Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2008., 01:37   #81
Luiz...?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 14:05   #82
Ako sam dobro procijenila da si nov u svemu ovome, cak nisi siguran sto je meditacija, mislim da bi bilo bolje prvo poceti s manjim stvarima. Ja sam pocela s citanjem, pa s laganim vjezbama joga asana, pa joga nidra koja mi je bila super uvod u meditaciju, pa tecaj na kojem sam naucila vjezbe disanja... sve u sto sam se upustila sam prvo istrazila, saznala sto je tocno, i koje su posljedice. Za pocetak ce ti i internet biti dobar izvor informacija. Sigurno ces naci i neke knjige koje ces pozeljeti procitati, dalje ces sam vidjeti za sto si spreman.

Losa stvar koja se meni dogodila na tom putu je da sam (kao i svi koje sam pitala) postala osjetljivija. To je super jer mi je intuicija nevjerojatna, i puno boljle funkcioniram na svim podrucjima, ali... ima razdoblja kad me sve pogadja na negativan nacin. Kad mi je dosta da me netko ruzno pogleda da se rasplacem (povremeno imam i razdoblja kad placem satima - poslije se osjecam prociscenom), ili da vidim da mi netko kritizira post tu pa osjetim ubrzano kucanje srca i teze disanje (osjecam se napadnutom otprilike tisucu puta vise nego sto se stvarno dogodilo), nemam energije ni za sta... Sve su to razdoblja krize, pada, koji sluzi zato da napravim jos jedan korak vise u duhovnom smjeru, i izadjem iz toga jaca. Na to budi spreman cim zakoracis na put samospoznaje.

Fizicke posljedice mogu se dogoditi ako pogresno vjezbas. Zato uci od ucitelja, ne sam, ne iz knjiga ili s neta, ili od frenda koji je bio na nekom tecaju... mora ti iskusni ucitelj pokazati tocno sve cake. Inace ti moze stradati kraljeznica, poremeti se cirkulacija, radis pritisak na neki organ pa se on poremeti... ne izazivaj vraga bezveze. U najboljem slucaju tehnike/vjezbe koje radis bez ucitelj mogu nemati efekta.

Ako si spreman ponijeti teret povremene preosjetljivosti, preporucam ti knjigu od Adriana Predraga Kezelea: Skrivene poruke, skrivena znacenja. Ima dosta fora kako mozes ojacati intuiciju bez nekog tretmana otvaranja cakri i sl. Ak te zanima meditacija, isto njegova knjiga: Transcendentalna meditacija. To je jedna od vrsta koju on poducava. Ima i dosta opcenitih informacija. Posjeti i http://www.artofliving.hr, oni organiziraju svakakve tecajeve i radionice... vrlo prihvatljivo i zanimljivo.

Za pocetak bih ti preporucila joga nidru, jednostavno, lako, dobar uvod u taj carobni svijet... Nemam informacija jel se moze nauciti u RH, googlaj malo...

I na kraju romana... sve sto ti se cini zanimljivo, probaj. Zanimljivo... htjela sam reci sve za sto osjetis da ce ti pomoci i da je bas pravo za tebe. Sto budes isao dalje, bit ce ti sve lakse to skuziti. I slobodno pitaj sta god te zanima, mogla bih ti tu pisati 3 dana...

