Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2016., 10:32   #1
Iskustva iz dječjih bolnica

izdvojeno sa chata jer svakako zaslužuje zasebnu temu.
pitajte i pišite o iskustvima sa dječjim bolnicama ali kad pišete o, na žalost, ružnim iskustvima imajte na umu pravila podforuma i budite pristojni.



Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
A nije bila opcija polupansion?
Sta ja znan, ta bolnicka hrana je bas ono bljakasta.
U djecjoj bolnici bi trebala biti bolja. Valjda
Nije

Meni su same sestre u Klaićevoj rekle da mi se ne isplati plaćati hranu

Doručak bi uredno pojela od malog jer gdje bi on pojeo 2 šnite kruha sa mliječnim namazom recimo

Al super su bile sestre, jednu večer je bilo grizolino na što se moj mali skoro zbljuvao, pa su pitale šta bi jeo pa sam rekla da jede čokolino, pa su mu napravile... Ostale njihove obroke je sve jeo i nije to bilo baš ni loše nešto
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem

Zadnje uređivanje Angry Bird. : 07.01.2016. at 21:44. Reason: uvodni post
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 11:57   #2
Jel se u Zagrebu u svim bolnicama moze biti s djetetom? Mislim na Klaicevu, Rebro, Vinogradsku... kaj jod postoji..? Zarazna vjerojatno nemre jel?
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 12:16   #3
možeš i u zaraznoj. meni su nudili apartman jer sam kao dojila, pa ne bih niš platila.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 12:24   #4
Znaci moze se u svim ovima ostati?
Lovi me zadnjih dana neka paranoja oko ove fantomske temperature i to kaj je u Klaicevoj rekla da bi ga cak ostavila tam da nije dobre volje...
Alk dode do tog isla bi tamo gdje mogu ostati s malim. Kolko kosta da kosta. (Nismo nikakvi bogatasi da se razumijemo al citala sam i slusala razne ruzne price i ne zelim provjeravsti jesu istinite ili ne).

Zadnje uređivanje Nykas : 07.01.2016. at 12:41.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 12:43   #5
nisam ti ziher za rebro jer znam da su neke mame dolazile i odlazile. valjda ovisi o odjelima i popunjenosti.
i meni je to uvijek bila noćna mora. mi smo samo jednom proveli 24 sata na srebrnjaku zbog cijepljenja pod nadzorom. platila sam apartman i bok.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 13:47   #6
na rebru je odlična hrana
i za roditelje i za djecu. a djecu je fenomenalna, a ne odlična
ono, juha, meso, prilog, kolač, sok, kroasan, voće. doslovno puna tacna

ja znam da se na 2 odjela na rebru može biti s djecom. nemaju sad te sve bolnice ono "prijatelj djece" pa moraju omogućiti mami da bude s djetetom, makar na stolici?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 13:58   #7
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Znaci moze se u svim ovima ostati?
Lovi me zadnjih dana neka paranoja oko ove fantomske temperature i to kaj je u Klaicevoj rekla da bi ga cak ostavila tam da nije dobre volje...
Alk dode do tog isla bi tamo gdje mogu ostati s malim. Kolko kosta da kosta. (Nismo nikakvi bogatasi da se razumijemo al citala sam i slusala razne ruzne price i ne zelim provjeravsti jesu istinite ili ne).
meni bi klaiceva uvijek bila prvi izbor.
iako svi hvale zaraznu, od nje me odbija naziv pa zbog obicne viroze ili temperature bez nekih drugih simptoma ne bi bas rado isla tamo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 14:01   #8
Nisam ni mislila ici na zaraznu sad u slucaju ove nase temp. Nadam se da nece biti potrebe ni za kojoj bolnicom sad, da ce antibiotik odraditi.
Pitam za inace, kak stvari stoje, za "nedobog" potrebe.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 14:28   #9
a ja baš zazirem od klaićeve
one prastare zgrade debelih zidova
uh, baš loša sjećanja imam
hvala bogu da smo mi na rebru završili
a i naša lokalna bolnica je super
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 15:23   #10
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislila ici na zaraznu sad u slucaju ove nase temp. Nadam se da nece biti potrebe ni za kojoj bolnicom sad, da ce antibiotik odraditi.
Pitam za inace, kak stvari stoje, za "nedobog" potrebe.
hvala bogu da nemam iskustava s bolnicama, nadam se da ce ovo ostati jedino iskustvo pa ne znam kako je drugdje.
imam povjerenja u klaicevu jer su ipak specijalizirana djecja bolnica.
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
a ja baš zazirem od klaićeve
one prastare zgrade debelih zidova
uh, baš loša sjećanja imam
hvala bogu da smo mi na rebru završili
a i naša lokalna bolnica je super
dio gdje smo mi bili (ne samo nas odjel, nego cijela ta zgrada, tamo lijevo gdje je hitni prijem) je skroz renovirana iznutra, relativno nedavno I super izgleda, sve je cisto I uredno, a osoblje je jako ljubazno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 18:22   #11
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Znaci moze se u svim ovima ostati?
Lovi me zadnjih dana neka paranoja oko ove fantomske temperature i to kaj je u Klaicevoj rekla da bi ga cak ostavila tam da nije dobre volje...
Alk dode do tog isla bi tamo gdje mogu ostati s malim. Kolko kosta da kosta. (Nismo nikakvi bogatasi da se razumijemo al citala sam i slusala razne ruzne price i ne zelim provjeravsti jesu istinite ili ne).
Možeš ostati ali ako nemaju slobodnih apartmana, onda ti ga ne mogu dati

