Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2007., 19:08   #221
Geza, znaš onu preporuku iz Biblije da ne valja bacati biserje pred svinje?
mercurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:41   #222
Quote:
mercurica kaže:
Geza, znaš onu preporuku iz Biblije da ne valja bacati biserje pred svinje?
Znas li onu drugu iz biblije bolje pametno sutiti nego glupo govoriti.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 18:16   #223
Pozz!

Znanost i religija nikad nisu isle zajedno,ali ustvari opcenito su govorile o istoj
stvari samo iz razlicitog kuta gledanja tj. perspektive.
Prije otprilike 2000 god. krscanstvo je tvorilo realnost svijeta u kojem zivimo,
davalo je odgovore na skoro svako pitanje koje se covjek tada upitao.
Znaci krscansvo ako bi mogli nazvat je bila i kemija,fizika,biologija itd.
Kasnije sa novim spoznajama sve se razgranalo,prosirilo tj. postalo to sta danas nazivamo znanost.

Prije je sve bilo na nekoj duhovnoj razini.

Spoznaja,realnost covjeka u to vrijeme je krscanstvo, hinduizam i ostale vjere
u koje se ne razumijem pa pricam opcenito o krscanstvu.
Istina,put i zivot-koliko grana znanosti danas obuhvaca ta izjava
U proslom vremenu mogli ste reci da je za sve odgovoran Bog ili Vrag,a
danas dobro znamo da za vecinu stvari je odgovorna kemija,fizika,"Znanost".

Kao duhovni smisao Boga ce uvijek ostat jer je on sastavni dio ljudi!Bog kao
unutarnji mir je znacajniji nego Bog koji govori o postanku svijeta ili nekakvo
matererijalno pitanje.

Netko ako ne vjeruje u Boga vjeruje u prirodu,postojanje,smisao itd.
U istrazivanjima danas u moderno doba(a i prije) svemira
izgubili smo sigurnost kojom upravlja Bog tj. izgubili sigurnost u samu prirodu Boga


Posto ne poznam previse terminologiju,znanost,a i dosta toga reci cu ovako
kao prosjecan covjek ; )
Ako gledamo pravac kojem covjek kroci,ide,ako vidimo da se stvari dogadaju sa razlogom,(a Bog i znanost od uvijek su imale razloge zasto to rade)
vidimo da covjek krece u novu spoznaju Boga,zemlje,dolazi na vecu razinu svijesti.
Od uvijek postoje odgovori samo se trebamo pitat.
Svi imamo ruke i one se ne mijenjaju ako saznamo novi odgovor,samo
cemo promjenit shvacanje, razinu svijesti koju sada imamo.
Zamislite da promijenimo svijest o tome kako i zasto postojimo,tko i zasto je Bog,sta je sila teze....
Kakva bi onda bila realnost i zivot kakvog danas poznamo!"?
Jel bi sjedili tu za internetom ; )

Znanost je ta koja ce nam pruzit ,put,cinjenice,dokaze,a ne Bog star 2000god.
Bog nam daje energiju,ispunjava nas,daje snagu,unutarni mir... taj Bog ostaje,a Bog koji
je govorio kako je nastao svijet,zivot itd. taj nestaje.
__________________
More krade plavu boju

Zadnje uređivanje Doloromos : 09.01.2007. at 21:58.
Doloromos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 16:45   #224
Do sada je pokazano da je tetraedralni simbol istodobno simbol religije i znanosti koji traje više tisuća godina. To je kao što se zna bio simbol na štitu Kralja Davida , to je simbol židovstva i simbol na zastavi izraelske države. Pokazano je da je to i simbol općeljudske umnosti od iskona do danas!
Na internetu postoji slika ukrštenih inverznih trokuta što simbolizira pravi smisao Davidove zvijezde. U središtu se nalazi slika Mojsija s knjigom - Biblijom koju drži u ruci ( Slika u originalnom tekstu sa slikama). Tu sliku svatko si može zamislit i u njoj vidjeti da je religija duboko asocirana s knjigom - Biblijom i sa svim ljudima svijeta koji štuju i vole knjigu.

