Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2016., 09:50   #1
Otkaz sam sebi u d.o.o. u kojem sam jedini vlasnik, i zaposlenik, zajeb

Nakon što su pali prihodi poslovanja, odlučio sam okrenuti ploču i krenuti u drugom smjeru.
Pa sam pomislio da je moguće da sam sebi dam otkaz u mojoj firmi, odem na burzu , prijavim se i eventualno napravim neku prekvalifikaciju pa se kao zaposlim, makar u hrvatskoj to nije moguće za mene zbog godina.
(pokušavam već 4 mjeseca, ni bu ni be odgovora, degradirao sam sve životopise maksimalno, spreman na sve poslove)

Dam si otkaz krajem mjeseca, sve po zakonu.

Istražim sve što trebam donijeti na burzu, pojavim se tamo u 7 i 40, jer na stranicama piše da rade od 7 i 30, i dočekam državnu službenicu, koja sa vrećicom iz konzuma i mikserom u drugoj vrećici dolazi na posao u 8 i 14.

Pozove me unutra i ja joj kažem da bih se prijavio na burzu, dam joj papire i ona mi kaže da se ja nemam pravo prijaviti na burzu, jer sam 100 % vlasnik i jedini bivši zaposleni.

Prijava na burzu za mene kao bivšeg zaposlenika je moguća samo ako sam 25 % suvlasnik, ne 26%, 50% ili 100%, takav je zakon.
"Možete se prijaviti, i dobiti prava sa burze, samo ako niste vlasnik, ili firme nema".
Kažem joj , "ali znate da nije moguće likvidirati firmu u 6 mjeseci , zbog tih i tih razloga ? Da , ali zakon je takav. "

A ako se ne prijaviš u roku 30 dana na burzu nakon otkaza, gubiš mogućnost svih prava sa burze.

OK, ne poludim, jer mi se ne da više, spremim papire i od danas spremam kofere i idem pripremati teren za dolazak moje djece zamnom, van Lijepe Naše, u budućnosti.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 23:21   #2
Da to je tako...jedina opcija ti je ako ti npr.žena radi prepisati na nju 75%udjela i postaviti je kao direktora, dati sam sebi otkaz i onda imaš pravo na burzi, samo će te ta igra koštati par tisuća kn, provjeri kod bilježnika cijene...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.