Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2011., 15:21   #21
Quote:
Dobrovšak kaže: Pogledaj post
Ustvari ne treba ništa! Kad se kod javnog bilježnika sastavlja osnivački akt (ili društveni ugovor) napiše se koja će biti adresa poduzeća, tj. sjedište. Bitno je da je na toj adresi označena tvrtka (na kasliću i zvonu recimo) kako bi te se moglo kontaktirati.
Jedino bih upozorila, ukoliko se poduzeće misli baviti trgovinom, treba prethodno provjeriti hoće li prostor zadovoljiti minimalne tehničke uvjete.
Firma je samo registrirana na određenu adresu tj ta adresa joj je samo sjedište jer se u trenutku osnivanja nije znalo koji će se prostor koristiti adresa se upisala kod registracije. Nakon par dana ugovorio se najam ureda koji će se koristiti na drugoj adresi, različitoj od sjedišta i taj se najam plaća. Na adresi sjedišta se ništa ne radi i ne pravdaju se nikakvi računi u troškove pa nema nikakvog ugovora o najmu..radi se o tome da je sjedište ujedno adresa stanovanja vlasnika..pa nije ništa prijavljivano na poreznu što se tiče adrese sjedišta a nisu tražili ni ugovor o najmu ureda koji se koristi..na sjedištu je naznačena firma i naznačena adresa ureda..do sad nije bilo problema..tako se radi već 2 godine i mislim da je to ok..za takav slučaj ja npr.znam
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 06:31   #22
koja je procedura da firma unajmi stan za stanovanje djelatnika.
kak se pravda,porezi,ugovori,plačanje i ostalo.
Hvala.
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
daniels001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 07:44   #23
Quote:
daniels001 kaže: Pogledaj post
koja je procedura da firma unajmi stan za stanovanje djelatnika.
kak se pravda,porezi,ugovori,plačanje i ostalo.
Hvala.
Ako firma plaća najam i režije radniku onda mu mora obračunavati plaću u naravi i plaćati na ta davanja doprinose, porez i prirez..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 19:18   #24
jeeeeeeeeee konačno sam aktivan,pomozi Bože
da tema je vidim stara.
eto sjedište firme je prijavljeno na unajmljen stan,ugovor o najmu gdje je i navedeno da se slobodno prijavi firma,ovjeren i prijavljen na poreznoj.
tako da to prolazi,naravno na adresi je samo sjedište odnosno uprava.
za minimalno tehničke uvjete me nitko nije ni pital,pošto je riječ samo o sjedištu,
kako je riječ o torističko-ugostiteljskoj djelatnosti, objekti koji če obavljat djelatnost moraju zadovoljavat minimalno tehničke uvjete.
TREBAM ODMOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 18:18   #25
Dižem staru temu...
Kakva je procedura ako u stanu koji iznajmljujemo (najmoprimci naravno prijavljeni), najmoprimci žele prijaviti vlastitu tvrtku (u stanu se ne bi primale stranke). Kako se onda obračunava porez? Najam bi bio na godinu dana, stan u Zagrebu.
Hvala na odgovoru!
bjelanjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:14   #26
Quote:
bjelanjak kaže: Pogledaj post
Dižem staru temu...
Kakva je procedura ako u stanu koji iznajmljujemo (najmoprimci naravno prijavljeni), najmoprimci žele prijaviti vlastitu tvrtku (u stanu se ne bi primale stranke). Kako se onda obračunava porez? Najam bi bio na godinu dana, stan u Zagrebu.
Hvala na odgovoru!
Ne možeš ti dati u podnajam stan bez dozvole vlasnika stana.

Varijanta je ili da vlasnik stana iznajmi dirket firmi, ili aneks ugovora da ti dozvoljava da daš stan u podnajam.

U svakom slučaju porez ide na 70% iznosa najma i to 12% + prirez.
Pazi da ne staviš manje po m2 nego porezna računa za tu lokaciju...jer će ti onda razrezati po svojim tablicama.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 07:51   #27
Kako sad stoje stvari, da li mogu otvoriti jdoo ili obrt na svojoj adresi stanovanja? Ukoliko posao krene preselio bih se u najam nekog prostora ali za početak kad ulažem čisto svoja ograničena sredstva i želim srezati troškove što je više moguće, opcija krenuti iz vlastite kuće s poslom ako se može čini mi se najpovoljnija.
joker2407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 14:13   #28
Naravno da možeš, ali moraš napraviti ugovor o najmu sklopljen s vlasnikom nekretnine (bez obzira jesi li to ti) kojeg predaš teti u PU.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 13:14   #29
Quote:
City kaže: Pogledaj post
Naravno da možeš, ali moraš napraviti ugovor o najmu sklopljen s vlasnikom nekretnine (bez obzira jesi li to ti) kojeg predaš teti u PU.
Može li se iznajmiti samo dio stana, tipa jedna soba u stanu, da mi ne bi dosao veliki porez iz porezne za najam... Treba li taj ugovor bit ovjeren kod javnog biljeznika ili je moguce ispuniti nekakvu sprancu i s potpisima najmodavca ili najmoprimca odnijeti u poreznu upravu.
joker2407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 18:31   #30
Možeš i dio stana.
Ne mora biti ovjeren kod bilježnika.
Ja imam ovjeren jer je tako vlasnik tražio. Ja platio.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 18:07   #31
Situacija je ovakva: u stanu bliske mi osobe su ljudi kojima je ugovor o najmu istekao prije više od godine dana, ali ne žele iseliti te je vlasnik stana podigao tužbu sa zahtjevom za iseljenje. Za vrijeme boravka u tom stanu tadašnji podstanari/najmoprimci prijavili su nekoliko firmi na adresu tog stana, bez da je vlasnik obaviješten o tome, a kamo li dao neko dopuštenje (tu je prijavljeno sjedište firme, a posao se obavljao na drugim lokacijam, ne u tom stanu). dapače, nakon poduizanja tužbe i zahtjeva za iseljenjem, dotični ex-podstanar prijavio je još jednu firmu na adresu dotičnog stana.