Tako imamo na tisuće i tisuće biblioteka diljem svijeta s milionima religijski, teoloških, filozofskih i znanstvenih knjiga koje su nastajale tisućama godina prije Galileja i Kopernika, i daleko prije njih, što poneki znanstvenici smatraju ne znanstvenim glupim tekstovima i na taj način stavljaju sebe i svoju okolinu u jedan hermetizirani okvir bez ljudskog smisla i svrhe.
Povijesno i tradicijski knjiga - Biblija - Tora srasla je sa židovskom religijskom i znanstvenom tradicijom gdje Biblija - Tora nije samo molitvena knjiga, već i znanstvena - umna kako to pokazuje kabalistička tradicija koju neki znanstvenici još uvijek smatraju magijskom ili mističnom, kao što su sve do nedavno pogrešno smatrali magijskom i mističnom akupunkturu . Iz te " magijsko - mističarske " tradicije danas je od ukupno 357 nobelovaca 152, ili 43% Židova po disciplinama kako slijedi:
Biochemistry and medicine: Total number of Jewish Laureates: 49
Chemistry: Total number of Jewish Laureates: 27
Economics: Total number of Jewish Laureates: 20
Physics: Total number of Jewish Laureates: 44
Literature: Total number of Jewish Laureates: 12
152

Ovdje ću spomenuti samo Oppehajmera " oca " atomske bombe I Telera " oca " hidrogenske bombe da bi se simbolički i stvarno vidjela pronalazačka dimenzija i doseg židosvkog religijskog i pronalazačkog zanstvenog uma u tradiciji moderne znanost i sadašanje civilizacije. .

Ako se židovima dodaju kršćanski i drugi religiozni znanstvenici, IndijskiiI i Islamski, onda dobivamo jednu sliku koja nedvojbeno govori da je znanstveni um duboko povezan s religijskim umom, kao što je umjetnost duboko povezna sa religijskom umjetnosti, ili kao što je filozofija duboko povezana s religijskom filozofijom , naročito sa indijskom i kršćanskom.
Sve su to činjenice koje jasno govore da je krajnje vrijeme da se materijalističko - ateističkom nasilju nad mentalnošću čovjeka stane na kraj argumentima a ne mišljenjima , ne samo radi nekog osobnog gledišta, već radi procesa i stvarnosti svijeta koje, kao što sam do sada pokazao, ekspeonencijalnom brzinom hrli prema SINGULARNOST, što nije drugo do jedna vrsta znanstevnog termina za Boga. Taj termin nisam izmislio ja već veliki pronalazač i umnik Kurzweil!

Vrlo je zanimljivo i indikativno da mnogi naši školarci i fakultetski obrazovni ljudi završavaju svoje školovanje s uvjerenjem kako je Crkva - Vatikan neka mračna antiznastvena institucija koja širi samo ne znanje i gluposti, a da ti isti zahvaljujući svojim profesorima nemaju pojma da je prvi veliki svjetski astro opservatorij ( sjetite se teze da svaka religija i kozmologija ) dao izgraditi Papa Grgur XIII u 17. stoljeću u Arizoni, SAD. Zahvaljujući tom opservatoriju danas imamo GREGORIJANSKI KALENDAR, i koješta drugo. Isto tako mnogi nemaju pojma da pri Vatikanu stalno djeluje ZNANOST.
Kad bi se uz nobelovce židove poredali ostali religijozni nobelovci znanstvenici i znanstvenici od Mendela, Kopernika, Newtona, Tese i dalje dobili bi popis od oko 80% religioznih znanstvenika uz svega 20% ateista i agnostika. Unatočk takvom stanju stvari širi se lažna perceocija da su znanstvenici mahom ateisti čemu u mnogome doprinose neuki znanstvenici koji nemaju pojma o povijesti religija, a naročito nemaju pojma o tologiji egipčana, židova, kršćna i islamista, zatim o teologiji Indijaca i Kineza. U svim tim religijama vjerovanje u Boga asocirano je i povezano je s Čovjekom, što kršćanska religija to zorno i pokazuje bogočovjekom - Isusom. Znanost bez takve poveznice je zanost protiv Čovjeka i čovječanstva i zato iskrivljene ateističke perceocije zanosti i znanstvenika šteti samoj znanosti i znanstvenicima, jer već postoji na tisuće dokaza da znanost tek danas orktriva ono što religija već tisućama godina zna. Prema mom mišljenju još više šteti filozofiji koja je zahvaljujući nasilju materialista marsksista " ubila Boga " te je time " ubila " i samu sebe, " ubila " je Istinu, a filozofija bez Istine je isto kao električar bez struje, ili pekar bez brašna?

