Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2010., 17:03   #2201
da se dalje ne sekirate, ocjene i njihovu verifikaciju će zbog navale budućih studenata obrađivati i iza 1.2. 2010
zvali me da im pošaljem još skenirani vjenčani list..
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Old 22.01.2010., 17:07   #2202
[QUOTE=trešnjica;24653816]Ispravak:

Ispitna djela za I. dio probne mature (školski esej)
U I. dijelu ispita na pokusnoj državnoj maturi kao književni predložak bit će
ponuĎeni samo tekstovi iz sljedećega popisa.


Viša razina

1. Marin Držić, Dundo Maroje
2. Hrvatska renesansna poezija
(Džore Držić, Šiško Menčetić, Hanibal Lucić)
3. August Šenoa, Zlatarovo zlato
4. Honore de Balzac, Otac Goriot
5. F. M. Dostojevski, Zločin i kazna
6. Ante Kovačić, U registraturi

Osnovna razina

1. Marin Držić, Dundo Maroje
2. Hrvatska renesansna poezija
(Džore Držić, Šiško Menčetić, Hanibal Lucić)
3. August Šenoa, Zlatarovo zlato
4. F. M. Dostojevski, Zločin i kazna
5. Ante Kovačić, U registraturi
Kao neknjiževni predlošci mogu biti ponuĎeni različiti tekstovi.
[/QUOTE

odakle tebi te informacije?
nije to točno
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Old 22.01.2010., 17:08   #2203
Quote:
jackall kaže: Pogledaj post
I po čemu je to ispravak?

Ako tako razmišljaš možeš se vrlo lako zeznut.

edit: uostalom, odakle si ti to izvukla?
Pročitala u Večernjem listu prije nekoliko dana. Imali su Zlataervo zlato i općenitu temu: razlika između putovanja i turizma. Neću se ja zeznuti, dio toga sam već pročitala (ponovo) a dio još trebam. Ionako mislim da će ubaciti nešto što tu ne piše.
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Old 22.01.2010., 17:11   #2204
Quote:
trešnjica kaže: Pogledaj post
Ispravak:

Ispitna djela za I. dio probne mature (školski esej)
U I. dijelu ispita na pokusnoj državnoj maturi kao književni predložak bit će
ponuĎeni samo tekstovi iz sljedećega popisa.


bilo bi dobro da sad kad ti je objašnjeno da zapravo ništa nisi ispravila nego navela stare podatke, editiraš post jer ćeš samo zbunit ljude i opet će nastat panika i sto pitanja
nordiCompany is offline  
Old 22.01.2010., 17:13   #2205
Quote:
trešnjica kaže: Pogledaj post
Pročitala u Večernjem listu prije nekoliko dana.
Ko je ono prognozirao zbunjena lica mladih maturanata?
jackall is offline  
Old 22.01.2010., 17:13   #2206
Quote:
trešnjica kaže: Pogledaj post
Pročitala u Večernjem listu prije nekoliko dana. Imali su Zlataervo zlato i općenitu temu: razlika između putovanja i turizma. Neću se ja zeznuti, dio toga sam već pročitala (ponovo) a dio još trebam. Ionako mislim da će ubaciti nešto što tu ne piše.
Ti bi mogla slobodno sa zivko18 pod ruku. Naći ćeš ga na drugoj temi o maturi.
 
Old 22.01.2010., 17:15   #2207
Quote:
jackall kaže: Pogledaj post
Ko je ono prognozirao zbunjena lica mladih maturanata?
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Old 22.01.2010., 17:16   #2208
Quote:
trešnjica kaže: Pogledaj post
Pročitala u Večernjem listu prije nekoliko dana. Imali su Zlataervo zlato i općenitu temu: razlika između putovanja i turizma. .
možeš mi onda objasnit zašto si ispravljala TOČAN popis za državnu maturu nastavne godine 2009./2010. tako šta si kopipejstala popis koji je vrijedio za probnu maturu 2008./2009. odnosno za treće razrede srednjih škola kad još nije obrađena literatura 4. razreda?
onaj dio da će ubacit nešto čeg nema na popisu stvarno neću komentirat...

