Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2008., 22:22   #81
Postoji li pakao??? Mislim da je najjtočniji odgovor neznam! Vi kako hoćete
__________________
...tko pjeva zlo ne misli...
Ticiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 00:07   #82
Quote:
Ticiana kaže: Pogledaj post
Postoji li pakao??? Mislim da je najjtočniji odgovor neznam! Vi kako hoćete
a nama je cilj da oko toga frtljamo, petljamo i filozofiramo.
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 01:59   #83
Quote:
Ticiana kaže: Pogledaj post
Postoji li pakao??? Mislim da je najjtočniji odgovor neznam! Vi kako hoćete
postoji -štogod je predmet tvoje vjere. to je magijski zakon. postoji odnosno prisutno je barem na astralu a to je dosta. tako su ljudi mogli da izume raznorazne svoje bogove, a onaj iznad astrala (pinealisimus) se ne obazire.
ali najpreciznija je ona od Bude:
1) postoji
2) ne postoji
3) i postoji i ne postoji
4) niti postoji niti ne postoji.
istina je između (tih "Istina") jer kvadrat razumnog uma je oboren.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 02:04   #84
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
postoji -štogod je predmet tvoje vjere. to je magijski zakon. postoji odnosno prisutno je barem na astralu a to je dosta. tako su ljudi mogli da izume raznorazne svoje bogove, a onaj iznad astrala (pinealisimus) se ne obazire.
ali najpreciznija je ona od Bude:
1) postoji
2) ne postoji
3) i postoji i ne postoji
4) niti postoji niti ne postoji.
istina je između (tih "Istina") jer kvadrat razumnog uma je oboren.
Bogovi nisu astralne forme. Bogovi. Arhandjeli i slično su briatičke forme.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 02:06   #85
pa ti gledaj po kabali. bogovi za današnje ljude jesu astralne forme samo oni to ne kuže.
sada ne govorim o suštini, ali to si naravno skužio.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 02:09   #86
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
pa ti gledaj po kabali. bogovi za današnje ljude jesu astralne forme samo oni to ne kuže.
sada ne govorim o suštini, ali to si naravno skužio.
Ja po kabali i govorim. Ti ne da samo brkaš elemente, što je elementarno, već brkaš jecirah i briah kao planove. To govori ne samo o tvom nerazumevanju, već i o nedostatku iskustva.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 02:22   #87
:yaaawn:
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 02:28   #88
elementi ti inače idu ovim redom pa ih je teško brkati, pogotovo kada ih vežbaš.



vodeni je naravno astralni deo, yetzirah.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 03:08   #89
Kerubimi veze nemaju sa stupom. Tih pet elemenata u tibetanskom budizmu se odnose na pet čakri, jer tibetanski budizam nema sedam već pet čakri. kerubimi su iz sasvim drugog sistema i ne možeš to sa ovim vezivati iz jednostavnog razloga što ne možeš poistovetiti ni zapadnu astrologiju sa tibetanskom. Različite stvari, a ti samo googlaj i dalje i blamiraj se.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 12:51   #90
ovo su elementi složeni po gustoći, dakle objektivno,
hoćeš reći da su zapad(ni okultizam) i kabala neka dogma?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 13:32   #91
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
ovo su elementi složeni po gustoći, dakle objektivno,
hoćeš reći da su zapad(ni okultizam) i kabala neka dogma?
U tom zapadnom okultizmu raspored elemenata se menja zavisno od formule. Formula malkuta ima jeda nraspored, Tifareta drugi, a Ketera treći i odredjeni su mnogim stvarima, medju ostalim i Božijim imenom. U tibetanskom budizmu, oni se odnose na suptilne procese rada sa energijama. Mi ovde nismo pričali o tibetanskom budizmu, već o kerubimima. Za kerubime kabala i ono na čemu je izgradjena je u svakom slučaju mnogo bitnija od tibetanske stupe. Dakle držimo se teme i ne argumentujmo nećim što sa temom veze nema, ok?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:07   #92
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
U tom zapadnom okultizmu raspored elemenata se menja zavisno od formule. Formula malkuta ima jeda nraspored, Tifareta drugi, a Ketera treći i odredjeni su mnogim stvarima, medju ostalim i Božijim imenom. U tibetanskom budizmu, oni se odnose na suptilne procese rada sa energijama. Mi ovde nismo pričali o tibetanskom budizmu, već o kerubimima. Za kerubime kabala i ono na čemu je izgradjena je u svakom slučaju mnogo bitnija od tibetanske stupe. Dakle držimo se teme i ne argumentujmo nećim što sa temom veze nema, ok?
naravno da se odnose na suptilne procese rada sa energijama.
držimo se teme? pakao? što bi ti rekao daat ili yesod?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:57   #93
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
naravno da se odnose na suptilne procese rada sa energijama.
držimo se teme? pakao? što bi ti rekao daat ili yesod?
Ni jedno ni drugo.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 15:18   #94
ima li ga po tebi na kabali?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 16:00   #95
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
naravno da se odnose na suptilne procese rada sa energijama.
držimo se teme? pakao? što bi ti rekao daat ili yesod?
Zašto bi to bio Daath? Daath je znanje. Znanje nije pakao. Možda jest za onoga tko je lijen da usvaja znanja pa mu se učenje čini paklenim, ali sada smo u kabali, ne u psihologiji.