Znanstvenik koji se smatra ateistom, koji ne nalazi ni jedan interni ili eksterni razlog da bi se bavio i teologijom uz svoj specifični znanstveni izbor, naravno ima pravo tako se osjećati i milsiti, ali nema nikakvo pravo naturati autoritetom znanosti svoje uvjerenje i mišljenje kao jedino ispravno mišljenje. To on ne smije činiti već i radi svojih i općeljudskih predaka koji su uvijek bili umni kao što je i on danas, samo na drugačiji način. U svim razinama razvitka čovjek je uvijek bio pametan jer da nije bilo tako ne bi bilo ni pametna čovjeka danas?
Sve je više znanstvenika koji nalaze dodirne točke između ranih religijskih znanja, ili misticizma, i modernih znanstvenih znanja, i procesa koja ta znanja uzrokuju. Ljude koji imaju takva zapažanja, jedan sam među njima, nitko ne smije stigmatizirati već samo provjeravtai njihove argumente, jer se radi o vrlo ozbiljnim, značajnim i važnim zapažanjima koja se prije svega tiču Čovjeka i čovječanstva, a ne ove ili one znanstvene ili društvene ( političke ) grupe ili grupice .
Čovjek i čovječanstvo se nalaze u fazi grandioznih otkrića, kreacija i procesa promjena koja direktno vode prema NOVOM MAKRO BIĆU i njegovim atributima kako je to anticipirala religijska i mističarska umnost ranih civilizacija. U tom biću se nalaze I sve važne poveznice između religije i znanosti, jer to biće stvara i ZNANOST, odnosno i znanstvenici!

Zar ljudima nije dovoljan argument da nam se svijet mijenja pred nosom takvom brzinom da više nismo u stanju slijediti promjene koje nastaju između sna i jave. Navečer legnemo, a ujutro se probudimo zvukom buduilice koja nas budi signalom s Marsa? Sutra će nas probuditi signal s Jupiera, Sunca ili Europe, no ako nastavimo spavati kako nas uče egzaktni znanstvenici ateisti možda bude prekasno za buđenje.
Zato religija i znanost, znanost i religija moraju što prije tim bolje nalaziti dodirne točke i afirmirati ih kao Istinu.
I za kraj da bi se vidjelo u kojem mentalnom svijetu živimo kazuje naslov SMRTNA URA TEĆE ZEMLJI koju piše SKUPINA UGLEDNIH ZNANSTVENIKA. Ta skupina znanstvenika kaže da smo na PRAGU DRUGOG nuklearnog doba.
Umjesto da se raspravlja o tome, nameću se rasprave koje su znanstvena sramota!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 17:46   #225
opet si počeo?

aj mogao bih ja napisati par knjiga s jednoznamenkastom nakladom, o ulozi olovke u povijesti čovječanstva. sveta mati olovka, uvijek je bila nazočna u jednom ili drugom obliku. klanjajmo se toj olovci koju masoni pokušavaju zatrti
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 19:19   #226
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
opet si počeo?

