isli solo jer nam je cilj ici u tjednu, a ne preko vikenda, a frendovi bas nisu skloni uzimanju godisnjeg usred svibnja.

mi smo u nekom apartmanskom naselju u castelnuovo del garda. to je cca 5 minuta do gardalanda. a tako i onako nam treba samo vecera i dorucak, to mi cak i pase da nismo u hotelu jer mogu slozit sendvice i klopu za ruksak
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 17:14   #86
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
mi smo u nekom apartmanskom naselju u castelnuovo del garda. to je cca 5 minuta do gardalanda. a tako i onako nam treba samo vecera i dorucak, to mi cak i pase da nismo u hotelu jer mogu slozit sendvice i klopu za ruksak
joj, ne znam, do sad smo na putovanjima s malim uvijek uzimali aparthotele i to nam se pokazala kao najbolja opcija.
prosnjofat cu jos malo sva ta mjesta na gardi, valjda cemo naci nesto ok.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 17:17   #87
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
joj, ne znam, do sad smo na putovanjima s malim uvijek uzimali aparthotele i to nam se pokazala kao najbolja opcija.

prosnjofat cu jos malo sva ta mjesta na gardi, valjda cemo naci nesto ok.

dosta kampova (to sa mobilnim kucicama) i tih apartmanskih naselja imaju i restorane u sklopu kojih mozes imat klopu. mozda vam je i to opcija - nije bas da mozes i papucama otic al opet nije ni daleko
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 18:22   #88
mi nismo neki putnici ali mi je ostao u sjećanju hotel u IT sa 3 zvjezdice sa stvarno smiješnim obrocima, doručak nije bio švedski stol i to je bilo zbilja jadno što bi se dobilo na pjat, 2 fete neke podriguše najjeftinije, večera malo bolja, ali za tu lovu ne vrijedi

ovako u apartmanu kontam da ipak mogu nešto pripremiti na brzaka i najesti se bar količinski ako ne nekom kvalitetom

samo nemojte u onaj Gardaland hotel, baš sam čitala osvrte, tamo su svi složni da te lijepo oderu a ne dobiješ neku vrijednost za to

Mirabilandija je meni osobno bolja od Gardalanda, davno je to bilo, ali u lipnju kad su već počeli praznici, vikend, pun park, a nigdje ne čekaš dugo kao u Gardalandu, najduže 15 minuta
i imali su neke baš fora atrakcije koje nisam vidjela slične u Gardalandu, baš posebno, veliki je plus što je u biti povoljnije, evo baš sad promocija, kupiš ulaznicu preko neta za 25 eura i vrijedi dva dana. čini mi se da manje deru s cijenama, tamo gotovo da i nema stranih posjetitelja u parku, paze na svoje

minus je udaljenost, iz Zg definitivno predaleko bar po meni za ići s djetetom, iz RI na knap da ti ne bude dosta više svega, po meni bi bilo idealno ukrasti 2,3 dana od ljetovanja pa se uputiti brodom/trajektom preko u Anconu i odmah si blizu parka
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 15:40   #89
Imam sedmogodišnu curicu srčanu, hrabru, pustolovnu, a meni je zlo do svega što se prejako vrti i što ide previsoko. Voljela bih je odvesti u neki zabavni park, no ne mogu s njom na lude vožnje. Gdje ima zgodnih atrakcija za tu dob a da ja ne budem poslije zelena? I što je opasno, a što bezopasno da bih je mogla pustiti na atrakcije s nećakinjom koja ima 13 godina (dok ih ja čekam na čvrstu tlu)?
U francuskom se Disneylandu predugo čeka na svaku vožnju. Sve je zgodno uređeno (dječji kič i šareni dekor)...
Zanima me Italija, Austrija... i ako ima još gdje.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 12:43   #90
Mi se vratili jucer iz Gardalanda, cetverogodisnjak oduseveljen. Iznenadila me hrpa roditelja s kolicima, sad nije jos toliko toplo i bas je ugodno za bit tamo. To i je vjerojatno razlog zasto sada bas ima jako puno malih. Napravili su i dosta novih stvari za malu djecu (parkice, pjescanike i sl.), tako da sad i ovi najmanji zbilja imaju sto za raditi. I ova kolica koja se mogu dobiti za 5 eura su skroz solidna (Inglesina kisobranac, ali moraju biti ispod 100 cm da bi mogli uzeti kolica. a ako su ispod 100 ne placaju upad). I svi ostavljaju okolo parkirana kolica i ruksake bez straha, nitko nis ne dira

