Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2018., 09:44   #81
Quote:
v1rg1n1a kaže: Pogledaj post
i meni se ovo čini da je sve veći problem, ljudi odnosno društva su zapravo jako zatvorena, pogotovo 'na sjeveru' i moraš imati i voucher i pedigre da bi bio razmotren za dulja druženja, čak i tog površnog izlazećeg tipa a pogotovo nakon nekih godina ako ti se požene prijatelji ili jednostavno nisu za izlaske toliko, možeš se u grob zaleć inače, na Tinderu je bila neka opcija za izlaske/društva, no opet, poznavajući tinderovski mentalitet vjerojatno bi se protumačilo kao poziv na orgije


pa to je mene ovdje u HR najviše jebalo, vratio sam se iz Berlina 2001. godine, dođem u Zagreb, na Kvatriću sjedim s frendom na kavi, dvije cure stol do nas pričaju o događaju u Aquariusu, ja onak sramežljivo se ispričam na upadu i pitam, reko curke, slučajno sam načuo da spominjete partijanu u Aquariusu, frend je teški metalac i nema šanse da ide, jeste za da idemo zajedno s obzirom da sam se friško vratio u HR pa tražim ekipu...

dobio sam prostrel očima kao da sam u najmanju ruku pitao; "curke, koja će mi dati pičke?!?"

u Berlinu bih dobio osmjeh uz odgovor; "super, može...(i cure bi se same odmah počele predstavljati) posebno ako bi ih bilo više u društvu, dok ako bi koja bila sama, ajd, moram priznati da je bilo teže i češće se događalo da ne bi baš pristajale promptno, ali ako bih u toj situaciji uspio s njima se zašprehati barem onak 20tak minuta, na kraju bi ipak pristale...


po tom pitanju u Berlinu mi je bilo fenomenalno, čak sam i curu imao tj bio u vezi uletivši na tu spiku, ali ne s nakanom da tražim curu za ONS, FF ili vezu, već se spontano dogodilo upoznavanjem u botaničkom vrtu....oboje smo bili sami, šetali i razgledavali, ona je fotografirala, a ja joj upao u kadar dok je fotografirala nekakvo prašumsko bilje i drveče...ispričao se i nadodao šalu da i nije tak strašno ak sam upao u kadar na slici jer ipak sam ja ko Tarzan...cura se nasmijala i spika je započela....izlazak prvi, drugi, treći, drugi tjedan smo bili u vezi...baš onak, cura i dečko....

jako lijepo iskustvo.....a tu u Hr....u takvoj bih situaciji dobio reakciju i odgovor;

"ti si kreten, a ne Tarzan...odjebi"


suma sumarum, isti ovakav kakav sam bio u Berilnu i tu kod nas, za njihove standarde psihoprofila i mentalitet općenito sam bio potpuno normalan, dok tu kod nas, evo čitajući ovaj forum, stjeće se dojam kako svakoj drugoj sam u kategoriji psihopata, nasilnika, kretena i slično...


iako živim u HR, ja više vjerujem konzervativnom njemačkom tj berlinskom društvu no ovom "zapadno-europskom" otvorenom, društvenom i liberalnom zagrebačkom i njihovim dijagnozama moje osobnosti po kojima ispadam kao osoba od koje im se ježi kosa na glavi...

vjerujem da recimo se kao isti ovakav kakav sam bio ili jesam, pojavim u Kabulu recimo, tamo bi me javno kamenovali....sreća pa sam stao samo u Zagrebu, tu sam samo psiho nasilnik
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 11:54   #82
Isto kao što sam ja bio 10 dana u Liverpoolu, prvo momačka, pa svadba i još par dana razgledavanja.
Da vas odma riješim neizvjesnosti, nisam jebo, no nevjerovatno koliko sam tamo razgovarao s drugim curama,
te koliko je njih samo počelo neku zezanciju/konverzaciju.
Primjer...
Kolega i ja smo bili u jednom parku, pijuckali one smoothie, došle su dvije cure, jedna bijelkinja,a druga mulatkinja,
pitale za upaljač, i kad su po govoru skužile da nismo iz engleske, sjele su si k nama kao da se znamo oduvijek.
Da vas pitam, jel će te ovakav scenarij doživjet u Hrvatskoj? Sigurno ne.
btw cure su izgledale vrhunski, znači oči su nam ispadale haha
mark 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 11:59   #83
Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
Da vas pitam, jel će te ovakav scenarij doživjet u Hrvatskoj? Sigurno ne.

