Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Pogledaj rezultate ankete: Biste li stavile fotografije svoje bebe/djeteta na net?
da, to je potpuno bezazleno 12 6.59%
da, ali s ograničenim pristupom 94 51.65%
ne, ne izlaže mi se dijete kojekakvim manijacima 67 36.81%
toliko sam ponosna mama da bih ga i nacrtala di god treba! 9 4.95%
Glasovatelji: 182. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2008., 23:43   #81
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Kao sto rekoh, ..i ne porekoh, sama pomisao da je neki odvratan stvor svoj racku izvukao I navlaci ga slineci na mog malog misa mi je ..
fotić s 12× zoomom košta negdje dvije i pol tisuće kuna. kompakt, nije neko ogromno čudo koje ćeš ti nužno skužit na par metara udaljenosti. i vjeruj mi, s njim se itekako lijepo mogu fotkat djeca po gradu. ako mogu golubovi..

btw, na scrapbook siteovima ima sasvim dovoljno slika dječice da se nitko ne mora mučit probijajući vaše šifre.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 00:59   #82
e da se nadovežem na ovu temu o pedofilima-barem je u tom smjeru rasprava otišla
danas smo bili na kupanju i moj mali se igrao s bratićem(isto beba), približio nam se jedan dječak(1god) i promatrao ih je sa strane, ubrzo za njim došli su njegovi roditelji s drugim sinom i pita nas čovjek šta možemo malo gledati bebe kako se igraju,pa komentira kako su njihovi sinovi brzo odrasli i bla bla... i kažemo mi da može-uglavnom čovjek iskomentira ma bolje da pitamo da ne bi još ispali neki bolesnici kakvih sve ljudi danas ima.
daleko od toga da manijaka ima ali ja osobno ne osjećam neki strah a ni ne želim razmišljati u tom smjeru dok je još beba, naš Marko ima svoje roditelje a naša je zadaća da ga štitimo, paranoje će me počet hvatat kad se budem morala razdvojit od njega(jaslice) ali to su opet neke druge vrste paranoja, dok je on uz mene 24h na dan nema straha.
Više se bojim bolesti, ozljeđivanja ali to sve prati odrastanje tako da
Pozdrav svima, Markić se smješi s avatara drugih slikica nemamo.
a ako će neko drkat dao bog da mu se osušio
__________________
... majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek....
sdbelanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 06:45   #83
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
fotić s 12× zoomom košta negdje dvije i pol tisuće kuna. kompakt, nije neko ogromno čudo koje ćeš ti nužno skužit na par metara udaljenosti. i vjeruj mi, s njim se itekako lijepo mogu fotkat djeca po gradu. ako mogu golubovi..

btw, na scrapbook siteovima ima sasvim dovoljno slika dječice da se nitko ne mora mučit probijajući vaše šifre.
:ne razumin: ..
Stas htjela rec? Da manijaka ima? Ili da je net pun slika djecice?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 12:01   #84
Ja bih rekla - oboje

Ma jebe me se sto bolesnici rade u virtualnom zivotu, al onima koji u rl taknu djecu odrezala bih oba stopala.
Da ih nikad vise ne mogu stic. Mnogi predlazu kastraciju, al to je po meni lose - jer jos uvijek mogu naudit djetetu.
Citala sam jednom o najgoroj turskoj kazni za vremena Otomanskog carstva, ak sultana pokusas ubit ili tako nesto - odrezu ti noge, ruke, iscupaju jezik, uredno te zalijece i odrzavaju na zivotu...
Ne znam jel to samo mit, al dojmilo me se...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 12:07   #85
.. Ja znam za onu di svezu udove za konje.. I..
Ma uzas..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 12:13   #86
Uzas, uzas, al ima zlocina koji zasluzuju kaznu koju ja ne mogu ni zamislit.
Jos je uzasnije kad tip siluje i ubije curicu od 13 god, stave ga u Psihijatrijsku Rab, daju mu za 2 god slobodni vikend i...
Mos pretpostavit sto je bilo

Djis, nit ne znam sto je sad s tim tipom, jel se ubio ili je opet "na lijecenju".
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 12:33   #87
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
hmmm...neki pedofil u australiji nađe na netu sliku mog djeteta i naslađuje se...kak to točno čini loše il škodi meni il mom djetetu?
ti nisi cula za stalkere?

ima toliko bolesnih ljudi koji ce se potruditi i realizirati svoje mastarije. iz australije ce ako treba neki bolesnik doci u hrvatsku i pokusati pronaci predmet svoje mastarije...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 12:36   #88
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
dakle, pedofil ide po netu, po albumima ponosnih majčica, nađe sliku malog tonija i zaljubi se u njega. ne samo što fotke koristi ko stimulans za samozadovoljavanje, nego se zaljubi. u malog tonija od 8 mjeseci. stvarno?

ne znam šta ti znači ovo "kako se ti zaljubiš u muškarca", ja se baš i ne zaljubljujem u ljude zato što sam vidjela fotografiju.
a ti bi kao trebala biti mjerilo i za druge...

