Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 14:59   #3361
Quote:
pilif12 kaže: Pogledaj post
Testirani automobili u gradu, prema tvorničkim podacima troše 4,0 do 6,7 litara na 100 kilometara, a kakva je njihova realna potrošnja provjerili smo na zahtjevnoj gradskoj ruti u vrijeme dnevne zagrebačke ... Uvjerljivo najboljim na testu pokazao se trenutni bestseler na našem tržištu Suzuki Vitara.
Huh? Hocu rec imas 1.2 na manjim modelima, 1.6 jos na vitari te 1.0 i 1.4 boosterjet na vitari i s-crossu - znaci rafinirane atmo te moderne turbake.

Suzuki radi i dobre vanbrodske motore kao i motokotace.
europe2seoul is offline  
Old 24.02.2018., 15:04   #3362
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Huh? Hocu rec imas 1.2 na manjim modelima, 1.6 jos na vitari te 1.0 i 1.4 boosterjet na vitari i s-crossu - znaci rafinirane atmo te moderne turbake.

Suzuki radi i dobre vanbrodske motore kao i motokotace.
Momčad koja pobjeđuje ne mijenja se
pilif12 is offline  
Old 24.02.2018., 16:40   #3363
Sustina price je da ako neko zna kako da se otklone nedostaci neka to podijeli na forumu ili neka kaze koliko kosta da se taj problem otkloni.
kepa123 is offline  
Old 24.02.2018., 20:24   #3364
Quote:
kepa123 kaže: Pogledaj post
-kada pada jači snijeg ili kiša radar javlja grešku
Ovo je problem i na Ibizi; doduše, javilo mi se svega par puta kada je bio ekstra gusti i mokri snijeg. Iz neznanog razloga, tada ni tempomat ne radi. Normalni suhi snijeg, ma kako gust, i kiša, inače ne smetaju. (Pomalo pratim temu jer sam prije pola godine-godinu mislio kupiti Vitaru.)
ptae2000e is offline  
Old 25.02.2018., 04:28   #3365
Quote:
Bokistefo kaže: Pogledaj post
Kupi zadnji broj Auto kluba ima uporedni test najboljih Azijskih gradskih suv modela gdje je Vitara br.1.Otkud sad da se Dacia poredi sa Suzukijem?
Nisam nigdje cuo da ima taj usporedni test...bas sam trazio. To sada nedavno izaslo u Auto klubu?
Muffinoo is offline  
Old 25.02.2018., 07:55   #3366
Quote:
kepa123 kaže: Pogledaj post
Posjedujem SUZUKI VITARU 2015 ALL GRIP (1.6 benzin) već dvije godine i želim da predstavim svoja iskustva.
Pozitivno:
-umjerena potrošnja (grad 8, magistralni put 6, autoput 7.3/120kmh, 8/130kmh, 11/150kmh)
-fin komfor
-gepek nije mali
-pristojno vuče (pogotovo u SPORT modu)
-mali servis 100 eura u ovlaštenom servisu

Negativno:
-poslije 1000 km počinje škripa plastike instrument table koja se u narednim kilometrima stalno pojačava (pitao majstore za rješenje - kažu nema ga)
-lupkanje u svim vratima
-čim mali kamen udari u lim spada boja
-ako želite da se ugijete, a da vam stakla ne magle klima mora raditi konstantno
-nikad ujednačena temperatura (ili duva hladno ili vrlo toplo)
-prozor na vozačevim vratima kada pada kiša ili snijeg neće da se zatvori do kraja u automatskom modu
-plastika unutrašnja se lako oštećuje
-čim na putu ima leda idem 60 a ponaša se kao da idem 150km/h (svi me pretiču jer auto šeta po cesti iako su gume zimske DANLOP Wintersport)
-kada pada jači snijeg ili kiša radar javlja grešku

Do sada sam vozio polovne Citroene C5 (seriju 1 i 2) i stalno se pitam da me oni nisu razmazili.
Umjesto da kupim C5 star godinu ili dvije pogriješio sam i kupio novu VITARU.