Zadnje uređivanje nordiCompany : 22.01.2010. at 17:24.
nordiCompany is offline  
Old 22.01.2010., 17:19   #2209
Jel to stvarno pisalo u večernjem? Netko drugi? Jel uopće bilo probne u Hercegovini? Čemu, pobogu? I sa čijim novcima?

I dajte stvarno maknite to boldano, i ti trešnjice i Nar, nastat će opća panika. Ne, nemam vjere u ljude
jackall is offline  
Old 22.01.2010., 17:25   #2210
Quote:
jackall kaže: Pogledaj post
Jel to stvarno pisalo u večernjem? Netko drugi? Jel uopće bilo probne u Hercegovini? Čemu, pobogu? I sa čijim novcima?

I dajte stvarno maknite to boldano, i ti trešnjice i Nar, nastat će opća panika. Ne, nemam vjere u ljude
Ne vjeruješ mi??!! Pisalo je u bosansko hercegovačkom izdanju. Bila je probna u Hercegovini iako još nije u cijeloj. Kroz par dana imat' ću više informacija o još nekoliko probnih iz drugih gradova (sama živim u jednom od njih). Ne sjećam se u kojem je bilo Zlatarevo. Čuj čemu??? I naši maturanti imaju pravo na polaganje mature. Ako nisi znao pola herc. maturanata želi upisati fax u Hr. Što se tiče novaca, ne znam, toliko detaljno se ne opterećivam.

I maknula sam čitav post.
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Old 22.01.2010., 17:25   #2211
ja sam se sada totalno pogubila, koje na kraju knjige moramo, kakva je to spika s novim popisom
__________________
I watched Titanic when I got back home from the hospital, and cried. I knew that my IQ had been damaged.
Anana* is offline  
Old 22.01.2010., 17:29   #2212
Quote:
Anana* kaže: Pogledaj post
ja sam se sada totalno pogubila, koje na kraju knjige moramo, kakva je to spika s novim popisom
Vrijedi onaj stari, moja greška!
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Old 22.01.2010., 17:32   #2213
U HRVATSKOM izdanju Večernjaka ni traga lektiri.

Ne znam ko uređuje bosansku verziju, al nek se mani posla iste sekunde.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Old 22.01.2010., 17:33   #2214
[QUOTE=Nar;24654156]
Quote:
trešnjica kaže: Pogledaj post
Ispravak:

Ispitna djela za I. dio probne mature (školski esej)
U I. dijelu ispita na pokusnoj državnoj maturi kao književni predložak bit će
ponuĎeni samo tekstovi iz sljedećega popisa.


Viša razina

1. Marin Držić, Dundo Maroje
2. Hrvatska renesansna poezija
(Džore Držić, Šiško Menčetić, Hanibal Lucić)
3. August Šenoa, Zlatarovo zlato
4. Honore de Balzac, Otac Goriot
5. F. M. Dostojevski, Zločin i kazna
6. Ante Kovačić, U registraturi

Osnovna razina

1. Marin Držić, Dundo Maroje
2. Hrvatska renesansna poezija
(Džore Držić, Šiško Menčetić, Hanibal Lucić)
3. August Šenoa, Zlatarovo zlato
4. F. M. Dostojevski, Zločin i kazna
5. Ante Kovačić, U registraturi
Kao neknjiževni predlošci mogu biti ponuĎeni različiti tekstovi.
[/QUOTE

odakle tebi te informacije?
nije to točno
ma pusti ju glupira se pa piše gluposti...