1. Svaki put kad odem na obalu.
2. Dozivi svaki stranac koji posjeti.. obalu.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 13:41   #84
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post

1. Svaki put kad odem na obalu.
2. Dozivi svaki stranac koji posjeti.. obalu.


sindrom nove metle!!!


svaka nova metla dobro mete....lik može biti serijski ubojica i cigan iz Španjoske, eeeeee, ali on je Španjolac, frajer, macho, klitorisi se uvijaju ko svinjski repići na takvog, a kad dođe lik iz Zagreba, ahhhhhhhhh, on je samo još jedan u nizu dosadni zagrebački psiho slučaj koji je samo došao daviti i uskočiti u gaćice, ali ovaj Španjolac ne, on je divan, on je romantik, zgodan, elokventan i pun love, di ćeš bolje, maltene mu se pička nudi ko salata, a kava i čašica razgovora se apsolutno podrazumijevaju, pa taman posla da naše cure ostave dojam kako su Hrvatice nepristupačne i arogantne, Bože sačuvaj


ali nevezano za to, činjenica je da na "zapadu" je daleko opuštenije i lakše uspostaviti kontakt makar ništa od njega ispalo, no tu....tu maltene bi odmah noževe vadili, osim ako im na prvu nisi da im se klitić uvije...ali ni to ti nije garancija jer ipak si ti tu "naš"...Balkanjeros, koji je u startu uzet sa rezervom


imao sam situaciju gdje sam bio s jednom curom na moru, onak, poluveza, FF ajmo reć, bauljamo i kampiramo malo po obali i trošimo se ugodno, dolaze nam neki Francuzi u blizinu i ulogore se....na večer uz vatru i roštilj, ja ih pozovem i oni se pridruže, dečki su fakat društevni, nemam riječi....a ova moja, maltene kaj nije uvalila sama sebi prst u gaće i protrljala se; "jaoooo, Francuzi, jao kak imaju divan naglasak, jaoooo kakvo držanje, jaoooo, predivno, a ne ovi naši krkani...bla,bla"

a dečki su iz mjesta u Francuskoj kao što je recimo kod nas Kruševo ili Bednja, seljoberi prve klase, ovaj jedan uzgaja svinje (mali farmer), a drugi radi kao OFR u skladištu stočne hrane, tak su se i upoznali...a ova moja trlja klitić kao da su došli direktno iz Versaillesa sa aristokratskom titulom
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 13:57   #85
Quote:
gagi9a kaže: Pogledaj post
sindrom nove metle!!!


svaka nova metla dobro mete....lik može biti serijski ubojica i cigan iz Španjoske, eeeeee, ali on je Španjolac, frajer, macho, klitorisi se uvijaju ko svinjski repići na takvog, a kad dođe lik iz Zagreba, ahhhhhhhhh, on je samo još jedan u nizu dosadni zagrebački psiho slučaj koji je samo došao daviti i uskočiti u gaćice, ali ovaj Španjolac ne, on je divan, on je romantik, zgodan, elokventan i pun love, di ćeš bolje, maltene mu se pička nudi ko salata, a kava i čašica razgovora se apsolutno podrazumijevaju, pa taman posla da naše cure ostave dojam kako su Hrvatice nepristupačne i arogantne, Bože sačuvaj


ali nevezano za to, činjenica je da na "zapadu" je daleko opuštenije i lakše uspostaviti kontakt makar ništa od njega ispalo, no tu....tu maltene bi odmah noževe vadili, osim ako im na prvu nisi da im se klitić uvije...ali ni to ti nije garancija jer ipak si ti tu "naš"...Balkanjeros, koji je u startu uzet sa rezervom