aj mogao bih ja napisati par knjiga s jednoznamenkastom nakladom, o ulozi olovke u povijesti čovječanstva. sveta mati olovka, uvijek je bila nazočna u jednom ili drugom obliku. klanjajmo se toj olovci koju masoni pokušavaju zatrti
Što sam to opet počeo? Zar te već nije stid pisati te tvoje gluposti i negacije na mom topiku? Otvori si svoj topik i seri tamo po miloj volji. Gonio se!
Moja ZLATNA knjiga ima 4 izdanja od ukupno 500 primjeraka. Što si ti napisao osim gluposti koje razbacuiješ po forumu?
Ti ne poštuješ nikoga i ništa, čak ni religiozne nobelovce. Postoje materijalni zagađivači okoline, a ti si egzemplar mentalnog zagađivača.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 19:26   #227
pazi da ti ne pukne žilica.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 19:31   #228
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
pazi da ti ne pukne žilica.
Neodgojeni primitivni žiličar!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 19:38   #229
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
...a ti si egzemplar mentalnog zagađivača.
Egzemplar...
Egzemplar..

Na što me to podsjeća...?

AHA! Na Krležu i njegovo prepucavanje kvazi-inteligentnim izrazima...
Ah, taj Krleža...
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 19:53   #230
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Egzemplar...
Egzemplar..

Na što me to podsjeća...?

AHA! Na Krležu i njegovo prepucavanje kvazi-inteligentnim izrazima...
Ah, taj Krleža...
Tvoje podsjećanje nema nikakve sveze s temom. Kvazi inteligent je onaj tko kaže da je Bog mrtav, jer time kaže da je Čovjek mrtav i naravno nema pojma o čemu govori. Egzemplar je UZOR zato pazi da i ti ne bi postao UZOR mentalnog zagađivača ( ako to već nisi ? )
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 20:24   #231
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
pazi da ti ne pukne žilica.

care
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 20:32   #232
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post

care
Eto još jednog zločestog žiličara! Neko žiličarsko društvo bez PUMPE, bez Srca, bez Čovjeka!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 20:34   #233
Malo je ljudi koji dobro poznaju sve discipline znanosti, prirodne, tehničke, humanitarne. Ja sam jedan od rijetkih takvih univerzalaca u mjeri koju mi dopušta moje i raspoloživo znanje i inteligencija.by geza
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 20:47   #234
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
Eto još jednog zločestog žiličara! Neko žiličarsko društvo bez PUMPE, bez Srca, bez Čovjeka!
Pa ja sam mislio da sam na ignoreu A nisam

Umjesto da se zahvališ endiju kaj je zabrinut za tvoje zdravlje ti tako
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 22:07   #235
Quote:
Doloromos kaže: Pogledaj post
Pozz!

Znanost i religija nikad nisu isle zajedno,ali ustvari opcenito su govorile o istoj
stvari samo iz razlicitog kuta gledanja tj. perspektive.
Prije otprilike 2000 god. krscanstvo je tvorilo realnost svijeta u kojem zivimo,
davalo je odgovore na skoro svako pitanje koje se covjek tada upitao.
Znaci krscansvo ako bi mogli nazvat je bila i kemija,fizika,biologija itd.
Kasnije sa novim spoznajama sve se razgranalo,prosirilo tj. postalo to sta danas nazivamo znanost.

Prije je sve bilo na nekoj duhovnoj razini.

Spoznaja,realnost covjeka u to vrijeme je krscanstvo, hinduizam i ostale vjere
u koje se ne razumijem pa pricam opcenito o krscanstvu.
Istina,put i zivot-koliko grana znanosti danas obuhvaca ta izjava
U proslom vremenu mogli ste reci da je za sve odgovoran Bog ili Vrag,a
danas dobro znamo da za vecinu stvari je odgovorna kemija,fizika,"Znanost".

Kao duhovni smisao Boga ce uvijek ostat jer je on sastavni dio ljudi!Bog kao
unutarnji mir je znacajniji nego Bog koji govori o postanku svijeta ili nekakvo
matererijalno pitanje.

