Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2006., 14:18   #1
Exclamation Izvanredni studiji u Hrvatskoj

Pročitati prije nego što postavite glupo pitanje: Svi vi koje zanima koji sve izvanredni studiji postoje, odite na https://www.postani-student.hr/Ucilista/Nositelji.aspx , pod "Dio naziva studijskoga programa:" upišite izvanredni, kliknite Traži i dobit ćete popis svih izvanrednih studija koji trenutačno postoje u Hrvatskoj.
Štreberica, 9. 7. 2012.



Pitanje:

Koje opcije za izvanredno studiranje postoje u Hr, konkretno u Zagrebu; za sada znam samo za ekonomiju, da li postoji još koji faks koji nudi tu opciju studiranja?

Puno hvala!

Btw, vidim da je već sličan topic bio pa ću presložit pitanjca.
Dakle, kad si izvanredni student, onda u biti ne spadaš više u kategoriju redovnog jelda?

Da li netko zna kakvo je stanje sa obiteljskom mirovinom, u trenutku kada se upisuje apsolventska godina, da li prestaje priljev te mirovine?

Druga stvar, jel postoje neka prava koja studentima ostaju i kada studiraju izvanredno??

Ak budem imala još kojih pitanja, bum pitala..

I da..redovni faks na ekonomiji, koliko se treba biti prisutan na predavanjima???? Ono, cirka, neki prosjek, kolko sati tjedno??

Hvala!!!

Zadnje uređivanje Štreberica : 09.07.2012. at 20:05.
ovisnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 14:23   #2
Pravo ima tu opciju
Ribica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 18:13   #3
ja sam izvanredna na političkim znanostima... ima prednosti, ali i mana.. kako na kojem faksu, vjerojatno. imaš malo problema sa zdravstvenim , jer u biti, ako ne radiš - NEMAŠ statusa, profesori nemaju baš previše razumijevanja (ako putuješ na faks, ako trebaš na posao, a oni kasne na ispit)..
Majales23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 18:22   #4
e jel bilo teško upast na političke znanosti? ja bi tamo, isto vanredno da mogu radit! kakav je prijemni? pliz mi bar nešto reci jer ne znam nikog tko je na tom faksu a ne želim da mi to bude nedostatak na prijamnom
crazy_driveing_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 21:24   #5
Quote:
crazy_driveing_girl kaže:
e jel bilo teško upast na političke znanosti? ja bi tamo, isto vanredno da mogu radit! kakav je prijemni? pliz mi bar nešto reci jer ne znam nikog tko je na tom faksu a ne želim da mi to bude nedostatak na prijamnom
....hmmmm...
...ja nisam vanredni, ali sam na politologiji...
...i mogu ti reci da postoji samo jedan razlog zasto je malo teze upasti na faxich, a to je sve veci broj studenata koji se prijave svake godine...
...prijemni je medju najlaksima na drustvenim znanostima - hrvatski (traze se zadnje dvije godine srednje/gimnazije, pa je takva i literatura za spremanje) je smijesno lagan, povijest (isto zadnje dvije godine) je malo sitnicava, ali se lako nauci (sva pitanja na prijemnom su na zaokruzivanje, tako da nema nekih 'iznenadjenja'), politika i gospodarstvo ima pitanja vecinom iz Ustava, sto i nije neki problem za spremiti, a opca kultura nije jako lagana, ali je laksa od, recimo, filozofskog...preci prag na prijemnom i nije neki problem, ako to sve skupa shvatis barem relativno ozbiljno i ipak se malo pripremis
...nazalost, prijavi se daleko vise ljudi nego ih je fakultet voljan primiti, ali dobra stvar je da je dobrom dijelu prijavljenih taj fax zapravo drugi izbor, tako da dosta ljudi odustane, i lista se zna jako mijenjati, tako da dosta onih koji su prvobitno 'ispod crte' na kraju ipak upise faxich...
...ja sam vec 'starija' studentica, ali mislim da se nista bitnije nije promjenilo...tako da, ako te nesto zanima, slobodno pitaj
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 10:16   #6
Quote:
ovisnica kaže:
Pitanje:
Dakle, kad si izvanredni student, onda u biti ne spadaš više u kategoriju redovnog jelda?

Da li netko zna kakvo je stanje sa obiteljskom mirovinom, u trenutku kada se upisuje apsolventska godina, da li prestaje priljev te mirovine?

Druga stvar, jel postoje neka prava koja studentima ostaju i kada studiraju izvanredno??
ne spadas.

ako studiras redovno, apsolventska ne znaci gubitak obiteljske mirovine.