imao sam situaciju gdje sam bio s jednom curom na moru, onak, poluveza, FF ajmo reć, bauljamo i kampiramo malo po obali i trošimo se ugodno, dolaze nam neki Francuzi u blizinu i ulogore se....na večer uz vatru i roštilj, ja ih pozovem i oni se pridruže, dečki su fakat društevni, nemam riječi....a ova moja, maltene kaj nije uvalila sama sebi prst u gaće i protrljala se; "jaoooo, Francuzi, jao kak imaju divan naglasak, jaoooo kakvo držanje, jaoooo, predivno, a ne ovi naši krkani...bla,bla"

a dečki su iz mjesta u Francuskoj kao što je recimo kod nas Kruševo ili Bednja, seljoberi prve klase, ovaj jedan uzgaja svinje (mali farmer), a drugi radi kao OFR u skladištu stočne hrane, tak su se i upoznali...a ova moja trlja klitić kao da su došli direktno iz Versaillesa sa aristokratskom titulom
Potpisujem !

Znači tipična priča o našim ženama.
mark 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 14:09   #86
Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
Potpisujem !

Znači tipična priča o našim ženama.
Nije, nego ste i vi u Berlinu egzotika
Ja sam u dva mjeseca dobila tri prosidbe na konto odakle sam Wow, Kroatien, wunderschöne Frauen, familiär, können kochen, emotional... nicht wie Deutsche... Nova metla u gradu
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 14:41   #87
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Nije, nego ste i vi u Berlinu egzotika
Ja sam u dva mjeseca dobila tri prosidbe na konto odakle sam Wow, Kroatien, wunderschöne Frauen, familiär, können kochen, emotional... nicht wie Deutsche... Nova metla u gradu


ha čuj, ima logike, samo sam ja u Berlinu bio 2 godine i uvijek sam imao dojam "nove metle" ako ćemo tako postaviti stvar, a tu u Zg kada sam se po prvi puta doselio već sam prvi vikend doživio hladan tuš kao da sam najveća brđanska seljačina (a taman se vratio iz Berlina 10tak dana ranije), a bio sam isto tako NOVA METLA u Zagrebu, dakle, teorija o novoj metli baš i nije u potpunosti usvojiva kada se radi o Balkancima prema zapadnjacima i obratno...odnosno isti prema istima
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 14:49   #88
Quote:
gagi9a kaže: Pogledaj post
ha čuj, ima logike, samo sam ja u Berlinu bio 2 godine i uvijek sam imao dojam "nove metle" ako ćemo tako postaviti stvar, a tu u Zg kada sam se po prvi puta doselio već sam prvi vikend doživio hladan tuš kao da sam najveća brđanska seljačina (a taman se vratio iz Berlina 10tak dana ranije), a bio sam isto tako NOVA METLA u Zagrebu, dakle, teorija o novoj metli baš i nije u potpunosti usvojiva kada se radi o Balkancima prema zapadnjacima i obratno...odnosno isti prema istima
Ja sam već devet ovdje, i još sam egzotika
I ja kada dođem u Hr, nisam dovoljno sređena, nasminkana i ostalo... tako da...I na forumu kada sam napisala prije što slično, ispalo je kako se precjenjujem, kako sam sigurno ružna (pošto sam rekla za sebe i bukvalno sve žene koje znam,da nismo materijalistice, da smo samostalne, obrazovane...)
Tuđa trava je uvijek zelenija
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:23   #89
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ja sam već devet ovdje, i još sam egzotika
I ja kada dođem u Hr, nisam dovoljno sređena, nasminkana i ostalo... tako da...I na forumu kada sam napisala prije što slično, ispalo je kako se precjenjujem, kako sam sigurno ružna (pošto sam rekla za sebe i bukvalno sve žene koje znam,da nismo materijalistice, da smo samostalne, obrazovane...)
Tuđa trava je uvijek zelenija
mozda si samo dobar pićon pa si egzotika kam god dosla.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:23   #90
Quote:
gagi9a kaže: Pogledaj post
sindrom nove metle!!!
...
E o tome pricam. Svatko tko je malo putoval ili zivio u nekoj drugoj drzavi naletio je na takav tretman.


