Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2008., 23:22   #21
CHOW CHOW

Pozdrav svima!

Nakon poslednje izložbe pasa u mom gradu potpuno sam se očarao CHOW CHOW psima. Pročitao sam puno toga na netu o njima i konačno naručio štene ovog prelepog psa iz kvalitetnog legla.

Voleo bih da čujem još neko mišljenje i iskustvo o odgoju ovih pasa, u smislu koliko su zahtevni i na šta treba posebno obratiti pažnju.

Srdačan pozdrav iz Niša

vidoq82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 02:15   #22
Pretpostavljam da sad očekuješ dosta pm-ova s pitanjem iz kojeg si legla naručio štene...a ti ćeš, dobar kao što jesi, ljubazno odgovoriti i dati (svoju) adresu i telefon uzgajivačnice tog "jako kvalitetnog legla".... (Sorry, al post ti je "preproziran").
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 12:23   #23
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da sad očekuješ dosta pm-ova s pitanjem iz kojeg si legla naručio štene...a ti ćeš, dobar kao što jesi, ljubazno odgovoriti i dati (svoju) adresu i telefon uzgajivačnice tog "jako kvalitetnog legla".... (Sorry, al post ti je "preproziran").
pa zar se i time ljudi bave...
verujem da sam vama sa vise iskustva tako delovao ("nevesto"), ali stvarno sam nov u celoj prici i ne verujem da bi se bilo ko usrecio ako bi od mene narucio stene.

u svakom slucaju informacije koje sam dobio su mi i vise nego dovoljne da shvatim da nisam pogresio u izboru rase i preporucujem svima (koji do sada nisu) da procitaju postove sa
http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=399.0

PS "jako kvalitetno leglo" su reci radnice PET SHOPA u Nisu koja mi ga je preporucila - sorry zbog nesporazuma
vidoq82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:02   #24
Quote:
Deimos kaže: Pogledaj post
Zanima me sve o tom psu,dal je istina da su agresivni,za koliko love ih se može nabaviti.......ako netko uživa u njegovom društvu,molim da se javi i ispriča svoja iskustva.
Nije istina da su agresivni, ja imam 2 ženke, i do sada sam imala jako puno pasa al ovi su mi najdraži i najljepsi. zivim na selu i imam veliko dvoriste tako da je uvjek bilo najmanje 1 cuko. jako su slatki i dragi samo sto su tvrdoglavi to im je karakteristika. Tesko je naci ispod 500 eura bez papira, a sa papirima ide i preko 1000, ja sam nasla jednu gospođu koja je draga i nije me zeznila tako da su dobri i zdravi, iako na to moras pazit jer ako kupujes bez papira mos kupiti svasta
marina009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 16:03   #25
Smile