Netko ako ne vjeruje u Boga vjeruje u prirodu,postojanje,smisao itd.
U istrazivanjima danas u moderno doba(a i prije) svemira
izgubili smo sigurnost kojom upravlja Bog tj. izgubili sigurnost u samu prirodu Boga


Posto ne poznam previse terminologiju,znanost,a i dosta toga reci cu ovako
kao prosjecan covjek ; )
Ako gledamo pravac kojem covjek kroci,ide,ako vidimo da se stvari dogadaju sa razlogom,(a Bog i znanost od uvijek su imale razloge zasto to rade)
vidimo da covjek krece u novu spoznaju Boga,zemlje,dolazi na vecu razinu svijesti.
Od uvijek postoje odgovori samo se trebamo pitat.
Svi imamo ruke i one se ne mijenjaju ako saznamo novi odgovor,samo
cemo promjenit shvacanje, razinu svijesti koju sada imamo.
Zamislite da promijenimo svijest o tome kako i zasto postojimo,tko i zasto je Bog,sta je sila teze....
Kakva bi onda bila realnost i zivot kakvog danas poznamo!"?
Jel bi sjedili tu za internetom ; )

Znanost je ta koja ce nam pruzit ,put,cinjenice,dokaze,a ne Bog star 2000god.
Bog nam daje energiju,ispunjava nas,daje snagu,unutarni mir... taj Bog ostaje,a Bog koji
je govorio kako je nastao svijet,zivot itd. taj nestaje.
Nije točno da " znanost i religija nikad nisu išle zajedno " što između ostalog dokazuje tekst koji slijedi:

Prvu školsku poduku je dobio u isusovačkom duhu. Studije teologije počinje 1738. godine s velikim marom. Uvijek je ispred drugih i nikada se ne žali na prezauzetost. Godina 1740. zabilježena je u isusovačkim knjigama po čitanju prve mise u crkvi svetog Ignacija, poslije koje je položio odgovarajući ispit, poznat kao Atto piccolo, a 1741. i posljednje ispite.
1732 godine završio je filozofiju a nedugo potom i teologiju. Po svršenom studiju teologije zaređen u svećenika i stupio je u isusovački red. 1740. godine postaje profesor matematike.
Hrvatski su isusovci bili blizu vrha svjetske znanosti i imali važnu ulogu u hrvatskoj ... Mnogi su naši znanstvenici diljem, tada napredne Europe, ...

Koji je to znnstvenik?

U Vatikanuje jučer započela plenarna sjednica Papinske akademije znanosti na temu "Tijek otkrića", a na kojoj će se, između ostalog, govoriti i o dostignućima poznatih znanstvenika, poput Galileja, Kopernika, Einsteina i Mendela. Papinska akademija znanosti utemeljena je 1603. godine, a u njoj djeluje više od 80 znanstvenika iz cijeloga svijeta. Cilj plenarne sjednice je ispitati kreativno stvaranje u znanosti – rekao je u razgovoru za naš radio biskup Marcelo Sanchez Sorondo, tajnik Akademije te pritom napomenuo kako je više od 50 dobitnika Nobelove nagrade djelovalo u njoj.

Što za tebe znači ovaj tekst?

Pozdrav.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 23:29   #236
Ja sam rekao kako se inace znanost i religija sukobljavaju medusobno,a ustvari
su dvije iste stvari.
Samo sta je znanost naprednija u smislu materijalnog dok religija govori o duhovnom svijetu.
Tako je bilo bar prije 2000 god. vjera je bila nacin zivota.
Prije su vjerovali u Boga jer nije bilo drugih odgovora.
Danas sa novim spoznajama,sirenjem vidika smanjuje se broj ljudi koji vjeruje u Boga.
Kulturu i znanje su prenosili svecenici kao sta ste i naveli u svojem primjeru.
Nisam bas nesto filozofirao u svom predhodnom tekstu, nije bilo jasno sta govorim?

Ako je biblija knjiga stvaranja to je isto kao i danas recimo teorija velikog praska.
Prije kad nije postojalo dovoljno znanja da bi se tako izrazavali o fizici,kemiji....,izrazavali su se simbolicno.
To su dvije iste stvari samo sta danas smo na vecoj razini svijesti.