E da, povremeno ces misliti i da si "cika". Cim krenes duhovnim putem, postajes drugaciji od "normalnih" ljudi. Normalno je najrelativniji pojam koji postoji.
__________________
Sreća je svjesni izbor, ne automatska reakcija. (Mildred Barthel)
Joanna4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 15:54   #83
@ Joanna4 - slažem se sa tobom da je to jedan od puteva,ali se ne slažem da se nužno moraš početi baviti jogom i raditi na intuiciji,isto kao ta tvoje hipersenzibilnost i osjetljivost,dali si sigurna da je to od produhovljavanja,a ne od tebe same...učitelj je potreban,ako misliš raditi grupne vježbe,terapije ili kaj već...ali inače je put svakog čovjeka individualan...odlično pražnjenje i kontrolu energije ti također omogućuje razne borilačke vještine,od kojih bih izdvojio aikido,stoga mislim da nije samo joga jedini način...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 23:16   #84
Quote:
Ghordy kaže: Pogledaj post
evo ovako.
posto imam osjecaj da sam malo vise osjecajan za svoju okolinu mislim da bi mogao pocet sa ovime ... moj prijatelj koji se bavi time 4 godine mi je reka da u meni osjeca malo vecu energiju nego kod ostalih... neznan al ja virujen u to ...
ovaj evo ovako ako imate iskustva s ovim ... molio bih da malo podilite sa menom s tim da bi volija da mi kazete kakve su psihicke promjene nakon sta otvorim sve to... dali cu razmisljat ka i sad ... il cu bit skroz u drugoj dimenziji il retardiran do kraja ? (ovo me zanimaju te psihicke promjene jer taj moj frend je onako malo cika na mozak pa sad neznan jel mu to od rodenja il mu je to od toga ... ) ... uglavnom tribam jos puno toga ucit o ovome prije nego sta pocnem s tim ... hvala lipa
ja koja se ne bavim time sam u stanju ih izbalansirati....
tako je govorio moj guru....
dakle, mislim da to mozes i ti...
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 14:35   #85
@ 300: Kao da si procitao svaku drugu moju rijec... Promakle su ti neke suptilne ali vrlo bitne... Zato i mislis da se ne slazes sa mnom. Nema veze, vidim da i svoje koristis s ponavljanjem. Pa se necu objasnjavati. A ovo "da nije od tebe same"... Ne, od tebe je...
__________________
Sreća je svjesni izbor, ne automatska reakcija. (Mildred Barthel)
Joanna4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 14:49   #86
Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post
@ 300: Kao da si procitao svaku drugu moju rijec... Promakle su ti neke suptilne ali vrlo bitne... Zato i mislis da se ne slazes sa mnom. Nema veze, vidim da i svoje koristis s ponavljanjem. Pa se necu objasnjavati. A ovo "da nije od tebe same"... Ne, od tebe je...
ne kužim te baš...želim samo reći da u meni,a i u puno ljudi koje znam meditacija nikad nije pobuđivala tu "hipersenzibilnost" i pretjeranu osjetljivost...poveća ti se svjest i duhovno se uzdigneš...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 00:02   #87
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
da li si kad mozda osjetio nekog npr. kad si razgovarao sa tom osobom, pa ti se ucinilo da znas sto ta osoba misli i kako se osjeca, jer si prepoznao taj signal koji osoba salje?

pa jesam..zapravo mislim da je to svatko od nas dozivio..samo nije prepoznao o cemu je rijec..inace ja cesto po ljudima mogu vidjeti jesu li lose volje..jednostavno to osjetim..

i meni se par puta dogodilo da recimo u toku neke recenice znam sta ce osoba reci pa dovrsim umjesto nje..zar je i to neka vrsta intuicije???

malo sam razmisljao o tome i cini mi se da je to recimo neki logican slijed..kao da znas da ce to reci jer drugo nista i nemoze..nadam se da me razumijes..
zar je i to intuicija??nekako sam skeptican u vezi toga..
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 00:26   #88
da, posjedujemo intuiciju, netko manje, netko vise, ili mozda cak bolje reci da ju nismo svi bas uspjeli razviti ili prepoznati.

da li je osoba lose ili dobre volje, to mozes i procitati na licu. to nebi bila intuicija.
mozda cak intuicija nije niti to sto znas kako bi razgovor trebao zavrsiti. jer intuicija nema veze sa misljenjem. vec sa znanjem.
prije bi bila intuicija kada znas o cemu ces sa nekim pricati...a da jos niste rijec rekli.