Zaista ne znam što bih drugo nazvao pakao nego Malkuth. Dozvoljavam da griješim. No svakako do pakla vodi upravo Yesod.
MlinarevSin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 18:15   #96
Quote:
Ticiana kaže: Pogledaj post
Postoji li pakao??? Mislim da je najjtočniji odgovor neznam! Vi kako hoćete
Odgovor na tvoje pitanje ti mogu dati u isto vrijeme svi i nitko od ovdje prisutnih jer pojam pakla je sam po sebi diskutabilan. Odgovor si možeš dati samo ti i ono što tebe čini Iskonskim Bićem.
Ono što ti vjeruješ da je Istina - Istina je za tebe i isključivo za tebe. Ti si ono u što vjeruješ.
Čitava Kreacija je stvorena na bazi sfera. Naš um ni sam ne može pojmiti koliko ih mnogo ima - U samom Postojanju - od onih Viših nivoa, Nižih - te Njihovih podsfera u kojima obitavaju raznorazna bića ovisno o vibraciji koja ih je tijekom eona godina dovela do tamo gdje se trenutno nalaze.
Svaka religija ti nudi jedno poimanje pojma pakla-raja i svaka od tih teorija je istinita upravo iz razloga = Ti si ono u što vjeruješ = i to je Tvoja Istina. Uz to bi nadodala da je jako bitno kojoj religijskoj, magijskoj... strukturi pripadaš - jer svaka od njih (malo će ti se činiti glupo,ali...) ima svoj "pakao" tj. "raj".
Iz toga prozlazi da smo svi mi u isto vrijeme i u krivu i u pravu
Cilj svakog čovjeka za ovozemaljskog života bi trebao biti osvješćivanje samog sebe . . . I to bi svakome,ama baš svakome, trebao biti prioritet. . .

- LJUBAV -
- VJERA -
- NADA -
- USTRAJNOST -

neka te vode na tom putu
__________________
Aislyn_ri
Aislyn_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 18:36   #97
Quote:
Aislyn_ri kaže: Pogledaj post
Odgovor na tvoje pitanje ti mogu dati u isto vrijeme svi i nitko od ovdje prisutnih jer pojam pakla je sam po sebi diskutabilan. Odgovor si možeš dati samo ti i ono što tebe čini Iskonskim Bićem.
Ono što ti vjeruješ da je Istina - Istina je za tebe i isključivo za tebe. Ti si ono u što vjeruješ.
Čitava Kreacija je stvorena na bazi sfera. Naš um ni sam ne može pojmiti koliko ih mnogo ima - U samom Postojanju - od onih Viših nivoa, Nižih - te Njihovih podsfera u kojima obitavaju raznorazna bića ovisno o vibraciji koja ih je tijekom eona godina dovela do tamo gdje se trenutno nalaze.
Svaka religija ti nudi jedno poimanje pojma pakla-raja i svaka od tih teorija je istinita upravo iz razloga = Ti si ono u što vjeruješ = i to je Tvoja Istina. Uz to bi nadodala da je jako bitno kojoj religijskoj, magijskoj... strukturi pripadaš - jer svaka od njih (malo će ti se činiti glupo,ali...) ima svoj "pakao" tj. "raj".
Iz toga prozlazi da smo svi mi u isto vrijeme i u krivu i u pravu
Cilj svakog čovjeka za ovozemaljskog života bi trebao biti osvješćivanje samog sebe . . . I to bi svakome,ama baš svakome, trebao biti prioritet. . .

- LJUBAV -
- VJERA -
- NADA -
- USTRAJNOST -

neka te vode na tom putu
Apsolutno se slažem sa gore napisanim,ali osvešćivanje samog sebe ne kroz nebulozne i hermetičko-zatvorene magijske rituale,nego kroz interakciju sa ostalim ljudima,i ako nemožemo nekome da pomognemo,onda barem netreba da mu odmažemo.
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 18:56   #98
ljubav=istina i stanje svijesti
vjera=iluzija i magija
nada=iluzija
ustrajnost=volja
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 18:57   #99
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
ljubav=istina i stanje svijesti
vjera=iluzija i magija
nada=iluzija
ustrajnost=volja
nada=potakne put k svijesti
samo nada=iluzija
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 21:04   #100
God is God
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.