Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2018., 09:04   #7901
Razmišljam o uvođenju veće količine proteina (nauštrp ugljikohidrata) u prehranu, kako bih brže sagorjela masnoće i dobila na mišićnoj masi. Ovi proteinski pripravci mi zvuče obećavajuće, ali iz više izvora i iskustava drugih ljudi čula sam da mogu uzrokovati dijabetes. Ima li imalo istine u tome i ako ne, zašto ne? (Molim odgovor od stručne osobe ili barem od osobe koja s tim ima zaista puno iskustva).
Alieta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 18:37   #7902
kakav dijabetes, kakvo sagorijevanje masti, kakvo dobivanje na masi i ne ne zvuči obećavajuće.

Znači neće to niš pomoći (samo lakši novčanik) ako ne središ prehranu od početka do kraja te odradiš treninge kako spada te se dovoljno rehabilitiraš - odmor od treninga, spavanje, istezanje, hladan tuš.
Proteinske pripravke samo nakon treninga te uz njih i ugljikohidrate - i samo tada ih pij.
Inaće jedi običnu hranu - meso, jaja, sir, povrće i voće te kvalitetne ugljikohidrate.

Za gubitak sala izbjegavaj slatko, peciva i slično- pogotovo kombinacije slatko i masno.
NE jedi nakon 20h osim ako je obrok nakon treninga.

Zdravo i ukusno nije obrnuto proporcionalno.
Imaš dovoljno materijala na netu ali samo se nemoj povoditi da bilo kakvi pripravci rade čuda.
Slušaj svoje tijelo - ono će te vodit kaj ti paše od hrane kaj ne.


Sretno
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 19:00   #7903
Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
kakav dijabetes, kakvo sagorijevanje masti, kakvo dobivanje na masi i ne ne zvuči obećavajuće.

Znači neće to niš pomoći (samo lakši novčanik) ako ne središ prehranu od početka do kraja te odradiš treninge kako spada te se dovoljno rehabilitiraš - odmor od treninga, spavanje, istezanje, hladan tuš.
Proteinske pripravke samo nakon treninga te uz njih i ugljikohidrate - i samo tada ih pij.
Inaće jedi običnu hranu - meso, jaja, sir, povrće i voće te kvalitetne ugljikohidrate.

Za gubitak sala izbjegavaj slatko, peciva i slično- pogotovo kombinacije slatko i masno.
NE jedi nakon 20h osim ako je obrok nakon treninga.

Zdravo i ukusno nije obrnuto proporcionalno.
Imaš dovoljno materijala na netu ali samo se nemoj povoditi da bilo kakvi pripravci rade čuda.
Slušaj svoje tijelo - ono će te vodit kaj ti paše od hrane kaj ne.


Sretno
Hvala! Riječi ti se pozlatile!
Alieta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 14:03   #7904
Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
kakav dijabetes, kakvo sagorijevanje masti, kakvo dobivanje na masi i ne ne zvuči obećavajuće.

Znači neće to niš pomoći (samo lakši novčanik) ako ne središ prehranu od početka do kraja te odradiš treninge kako spada te se dovoljno rehabilitiraš - odmor od treninga, spavanje, istezanje, hladan tuš.
Proteinske pripravke samo nakon treninga te uz njih i ugljikohidrate - i samo tada ih pij.
Inaće jedi običnu hranu - meso, jaja, sir, povrće i voće te kvalitetne ugljikohidrate.

Za gubitak sala izbjegavaj slatko, peciva i slično- pogotovo kombinacije slatko i masno.
NE jedi nakon 20h osim ako je obrok nakon treninga.

Zdravo i ukusno nije obrnuto proporcionalno.
Imaš dovoljno materijala na netu ali samo se nemoj povoditi da bilo kakvi pripravci rade čuda.
Slušaj svoje tijelo - ono će te vodit kaj ti paše od hrane kaj ne.


Sretno
Cekaj, ti se zajebavas ili?

Koliko sam te prije pratio, znao si sta pricas, i onda odjednom ovakva poruka?

Ne jedi iza 20h osim ako nije poslije treninga, ajd cemu to? kad svi znamo sta utjece na mrsavljenje...

" Za gubitak sala izbjegavaj slatko, peciva i slično- pogotovo kombinacije slatko i masno. "

Ok ako je cura pocetnica,i unosila je velike kolicine toga, onda ok, ali opcenito nema potrebe ni izbjegavati ista od toga, jer opet napominjem, svi znamo sta utjece na gubitak kilograma, a to nije izbjegavanje odredjenih namirnica...

" Proteinske pripravke samo nakon treninga te uz njih i ugljikohidrate - i samo tada ih pij."

Zasto samo iza treninga? moze ih piti kad god zeli
Richard Gere is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 15:08   #7905
pozdrav, vec dugo ne pijem mlijeko jer me jako napuse, a isto mi se dogadja i s whey proteinima. Nisam bio na pretragama ali pretpostavljam da mi smeta laktoza. Zanima me da li bi mi izolat kao npr Myprotein isolate whey radio manje problema? kakva su vasa iskustva, ima li smisla pokusavati s time? Razlika u cijeni mi nije bitna.

hvala
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 16:12   #7906
Čak ti i izolati sadrže male količine laktoze tak da moraš probat pa vidjeti.
Druga opcija su ti veganski proteini al oni u pravilu imaju dosta manje BCAA od wheya, osim možda najskupljih tipa ovaj
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 22:05   #7907
Molio bih savjet, između linkane dvije kantice, koju biste prije uzeli:
https://www.njuskalo.hr/whey-protein...oglas-21251746
https://polleosport.hr/proteini/Whey...ssional-2350-g , ovaj na akciji u Polleo.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 22:39   #7908
Scitec je jako loš, na razini Weidera i Multipowera.

