Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2010., 15:17   #81
što zapravo hoćeš?
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 16:01   #82
Quote:
krycek kaže: Pogledaj post
što zapravo hoćeš?
da mi kažemo 'svaka čast, samo nastavi' pa da on onda može bezbrižno zapalit u uvjerenju kak je sjebo farmaceute/doktore i njihovu zavjeru!
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 16:09   #83
Prestani uzimati ili jedno ili drugo, dobro ti je netko prije napisao..

A sad za ozbiljno, alkohol djeluje kao depresor cns-a (a vjerujem i trava ) pa ti onda od tih antidepresiva koje uzimas nema nikakve koristi jer svako malo ponistis ono sto su oni napravili.
hocu_van is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 16:18   #84
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
da mi kažemo 'svaka čast, samo nastavi' pa da on onda može bezbrižno zapalit u uvjerenju kak je sjebo farmaceute/doktore i njihovu zavjeru!
Ni izbliza! To tvoje "svaka čast!" možeš objesiti mačku o rep. Vrlo sam jasno rekao o čemu je riječ i ama baš nikakvu mi satisfakciju ne bi priuštila tvoja potvrda kako sam bilo koga, a ponajmanje liječnike i farmaceute,"sjebo". Možda bi to imalo veze s predmetom da sam u nekakvoj infantilnoj fazi pa promatram s tvojega gledišta.Pijem Prozac jer mi je potreban, a volim pušiti Canabis jer mi je povremeno ugodan osjećaj napušenosti; nema tu nikakve mistifikacije. Antidepresive uzimaju mnogi i čak je trend u znatnom porastu, a jednako tako ogroman broj ljudi, mladih i starih, puši Canabis. I da mu se teško odolijeva nije neki fenomen za konsternaciju. Ono što mene zanima jest ima li ovdje tko sa sličnim iskustvom i kakvim relevantnim saznanjima koliko i na koji način ta kombinacija može biti štetna?
ivancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 17:23   #85
Quote:
ivancic kaže: Pogledaj post
Ni izbliza! To tvoje "svaka čast!" možeš objesiti mačku o rep. Vrlo sam jasno rekao o čemu je riječ i ama baš nikakvu mi satisfakciju ne bi priuštila tvoja potvrda kako sam bilo koga, a ponajmanje liječnike i farmaceute,"sjebo". Možda bi to imalo veze s predmetom da sam u nekakvoj infantilnoj fazi pa promatram s tvojega gledišta.Pijem Prozac jer mi je potreban, a volim pušiti Canabis jer mi je povremeno ugodan osjećaj napušenosti; nema tu nikakve mistifikacije. Antidepresive uzimaju mnogi i čak je trend u znatnom porastu, a jednako tako ogroman broj ljudi, mladih i starih, puši Canabis. I da mu se teško odolijeva nije neki fenomen za konsternaciju. Ono što mene zanima jest ima li ovdje tko sa sličnim iskustvom i kakvim relevantnim saznanjima koliko i na koji način ta kombinacija može biti štetna?
lijepo su ti ljudi rekli, a ti se pizdiš jer se odgovori ne poklapaju s onim što si ti (očito) htio da napišu!!
grou ap
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 17:28   #86
Bogami fina kombinacija,prozac trava i alkohol...vrhunski trigger za psiho pizdariju
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 18:51   #87
Ako si na prozacu znači da ti je jedno vrijeme bilo prilično teško,a ako nastaviš to kombinirati sa travom biti će ti još teže, u to možeš biti siguran. Pa ti sad razmisli jeli se isplati zbog par sati opuštenog napušenog stanja riskirati da oboliš od dugotrajne i teške depresije.
erika x is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 18:55   #88
najpametnije je pitati psihijatra što misli o tome
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 19:19   #89