Za esej iz Hrv. će biti onih 8 djela koje si ti već par puta stavila. Bio sam na pripremama i tih istih 8 je pročitala prof. da će biti i točka.
Ako te kaj zanima samo mene pitaj, ovi se tu glupiraju i pišu gluposti
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Old 22.01.2010., 17:35   #2215
ja sam prije tjedan dana poslala dokumente,i jos mi nista nisu javili da su dobili,s tim da sam domovnicu poslala samo kopiju,nije ovjerena.Sad se bojim da ce proc rok 31.1.,a da mi nece nista javit.
__________________
album...Lamares
Rozea is offline  
Old 22.01.2010., 17:37   #2216
Quote:
trešnjica kaže: Pogledaj post
Ne vjeruješ mi??!! Pisalo je u bosansko hercegovačkom izdanju. Bila je probna u Hercegovini iako još nije u cijeloj. Kroz par dana imat' ću više informacija o još nekoliko probnih iz drugih gradova (sama živim u jednom od njih). Ne sjećam se u kojem je bilo Zlatarevo. Čuj čemu??? I naši maturanti imaju pravo na polaganje mature. Ako nisi znao pola herc. maturanata želi upisati fax u Hr. Što se tiče novaca, ne znam, toliko detaljno se ne opterećivam.

I maknula sam čitav post.
da, za nas u hrvatskoj je vrlo relevantna probna matura u bosni i hercegovini.
nije omalovažavanje ali s obzirom da misliš studirat u hrvatskoj, preporučam ti da se ipak informiraš na službenim stranicama ncvoo ili barem u hrvatskom izdanju večernjeg. vjerodostojnije je.
ali glavno da se ne "opterećivaš" jebiga, morao sam
nordiCompany is offline  
Old 22.01.2010., 17:38   #2217
Quote:
trešnjica kaže: Pogledaj post
Ne vjeruješ mi??!! Pisalo je u bosansko hercegovačkom izdanju. Bila je probna u Hercegovini iako još nije u cijeloj. Kroz par dana imat' ću više informacija o još nekoliko probnih iz drugih gradova (sama živim u jednom od njih). Ne sjećam se u kojem je bilo Zlatarevo. Čuj čemu??? I naši maturanti imaju pravo na polaganje mature. Ako nisi znao pola herc. maturanata želi upisati fax u Hr. Što se tiče novaca, ne znam, toliko detaljno se ne opterećivam.

I maknula sam čitav post.
A zašto bi ti vjerovala? Nisu ti baš super informacije.

Znam da imaju pravo, ali nije to jeftino, i smeta mi što ja plaćam porez da bi u drugoj državi mogli pisat probne gluposti.

A što se tiče tih informacija o probnoj, onda barem naznači da se radi o tome. Iako ne vidim koristi.

I dajte ljudi ako baš morate citirat to maknite bold tag
jackall is offline  
Old 22.01.2010., 17:41   #2218
Quote:
roza01 kaže: Pogledaj post
ja sam prije tjedan dana poslala dokumente,i jos mi nista nisu javili da su dobili,s tim da sam domovnicu poslala samo kopiju,nije ovjerena.Sad se bojim da ce proc rok 31.1.,a da mi nece nista javit.
Domovnica također mora bit ovjerena. Ovjeri to i šalji što prije.
 
Old 22.01.2010., 17:44   #2219
Ma boli mene briga što vi mislite o maturi nas u BiH, ionako uvijek baljezgate na tu foru o porezu

Ja čitam bih verziju samo zato što drugu ne mogu a vjeruj da bi čitala i hr. Naravno da se informiram o svemu oko državne mature, NCVVO str. je moja no. 1 stranica zadnjih tjedana. Pa tu sam i našla popis. Za razliku od nekih drugih koji čekaju zadnji tren i onda tu u panici pitaju što i kako činiti. Samo sam htjela reći da im je to bilo za probnu, na vama je hoćete li to uvažiti ili ne. Peace
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Old 22.01.2010., 17:47   #2220
Quote:
jackall kaže: Pogledaj post
i smeta mi što ja plaćam porez da bi u drugoj državi mogli pisat probne gluposti
ako je stvarno istina da republika hrvatska organizira probnu maturu u susjednoj državi onda je to tragedija.
znači građani hrvatske koji su završili fakultet prije 2-3 godine i maturirali prema važećim propisima ove zemlje, moraju sami plaćati da bi ponovno maturirali jer to od njih ponovno traži država da bi mogli studirati, a za ljude koji žive u drugoj državi i tamo plaćaju porez se organiziraju probne mature.
odlično.
nordiCompany is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.