Quote:
ali nevezano za to, činjenica je da na "zapadu" je daleko opuštenije i lakše uspostaviti kontakt makar ništa od njega ispalo, no tu....tu maltene bi odmah noževe vadili, osim ako im na prvu nisi da im se klitić uvije...ali ni to ti nije garancija jer ipak si ti tu "naš"...Balkanjeros, koji je u startu uzet sa rezervom
I to relativno stoji.
Ali sad bas da bude smotani sramezljivi Pero iz Bednje potegnul za USA i ondje zgrnul milijune i zenske ce ludit za njime. Nece. I ondje bude samo smotani Pero iz Bednje s razlikom da bude ljude zanimalo od kud je..

Meni nije problem u HR upoznat nekog, no da je u USA to lakse, lakse je. Meni.


Ja bil u vezi za ruskinjom (u st. petersburg) i cura je studirala arhitekturu. I tak mi pricamo prek skajpa (ona u skoli ja doma, sexy talk) i veli frendicama koje su s njom bile u sobi da sam joj decko iz HR... i soon nekih desetak cura stalo iza nje i skinule se u topless.
Ruskinje su stvarno otvorene prema frajerima, "skroz" ignoriraju bilo kakvu mogucu opasnost. Puno je manje "zidova". Kaj smo sve radili.. u HR bi dobil vise dijagnoza nego godina...

Je da je glupo generalizirat... ali amerke i engleskinje mi osobno ne pasu.. nemaju mi umm.. "seksualnu eleganciju"...

Quote:
imao sam situaciju gdje sam bio s jednom curom na moru, onak, poluveza, FF ajmo reć, bauljamo i kampiramo malo po obali i trošimo se ugodno, dolaze nam neki Francuzi u blizinu i ulogore se....na večer uz vatru i roštilj, ja ih pozovem i oni se pridruže, dečki su fakat društevni, nemam riječi....a ova moja, maltene kaj nije uvalila sama sebi prst u gaće i protrljala se; "jaoooo, Francuzi, jao kak imaju divan naglasak, jaoooo kakvo držanje, jaoooo, predivno, a ne ovi naši krkani...bla,bla"

a dečki su iz mjesta u Francuskoj kao što je recimo kod nas Kruševo ili Bednja, seljoberi prve klase, ovaj jedan uzgaja svinje (mali farmer), a drugi radi kao OFR u skladištu stočne hrane, tak su se i upoznali...a ova moja trlja klitić kao da su došli direktno iz Versaillesa sa aristokratskom titulom
Prepostavljam da nije dugo bila cura.
Meni je bas turn off kad se cura ponasa kao da nikad nije izasla iz svog sela pa kad vidi stranca pada u nesvijest. Stvarno se primjeti ako odes ljeti na nase more u kampove recimo..

Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
Potpisujem !

Znači tipična priča o našim ženama.
Ti kao da ne citas...

Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Nije, nego ste i vi u Berlinu egzotika : D
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 16:24   #91
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Svatko tko je malo putoval ili zivio u nekoj drugoj drzavi naletio je na takav tretman.


Prepostavljam da nije dugo bila cura.

Evo jedna iznimka, Madeira na Atlantiku, iznenadio sam se koliko su lokalne cure prosječne i ispodprosječne izgledom, a pristupačnost još gora no kod naših npr uzvišenih aristokratskih Zabregčanki, više sam se skompao sa ekipom iz Brazila, Njemačke, Nizozemske i Asutralije no sa domaćima...domaćima možeš priči samo ako te njihov domaći uvede u društvo...

Ali to sam čuo da to ima veze sa obrambenim mentalitetom, kao kod nas u vrijeme dok se služio vojni rok po bivšoj Jugi pa čak i samo po HR, bilo je cura koje kada bi doznale da je lik tu samo na odsluženju vojnog roka, instantno bi dobio odjeb ma da je ko Apolon, dok je u isto vrijeme bilo cura koje su samo vojnike i hvatale...