ja poznajem barem dvoje ljudi koji su se zaljubili u ljude koje su prvo vidjeli kod nekoga na fotki... jedan od njih se potrudio pronaci osobu s fotke, i jos uvijek su zajedno...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 12:42   #89
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
jel itko ikad čuo da se to ekčli i dogodilo?
jer, u doba interneta i vijesti koje stižu s drugih kontinenata i opre, ja nisam.
evo, ja iz prve ruke znam kako je jedan forumas s politike, pronasao moderatora politike i pojavio mu se pred vratima prijeteci mu se.

kako ga je pronasao... eh

poanta je u tome da smo prek neta svi "uhvatljivi" u RL
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 12:56   #90
Quote:
trendseterica kaže: Pogledaj post
mozda trebamo svoju djecu drzati zatvorene u kuci do 18tog rodjendana da ga ne bi ugledao kakav pedofil
hm razmislit cu o tome
istina da na svakom cosku moze vrebati opasnost, ali stvar je u tome da bi mi kao roditelji trebali te opasnosti skresati na minimum, a ne ih jos povecavati.

stavljanjem djecjih slika na net statisticki povecavate sansu da vam se neki bolesnik fokusira na dijete...

stav tipa - "pa i na plazi, u parku ili na cesti se isto neki boloesnik moze napaliti na moje dijete" mi je u rangu stava - "mene su moji kao maloga tisucu puta vozili u autu bez autosjedalice, pa mi nista nije bilo"

padobranac, ronilac, climber i ostali extremisti isto tako mogu poginuti prelazeci zebru, no statisticki imaju vecu sansu da ce im zivotni vijek biti kraci nego tetama u vrticu...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 13:32   #91
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
zašto nitko ne savjetuje "ne pokazujte slike djece svojim bližnjima"? zlostavljači su često osobe od povjerenja, daleko rjeđe nego neki tipovi koji su išli po IP-u tražit dijete.
ovakvim pristupom banalizira se objavljivanje slika na netu, a to je tema threada.

dakako da tvrdnja stoji, ali to je takodjer samo jedna od stvari od kojih trebamo pokusati zastititi djecu, kao i stavljanje slika na net.

za/protiv

ne radi se samo o stvarnoj opasnosti, vec i o tome sto su neki napomenuli: gadi mi se pomisao da netko slucajno nabasa na sliku mog djeteta i iskoristi ju u bilo koju svrhu, taman da joj nacrta brkove i sprda se. uopce se ne mora raditi o nastranostima bilo koje vrste, vec ja zelim koliko mogu umanjiti mogucnost zloupotrebe.

a ako se sranje dogodi, a moze, zasto se pitati jesi li napravio sve sto si mogao da sprijecis neko nezeljeno ponasanje ili dogadjaj.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 14:06   #92
pbe i putnica mislim da ste vi objasnile dovoljno dobro da bude jasno svima malo logike i statistike u zivotu nikom ne skodi a na slucajnosti ionak nemos utjecat
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 14:31   #93
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
:ne razumin: ..
Stas htjela rec? Da manijaka ima? Ili da je net pun slika djecice?
da su digitalni fotoaparati s velikim zoomom, a malih dimenzija (neupadljivi) ne preskupi i dostupni zainteresiranim pedofilima, i da s njima mogu sjedit na kavi na korzu i fotkat djecu, a da ih se ne skuži.

druga je stvar da net koju sam htjela reć stvarno ta da je net pun slika dječice. reklame su pune dječice, od onih za pelene do onih za životno osiguranje.

Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
ti nisi cula za stalkere?

ima toliko bolesnih ljudi koji ce se potruditi i realizirati svoje mastarije. iz australije ce ako treba neki bolesnik doci u hrvatsku i pokusati pronaci predmet svoje mastarije...
okej, živimo u vremenu interneta. iz neke vukojebinice u hrvatskoj se može čitat vijesti iz ostatka svijeta.
to je jedan od razloga što svako toliko netko otvori "kud ide ovaj svijet" topik, nakon što se dogodi neko svirepo ubojstvo nekoliko sati leta odavde - danas za to saznamo, prije 2o godina ne bi.

je li itko, ikad, od svih ovdje prisutnih, čuo za makar i jedan slučaj kad se pedofil zaljubio u dijete preko fotki, i išao ga tražit pa i na drugi kraj svijeta ako treba?

dakle, ne pitam za pedofile koji su lovili djecu preko chata, ne pitam za pedofile učitelje, ne pitam za pedofile trenere, ne pitam za pedofile ujake, nego za pedofile koji su na internetu pronašli sliku malog djeteta, zaljubili se u njega, i išli ga tražiti.

ne pitam ni za forumaše s politike



ako se stavljanjem fotki djeteta statistički povećava mogućnost da se neki manijak fokusira na to dijete i naudi mu, onda mene neizmjerno zanima koliko se to puta dogodilo? tko je istražio vjerojatnost da se to dogodi? gdje mogu pogledati tu statistiku koja nikome ne škodi?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 14:39   #94
Alex, zar je bitno?
Meni je dovoljno I 1%..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 14:48   #95
da, bitno je.

