Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2015., 12:38   #1
Fiat servis

Imam Fiat Bravo 1.6 Multijet (2008 godina) koji sam zadnjih par godina održavao isključivo u ovlaštenom servisu, ali imam osjećaj da svaki put kad auto dođe sa servisa da je nešto drugo na njemu u banani i kao da servis obavljaju jako šlampavo, a i događalo se da nakon servisa se moram vraćati na reklamaciju jer nisu sredili auto kako treba nego je i dalje u komi.
Interesiraju me preporuke za neovlaštene servise za fiat u Zagrebu gdje bi mogao obaviti i veći servis na autu bez da nakon servisi ostaju dijelovi po cesti?

Thnx.
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 12:50   #2
Gdje si do sada servisirao?

Za Zagreb:

Ja svog servisiram kod Mrkše (ovlašteni i multibrand).

Prve tri sam u AC-u, zatim jednom kod Karića i preostale sam odradio kod Mrkše. A radio sam svašta

I za ugradnju originalnog dijela dobivaš garanciju na dio i rad 3 godine.

Cijena satnice i više nego fer za ovlašteno 150KN + PDV i za gotovinu iznad 1000 kuna standardni popust od 10%.

Po svom izboru biraš koje dijelove želiš, a koje ne. Slobodan si i sam donositi dijelove itd.

Uglavnom, barem za sada imam pozitivna iskustva.
WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 13:30   #3
Servis je rađen kod Mrkše, i s njim nisam pretjerano zadovoljan...
Na jednom od servisa su mijenjani diskovi i pakne i nakon par dana se pojavilo neko čudno cviljenje prilikom kočenja - ovo je do sada dva puta reklamirano a ugrađeni su orginalni fiat dijelovi ...
Drugi servis - rađen je ovjes ( vilice, nosači ležajeva i sl ...) i prilikom skretanja volan vibrira kao lud i imam osjećaj da će auto raspasti ...

Zato me interesira da li ima kakav neovlašteni servis a da ekipa radi ok ...
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 13:54   #4
Ne znam, ja sam mijenjao prednje disk pločice, nedavno i zadnje i nema problema.

Pa jesu ti otklonili problem?

I ovo, drugi servis, jel to drugi servis, ili drugi servis kod Mrkše?

Inače, ponekad se dogodi i tvornička greška, ali ako su fer, uvaže sve i zamijene ponovno.
WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 21:40   #5
autoservis TAS...tucepska 5...jarun...moja preporuka
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 23:00   #6
Quote:
tomtom12 kaže: Pogledaj post
Imam Fiat Bravo 1.6 Multijet (2008 godina) koji sam zadnjih par godina održavao isključivo u ovlaštenom servisu, ali imam osjećaj da svaki put kad auto dođe sa servisa da je nešto drugo na njemu u banani i kao da servis obavljaju jako šlampavo, a i događalo se da nakon servisa se moram vraćati na reklamaciju jer nisu sredili auto kako treba nego je i dalje u komi.
Interesiraju me preporuke za neovlaštene servise za fiat u Zagrebu gdje bi mogao obaviti i veći servis na autu bez da nakon servisi ostaju dijelovi po cesti?

Thnx.
Potegni do Bauera u Zabok, oni su ovlašteni, nisu skupi, a imaju dobre mehaničare. Ja tamo i ostale aute znam otfurati, rade i druge marke.
Iz zapadnog dijela ZG si tamo za 20 minuta, odmah blizu skidanja za Zabok su.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 23:21   #7
Jesi razmisljao o Bertolu u Mlaki?
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 12:42   #8
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Jesi razmisljao o Bertolu u Mlaki?
kaj nije od derač kože kao i ostali u Mlaki?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 13:10   #9
Bertol je jako skup. Ali svi ga preporučaju. Ja nisam bio tam.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 13:30   #10
Sa Bertolom ima raznih iskustava. Moja osobno su OK, sve je bilo fer i korekto. No neki nisu zadovoljni.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 17:26   #11
Umislili su se da imaju radionu na Beverly Hillsu ,pa zato i takve cijene . Svi od reda tamo u Mlaki. Ne možeš doći bez 2000 kn u novčaniku. Čula sam svakakvih iskustava i to većinom negativnih. Ne samo o njemu nego i o ostalima iz te selendre u kojoj je stotinu ovlaštenih servisa.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 13:17   #12
Pozdrav

Molio bih preporuku za Fiat servis na području Zagreba. Pronašao sam neke postove i preporuke vezane za Bertola u Velikoj Mlaki, Mrkšu, Karić, Marušić i sl, ali uvijek ima pozitivnih i negativnih iskustava pa na kraju nisam siguran.