A ova cura, ne, nije dobila instant odjeb, bila je 14 godina mlađa od mene pa joj nisam uzeo za zlo takvu reakciju na Žabare, a povrh toga iako je tek netom prije odlaska na more sa mnom otkrila čari sexa, bila je prirodno nadareni talent pa čemu da si režem granu na kojoj sjedim, a ljeto je taman počelo
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 21:49   #92
i tako....
globtroteri zavrsili na USu
di si bio - nigdje, sta si radio - nista
Miki-Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:02   #93
Quote:
Miki-Liki kaže: Pogledaj post
i tako....
globtroteri zavrsili na USu
di si bio - nigdje, sta si radio - nista

ovisi kako tko, ja oženio Ukrajinku
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 01:13   #94
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ja sam već devet ovdje, i još sam egzotika

I ja kada dođem u Hr, nisam dovoljno sređena, nasminkana i ostalo... tako da...I na forumu kada sam napisala prije što slično, ispalo je kako se precjenjujem, kako sam sigurno ružna (pošto sam rekla za sebe i bukvalno sve žene koje znam,da nismo materijalistice, da smo samostalne, obrazovane...)

Tuđa trava je uvijek zelenija


Gdje ovdje?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 01:14   #95
Lijek za usamljenost: uvoz iz inozemstva

Quote:
gagi9a kaže: Pogledaj post
ovisi kako tko, ja oženio Ukrajinku


Iz Mariupulja?
Jel ti kuha borsch?
Jesi proslavio epifany?

Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:10   #96
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Iz Mariupulja?
Jel ti kuha borsch?
Jesi proslavio epifany?

okrug Chernobyla, starci pobjegli nakon reaktora i došli u Zagreb, o da, često smo u ukrainskom i ruskom dučanu, a kako kuha, pffff, nemrem ju nahvaliti toliko, čak je i pobrala nekoliko titula chefova po koje kakvim natjecanjima i slično...iako borsch moram priznati smo samo 2 puta do sada imali na meniju, to se ne isplati kuhati za 2-3 tanjura (što razumiješ zašto ako znaš kako se priprema), već cijeli kazan, a kome ga kuhati toliko...tamošnji ljudi krčkaju temeljac za Boršč i po 4 sata, a realno, brzinski kada ga radiš, sa instant temeljcem poput "fant dodatak jelima", opet ti treba cirka 2 sata, kao da radiš sarmu pobogu...zapravo, ja i sarmu brže napravim

crkva nije aktivni dio života pod našim krovom...štoviše, ona nije crkveno tj religiozno osviještena previše...kad malo bolje promislim, nije uopće, više onako simbolički Božić i Uskrs i to je to


a zašto me sve to pitaš?
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 19:26   #97
Quote:
gagi9a kaže: Pogledaj post
okrug Chernobyla, starci pobjegli nakon reaktora i došli u Zagreb,
hoćeš reći - ona naprosto zrači!
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:01   #98
Quote:
gagi9a kaže: Pogledaj post
okrug Chernobyla, starci pobjegli nakon reaktora i došli u Zagreb, o da, često smo u ukrainskom i ruskom dučanu, a kako kuha, pffff, nemrem ju nahvaliti toliko, čak je i pobrala nekoliko titula chefova po koje kakvim natjecanjima i slično...iako borsch moram priznati smo samo 2 puta do sada imali na meniju, to se ne isplati kuhati za 2-3 tanjura (što razumiješ zašto ako znaš kako se priprema), već cijeli kazan, a kome ga kuhati toliko...tamošnji ljudi krčkaju temeljac za Boršč i po 4 sata, a realno, brzinski kada ga radiš, sa instant temeljcem poput "fant dodatak jelima", opet ti treba cirka 2 sata, kao da radiš sarmu pobogu...zapravo, ja i sarmu brže napravim



crkva nije aktivni dio života pod našim krovom...štoviše, ona nije crkveno tj religiozno osviještena previše...kad malo bolje promislim, nije uopće, više onako simbolički Božić i Uskrs i to je to





a zašto me sve to pitaš?


Trazim gdje da te podbadam, zasto pitas?




Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:02   #99
Quote:
pinokio2000 kaže: Pogledaj post
hoćeš reći - ona naprosto zrači!


Mozda ce nam reci da je odmah osjetio da je drugacija


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:04   #100
Quote:
gagi9a kaže: Pogledaj post
okrug Chernobyla,
Meni prvo na pamet pala.. treca sisa.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.