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
lijepo su ti ljudi rekli, a ti se pizdiš jer se odgovori ne poklapaju s onim što si ti (očito) htio da napišu!!
grou ap
Da, neki su doista izrazili mišljenje vrijedno razmatranja i uzimanja u obzir. To i jest pravi razlog zbog kojeg čovjek postavi određenu temu na forumu kad je u nekoj intimnoj dvojbi. Nasuprot tome oni koji baš u svemu o čemu bila riječ projiciraju vlastito dupe i obilno se pritom služe uličnim riječnikom tipa "sjebo" i "pizdiš" puno češće ,kako ovaj tako i mnoge druge forume, čine mjestom svojih jalovih pokušaja duhovitosti i žalosnom pljuvačnicom...
ivancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 19:24   #90
Ne bi li ti bilo najbolje pitati svog liječnika o tome? On će najbolje znati. Ja osobno ne bih sa teškim lijekovima preporučio išta miješati. Doduše i u samim uputama lijeka ti piše što se NE smije, pa sam zaključi. A pušenje trave se ne spominje jer se uzima za normalno da se ljudi ne drogiraju ili ne koriste ikakve ilegalne opijate za vrijeme uzimanja lijekova.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 19:45   #91
Quote:
ivancic kaže: Pogledaj post
Da, neki su doista izrazili mišljenje vrijedno razmatranja i uzimanja u obzir. To i jest pravi razlog zbog kojeg čovjek postavi određenu temu na forumu kad je u nekoj intimnoj dvojbi. Nasuprot tome oni koji baš u svemu o čemu bila riječ projiciraju vlastito dupe i obilno se pritom služe uličnim riječnikom tipa "sjebo" i "pizdiš" puno češće ,kako ovaj tako i mnoge druge forume, čine mjestom svojih jalovih pokušaja duhovitosti i žalosnom pljuvačnicom...
za razliku od vas tako zrelih i pametnih koji puše travu (čemu pisat Canabis, trava je trava ) i piju antidepresive??
joj, joj! ne uzdiži se, sam če te dupe više bolit kad ljosneš nazad
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:20   #92
Na stranu ono što si ti htio ili nisi htio čuti, to me ne zanima, no ne vjerujem da će ti itko ovdje reći konkretno "gle ako piješ prozac i pušiš/piješ dogodit će ti se to i to". Ono što ti ja sa sigurnošću mogu reći je da kombinacija AD-a i alkohola (bez obzira koliko rijetka) može dovesti i do smrti, ali i do nuspojava koje uopće ne osjećaš. To ne ovisi niti o količini koju popiješ, niti koliko često to radiš nego o tvom organizmu.
U ovih par godina napila sam se 3 puta (prvi put sam stala na trećoj čaši i već sam bila pijana) i nisam umrla ali sam negdje tjedan dana poslije osjetila posljedice, u vidu lošijeg raspoloženja, slabe koncentracije i problema s pamćenjem. Usuđujem se čak reći da su me ta tri izleta unazadila u terapiji, baš zbog tih posljedica.
Prozac se kao stariji lijek često spominjao u lošem kontekstu zbog samoubojstava, i osobno, da ga ja pijem, ne bi pomišljala konzumirati alkohol niti travu dok god ga pijem. Baš zato što ne znam kakve su posljedice, i što mi nitko konkretno ne može reći što mi se može dogoditi kod ovakvih kombinacija.
Ne znam, nemoj razmišljati zašto ti ljudi savjetuju da se kloniš trave dok si na terapiji, nego to jednostavno napravi. Valjda se je nekome prije neki bog dogodio dok je to napravio, pa to savjetuju svakome.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:39   #93
Prestani pušiti marihuanu. Tako jasno. Prozac ti je dan s razlogom, a marihuanu, koja sadrži kemikaliju koju bi ti eventualno trebao propisati liječnik (umanjivati psihoaktivni utjecaj tetrahidrokanabinola, a povećavati fluoksetinov je potpuno pogrešno), koristiš sam na svoju ruku.