Caos svima Ovo je poziv u pomoc Ako neko zna, bila bih zahvalna kada bi postavio link nekih uzgajivachnica Chow-Chowa iz Srbije, po mogucnosti Hvala svima unaprijed
666angie999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 18:55   #26
ja sam odrasla uz njih i definitivno mogu reci da su uzasno komplicirani i za odrzavanje i za hendlanje. moji roditelji su ih medu prvima uvezli u hrvatsku 80tih godina iz njemacke. prvo tamnoplavog decka koji je uginuo s godinu i pol od meningitisa, a nakon njega krem muzjaka i crnu zenku. niti jedna druga zivotinja nije ziva izasla iz dvorista, a i prema strancima su recimo "ostri". nije da se ne moze s njima, ali definitivno nisu psi za svakoga. nasi nisu imali posebnih problema s kozom i zdravljem.
nedavno su prijatelji uvezli iz belgije cimetasti par. muzjak je sa godinu dana postao opasno agresivan, njihovog sina je napao u nekoliko navrata i nazalost je uspavan. zenkica je predraga i bas divno bice. drugi prijatelji pak imaju crvenu zenku koja je super po naravi, ali ima problema s kapcima.
sve su to psi s odlicnim rodovnicima, uvezeni iz priznatih uzgajivacnica, ali jednostavno ih je valjda njihova nemila povijest oblikovala u malo "teze" pse.
__________________
...i ti ces letjeti bez krila i pobjedivati bez maca...
El Hafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 17:41   #27
ja sam nedavno uzela chowa i ono ja sam odusevljena s njim..stvarno predivna pasmina,svidja mi se sto je skroz nezainteresiran moj nema problema s kapcima,al ima s kozom zna se izgrist po kozi
aancicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 13:21   #28
Ljudi iz kvarta imaju jednoga. Predivan jee, k'o mali medoo
Mada je dosta svojeglav i neposlušan, al' priđe kad želi da ga se pomazii.
__________________
“I like people who shake other people up and make them feel uncomfortable.”
“In order to be irreplaceable, one must always be different.”
Crazy Panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 21:12   #29
Znam da na ovoj temi nitko nije ništa pisao već dva mjeseca,ali jako me zanima pasmina pa ako ima neki vlasnik chow-chowa ovdje na forumu molila bih ga/ju da malo opiše pasminu jer je stvarno neobična.
Mene oni baš na lavove podsjećaju,a plavi jezik..prestrašno
Collinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 10:55   #30
I mene zanima vise o ovoj pasmini, gledala sam neki dan neki reality o frizerima za pse kojima su doveli chowiche i svi su premrzli od straha...
Pa sta je stvarno moguce da se ljudi toliko boje chow-chowa?
Ja sam cula da se izuzetno jako vezu za svog vlasnika, da li se to ocituje na neki drukciji nacin od ostalih pasmina pa se to tvrdi jer iz mog iskustva svi se psi vezu za vlasnika?
Luxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 11:31   #31
chow chow priznaje samo 1 vlasnika... to je istina. mada mislim da ima jos nekih pasa koji se tako ponasaju. to je izuzetno tvrdoglava pasmina i definitivno nije pas kojeg moze odgajati dijete ili osoba koja i sama ne poznaje disciplinu. zahtjevan je po pitanju odrzavanja dlake, po pitanju hrane (cesto imaju svakakve alergije) pa ih treba hraniti super premium hranom (čitaj najskupljom ) i ono najgore skloni su različitim bolestima, prvenstveno displaziji kukova, laktova, uglavnom problemi s kostima. to nije pas za istrčavanje već za šetnje. može, ali ne mora biti agresivan. voli da ga se mazi isključivo kad njemu odgovara. da moram birati, opet bih izabrala chowa, ali isključljivo iz uzgajivačnice (dakle, ispod 11 000 kuna ne) jer mi je to jedina garancija da neću opet potrošiti 20 000 kuna na lječenje njegovih problema (naravno, i oni iz uzgajivačnice mogu oboljeti ali ovo jest neka potvrda zdravlja). sve u svemu, divna pasmina, ali izrazito zahtjevna i prije kupovine tog psa uzmite u obzir moguce zdrastvene probleme i novčane brige koje s tim dolaze. moj veterinar mi ponavlja da on nikada nikome ne bi preporučio chow chowa i shar peia
kate_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 19:58   #32
Veterinar znači ne preporučuje chow chawa.. Šteta..A ja čula svakakve gluposti o njima,ali me sve više privlače..volim taj njihov neobičan izgled!
Collinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 20:09   #33
Ja malo googlala:

STANDARD CHOW-CHOW PASMINE

Standard FCI n205 od 09.06.1999/GB
Zemlja porijekla: Kina
Poktoviteljstvo: Velika Britanija
Datum objave prvog originalnog Standarda: 24.06.1987.
Namjena: čuvar, pas za društvo
Klasifikacija: FCI V, Psi tipa špic i psi primitivnog tipa, bez radnog ispita
Opći izgled: aktivan, kratak, vrlo proporcionalan, čvrste građe, lavljeg izgleda, ponosan i dostojanstven stav, rep nošen na leđima, tipičan po hodu "na trampolinima"
Ponašanje: miran, odličan čuvar, samostalan, vjeran, svojeglav