Za ovaj prvi nisam nikada čuo.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 22:46   #7909
Još ću na kraju uzeti MyProtein od 2.5kg i bok.

Ja sam koristio prvu kanticu, prvenstveno zbog gramaže po mjerici, no ne znam i koliko je dobar jer nisam probao veliki izbor. Želim čuti drugo mišljenje da li ima smisla opet uzimati.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 22:57   #7910
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Scitec je jako loš, na razini Weidera i Multipowera.

Za ovaj prvi nisam nikada čuo.
Šta stvarno je Scitech loš?
Vidim da su oni u nekom partnerskom odnosu sa ShopBuilder.Hr i da imaju strašne popuste na njihove proizvode od 20% pa i više.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 11:41   #7911
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Šta stvarno je Scitech loš?
Vidim da su oni u nekom partnerskom odnosu sa ShopBuilder.Hr i da imaju strašne popuste na njihove proizvode od 20% pa i više.
Zanimljivo da je scitec svuda na losem glasu, proizvodi su im sranje blabla.

A iz osobnog iskustva sve njihovo mi bilo vrh. Od ovih stvari sto "osjetis" djelovanje, njihovi proizvodi su mi uvijek najbolje djelovali.

Npr, probao sam sve ove najrazvikanije Preworkoute ali me ni jedan ne odradi kao scitecov.
JesterRace is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 13:14   #7912
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 14:45   #7913
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
A sto kazu istraživanja iz tvog laboratorija? Koje metode istraživanja koristis? Sa kakvim instrumentima, s cime ih usporedujes?

Moze li nesto o tome.
JesterRace is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 18:26   #7914
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Šta stvarno je Scitech loš?
Vidim da su oni u nekom partnerskom odnosu sa ShopBuilder.Hr i da imaju strašne popuste na njihove proizvode od 20% pa i više.
Meni je Scitech bija odličan. Okusi su im vrh.
Lesale is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 19:09   #7915
Drago mi je čuti da ima ljudi koji koriste scitech i zadovoljni su. Baš sam mislio uzeti nešto sa shopbuildera jer imaju super popuste na scitech i sad ovaj kaže da su smeće pa Reko možda zato i jesu tako jeftini.

@JesterRace
Ja sam jedino od scitech-a koristio onaj 100% kreatin (tako se nekako zove) prije pola godine i u tih mjesec dana dobio sam šest kg i jako dobro je djelovao s tim da nisam radio nikakva punjenja i te šeme. A svi su govorili da ne valja i da treba gledati one fore creapure i te marketinške trikove za hvatanje naivaca.
Doduše nisam nikada prije i poslje toga koristio kreatin ali sjećam se da je djelovao predobro.
Ne znam zašto su na lošem glasu kad izgleda da je dobra firma sa kvalitetnim proizvodima.

P.s. pusti ove likove što misle ako protein ima sliku Arnolda da on jedino valja jer ima sliku Arnolda

Quote:
Lesale kaže: Pogledaj post
Meni je Scitech bija odličan. Okusi su im vrh.
Sta preporučuješ od okusa?
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 20:56   #7916
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Sta preporučuješ od okusa?
Whey Čokolada - naranča ti je doslovno kao Jaffa keksi. Vanilija-šumsko voće mi je isto odličan, karamela-jabuka također.

Vanilija med koliko me pamćenje služi nije bio nešto ( med dosta nadjača vaniliju). Ali uglavnom velika većina okusa im je stvarno dobra.
Lesale is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 23:09   #7917
Quote:
Lesale kaže: Pogledaj post
Whey Čokolada - naranča ti je doslovno kao Jaffa keksi. Vanilija-šumsko voće mi je isto odličan, karamela-jabuka također.

Vanilija med koliko me pamćenje služi nije bio nešto ( med dosta nadjača vaniliju). Ali uglavnom velika većina okusa im je stvarno dobra.
Znači dobri su im okusi, to je bitno.
Koje si proizvode koristio od njih i kako si bio zadovoljan?

Baš ću uzeti nešto od njih da vidim kakvi su, kontam si sad prije ljeta kad krenem skidati masnoću da nabavim kazein a i nisam nikada probao Hidrolizirani protein a definitvno su pristupačni što se tiče cijene.
Ako su im ostali proizvodi u pola dobri kao onaj kreatin što sam koristio onda definitivno nije bacanje novaca.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 23:38   #7918
Okus je zadnja stavka koje se gleda kod wheya, ali dobro, po želji.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 08:46   #7919
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Okus je zadnja stavka koje se gleda kod wheya, ali dobro, po želji.
a šta se gleda?
Whey je samo supliment. Ne treba mu pridavati preveliku vrijednost.
Osoba koja lošije suplimentiara, ali ima općenito bolju prehranu i bolji odmor će generalno bolje napredovati od osobe sa najboljom suplementacijom.
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 08:54   #7920
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Znači dobri su im okusi, to je bitno.
Koje si proizvode koristio od njih i kako si bio zadovoljan?

Baš ću uzeti nešto od njih da vidim kakvi su, kontam si sad prije ljeta kad krenem skidati masnoću da nabavim kazein a i nisam nikada probao Hidrolizirani protein a definitvno su pristupačni što se tiče cijene.
Ako su im ostali proizvodi u pola dobri kao onaj kreatin što sam koristio onda definitivno nije bacanje novaca.
Samo whey. Na preporuku od prijatelja koji je već dosta dugo u tome. Prebacija sam se sa njih samo radi casha Nisam bas toliko duboko u pracenju kalorija/macrosa tako da sam presa na malo jeftiniji sa vecom kolicinom ( koji isto nije los).

Po mome bitno da nije totalni uzas whey i bit ce i vise nego dovoljan kao suplement regularnoj prehrani.
Lesale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.