Pozdrav.

Ja takodje posedujem Vitaru 1.6 (2017), sa prednjim pogonom, u drugom nivou opreme, presao nesto preko 16000km i za sada imam samo pozitvna iskustva. Nedostataka koji su ovde navedeni na mojoj Vitari nema, jedino bih se slozio da je plastika u donjem delu pored nogu vozaca i suvozaca (pregrade za odlaganje) osetljiva na ostecenja. Što se tiče stabilnosti vozila u slučaju lošeg vremena kod mene je utisak potpuno suprotan: osećam sigurnost i u takvim uslovima se mogu brže kretati od ostalih vozila. Povremeno lupkanje plastike iznad instrument table se počelo dešavati na nekih oko 10000km, ali su mi to na prvom servisu rešili pričvršćivanjem nekih žabica i odmah po iznošenju moje primedbe su znali šta je u pitanju. Kod mene je potrošnja za oko 0,5 litara manja, ali je to i razumljivo pošto je pogon samo na prednjim točkovima. Automatska klima kod mene radi besprekorno, lako podesim odgovarajuću temperaturu i ne magle stakla ako se isključi klima (desilo se nekoliko puta kada je napolju bila kiša, ali po uključivanju klime na oko 5 minuta sve se normalizuje i ne mora biti stalno uključena). Inače mislim da nema nikakvih problema da klima bude stalno uključena pošto se u slučaju hladnog vremena kompresor i onako sam isključuje.
Za sada sam više nego zadovoljan svestranošću i upotrebljivošću ovog automobila.
Vitara10 is offline  
Old 25.02.2018., 08:56   #3367
Apsolutno da Suzuki nije premium ali da daje dobar omjer uloženo dobiveno je neporecivo!

Kako se ovdje spominje Dacia u smislu usporedbe, rekao bih da je Suzuki ipak malo drugačiji brand i da ne ciljaju na baš potpuno iste kupce...možda kupac nije obavio domaću zadaću pa je nezadovoljan, možda treba malo vise vremena da se privikne na drugi auto, možda nikada neće!

Ako postoji neki problem, evo s tim prozorom koji se ne zatvara na auto modu kada kiša pada...odeš u servis kada pada kiša i pokažeš i nek riješe...opće poznato je da se tvrda plastika lako ošteti ali da je dugotrajnija...meni na scross jedan dio table koji sam sam skidao malo škripi nekada ali sve ostalo za sada ok...iako očekivati od automobila jednog cjenovnog razreda da bude kao automobil višeg cjenovnog razreda, je nerealno!