Lubanja i glava: lubanja je široka i plosnata, puna ispod očiju, neizražen stop
Tartuf: velik i širok, posve crn (iznimka su krem primjerci u kojih je dozvoljen svjetliji tartuf, kao i plavi i jelenji u kojih je tartuf u skladu sa bojom krzna)
Njuška: srednje dužine, od ispod očiju do vrha je iste širine (ne u špic kao u lisica)
Usne: usne i usna šupljina su tamni, plavo-crni, gingive i jezik također
Čeljust i zubi: zubi jaki i pravilni, čvrsta čeljust, pravilno zatvaranje zubala "u škarice"
Oči: tamne, ovalnog oblika, srednje veličine i bistre. Za plave i jelenje primjerke dozvoljena je boja u skladu s bojom krzna. Oči čiste, bez entropije. Ne smiju se kažnjavati samo radi veličine.
Uši: male, debele, lagano zaobljene na vršcima. Sa očima i njuškom pridaju pasmini poseban izgled po nazivom "scowl" koji ne smije biti rezultat opuštanja kože lica.
Vrat: jak, ne previše kratak, dobro urašten u ramenima i lagano ukošen

Tijelo
Stražnji dio: kratak, jak
Trup: širok i dubok, dobro ukošena rebra, nikako okrugla kao u bačve
Rep: urašten visoko, lijepo nošen na leđima

Udovi
Prednji: prednje noge su savršeno ravne, srednje dužine, dobro okoštene
Ramena: mišićava i lagano ukošena
Zadnji: mišićave i jake zadnje noge
Hrbat: proporcionalno spušten, pod minimalnim kutem, esencijalan za tzv.hod na trampolinima, ne saginje se nikad prema naprijed, čini se posve ravan
Šape: male, okrugle, mačjeg oblika, pad prema prstima
Hod i kretanje: kratki koraci na tzv .trampolinima
Prednji i zadnji udovi se kreću paraleno ravno prema naprijed

Krzno
Dlaka: kratka ili duga
Duga: gusta dlaka, ravna i odlijepljena, poddlaka mekana i vunasta, a pokrovna dlaka dosta oštra. Posebno je gusta oko vrata gdje nastaje "griva" i na zadnjim nogama gdje se stvaraju tzv. "culottes"
Kratka: gusta, ravna, odlijepljena, teksture poput peluche-a
Svako umjetno skraćivanje dlake koje mjenja siluetu psa ili njegov izgled biti će kažnjeno.
Boja: jednobojan; crn, crven, plav, jelenji, krem ili svijetlo-krem; često sa nijansama ali nikako s mrljama ili višebojan

Veličina
Visina na hrbatu:
Mužjaci: od 48-56 cm na hrbatu
Ženke: od 46-51 cm na hrbatu
Težina: po standardu nije definirana
Nedostaci: sve što odstupa u odnosu na standard biti će penalizirano u odnosu na "težinu" odstupanja.
Mužjaci moraju imati dva testisa normalnog izgleda i posve spuštena u skrotumu.