Radi se Fiat Puntu Evo 2010. god, 1.3mjt 90 ks, 108000 km, kupljen u 9.mj 2017. i sad mu je vrijeme za servis. Prešao sam s njim oko 3500-4000 km.
Od redovnih stvari trebalo bi promijeniti ulje, filtere i prednje diskove i pločice (tako su mi rekli na tehničkom kad sam ga kupio, da su diskovi pri kraju).
Razmišljam i o promjeni ulja u mjenjaču (tu i tamo zakrči kad se mijenja u rikverc, pogotovo ako se ne pričeka 2 sek nakon zaustavljanja i pomicanja ručice udesno kako piše u priručniku), a možda bi i pomoglo kod glatkijeg ubacivanja u brzine.
Također se 2 puta dosad pojavila Check Engine lampica i nestala sama od sebe pa vjerujem da bi bilo dobro spojiti ga na dijagnostiku ako je greška ostala umemorirana da se vidi što je.
Još jedna stvar za koju bih volio saznati što je, a javlja se prilikom ubacivanja uglavnom iz 4. u 5. brzinu i obrnuto u obliku nekog slabog tupog udarca za koji nisam siguran odakle se čuje (da li je kvačilo, nosač motora ili nešto treće...). Udarac se ne osjeti i ne čuje ako se prijelaz odradi mekano/sporo. Ako je imalo naglije, čuje se. Ne smeta za vožnju niti se pogoršalo u ovih skoro 4 tisuće koliko sam prešao s njim, ali bih volio znati što je.

Što mislite, ima li potrebe za to ga voziti u ovlašteni ili može i u neovlašteni? Ne znam koliko bi bila razlika u cijeni te što se tiče dijelova i ulja, da li da ih kupujem ja ili da sve prepustim servisu/majstoru?

Hvala na odgovorima
dalje_neće_moći is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 13:24   #13
A-ha, SAD si se sjetio pogledat zašto svijetli CE? Bravo. Mislim da ti je potpuno svjedno kome ćeš - najgori neprijatelj tvog auta si ti sam.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 13:53   #14
Mislio sam ga voziti u servis zbog toga, ali se drugi dan ugasila. Čitao sam po netu da nije to rijedak slučaj da se pali-gasi sama i da može biti i zbog goriva i 1000 drugih stvari. Nakon toga sam poslovno izbivao skoro 2 mj, vratio se početkom prošlog mj i auto nije imao problema. Nekidan se ponovno upalila, pa se opet drugi ili isti dan ugasila. EGR je stavljen novi u kolovozu (prošli vlasnik ga je ugradio) prošle godine pa možda nije do njega.
Znam, trebalo je odmah, ali zbog posla, obaveza i njenog gašenja drugi dan, nisam.
dalje_neće_moći is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 15:41   #15
Meni se palila i gasila Check engine lamipica par puta mjesečno na puntu, nakon promjene filtera goriva nije se ni jednom više upalila.
stableman-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 19:39   #16
Pozdrav,
Da ne otvaram novu temu kad postoji već slična imam pitanje za preporuku mehaničara.
Vozim Fiat Punta mk2a iz 2002 i imate kakve informacije o autoservisu Tonći Jerčić u Splitu na Mejašima. Dobio njegov broj pa me zanima da li itko od vas forumaša vodi auto kod njega i općenito kakva su iskustva? Preporučujute ili da tražim drugoga? Ako da kod koga bi preporučili?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
marin84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2019., 06:04   #17
U Mrkši su mi zamjenu seta kuplung lamele na Puntu Mk2 iz 2005 naplatili 1500 kuna uz priču da ugrađuju samo originalni Fiatov set. Prije tjedan dana i nakon 15 000 km sa tim novim setom, pedala od kuplunga se jedva vraća natrag. Dan poslije čudni zvukovi u getribi i još teže mijenjanje brzina, jedva odvaja. Ostajem bez kuplunga 40 km od Zagreba. Vučna služba i majstor Srečko sa Borongaja uz moju prisutnost i pomoć skidamo "korpu", kad ono najjeftinii kuplung set marke MAPA, tursko smeće!!!! Korpa popucala na šest mjesta, potisni ležaj zgužvan kao da je od plastelina. Mrkšu izbjegavati u širokom luku!!!!! Nikad više kod njih!!!!! Srečom se potisna vilica nije zgužvala.
SPQZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2019., 10:49   #18
@SPQZ Krasno, triba im bacit bombu na servis odma.
Ako nekom treba preporuka u Splitu servisa za fiat/alfa samo ovlašteni ili Balinjera na Brdima, nigdi drugo ne vodite auto!
Ravinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2022., 19:51   #19
Pozdrav, zna li netko neki dobar servis za fiat aute? Imam uskoro registraciju, a i najviše zbog sigurnosti želim riješiti problem na kolima. Imam fiat 500 koji lupa već dugo. Ne jako, ali se čuje. Dečko pretpostavlja da je ovjes ili možda letva volana. Stari je vozio auto servisu par puta nakon kupnje i serviseri ne vide ništa. Meni je neshvatljivo kako ne vide išta ili im se ne da raditi. Bila bih zahvalna na preporukama
__________________
Sve sam pare spisko kod Djoku u disko!
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2022., 21:34   #20
Ne znam jel taj servis i dalje postoji, ali moj kum je isal godinama i to 10+ godina u servis Valencic i znam da je bil zadovoljan.. stari bravo, bas ga je dobro sluzil, tak da je dobra referenca.. ne znam kak sam se sjetil sad toga, slucajno mi je palo na pamet pa reko' da napisem
Pijanec1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.