Napisala sam malo vise o ovom smjestaju gdje smo mi bili na temi o turizmu, jako dobro za klince. Jedino (kao uostalom i svugdje u Italiji) nije besprijekorno cisto. Al za 25 eura je mrak Ne znam ima li smisla da ponavljam sve ovdje, ako ima vicite (mogu i opsirnije ako treba).
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 12:47   #91
ima ima!
mi rsazmisljamo neki kampic oko gardalanda, samo cekamo da mala doraste jos par cm da moze na sve ici
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 13:06   #92
E ovo za visinu.. ja sam na par mjesta bila procitala da su im ti mjeraci puno visi nego bi trebali biti, u smislu da za 110 cm moras biti puno visi da bi prosao, al nije tocno. Meni je mali sad 108-109, ali kad stavi tenisice onda je taman tu negdje iznad 110cm. I tocno pokazuju, pustili su ga i na Mamut i na salice. Iduca granica koju mora prerast da bi mogao na nesto brze stvari je 120cm

Sto se tice smjestaja, mi smo bili u Belvedere Village, takvog tipa apartmanskog naselja ima po okolici Lago di Garda dosta. Ja sam ovo ubola jos u sijecnju jer mi se cinilo ok, a cijena je bila i vise nego povoljna. Uzeli smo mi i frendovi (svaki sa cetverogodinjacima) 1 apartman i platili sve skupa 54 Eura. Naselje je smjesteno na svega par minuta voznje od parkiralista od Gardalanda, ulazi se kroz rampu koja se nakon ponoci zatvara i ne mozes vise uc i ima i cuvara koji te nece pustiti ako nisi gost. Naselje je zbilja veliko i sastoji se od malih dvokatnica sa po jednim apartmanom na svakom katu. Auto se parkira ispred kuce. Ovi apartmani u prizemlju su super jer imaju izlaz na terasu na kojoj je stol, stolice i lezaljke i nakon toga oooogromna livada fino uredjena i u sredini su bazeni (imaju bas i djecji veliki bazen sa raznim spravama, slicno kao npr catez; sada naravno nisu radili jer je prehladno). Klinci su se raspametili od srece kad su skuzili livadu i odmah poslagali sve autice i vozni park, a mi smo na miru mogli skuhat veceru i malo odmorit i porazgovarat u sklopu naselja je i restoran, ducan, po ljeti imaju i animaciju za djecu; na recepciji su usluzni i ljubazni i odgovaraju relativno brzo na mailove. Sto se samog apartmana tice on je dosta malen, ulazi se direktno u kuhinju u kojoj je stednjak sa 4 plinska ringa, sudoper, mali frizider s ledenicom i par ormara sa sudjem (i dobije se spuzvica i detrdzent ). Ima i mikrovalna i televizija i tu je i kauc. Zatim dvije sobe (jedna s bracnim krevetom, druga sa dva odvojena; s tim da ima i drugih tipova apartmana s vise kreveta), izmedju soba je mala kupaona sa tusem, wcom i bideom. Dobije se i posteljina i rucnici i mali samponici. Izgleda lijepo i moderno (za razliku od nekih uzasno starinskih apartmana koje sam gledala na bookingu), jedini problem je sto su to talijani i zbilja povrsno ciste. Bilo je prasine, deke im izgledaju zrele za kupnju novih itd. Al kazem, to su talijani i ja sam tako nesto od njih i ocekivala jer sam se nagledala svaceg. U kupaoni je i velika susilica za robu koja se moze staviti na terasu i moco+kanta i neke stvari za pranje (bitno mozda onima koji idu na vise dana. mi smo samo prespavali). Grijanje/hladjenje je na klimu pa ne znam bas koliko je ugodno u zimskim mjesecima, nama sada uopce nije trebalo grijanje, ja sam ujutro samo malo upalila da klinci iz kreveta ne dodju bas u jako hladno.

Uglavnom, meni se za obitelji s djecom ovakvi tipovi smjestaja cine puno bolji nego neki suhoparni hotel ili apartman direktno na cesti. Ovdje su djeca bas sigurna i sretna. A kazem, ima jako puno takvih naselja u okolici, a ima i tih varijanti s bungalovima po kampovima koje su isto vjerujem slicna fora (jedino mozda malo manji s prostorom)

Samo jedna usporedba koja mi je upravo pala na pamet. Apartman nas je kostao jednako kao i plisani Prezzemolo kojeg smo "morali" kupiti u Gardalandu koliko se mali zaljubio u njega (25 Eur)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 13:18   #93
e super iscrpan izvjestaj! ako cemo s frendovima onda cemo i mi vjerojatno apartman. nego, 120 visina? kaj nije 130 ili 140 ogranicenje za ove fine stvarcice?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 13:35   #94
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
e super iscrpan izvjestaj! ako cemo s frendovima onda cemo i mi vjerojatno apartman. nego, 120 visina? kaj nije 130 ili 140 ogranicenje za ove fine stvarcice?