Samo se nadam da na thread neće zajašiti oni promotori marihuane, koji ju smatraju mačjim kašljem, gotovo lizalicom za djecu. Ti ljudi su majstori spina.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 16:55   #94
LINK 1
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 17:04   #95
Interactions

According to Nahas' Marijuana and Medicine, these are some of the possible interactions between marijuana and various anti-depressants:

Tricyclics — "Additive tachycardia, " or accelerated heartbeat, hypertension, and drowsiness. Transient delirium and cognitive problems were also observed in four children.

SSRIs — "(One) case report of severe mania with psychosis on fluoxetene (Luvox) shortly after smoking marijuana. THC may inhibit serotonin uptake and increase its synthesis," says the text.

Still, the connection between marijuana and serotonin is speculative and hinges on the word "may," emphasizes Boksay.

"The cannanboid receptors in the brain are not SSRI-mediated and not serotonin-mediated, " he adds. Marijuana can, however, affect norepinephrine and dopamine, two other neurotransmitters that influence mood.

But neurotransmitter interactions and interdependence have yet to be completely defined. Add antidepressants plus marijuana and its 66 cannabinoids and you've got a mystery stew for the brain.

Not all SSRIs are affected equally by marijuana, Boksay emphasizes. Paxil and Prozac, for example, have greater inhibitory effects on an enzyme in the liver's P450 system, which metabolizes many drugs. Taking SSRIs could prolong the excretion of marijuana from the body.


At least one major drug testing authority agrees. "SSRIs can and will elevate levels of THC in urine because the SSRIs are being preferentially excreted before the THC," observes Dr. Lester Lee, former head of the United States Olympic Committee's drug testing arm and director of Arista Medical in Huntington Beach, Calif. "Someone previously testing at levels of 50-100 nanograms of THC may wind up testing at 100-400."

But all the experts absolutely agree on two points. Taking prescription antidepressants and simultaneously self-medicating with marijuana is not a good idea. And not telling the physician who prescribes your antidepressants that you use marijuana is simply a poor and potentially dangerous decision.

from
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 17:50   #96
obje supstance utječu na razine serotonina u mozgu.

sad pitanje je .. jel vutra "troši" serotonin ili ga prividno stvara
dok ga prozac stvara.

ako ga obje supstance stvaraju - nema beda...

ali ako ga prozac već stvori, bilo bi žalosno ne iskoristiti puni potencijal
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 14:20   #97
Quote:
ivancic kaže: Pogledaj post
To ne mogu.
jednostavno: NE puši travu i NE pij alkohol
ako već ne možeš bez AD-a
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 16:16   #98
Quote:
ivancic kaže: Pogledaj post
Na ovom podforumu se pisalo i raspravljalo o raznim psihofarmacima i njihovom djelovanju. Molio bih nekog, ako ima iskustva ili pravih saznanja, da mi odgovori kolika mi je i kakva opasnost da ako uz Prozac koji uzimam(20mg) oko 9 mj. povremeno(za vikend) pušim marihuanu, a ponekad i popijem nekoliko piva?
Moje mišljenje je da ti ne treba i jedno i drugo jer je travica jako dobar antidepresiv, a što se tiče štetnosti mislim da ne bi trebalo štetiti odnosno ne mogu se sjetiti ničega iz trave što bi štetilo ili pobijalo učinak Prozaca. Ipak po meni je bolja kombinacija nešto što raste iz zemlje
reza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 17:17   #99
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
tvoja nezrelost se ocituje time sto u ISTO VRIJEME uzimas AD i pusis travu

ne zelim se uopce uvlacit u rasprave s tobom! nisam ti dala zeljeni odg i odmah si me napao! sretno ti u zivotu bilo
Ako se osoba iz nekog razloga upušta u rizično ponašanje, kao što je npr. uzimanje antidepresiva u nesretnoj kombinaciji s Marihuanom, i o tome se želi više informirati kako bi u skladu sa relevantnim saznanjima donijela najispravniju moguću odluku, takav se postupak također može okarakterizirati i kao određeni stupanj zrelosti, zar ne? Nisam postavio thread kako bih dobivao "željene" i "neželjene" odgovore već odgovore relevantne, utemeljene i upotrebljive. I upravo me zato silno iritiraju odgovori napuhanih neznalica koji bi si, eto, iskoristili priliku da se malo otresaju u svojoj prigluposti neprimjerenim žargonom s ulice. A kada tako još nastupi i žena to nije samo iritantno već ogavno...
Svima dobronamjernim koji su se potrudili informirati me bolje jako sam zahvalan, naročito Endimionu i Jevgeniji. Nekom sam dužan odgovoriti, ne mogu se sjetiti pod kojim je nickom "koliko može pomoći Prozac": iz vlastitog iskustva mogu potvrditi da osobama koje imaju teškoća s depresijom "pogođen" antidepresiv može jako puno pomoći. Meni Prozac uvelike olakšava.
Nekom također odgovaram da se pušenjem Marihuane za vikend uopće nisam pripomagao kao nekakvom terapijom na svoju ruku već mi se je to posljednjih mjeseci ustalilo kao večernji ritual s partnericom kako bi začinili seksualni život. I budući da je to doista pripomoglo većoj razigranosti biti će mi se teško tog rituala i odreći...
ivancic is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 16.02.2010., 17:27   #100
Quote:
reza kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da ti ne treba i jedno i drugo jer je travica jako dobar antidepresiv, a što se tiče štetnosti mislim da ne bi trebalo štetiti odnosno ne mogu se sjetiti ničega iz trave što bi štetilo ili pobijalo učinak Prozaca. Ipak po meni je bolja kombinacija nešto što raste iz zemlje

Nisam još čula da je trava prirodni antidepresiv.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.