Od svake marke automobila možeš očekivati nesto drugačije, nekada je sličnije nekada manje sličnije ali potpuno isto nije, treba biti realan i znati da samo vise para zahtjeva manje kompromisa i obratno ali isto tako treba znati uvidjeti posebnosti zbog kojih se možeš odlučiti za neku marku.
ne...znalica! is offline  
Old 25.02.2018., 14:36   #3368
Quote:
Vitara10 kaže: Pogledaj post
Ja takodje posedujem Vitaru 1.6 (2017), sa prednjim pogonom, u drugom nivou opreme, presao nesto preko 16000km i za sada imam samo pozitvna iskustva. Nedostataka koji su ovde navedeni na mojoj Vitari nema, jedino bih se slozio da je plastika u donjem delu pored nogu vozaca i suvozaca (pregrade za odlaganje) osetljiva na ostecenja. Što se tiče stabilnosti vozila u slučaju lošeg vremena kod mene je utisak potpuno suprotan: osećam sigurnost i u takvim uslovima se mogu brže kretati od ostalih vozila. Povremeno lupkanje plastike iznad instrument table se počelo dešavati na nekih oko 10000km, ali su mi to na prvom servisu rešili pričvršćivanjem nekih žabica i odmah po iznošenju moje primedbe su znali šta je u pitanju. Kod mene je potrošnja za oko 0,5 litara manja, ali je to i razumljivo pošto je pogon samo na prednjim točkovima. Automatska klima kod mene radi besprekorno, lako podesim odgovarajuću temperaturu i ne magle stakla ako se isključi klima (desilo se nekoliko puta kada je napolju bila kiša, ali po uključivanju klime na oko 5 minuta sve se normalizuje i ne mora biti stalno uključena). Inače mislim da nema nikakvih problema da klima bude stalno uključena pošto se u slučaju hladnog vremena kompresor i onako sam isključuje.
Za sada sam više nego zadovoljan svestranošću i upotrebljivošću ovog automobila.
Koji je servis u pitanju gdje su rijesili lupkanje?
Bokistefo is offline  
Old 25.02.2018., 15:38   #3369
Quote:
Bokistefo kaže: Pogledaj post
Koji je servis u pitanju gdje su rijesili lupkanje?
U Beogradu, Euro Sumar. Mislim da ovlasceni servisi razmenjuju iskustva sa Suzukijem i da je problem sa lupkanjem plastike zbog ispadanja zabica poznat i lako resiv.
Vitara10 is offline  
Old 25.02.2018., 16:55   #3370
Quote:
pilif12 kaže: Pogledaj post
Testirani automobili u gradu, prema tvorničkim podacima troše 4,0 do 6,7 litara na 100 kilometara, a kakva je njihova realna potrošnja provjerili smo na zahtjevnoj gradskoj ruti u vrijeme dnevne zagrebačke ... Uvjerljivo najboljim na testu pokazao se trenutni bestseler na našem tržištu Suzuki Vitara.
ajde da vidimo taj test, posebice ubrzanja 0-100.

netko je već pisao da lažu za težinu, pa je moguće da i ima manje od 120ks.
jumpbyte is offline  
Old 25.02.2018., 18:17   #3371
Quote:
jumpbyte kaže: Pogledaj post
ajde da vidimo taj test, posebice ubrzanja 0-100.

netko je već pisao da lažu za težinu, pa je moguće da i ima manje od 120ks.
Kakva ubrzanja?,vozili po ulicama Zg,ukucao bez veze u google,koliko automobili troše u gradu i taj naslov izbacio
pilif12 is offline  
Old 26.02.2018., 19:22   #3372
Imam pitanje, s kojom se tekućinom za paranje stakla isporučuje vitara? Ljetna ili zimska?
Dali ima neka baš recimo orginal suzuki tekucina za pranje stakla?
Kresida is offline  
Old 27.02.2018., 12:41   #3373
Ima, ali je dosta skupa. Razvijena je baš specifično za suzukijeva vjetrobranska stakla koja imaju posebnu strukturu silicijevih atoma
scheje is offline  
Old 27.02.2018., 15:43   #3374
Evo isao sam provjeriti... auto subisporučili sa 2 dc staklopera...u pocetku sam mislio da je smrzlo...sad vidim da nema ništa...
Kresida is offline  
Old 27.02.2018., 15:58   #3375
Quote:
Kresida kaže: Pogledaj post
Evo isao sam provjeriti... auto subisporučili sa 2 dc staklopera...u pocetku sam mislio da je smrzlo...sad vidim da nema ništa...
Tak je bilo i u mojoj Daciji. A i antifriza je bilo na minimumu. I neki Capturi dolaze tvornicki sa minimum antifriza.
Ocito svi stede na stakloperu. Dva put spricao i nema.
europe2seoul is offline  
Old 27.02.2018., 20:55   #3376
Suzuki proizvodi male i ekonomične automobile. U Europi je mali proizvođač, ali u Indiji, Maleziji, Kini proizvodnja i prodaja mjere se u milijunima primjeraka.
sajor 2015 is offline  
Old 01.03.2018., 07:55   #3377
Jel ima tko zadnji broj autokluba di je bila usporedba svih maliv suvova i gdje je vitara pobjedila? Netko je spomenuo tu na forumu a u ducane je valjda dosao novi broj jer ja to nisam nasao. Da stavi ovdje sken ili bar fotke reportaze.
Zaspan is offline  
Old 01.03.2018., 08:44   #3378
Vitara 1.6, GL+ 2WD, 8/2015 - 45000 km