Prvu noć sam provela na stolici, oporavljala sam se tjedan dana od toga

Taj isti dan je došao i jedan drugi dečkić, od nekih 1,5 god i njegovu mamu su sestre uvjerile da ne treba ostajati, da je maleni miran
Mda, bio je miran dok je mama bila tamo, kad je mama otišla plakao je 2 sata i na kraju je od umora zaspao siroče
Kad je ta mama došla ujutro, i kad je vidla mene tamo, i na šta ličim pitala me jesam li ja bila prek noći, i ja kažem da jesam, i onda mi je rekla da su nju uvjerile da nema potrebe da ostaje i da joj je sad žao

Mene nisu ni pokušale uvjeriti da ga samog ostavim, valljda sam se tak postavila
A glupe su, pa lakše im je kad je mama sa djetetom, nemaju nikakvog posla s njim onda
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 18:24   #12
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
nemoj se zezati, izmisli da si cula/citala da treba proci bar 3-5 dana od zadnjeg riganja/proljeva/temperature da bi se znalo sigurno da vise nisu zarazni.

ja bi svojim svekicima rekla da mi je dr. rekla da mora proci bar dva-tri tjedna. jednim udarcem dvije muhe. odgodila bi susret I bila sigurna da necu fasovati rotu.
pa nisi daleko od istine
kad smo cijepili, ped je rekla da nakon presvlačenja pelene dobro perem ruke jer je stolica zarazna nekih 2 tjedna
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 18:29   #13
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Možeš ostati ali ako nemaju slobodnih apartmana, onda ti ga ne mogu dati

Prvu noć sam provela na stolici, oporavljala sam se tjedan dana od toga

Taj isti dan je došao i jedan drugi dečkić, od nekih 1,5 god i njegovu mamu su sestre uvjerile da ne treba ostajati, da je maleni miran
Mda, bio je miran dok je mama bila tamo, kad je mama otišla plakao je 2 sata i na kraju je od umora zaspao siroče
Kad je ta mama došla ujutro, i kad je vidla mene tamo, i na šta ličim pitala me jesam li ja bila prek noći, i ja kažem da jesam, i onda mi je rekla da su nju uvjerile da nema potrebe da ostaje i da joj je sad žao

Mene nisu ni pokušale uvjeriti da ga samog ostavim, valljda sam se tak postavila
A glupe su, pa lakše im je kad je mama sa djetetom, nemaju nikakvog posla s njim onda
ali mislim da sad u klaicevoj na svim odjelima moze mama ostati.
mozda samo ne na nekakvoj intenzivnoj I sl.

pored svakog kreveta je fotelja za roditelja i sad dok smo mi bili, apsolutno u svakoj sobi je sa svakim djetetom bio roditelj.
i jako su ok kaj se tice posjeta, sluzbeno su od 10 do 19, ali moze se doci i prije i ostati kasnije.
i kad god hoces i na koliko god hoces, zamijenis se s muzem i odes doma otusirat se kao covjek.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 18:32   #14
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ali mislim da sad u klaicevoj na svim odjelima moze mama ostati.
mozda samo ne na nekakvoj intenzivnoj I sl.