a imas raznih. 110 pa 120 (npr atlantida, magic house), pa ima i 130, 140. Sareno uglavnom. Ja bome ne bi djecu dok god su mali pustila na ove najgore, koliko da su visoki

evo popis ogranicenja: http://www.gardaland.it/attachfile/c...urezza2015.pdf
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 14:02   #95
tnx na izvjestaju.
mi cemo ipak jos potraziti neki hotelcic, nemamo bas puno vremena za naci, ali valjda cemo uspjeti.
ovo s apartmanom sve zvuci super, ali nekako bi ipak da imam bar neki obrok u cijeni.

ima i manjih apartmancica u tom naselju ili su svi podjednako veliki kao ovaj u kojem ste vi bili?

koja atrakcija se malog najvise dojmila?
ja sam bila zadnji put prije 5 godina, ne znam jel se puno toga promijenilo, ali mislim da je moj bas sad kriticne visine (oko 110) pa ce mu atrakcije za malene biti bzvz, a ove za vece nedostupne.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 14:38   #96
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ima i manjih apartmancica u tom naselju ili su svi podjednako veliki kao ovaj u kojem ste vi bili?
Ima jos jedan manji koji je za 4 osobe. Ali koliko kuzim po planu isto ima dvije sobe, ali kauc u kuhinji nije predvidjen za spavanje (mi ga nismo koristili, nama su klinci bili s nama u krevetu). Evo link na taj najjednostavniji: http://www.belvederevillage.com/en/e...re-village.php

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
koja atrakcija se malog najvise dojmila?
ja sam bila zadnji put prije 5 godina, ne znam jel se puno toga promijenilo, ali mislim da je moj bas sad kriticne visine (oko 110) pa ce mu atrakcije za malene biti bzvz, a ove za vece nedostupne.
Ispalo je da je na mamu i tatu i da se navukao na ove brze. Mamut mu je bio zaaaakon, vristao i smijao se cijelu voznju, drzao ruke u zraku onako kako se inace radi na tim vlakicima (na njemu je ogranicenje 110). Nakon toga mislim Petar Pan, to mu je bas bilo iznenadjenje jer nije ocekivao da ce ga toliko brzo vrtiti (na njemu je mislim samo 100 ogranicenje). Gusjenica mu je isto super ali mislim da bi mu bila jos bolja da je brza (isto moze vec iznad 100). Salice isto odlicne, pogotovo kad smo ih jos mi dodatno zavrtili Na Jungle Rapids se kidao od smijeha, jos kad nas je fino pospricalo heheh, bas mu je bilo fora (a ja sam imala rezervnu robu zbog tog spremljenu pa sam ga presvukla odmah, nije bas pretoplo vani). Na Colorado ga nismo vodili iako bi mogao (ogranicenje je 100), bas zato da se previse ne smoci.

Probali smo Corsare, njemu je to jos uvijek prestrasno. Previse mraka ima. Tako da Ramsesa nismo ni pokusavali. ni ona 3d, 4d kina isto nismo ni pokusavali (a mislim da ima i ogranicenje).

Onaj Fantasy Kingdom ga nije odusevio (sve mu je previse sporo i bebasto), izuzev penjanja na stablo po sobama od Prezzemola. A u Magic House ga nisam vodila (ogranicenje je 120, ali pustaju i puno manju djecu. Zapravo uopce ne kontroliraju visinu). No prestrasio bi ga lift i mrak i bucna zvucna kulisa pa necu to ni pokusavat uskoro.

Parkici su mu se svidjeli, ali se nismo previse zadrzavali tamo. Uglavnom ima sasvim dosta zanimacije i za te od 110 visine. S tim da je mene iznenadilo koliko smo malo uspjeli obic unatoc tome sto nigdje nismo cekali... jednostavno kad si sa djecom si uzasno spor. Sreca pa smo isli dva dana pa su se klinci nagustali, a bome smo i mi uspjeli uloviti voznje i za nas odrasle :klap:

Zao mi je da su izbacili delfine, to bi mu se sigurno dopalo. I zao mi je da vise nema neki show programa koji su bez price previse jer on talijanski ne kuzi uopce pa mu nije zanimljivo. Prije puno godina su imali puno kratkih predstava sa raznim akrobatima, madjionicarima, pa neki frajer koji je cudesa izvodio sa balonima od sapunice... sada toga uopce nema. Ima Madagaskar live koji mu je bio ok (jer obozava Madagaskar i "Volim se gibat gibat", al pol tog mu nije bilo jasno )
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 15:48   #97
e, puno ti hvala, bas cemo prouciti ove apartmane.