intuicijom dobijes neku kompletnu sliku o necem. intuicija ne dolazi razmisljanjem, vec dolazi izvana, kao neki sapat, neki signal....

postoji 4 nacina kako opazamo i percipiramo okolinu;
misljenjem,
osjecajima,
osjetima (cula),
i intuicijom.
misljenje je suprotno od osjecaja,
a osjeti su suprotni intuiciji.

intuicija se mora prepoznati. ne moze se vjezbati u klasicnom smislu kao meditacija. ona dolazi kada ju najmanje ocekujemo, ali uvijek bude tu kad nam zatreba. pa tako daje i odgovore na pitanja koja nas muce...

probaj se sjetiti jos nekih svojih primjera...
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 17:42   #89
evo samo sam vam tija najavit to da prije 2 dana su me bolila pluca ... dosa sam do tog mog frenda sta se time bavi 4 godine i lik sidne kraj mene i kaze ajde covice smiri se cekaj sad cu ti ja izmasirat pluca... a ja gledam .. ono ... koji kurac ? odakle ti to znas ... on govori ... osjecam osjecam . a ti to dobro znas da ja to osjecam ... koji psihas xD
Ghordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 08:22   #90
Quote:
Ghordy kaže: Pogledaj post
evo samo sam vam tija najavit to da prije 2 dana su me bolila pluca ... dosa sam do tog mog frenda sta se time bavi 4 godine i lik sidne kraj mene i kaze ajde covice smiri se cekaj sad cu ti ja izmasirat pluca... a ja gledam .. ono ... koji kurac ? odakle ti to znas ... on govori ... osjecam osjecam . a ti to dobro znas da ja to osjecam ... koji psihas xD
Da, osjete energiju... iliti vide auru. Svi imamo tu mogucnost, samo je nekima razvijenija. A neki je razviju u toku zivota... cini mi se da si i ti na dobrom putu.
__________________
Sreća je svjesni izbor, ne automatska reakcija. (Mildred Barthel)
Joanna4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 08:26   #91
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
ne kužim te baš...želim samo reći da u meni,a i u puno ljudi koje znam meditacija nikad nije pobuđivala tu "hipersenzibilnost" i pretjeranu osjetljivost...poveća ti se svjest i duhovno se uzdigneš...
Ako ti se poveca svijest, kako ne postanes osjetljiviji? Ne mislim samo negativno osjetljiviji, nego i na pozitivno. Ono, cvijece ljepse mirise, trava je zelenija, poljupci su sladji... osjetila su izostrenija i vise si u fokusu. Nema buke u glavi pa obracas paznju i na neke stvari na koje dosad nisi... potpunije zivis. Samo meni to sto sve opazam povremeno smeta, valjda kad sam umorna i treba mi predah. Jer me te krize natjeraju da se malo povucem, smirim, odmorim, i onda je sve super.
__________________
Sreća je svjesni izbor, ne automatska reakcija. (Mildred Barthel)
Joanna4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 15:33   #92
Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post
Da, osjete energiju... iliti vide auru. Svi imamo tu mogucnost, samo je nekima razvijenija. A neki je razviju u toku zivota... cini mi se da si i ti na dobrom putu.
ooo da itekako sam na dobrom putu krecem u mastera sa prijateljom sljedeci tjedan
Ghordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 03:24   #93
Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post
Da, osjete energiju... iliti vide auru. Svi imamo tu mogucnost, samo je nekima razvijenija. A neki je razviju u toku zivota... cini mi se da si i ti na dobrom putu.

