Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 09:38   #1
Cloud/Remote gameing

Osobno unazad dosta godina proučavam i bavim se ovom tematikom. Nakon objave ove vijesti mene zanima da li kod vas postoji interes za ovo.

Meni osobno je ovo odlična stvar, pošto ne mogu se više igrati koliko želim niti mogu trošiti na komponente koliko želim.

Prije par godina potrošio sam oko oko 10k samo na dvije 290X i suludo napajanje da ih može vrtiti, ne hvalim se oko ovoga jednostavno sam bio glup a sjeli su neki bonusi. Na obračunu struje sam platio dodatnih 1200 kn zbog ekstra potrošnje i naravno poslije veća rata za struju. Nakon dvije godine kada sam išao prodati grafičke dobio sam 2600 za obadvije znači gubitak 6000kn.

Spletom okolnosti imam pristup Azuru na kojeg svaki mjesec dobijem 130€ za potrošiti i od 12 tog mjeseca tamo su podržane virtualke s GPU-om. Nakon što sam si virtualku osposobio za strimanje igara pomoću steama ja sam ostao oduševljen. Za otprilike 1.5 do 2€ po satu mogu igrati sve na mega ultra full postavkama.

Netko bi prigovorio latenciju ali World of tanks i Carmagedon pre fenomenalno makar pretpostavljam da ovo još nije spremno za recimo CS ili slične online igre.

Potrebna brzina za kvalitetno igranje je 10 do 20 Mbit/s odnosno ne treba optika. Ovo što nvidija najavljuje je da će se moči vlastita kolekcija steam igara dodati što je fenomenalno. Do sada me od nvida grida i shilda odbijalo to što se igre koje već imam moram ponovo kupiti.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 16:02   #2
1.5 do 2 eura po satu.
Meni se to cini turbo skupo.

Inace isprobao sam Playstation Now i taj streaming radi odlicno.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Pablo is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.