a moj se bas namjerio na gusare i colorado.
nis, vidjet cemo, mozda ce se tamo na licu mjesta ipak usrati od straha i nece htjeti ni na jednu atrakciju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 11:36   #98
Lei , hvala na iscrpnom izvještaju

Mi smo dosad bili samo s agencijom pa me zanima ako se možeš osvrnut na troškove puta od Rijeke do tamo (ono vinjete , gorivo itd).
Jel moraš imat navigaciju da bi se snašao po Italiji ?
Znam da su glupa pitanja ali nismo dosad išli svojim autom po Italiji a sviđa mi se ovaj jeftin smještaj pa malo kalkuliram troškove.

Što se visine tiče mom je prije 2g. falio 1 cm do 140 pa ga nisu pustili na Raptora , a još je obukao tene s višljim đonom i bili smo uvjereni da ga neće skužit. Baš je bio tužan, pa moramo ponoviti posjet makar zbog raptora i blue tornada , a zanima me i ova nova sprava.
Lei jeste isprobali to novo čudo?
__________________
L. 10.02.2005
L. 18.08.2009
dudolinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 11:44   #99
Mi idemo sredinom svibnja u ove iste apartmane gdje je Lei bila, isto ćemo prenoćiti samo, ali je u svibnju smještaj tamo 20 eura skuplji

Koliko sam skužila, nema vinjeta za Italiju, platiš cestarinu, mislim da je do Gardalanda cca 15 eura (u jednom smjeru)

Gorivo ti naravno ovisi o potrošnji auta, iz Rijeke je nekih 350 km, s tim da je u Italiji gorivo skuplje, osim plina, koji je tu negdje,
evo detaljnije http://www.mylpg.eu/lpg-prices-across-europe

a skupi se cifra, stavka po stavka
gorivo kontam da će biti cca 45kn/100km,
smještaj 75 eura
cestarina 30 eura
hranu nosimo (i tamo možda kupimo) ali i to košta, treba nam večera, doručak i ručak, ne vjerujem ispod 200kn/4 osobe
ulaznice za park... 120 eura
safari park (to nam je opcija za drugi dan) isto ulaznice neće biti ispod 80 eura za 4 osobe
pa koji suvenir i tako...skupi se...
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 13:51   #100
Quote:
dudolinjo kaže: Pogledaj post
Mi smo dosad bili samo s agencijom pa me zanima ako se možeš osvrnut na troškove puta od Rijeke do tamo (ono vinjete , gorivo itd).
Gorivo, kako je mackonja napisala ovisi o autu, to moras sam izracunati. Cestarina nas je ispala 20.50 Eura po Italiji, za Sloveniju ne treba vinjeta, a Rupa je mislim 7 kn. Ali to je iz pravca Rijeke. Treba uracunati jos i parking kod Garalanda 5 Eur/dan. Tankali nismo jer mozemo s tankom preci cca 1000 km, pa smo trosili domaci dizel Do tamo nam je trebalo 3 sata uz dvije krace pauze (nije mjerodavno, jer se muz ganjao).

Quote:
dudolinjo kaže: Pogledaj post
Jel moraš imat navigaciju da bi se snašao po Italiji ?
U principu ne, ali treba pratiti putokaze. Ide se autocestom prema Veneciji i kasnije Milanu, nakon Verone treba pripaziti i izaci ili na izlazu Sommacampagna ili Peschiera, na autocesti na tim izlazima pise i Gardaland. Nakon toga su sva krizanja po lokalnim cestama oznacena smedjim tablama Gardaland. Jedino treba biti jako oprezan jer su talijani specificni po tome da na krizanje stave jedno 20 putokaza sa vrloooo sitnim slovima. Pa ako prebrzo vozis ne stignes procitat sve

Quote:
dudolinjo kaže: Pogledaj post
Lei jeste isprobali to novo čudo?
Oblivion? Nismo, bilo nam predugo cekati 40 minuta A kad se sjetim da sam jednom za Corsare stajala preko 2 sata u redu Da smo bili sami bez malca cekali bi sigurno, tih 40 minuta je macji kasalj koliko ce se cekati u ljetnim danima kad krenu praznici.

Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
Mi idemo sredinom svibnja u ove iste apartmane gdje je Lei bila, isto ćemo prenoćiti samo, ali je u svibnju smještaj tamo 20 eura skuplji
A si vidla cijenu za spicu sezone u osmom mjesecu 170 Eur dan Hint: da bi se vodokotlic punio ostavite upaljeno svjetlo u kupaoni neko vrijeme (nama je trebalo jedno par sati da skuzimo zasto se ne napuni nakon koristenja).
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.