vidim ih ih samo kod nekih ljudi
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 09:15   #94
Quote:
Ghordy kaže: Pogledaj post
evo ovako.
posto imam osjecaj da sam malo vise osjecajan za svoju okolinu mislim da bi mogao pocet sa ovime ... moj prijatelj koji se bavi time 4 godine mi je reka da u meni osjeca malo vecu energiju nego kod ostalih... neznan al ja virujen u to ...
ovaj evo ovako ako imate iskustva s ovim ... molio bih da malo podilite sa menom s tim da bi volija da mi kazete kakve su psihicke promjene nakon sta otvorim sve to... dali cu razmisljat ka i sad ... il cu bit skroz u drugoj dimenziji il retardiran do kraja ? (ovo me zanimaju te psihicke promjene jer taj moj frend je onako malo cika na mozak pa sad neznan jel mu to od rodenja il mu je to od toga ... ) ... uglavnom tribam jos puno toga ucit o ovome prije nego sta pocnem s tim ... hvala lipa
čuj bre nije ti to laka materija, to se izučava malo dulje, a ko ne ume da pojmi
ili uopšte shvati ili neće da shvati.
ja ti mogu da kažem ovako od oka na temelju tvojeg pitanja i toga što si napisao.
evo mogu ti reći bez viska i karata da su tvoje čakre začepljene,
posebno prva1. i šesta6.

za tebe je bolje da se baviš znanstvenim radom a ne okultizmom.
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 01:21   #95
Možda bi ti za početak bilo najbolje početi sa položajima i vježbama disanja.Potom preći na zadržavanje pozornosti pa na vizualizaciju itd. Ali to je proces koji traje godinama i traži potpunu predanost i nepokolebljivu volju. Slažem se s onim koji je napisao da ako srljaš u to možeš si zbilja nauditi.Smatraj to kao cvijet.Cvijet raste sporo od sjemena pa sve dok ne sasvim procvijeta. Prosvjetljenje iliti gubitak ega je jedno od najljepšiš ali u isti mah i jedno od najtraumatičnijih iskustava.Tek onda počinje prihvaćanje toga i prepuštanje struji života. Svijet promijeni dimenziju.Sretno :-)
Yoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 01:25   #96
Quote:
blured kaže: Pogledaj post
čuj bre nije ti to laka materija, to se izučava malo dulje, a ko ne ume da pojmi
ili uopšte shvati ili neće da shvati.
ja ti mogu da kažem ovako od oka na temelju tvojeg pitanja i toga što si napisao.
evo mogu ti reći bez viska i karata da su tvoje čakre začepljene,
posebno prva1. i šesta6.

za tebe je bolje da se baviš znanstvenim radom a ne okultizmom.
Nebi se složio s tobom da to spada pod okultizam. To je čisto stvar predane meditacije.Kontrole uma i dijela. Doduše ima elemenata okultizma ali to je više bazirano na unutarnjem radu na psihi.Čakre se bude pomoći psihe.Pomoću meditacija a ne kartama i viskom
Yoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 00:33   #97
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
nju djeca nemaju razvijenu. ona se polako razvija.
ej , nije točno. Ja sam kao dijete imao veću intuciju nego sa 10 godina kada sam ju potpuno zanemario i zadnjih 2 godine ju opet razvijam


Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post
(povremeno imam i razdoblja kad placem satima - poslije se osjecam prociscenom), ili da vidim da mi netko kritizira post tu pa osjetim ubrzano kucanje srca i teze disanje (osjecam se napadnutom otprilike tisucu puta vise nego sto se stvarno dogodilo)
ja se znam osječati potpuno indentično - negdje sam već napisao da uživam i u dobrim i u lošim osjećajima , da uživam u životu jer će me to produhoviti i učiniti sretnim.
Od malena osjećam da takve stvari jedino mogu pomoći čovjeku. Zapravo ima još jedna solucija koja je čista suprotnost , a zapravo je jako slična - čudno da : a to je život u kojem se ne brineš ni za šta osim za svoju sreću,a zatim za svoje bližnje ne opterečavajući se ovim 'mističnim' stvarima kao ni globalnim krizama i masonskim urotama, a zapravo nisu niti svijesni koliko su spojeni na samu energiju Univerzuma, prije bih rekao ujedinjeni.