pored svakog kreveta je fotelja za roditelja i sad dok smo mi bili, apsolutno u svakoj sobi je sa svakim djetetom bio roditelj.
i jako su ok kaj se tice posjeta, sluzbeno su od 10 do 19, ali moze se doci i prije i ostati kasnije.
i kad god hoces i na koliko god hoces, zamijenis se s muzem i odes doma otusirat se kao covjek.
Mi smo bili na nefrologiji, uz svaki krevet je bila drvena obična stolica i još neka slizava
Da je bila ikakva fotelja slavila bi

U apartmanu je bila fotelja na razvlačenje i bilo nas je 2 unutra
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 18:51   #15
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Mi smo bili na nefrologiji, uz svaki krevet je bila drvena obična stolica i još neka slizava
Da je bila ikakva fotelja slavila bi

U apartmanu je bila fotelja na razvlačenje i bilo nas je 2 unutra
ne znam, nefrologija je isto u toj zgradi gdje smo mi bili, mozda cak i na istom katu (?)
ma ja nisam ni razvlacila fotelju, "spavala" sam na sjedecki, s njom u narucju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 18:52   #16
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ne znam, nefrologija je isto u toj zgradi gdje smo mi bili, mozda cak i na istom katu (?)
ma ja nisam ni razvlacila fotelju, "spavala" sam na sjedecki, s njom u narucju.
da, u tom novom dijelu je
valjda ovisi od odjela do odjela jbg, kak imaju prostora u sobi

U ovoj prvoj sobi je bilo 4 krevetića, nije bilo mjesta za fotelje nikako
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 20:26   #17
a inače vezano uz ostajanje mama u bolnici preko noći i to da se sestre protive tome
i meni je inače glupo, ona ima manje posla ako se ja brinem za njega. ono, ona mu samo daje neki lijek ili nešto, ostalo sve ja
ali moja mama ima teoriju, da se onda ne vidi šta one rade, tj. ne rade

tko je pisao da negdje na zaraznoj djeca plaču cijele noći, a sestre niti ne mrdnu
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 21:36   #18
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post

tko je pisao da negdje na zaraznoj djeca plaču cijele noći, a sestre niti ne mrdnu
tesko mi je u to povjerovati kad su djecji odjeli u pitanju.
ove sestre u klaicevoj su sve bile predivne i prema djeci i prema roditeljima.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 22:44   #19
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
meni bi klaiceva uvijek bila prvi izbor.
iako svi hvale zaraznu, od nje me odbija naziv pa zbog obicne viroze ili temperature bez nekih drugih simptoma ne bi bas rado isla tamo.
fran mihaljevic? meni skroz simpa ime

imam iskustva i sa klajcevom i sa zaraznom, i iako mi je klajceva na pjeske, radije biram zaraznu, kad je hitno.

cini mi se da zarazna bolje hendla guzve, da ih je naprosto vise, pa cak i u ono vrijeme kad su djeca i odrasli spojeni i kada u onoj cekaoni mozes vidjeti svega.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 22:52   #20
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
fran mihaljevic? meni skroz simpa ime

imam iskustva i sa klajcevom i sa zaraznom, i iako mi je klajceva na pjeske, radije biram zaraznu, kad je hitno.

cini mi se da zarazna bolje hendla guzve, da ih je naprosto vise, pa cak i u ono vrijeme kad su djeca i odrasli spojeni i kada u onoj cekaoni mozes vidjeti svega.
kako kad...
mi smo bili s bebom od malo vise od godinu dana s kozicama pa su nas u onoj izolacijskoj sobici drzali nekoliko sati (do kraja smjene, do vremena dok se zatvara ona djecja cekaona)
cak sam zvala s njihovog internog telefona koji je bio u toj sobi glavni salter da vidim da li su nas zaboravili
lose, lose iskustvo

vezano za rebro i boravak roditelja - mi smo bili na odjelu koji nema apartmane, prenocila sam na fotelji (mali je jos bio na cici)
sto se hrane i svega za djecu tice, rebro je 100 puta bolje opremljeno od svih djecjih bolnica - mi smo donijeli sve svoje al oni su imali i pelene i robice, cak su me pitali cije kasice mali jede hipp, nestle... da naruce iz kuhinje
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.