Ne znam koji znanstvenik?
__________________
More krade plavu boju
Doloromos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 01:08   #237
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
Što sam to opet počeo? Zar te već nije stid pisati te tvoje gluposti i negacije na mom topiku? Otvori si svoj topik i seri tamo po miloj volji. Gonio se!
Moja ZLATNA knjiga ima 4 izdanja od ukupno 500 primjeraka. Što si ti napisao osim gluposti koje razbacuiješ po forumu?
Ti ne poštuješ nikoga i ništa, čak ni religiozne nobelovce. Postoje materijalni zagađivači okoline, a ti si egzemplar mentalnog zagađivača.
Geza znas li ti sta je FUD? Vidis meni osobno nije jasno kako covjek za kojeg se prestavljas moze ponavljati citate sa FUD websites i biti uvjeren u njih, i cak pisati knjige o istome. Pretvarajuci sebe u obicnog FUD drona.

Daj objasni mi to.
<object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/bV4_lVTVa6k"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/bV4_lVTVa6k" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object>
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 02:44   #238

Religija JEST znanost, ali vrlo LOŠA znanost.
Dawkins
A o bibliji da ne govorimo...
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 11:28   #239
Quote:
Doloromos kaže: Pogledaj post
Ja sam rekao kako se inace znanost i religija sukobljavaju medusobno,a ustvari
su dvije iste stvari.
Samo sta je znanost naprednija u smislu materijalnog dok religija govori o duhovnom svijetu.
Tako je bilo bar prije 2000 god. vjera je bila nacin zivota.
Prije su vjerovali u Boga jer nije bilo drugih odgovora.
Danas sa novim spoznajama,sirenjem vidika smanjuje se broj ljudi koji vjeruje u Boga.
Kulturu i znanje su prenosili svecenici kao sta ste i naveli u svojem primjeru.
Nisam bas nesto filozofirao u svom predhodnom tekstu, nije bilo jasno sta govorim?

Ako je biblija knjiga stvaranja to je isto kao i danas recimo teorija velikog praska.
Prije kad nije postojalo dovoljno znanja da bi se tako izrazavali o fizici,kemiji....,izrazavali su se simbolicno.
To su dvije iste stvari samo sta danas smo na vecoj razini svijesti.