Quote:
Alex84 kaže: Pogledaj post
i meni se par puta dogodilo da recimo u toku neke recenice znam sta ce osoba reci pa dovrsim umjesto nje..zar je i to neka vrsta intuicije???

malo sam razmisljao o tome i cini mi se da je to recimo neki logican slijed..kao da znas da ce to reci jer drugo nista i nemoze..nadam se da me razumijes..
zar je i to intuicija??nekako sam skeptican u vezi toga..
i imaš pravo biti skeptičan , Ja to ipak ne prepisujem intuciji : to može biti jednostavno dobro poznavanje neke osobe, a može biti ,kako je luiz spomenula, slanje određenih frekvencija misli (snaga misli) .

Spomenula je i ribara koji osjeća da će biti dobar ulov , možda je zapravo njegov mozak podsvjesno zapamtio u koji uvjetima ima dobar ulov ili je zapamtio neki matematički slijed kretanja riba (podsvjesno) i tada se 'izvlači' ta intuicija iz podsvjesti.

Ja bih tu intuiciju podijelio na dva djela : na intuiciju kakvu poznajemo i na 'potisnuta sječanja' (ja sam dao naziv ),tj. na podsvjesna poznavanja uvjeta kada će se što zbiti , jednostavnije rečeno - iskustvo!

Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post
Ako ti se poveca svijest, kako ne postanes osjetljiviji? Ne mislim samo negativno osjetljiviji, nego i na pozitivno. Ono, cvijece ljepse mirise, trava je zelenija, poljupci su sladji... osjetila su izostrenija i vise si u fokusu. Nema buke u glavi pa obracas paznju i na neke stvari na koje dosad nisi... potpunije zivis. Samo meni to sto sve opazam povremeno smeta, valjda kad sam umorna i treba mi predah. Jer me te krize natjeraju da se malo povucem, smirim, odmorim, i onda je sve super.
oh,koliko smo mi slični
Ne samo to nego me i ta svijest dosta umara , ja sam potpuno iscrpljen nakon uživanja u prirodi , nisam još dovoljno razvijen i makar mene priroda liječi i daje mi energiju , taj prijenos me ipak fizički umara
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 01:26   #98
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
kako znaš da si ih otvorio svih 7?
a kako znas da si otvorio ijednu? ..nema ih samo 7.

radim na 7 osnovnih, plus po dvije na rukama, nogama i glavi. na svom raspolozenju osjetim. mislim da bi bilo korisno jos reci da osnovnih 7 radi u parovima, dakle prva je vezana sa sedmom, druga sa sestom, treca sa petom, dok ih cetvrta(tema joj je ljubav) sve veže. osobno sam imao problema s trecom(emocionalnost, suosjecanje, empatija...) i petom(komunikacija...).
__________________
promatrate li kad svoje misli?
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 06:13   #99
planina ima samo jedan vrh, a staza je neograniceno
Sviđa mi se ova poslovica.Kaže sve
Yoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 10:40   #100
Quote:
Ghordy kaže: Pogledaj post
evo ovako...
imam prijatelja koji mi je reka da je otvorija svih 7 cakri prije par dana
ja imam osjecaj da se puca i tim trecim okom. taj faca je malo retardiran
pa me zanima dali je puka na mozak radi tog trecek oka i tih 7 cakri ili je puka na mozak od rodenja jer je meni to itekako zanimljivo i bas bi volija znat sve uvezi toga i mozda cak i otvorit to trece oko jednog ljepog dana al se bojim da cu probit na mozak od toga. kakva su vasa iskustva ?
procita sam po netu vec dosta stvari uvezi toga al ono ... volija bi cut jos necije misljenje o tome i iskustva. thx
U svakom slučaju morat ćeš kupit naočale s troje stakala
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.