Odvjetniku je prva briga dobiti ga van iz stana, a kao ovo ostalo su sporedne stvari.
Što se po pitanju toga može učniti - podignuti još jednu parnicu, obavijestiti policiju, poreznu, trgovački sud ili što već, nemam pojma, pitam. Ex-podstanar ni nema prijavu boravka u Zagrebu, makar u njemu živi 20-ak godina.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 10:37   #32
Trenutno smo u postupku promjene adresa sjedišta. Nije najam nego vlastiti prostor. Nakon promjene u sudskom registru koga sve moram obavijestit:
Ne znam šta kome nosim...
HZMO M13P
HZZO T1
Porezna - koji obrazac?
Banke ?
Statistika - koji obrazac?
Dobavljačima neka obavijest.
Koga još moram obavijestit?
Ima li netko tko je to skoro odrađivao?
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 11:47   #33
Ini5, mirovinsko i zdravstveno kako si navela (priložiš rješenje trg.suda i statistiku). Statistiku mijenjaš isto sa rješenjem trg.suda. Nema neki obrazac nego oni mijenjaju po rješenju,ali mislim da im moraš odnijeti. Što se tiče radnika meni su na mirovinskom rekli da se napravi prvo odjava radnika sa stare adrese,pa ponovno prijava na novu adresu,ali daj si to još provjeri na mirovinskom jer meni je bilo promjena i grada.
Porezna-isto nosiš samo rješenje.
Banka-rješenje i statistika.
Dobavljačima možeš poslati dopis o promjeni,ali i ne moraš nego kad ćete uzimati robu onda im kažeš da ti napišu novu adresu na račun.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 11:57   #34
konto 12345 hvala! Imati ću sada dosta šetanja oko toga.
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 00:50   #35
Stari, oko 5000 kn sam platila prebacivanje sjedista. Registriraj na nekoj fiksnoj adresi, kod staraca ili negdje.
I promisli jos jednom hoces li otvarat sam ili s nekim. Jebeni ugovor napravi sa svim ostalim clanovima drustva
Salata5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 12:06   #36
Već dugo nitko nije dignuo ovu temu iz mrtvih, pa ajde da ne bude tužna i nesretna (Možda bi bilo bolje kada biste ju preimenovali u nešto poput "Gdje prijaviti sjedište tvrtke" ili tako nešto, pa da se čovjek lakše snađe i da ovdje već pronađe dobar dio odgovora )

Dakle, malena zgrada, jednoznamenkasti broj stanova. U jednom od stanova nekada bili ljudi, u tom stanu osnovali tvrtku. U međuvremenu oni odselili, stan prodan, pouzdano znam da nitko od trenutačnih vlasnika stanova u zgradi s tom tvrtkom nema ugovor o najmu prostora. U sudskom registru još uvijek pod sjedište te tvrtke piše naša adresa

Važnu si je poštu prebacila na onu adresu gdje zaista živi, na našu adresu (gdje, očito nema njihovog sandučića jer nema jebenog stana , sad sam se razljutila) svako malo dolazi nekakva pošta, razni pozivi koje im šalje država (ne znam što, ali kužim - kad im netko nešto službeno šalje, šalje im na adresu sjedišta tvrtke. S kojom oni već više od 5 godina nemaju doslovno ništa). Evo, jutros me probudio frajer, zvoni na portafon s nekom pošiljkom, traži njih

Uglavnom, pitanje: kako "natjerati" te vlasnike da promijene adresu sjedišta tvrtke na onu gdje im sjedište jest? Žao mi je što to košta 5000 kn, ali zbilja za to nisam ja kriva I zbilja nema smisla da godinama njeno smeće dolazi k nama, da se povlači po stubištu jer se njima po to ne da doći, da policija kuca od vrata do vrata tražeći njih i slično. Jel postoji neki koliko-toliko pristojan način?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.