- da iskomentiram ovo

Quote:
kepa123 kaže: Pogledaj post
Posjedujem SUZUKI VITARU 2015 ALL GRIP (1.6 benzin) već dvije godine i želim da predstavim svoja iskustva.
Pozitivno:
-umjerena potrošnja (grad 8, magistralni put 6, autoput 7.3/120kmh, 8/130kmh, 11/150kmh) - potpisujem
-fin komfor - potpisujem
-gepek nije mali - potpisujem
-pristojno vuče (pogotovo u SPORT modu) - nemam sport mode
-mali servis 100 eura u ovlaštenom servisu - - prvi servis 690 kn, drugi 890 kn, treći bude oko 1200 su rekli

Negativno:
-poslije 1000 km počinje škripa plastike instrument table koja se u narednim kilometrima stalno pojačava (pitao majstore za rješenje - kažu nema ga) - nisam uopće primjetio ovo
-lupkanje u svim vratima - - potpisujem
-čim mali kamen udari u lim spada boja - ovo ili nije točno, ili mene nije udario kamen
-ako želite da se ugijete, a da vam stakla ne magle klima mora raditi konstantno - - potpisujem
-nikad ujednačena temperatura (ili duva hladno ili vrlo toplo) - za ovo mislim da da se neznaš služiti klima uređajem, jer ak si namjestim temperaturu koju hoću, ne puše ni hladno ni vruće, nego točno kolko sam namjestio
-prozor na vozačevim vratima kada pada kiša ili snijeg neće da se zatvori do kraja u automatskom modu - ??? ovo još nisam čuo
-plastika unutrašnja se lako oštećuje - potpisujem
-čim na putu ima leda idem 60 a ponaša se kao da idem 150km/h (svi me pretiču jer auto šeta po cesti iako su gume zimske DANLOP Wintersport) - jesi ti jedan od onih što po snijegu i ledu voze 30 - 40 sa zimskim gumama??? ja sam jučer po ugaženom snijegu vozil bez problema 80, i takve preticao...
-kada pada jači snijeg ili kiša radar javlja grešku - nemam radar

Do sada sam vozio polovne Citroene C5 (seriju 1 i 2) i stalno se pitam da me oni nisu razmazili.
Umjesto da kupim C5 star godinu ili dvije pogriješio sam i kupio novu VITARU.

Pozdrav.
s obzirom da sam do sad vozio redom Golf III '96, Ibiza '03, Ibiza '09, ova Vitara me preporodila...
pogotovo po ovakvim uvjetima....
iako je 2WD, po snijegu gazim di god treba, čak sam prošli vikend bez problema išao tam di je Citroen Cactus zapeo...
franjo17 is offline  
Old 01.03.2018., 12:38   #3379
stakla se odmagljuju i bez klime (2. crtica ventilatora), naravno ne tako brzo kao s klimom.

problem automatske klime je što uvijek pali klimu pa ju moraš gasiti i što stražnje škrge ne rade dobro pa je velika razlika između sjedenja naprijed i odozada.
jumpbyte is offline  
Old 02.03.2018., 12:55   #3380
Quote:
Muffinoo kaže: Pogledaj post
Nisam nigdje cuo da ima taj usporedni test...bas sam trazio. To sada nedavno izaslo u Auto klubu?
Na naslovnoj stranici je t-roc,nije to usporedni test,više kao najbolja kupnja
pilif12 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.