ako je 1% (a to je puno, slažem se), zašto nitko nikad nije čuo ni za jedan slučaj kad se to dogodilo, osim što se dogodilo nešto slično - forumaš s politike je našao moderatora i išao mu prijetit. vjerojatno je vidio njegovu fotografiju, zaljubio se, i onda mu otišao dat po pički kad je ovaj odbio njegovo udvaranje, inače ne vidim po čemu je to slično. no dobro.

zašto oprah nije upozorila roditelje da nikad i nikako ne stavljaju fotografije svoje djece na internet, jer su u 2oo5. imali 146 slučajeva kad se pedofil zaljubio u dijete na fotografiji, i došao ga pronaći i seksualno iskoristiti, jednom čak iz japana! ili 5 slučajeva. ili jedan.

zašto članci koji govore o opasnostima od seksualnih predatora koji žrtve traže na internetu nemaju važnu napomenu da se dešavalo da pedofili potraže dijete u koje su se zaljubili na internetu i da fotografije djece nipošto ne treba stavljati na net, pa čak ni slati mailom, pogotovo ne ako je potpisan imenom i prezimenom?


ja poštujem svačiju odluku da fotke svoje djece ne stavlja na net. zato što ne želi da na njih neki manijak drka, zato što ne želi da na njih netko nacrta brkove, zato što..

ali, ako pričamo o opasnostima za dijete koje iz toga mogu proizaći, onda bih voljela pročitati argumente, a ne samo neutemeljeno paranoiranje.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 15:05   #96
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
da, bitno je.
ja poštujem svačiju odluku da fotke svoje djece ne stavlja na net. zato što ne želi da na njih neki manijak drka, zato što ne želi da na njih netko nacrta brkove, zato što..

ali, ako pričamo o opasnostima za dijete koje iz toga mogu proizaći, onda bih voljela pročitati argumente, a ne samo neutemeljeno paranoiranje.
super sto postujes a da li je razlog ovo sto si ti nabrojala ili ono sto sam ja rekla je nebitno
ako je kreten, kreten je i od kuda ti znas da taj kreten nije u stanju sve napraviti da dodje do svoje mastarije? Iz nekog bliskog iskustva govoris ili? voljela bi cuti i tvoje argumente za "supercool" pristup ovoj tvrdnji.

zao mi je sto se nemogu sjetiti di sam cula/procitala/vidila.. za to.. samo za tebe
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 15:17   #97
koliko se sjećam, ne da mi se sad ić tražit taj post, ti si napisala da si čitala/gledala na tv-u o nečem sličnom a ne o tome. aj, reci šta je to slično bilo.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 15:25   #98
alexxx, to sto se ne govori o tome ne znaci i da se ne dogadja.
dosta je trolanja.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 15:38   #99
pokušaj dobivanja argumenata od sugovornika je trollanje, a postanje stavova baziranih na vlastitim, ni na čemu utemeljenim paranojama, i proglašavanje istih činjenicama, to je.. šta točno? kvalitetno doprinošenje raspravi?

dešava se, ali se ne govori o tome da se pedofil zaljubi u dijete koje je vidio na slici koju su roditelji stavili na net, i iz australije ga ide u amerike i kanade i hrvatske tražit i seksualno napastovat? dešava se, samo eto nikad nijedan jedini slučaj nije zabilježen? dešava se, al ljudi kojima je tematika bliska i pišu o njoj knjige u kojima vrlo lijepo i detaljno objašnjavaju otkuda sve dolazi opasnost od seksualnih zlostavljača djece, kako prepoznati i kako spriječiti seksualno zlostavljanje vlastitog djeteta, ne nalaze potrebnim spomenuti to makar i jednom rečenicom?

osjećam se ko da sam došla na podforum na rubu, i sad raspravljamo o jetiju, ne ni o jetiju nego nekom čudovištu za koje je eto čula samo nekolicina forumaša. ili je čula za nešto slično. il eto nikad nije za njega čula, nitko nije, ALI TO NE ZNAČI DA NE POSTOJI!

rolaaaaaaajz
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 15:44   #100
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
alexxx, to sto se ne govori o tome ne znaci i da se ne dogadja.
dosta je trolanja.
Ako se ne govori o tome i nema dokumentiranih slučajeva, to možda ne znači da se ne događa — ali nema ni trunke argumenata za tvrdnju da se ipak događa. Samim je time alexxx u pravu kad traži argumente u vidu dokumentiranih slučajeva — njena je teza da se radi o neutemeljenoj paranoji, a nedostatak argumenata potkrepljuje tu tezu.

Alexxx ne trola, ali tvoj post s ovakvim upozoravajuće-prijetećim podtekstom na samoj je granici dopustivog moderatorskog ponašanja. Ontopic zahtjeve za argumentima nazivaš trolanjem… pristranost u najboljem slučaju.

Da ne prelazimo u offtopic, mislim da bi bilo bolje da argumentaciju o tome zašto smatraš da alexxx trola nastavimo na temi koju sam netom otvorio na Žalbama i pritužbama.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!

Zadnje uređivanje cp.tar : 23.06.2008. at 15:56. Reason: dodan link, ispravljena faktografija
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.