Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2007., 10:35   #61
Jel neko zna kako stoje kumovi po tom pitanju?

Naime, taman na dan vjencanja (koji je u subotu) pada konferencija koja traje oko cetri dana. Da li kumovi imaju pravo na slobodan dan i kako ga u tom slucaju zatraziti?
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 10:36   #62
mislim da baš nemaju oni neka prava na slobodne dane ali ti nisam sto posto sigurna
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 10:39   #63
Nazalost nemaju po zakonu nikakvo pravo na slobodni dan/e!!!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 10:39   #64
Ma i ja nekako mislim da tesko mogu kumovi dobit slobodne dane, ali za vjencanje se znalo 9 mjeseci unaprijed, sve se isplaniralo, kupljena je haljina, odjelo, poklon.. i onda firma uleti sa idejom konferencije
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 11:52   #65
Ja sam dobila jedva 3 dana i to sam jedva dobila.A kad mi je mama umrla nisam dobila niti dana jer sam bila na godišnjem.Užas
darija12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 11:57   #66
Isuse, ne mogu vjerovat darija, pa gdje to radis? Koji debili!
Andast is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 12:17   #67
Quote:
Andast kaže: Pogledaj post
Isuse, ne mogu vjerovat darija, pa gdje to radis? Koji debili!
ma bolje nepitaj velika firma a privatnik ju drži
darija12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 13:20   #68
U cijeloj zbrci oko vjencanja me veseli sto imam 7 dana sto me po zakonu ide, a sef mi je rekao da ako mi teba da uzmem jos od svojih slobodnih dana, tako da sam razgovarala sa kolegama i oni kazu da nema problema i tako cu biti slobodna 2 tjedna!
Mala Ane is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 13:21   #69
ja sam dobila od firme 4 dana, i uzela sam jos 4 (jedva) + 2 nedjelje, sve skupa 10 dana odmora
Dacy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 13:32   #70
Meni moja firma daje JEDAN dan!
Jos uvjek se nadam da se samo sale... Ako ima neki pravnik na forumu (ili netko tko je siguran u odgovor) molim da mi kaze da li ipak imam pravo na koji dan vise!? Ili, gdje to mogu saznati?
Dobro, imam jos par dana godisnjeg, ali ipak...
Radi se o maloj privatnoj firmi, bez kolektivnog ugovora (ili neceg slicnog cime bi takvo pitanje bilo regulirano).

Mom buducem je sef na sam spomen vjencanja dao 7 dana, uz napomenu da, ako ce biti potrebno, moze dobiti jos koji dan.
Tursiops truncatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 13:34   #71
Quote:
Tursiops truncatus kaže: Pogledaj post
Meni moja firma daje JEDAN dan!
Jos uvjek se nadam da se samo sale... Ako ima neki pravnik na forumu (ili netko tko je siguran u odgovor) molim da mi kaze da li ipak imam pravo na koji dan vise!? Ili, gdje to mogu saznati?
Dobro, imam jos par dana godisnjeg, ali ipak...
Radi se o maloj privatnoj firmi, bez kolektivnog ugovora...
Hvala!
Mislim da zakonski imaš pravo tjedan dana ili 4 sigurno
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 14:18   #72
Tijekom kalendarske godine radnik ima pravo na oslobođenje od obveza rada uz naknadu plaće (plaćeni dopust) do ukupno najviše 7 radnih dana za važne osobne potrebe, a osobito u svezi sa sklapanjem braka, porodom supruge, težom bolesti ili smrću člana uže obitelji...

....to je citirano iz Zakona o radu...članak 59.

stvar je u tome da poslodavac u pravilniku o radu određuje koliko radnik ima pravo dana plaćenog dopusta za navedene osobne potrebe... ako radiš u maloj firmi gdje ima manje od 20 zaposlenih, vjerojatno ne postoji pravilnik jer ga poslodavac nije obvezan napisati....

no, obrati pozornost još jednom na taj kolektivni ugovor, ne mora konkretno poslodavac imati "svoj" kolektivni...može postojati granski kolektivni ugovor, točnije; za industriju, trgovinu... koji obvezuje tvoj poslodavca bez obzira što nije njemu pristupio...ne znam gdje radiš pa ti ne mogu više reći...

ako ne postoji ni pravilnik ni kolektivni, onda poslodavac daje onoliko dana koliko on smatra da je dovoljno, naravno najviše 7 dana u kalendarskoj godini (čl. 59. Zakona o radu)...

što se tiče tvog poslodavca, on smatra da je 1 dan za potrebe vjenčanja dovoljan...

ipak, raspitaj se ti još i za pravilnik i za taj granski kolektivni pa ako budeš našla nešto (držim ti fige), odi do njega i pitaj...

ako ni tada ništa, nasmij se (ipak ti treba posao), iza leđa mu pokaži , uzmi si taj 1 dan i budi happy sa svojim dragim...

toliko... ne znam da li sam ti pomogla..
Z2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 14:23   #73
p.s.
kumovi nemaju pravo na nikakav plaćeni dopust iliti slobodne dane radi tuđeg sklapanja braka...(oni su samo svjedoci)...neka se razboli ili uzme godišnji...
Z2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 15:37   #74
mislim da je o tome već bio riječi- poslodavac odlučuje koliko će ti dati (ako nije propisano kolektivnim), A to može biti od 1 do 7 dana.
ja prema kolektivnom imam pravo na 2 dana!!!
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 23:15   #75
Mene je moj šef pitao mogu li odgoditi sve za tjedan dana, pa da mogu ići na službeni put taj vikend za kada mi je vjenčanje zakazano :asshole:
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 23:16   #76
Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
Mene je moj šef pitao mogu li odgoditi sve za tjedan dana, pa da mogu ići na službeni put taj vikend za kada mi je vjenčanje zakazano :asshole:
isuse bože!!!!!
stvarno je kretenčina....
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 23:31   #77
Ovo je za samoubit ga!!!!
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 23:36   #78
Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
Mene je moj šef pitao mogu li odgoditi sve za tjedan dana, pa da mogu ići na službeni put taj vikend za kada mi je vjenčanje zakazano :asshole:
To stvarno mora bit ludjak.
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 23:56   #79
Quote:
mila78 kaže: Pogledaj post
Ovo je za samoubit ga!!!!
sori, mila, moram se nasmijati - samoubiti nekoga.

girasole, šef ti je totalni prasac. kako si ljudi dozvoljavaju takve stvari. pa nisi njegovo vlasništvo i ne vrti se tvoj život oko njega i posla.
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 00:12   #80
Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
Mene je moj šef pitao mogu li odgoditi sve za tjedan dana, pa da mogu ići na službeni put taj vikend za kada mi je vjenčanje zakazano :asshole:
veće gluposti od ovog nisam čula.... ma treba ga razapeti
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.