znam da izvanredni nemaju ixice ni zdravstveno, a to su ti ionako najvaznija prava koja dobijes redovnim studiranjem
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 16:13   #7
Quote:
xavierkat kaže:
....hmmmm...
...ja nisam vanredni, ali sam na politologiji...
...i mogu ti reci da postoji samo jedan razlog zasto je malo teze upasti na faxich, a to je sve veci broj studenata koji se prijave svake godine...
...prijemni je medju najlaksima na drustvenim znanostima - hrvatski (traze se zadnje dvije godine srednje/gimnazije, pa je takva i literatura za spremanje) je smijesno lagan, povijest (isto zadnje dvije godine) je malo sitnicava, ali se lako nauci (sva pitanja na prijemnom su na zaokruzivanje, tako da nema nekih 'iznenadjenja'), politika i gospodarstvo ima pitanja vecinom iz Ustava, sto i nije neki problem za spremiti, a opca kultura nije jako lagana, ali je laksa od, recimo, filozofskog...preci prag na prijemnom i nije neki problem, ako to sve skupa shvatis barem relativno ozbiljno i ipak se malo pripremis
...nazalost, prijavi se daleko vise ljudi nego ih je fakultet voljan primiti, ali dobra stvar je da je dobrom dijelu prijavljenih taj fax zapravo drugi izbor, tako da dosta ljudi odustane, i lista se zna jako mijenjati, tako da dosta onih koji su prvobitno 'ispod crte' na kraju ipak upise faxich...
...ja sam vec 'starija' studentica, ali mislim da se nista bitnije nije promjenilo...tako da, ako te nesto zanima, slobodno pitaj

e puno hvala... ma ja sam lijena ko pas za učit, al ću se potrudit jer nemam drugu opciju... dali su ocjene važne? ja sam dva razreda prošla s 4, a dva sa 5, brijem da ću maturirat s 4
crazy_driveing_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 19:00   #8
...hmmm...
...kao i na svakom drugom faxichu, ocjene se boduju, ali zaista ne znam kako...ipak, mislim da je prijemni ispit mnogo vazniji od ocjena - ali kako je tvoj prosjek jako dobar, sigurno moze samo pomoci, a ne odmoci
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 13:00   #9
ja nisam prošla na prvom roku, ali sam u devetom mjesecu ko od šale upala i na novinarstvo i na politologiju... iako mislim da je prije 4 godine bilo malo lakše upasti jer sad svaki drugi misli na fpz.. nekako mi se čini da je onda bila malo manja gužva.
Majales23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 15:35   #10
hvala svima, sad mi samo držite fige pa ću napisat članak o vama
crazy_driveing_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:35   #11
Izvanredno studiranje

Zanima me postoje li još uvijek vanredni studiji s dolaskom Bolonje?
pitam_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 22:54   #12
postoje.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 00:03   #13
Talking

postoje , ja sam izvanredni i studiram po bolonji.......
letitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 11:58   #14
Jel se smije znati na kojem faxu? I, najbitnije, kako funkcionira?
pitam_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 12:05   #15
Ja sam čula da funkcionira teže nego na starom sistemu, koji pohađam ja Čula da su obaveze studenata puno veće... mora se prisustvovat nekim predavanjima.. tj. izvanredni nemaju slobodu kao prije..da samo na ispite moraju dolazit...i automatski izv. studij nema smisla za one koji žele raditi a jako teško po Bologni. Da, i tu su dodatni eseji, seminari.. Zamjerka s moje strane dolazi..ako su već povećali obveze izvanrednih, zašto ne daju x-ice i ZET pokaze i izvanrednima?
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 12:16   #16
Baš me takve stvari i zanimaju.
Na stranicama nekih fakulteta uopće ne mogu naći mogućnost izvanrednog studiranja, a ako i nadjem, ništa konkretno ne piše o njegovom provođenju.

Hvala Bogu da je ostala mogućnost takvog studiranja, jer neki si studij mogu priuštiti samo ako rade redovno, ali onda je glupo povećati te obveze.
pitam_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 13:43   #17
ja sam izvanredni na Ekonomskom u Ri, 1.god..
Funkcionira isto kao i do sada..ne moras na predavanja, mozes odmah od upisa izlaziti na ispite..za svaki predmet na studomatu stoji odmah oznaka "odslusano"..
I imamo iksice ali osim za popust na bus ih bas nemas di koristiti
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 14:06   #18
studij uz read
grf - zagreb

17 ispita
6 obaveznih seminarskih
2 obavezna rada
4 vjezbe (obavezan dolazak)

predavanja od 15 do 21 (vecina obaveznih, potpisujesh se da si bio i ne mozesh izaci ak nemash 75% odslusanih, ali tu su neki nashi profesoru tolerirali kasnjenje (ako si s posla) ili raniji odlazak (ako idesh na posao)
subotom od 8-20

imamo iksice al ne za prijevoz i hranu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 15:41   #19
Quote:
Demonique kaže:
ako su već povećali obveze izvanrednih, zašto ne daju x-ice i ZET pokaze i izvanrednima?
zato šta vanredni zarađuju svoje novce pa tako ka imaju za spizu i skuplji bus/tramvaj.
žalosno je šta se ne uzima u obzir da ti ljudi rade jer drukčije ne mogu studirat (dobro, ima onih koji upišu vanredno jer je jeftinije i ne moraju dolazit na predavanja, al ostavimo njih po strani), tj. roditelji in ne mogu dat pare ko drugima. i tu se zapravo dolazi na isto; ono šta drugom starci dadu, ti zaradiš. možeš zaradit nešto više, al opet je to kurac. puno njih će konobarit, radit ka trgovac i sl. oni koji će se uvalit u neku firmu i primat lipe novce su rijetki jer ono... za dobar posa sa srednjon triba veza, a neko ko je doša studirat u drugi grad vrlo vjerojatno je nema.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 16:18   #20
Neki imaju neki nemaju.
Npr. Pravo,Ekonomija imaju filozofski,hrv. studiji,građevina nemaju
malimrav85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:40.