Eto...Ako nekoga zanima
Collinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 11:11   #34
da, prelijepi su, ali to nije dovoljno da se uzme chow, a ni bilo koji drugi pas. definitivno nije sve u izgledu. bitnije je da li ti odgovara njegov tezak karakter i imas li dovoljno vremena posvetiti se njegovom zdravlju. vise se brinem za njega nego za sebe jedna mala molba svima koje zanima chow: nemojte ga uzimati samo zato jer predivno izgleda ili ima poseban jezik budite spremni na brigu o njemu i na moguće financijsko opterećenje
kate_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:10   #35
Quote:
kate_k kaže: Pogledaj post
da, prelijepi su, ali to nije dovoljno da se uzme chow, a ni bilo koji drugi pas. definitivno nije sve u izgledu. bitnije je da li ti odgovara njegov tezak karakter i imas li dovoljno vremena posvetiti se njegovom zdravlju. vise se brinem za njega nego za sebe jedna mala molba svima koje zanima chow: nemojte ga uzimati samo zato jer predivno izgleda ili ima poseban jezik budite spremni na brigu o njemu i na moguće financijsko opterećenje
Upravo zato ja nemam Chow Chowa.Čula sam sve i svašta,čitala o njihovom karakteru,raspitivala se...Ali na kraju ipak u uži krug ušli su labradori i pudle.
Iako,pas mi je preeeedivan,to stoji,ali mi trenutno njegov karakter ne odgovara uz moje uvjete...
Collinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 08:13   #36
Quote:
Collinna kaže: Pogledaj post
Upravo zato ja nemam Chow Chowa.Čula sam sve i svašta,čitala o njihovom karakteru,raspitivala se...Ali na kraju ipak u uži krug ušli su labradori i pudle.
Iako,pas mi je preeeedivan,to stoji,ali mi trenutno njegov karakter ne odgovara uz moje uvjete...
Evo ovako. meni je Medena već drugi chow, prvog, Medu je zgazilo auto, nikad ga necu prezalit. Bio je poseban, kratkodlaki, ma bas atrakcija. Sad imam Medenu, prelijepa je i sto je najvaznije predobra. Samo da demantiram - oko chow-a ima brige jer to nije pas i ne smije se tako odnosit prema njemu, trazi paznju kao da je covjek. Cinit ce se da sam luda, medjutim,svi koji ih imaju mogu to potvrdit. Ekstra senzibilni psi koji strasno puno daju, toliko su privrzeni samo ih se ne smije tuci(jer to ne oprastaju),dakle sve im s emoze dokazat... Cinjenica da Medena ima 6 mjeseci i hoda bez uzice,osluskuje svaku moju naredbu i postuje je, ma divno iskustvo,kad vam kazem. A jbg ga, svaki pas je obveza ali i radost!! Necete falit ako ih uzmete
__________________
bolje bit bahata krava nego carica bez pičke - kineska
bahata krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 16:48   #37
Quote:
bahata krava kaže: Pogledaj post
Evo ovako. meni je Medena već drugi chow, prvog, Medu je zgazilo auto, nikad ga necu prezalit. Bio je poseban, kratkodlaki, ma bas atrakcija. Sad imam Medenu, prelijepa je i sto je najvaznije predobra. Samo da demantiram - oko chow-a ima brige jer to nije pas i ne smije se tako odnosit prema njemu, trazi paznju kao da je covjek. Cinit ce se da sam luda, medjutim,svi koji ih imaju mogu to potvrdit. Ekstra senzibilni psi koji strasno puno daju, toliko su privrzeni samo ih se ne smije tuci(jer to ne oprastaju),dakle sve im s emoze dokazat... Cinjenica da Medena ima 6 mjeseci i hoda bez uzice,osluskuje svaku moju naredbu i postuje je, ma divno iskustvo,kad vam kazem. A jbg ga, svaki pas je obveza ali i radost!! Necete falit ako ih uzmete
Ja se nadam jednome .Doduše,u malo daljoj budućnosti(kuća s dvorištem),ali imat ću ga jednog dana...Sigurno
Starshine2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 15:39   #38
moje iskustvo s chow chowom zadire u daleku proslost tj odrasla sam s jednom zenkom, doslovce od svog 5 dana(Od kad sam izasla iz bolnice pa do njene 16-te godine...
agresija nikad nije bila izrazena niti prisutna ,a ja sam ,fala bogu, ko klinka doslovce jasila po njoj, vukla je posvud i sve je bilo ok. tvrdoglavi jesu, npr nije podnosila kisu i ak bi nas kisa vani negdje iznenadila zakopala bi se ko mazga i stajala-jedva bi je dovukli doma
znam da svaki pas ima neke svoje predispozicije(radni, lovni, sportski, "za kucu") te da se olako davaju epiteti ova pasmina je vise ili manje agresivna, ali mislim da se pravilnim pristupom i socijalizacijom od prvog dana svasta dobro moze napraviti od bilo kojeg psa
star69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 22:23   #39
Quote:
Starshine2 kaže: Pogledaj post
Ja se nadam jednome .Doduše,u malo daljoj budućnosti(kuća s dvorištem),ali imat ću ga jednog dana...Sigurno
Ma ne treba ti kuca, ja ih oduvijek imam u stanu. Ma divni su! Sad sam zbog posla udaljena od Medene ali fali mi strasno. Ma to je nesto, kad me vidi doslovce me zagrli sapicama. Tko hoce nek ode na facebook i trazi chow chow, pa ce vidit lipotu ovoga svita !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	preuzmi.jpg‎
Views:	398
Size:	5.8 KB
ID:	12724  
__________________
bolje bit bahata krava nego carica bez pičke - kineska
bahata krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 19:29   #40
Oni koji imaju chow chowa, mozete li mi reci kakvo je iskustvo.kakvog je karaktera bla bla bla...
chow axvel/axie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.