Ne znam koji znanstvenik?
Komentirao sam Vašu tvrdnju da znanost i religija nikada nisu išle zajedno, što naravno nije istina, što vjerujem i Vi znate. Smatram da nije korektno govoriti o sukobljavanju religije i znanosti, što su izmislili marksisti materijalisti ateisti, jer je istina obratna od toga. Slučaj Galileja i progona znanstvenika za vrijeme inkvizicije nije dovoljan niti je valjani argument za razvijanje teze kako je religija progonila znanstvenike, jer, kao što sam pokazao, neki poznati veliki znanstvenici su bili i religiozni ljudi poput Newtona ili našeg Ruđer Boškovića na koga se i odnosi prvi dio mog prošlog komentara. Dakle, moja je dobra namjera da Vam skrenem pažnju ne na duhovno - materijalni paralelizam između religije i znanosti već na činjenicu da su u samom sadržaju religije nalazi znanost, kao što se u sadržaju znanosti nalazi religija, što sam, nadama se izvorno i zorno pokazao na primjeru genetičkog i biblijskog koda. Nije biblijski kod u Bibliju uvezen iz zemaljske znanosti, niti je genetički kod uvezene iz Biblije u znanost, već su autonomno nastajali u te dvije umnosti Čovjeka. Na tu činjenicu skrećem pažnju! Ljudi moraju prepoznati da je prošlo vrijeme marksističko komunističke materijalističko znanstvene propagande da je religija ljudska glupost, a znanost samo pamet, jer se, u mnogim sferama odigrava upravo obratno. U znanosti se upravo javljaju fenomeni koje su se nalazili u sferi religije, kao što je na primjer, dogmatizam i hermetizam, dok se u religiji javljaju fenomeni koje su bitna značajka znanosti, kao što su istraživačka sloboda i interpretacija.
Nadalje smatram da intelektualno nije korektno religiju smatrati samo kao vjeru, a ponajmanje ne kao neku fikciju vjerovanja u Boga, jer to naprosto nije istina. Religija je, kao što sam nekoliko puta napisao kozmologija i TEOLOGIJA, a teologija je ne samo vjerovanje u Boga već je i umno spoznavanje Boga. Dakle, to je bitna razlika u interpretaciji pa zato i komentiram Vaš post na način kako ga komentiram.
Još jedna stvar je jako važna. Pisao sam o tome. Kada se izgovara riječ Biblija onda sugovornicima mora biti kristalno jasno što pod tim podrazumijevaju. Biblija je vrlo kompleksna knjiga što vrlo malo ljudi zna, već s činjenicom da se sastoji od DVIJE biblije, kao i ljudski život, od Starog i novog zavjeta, od Židovske, Kršćanske i Islamske Biblije, a sve tri ili četiri imaju izvorište u Egipatskoj " bibliji "?
Geneza ili stvaranje je samo jedan aspekt svih biblija, ali su interpretacije različite. Tako geneza Tore i geneza Novog Zavjeta u interpretaciji nisu iste. U Tori Bog gleda u matricu ( logos ) stvaranja i stvara svijet dok u Novom zavjetu Bog stvara svijet zahvaljujući svojim mentalnim svemogućim atributima i moćima.
Biblija nije kompleksna samo radi toga, ona je kompleksna i radi strukture i modaliteta na koji je način pisana.
Dakle, puno je toga što bi inteligentan Čovjek sadašnjice trebao poznavati da bi donosio sudove ne o Bibliji već o fenomenima o kojima se u Bibliji piše. Ponovit ću Vam samo jedan takav fenomen, o kojem je već pisano, a to su JERIHONSKE TRUBE? Od kuda te TRUBE u Bibliji?
Zašto se putem tih TRUBA saopćava i najdestruktivnija sposobnost ili moć Boga koju izvršavaju TRUBAČI ljudi?
Ako smo dovoljno inteligentni i poznavatelji nekih stvari onda te TRUBE, htjeli mi ili ne, MORAMO povezati sa naslovom teksta koji čitamo SADA na teletekstu: SMRTNA URA TEĆE ZEMLJI.
Moja namjera je samo skrenuti pažnju na nužnost, ako se želi zaustaviti ta " smrtan ura ", da je došlo vrijeme za redefiniranje čovjeka, za potpuno drugačije shvaćanje i interpretaciju Biblije i znanost, s jasnom tezom, da smo na razini evolucije koja nam govori nešto drugo od inercijalnih gluposti koje nam nudi konvencionalna materijalistička znanost i neke liturgijske interpretacije.
I Vi ste pod dojmom, ili mišljenjem, da rani ljudi nisu imali dovoljno znanja, da je danas znanja više nego u prošlosti? Ako je to tako kako onda objasniti da tek danas suvremena znanost otkriva ono što su ljudi znali prije 2, 4 ili 6.000 godina? Dakle, stvara se potpuno pogrešna sugestija da su ljudi danas pametniji od ljudi prije? Ta i takva pogrešnost košta nas puno čega, pa tako i znanstvene nadutosti koja je u dobroj mjeri prisutna i ovdje na forumu . Velika zabluda je, amoralno je ponašanje i postupanje onoga tko si umišlja ili misli da je pametniji od čovjeka koji zna samo zbrajanje i oduzimanje, samo zato što poznaje integriranje i diferenciranje!!
Molio bih Vas da uočite kako ne komentiram samo vaše gledište, već skup gledišta u kojem se nalazi i Vaše, barem prema onome što pišete.
Budući ste izrazito inteligentna osoba vjerujem da će te dobronamjerno primiti moje komentare i ispravno ih protumačiti.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 11:35   #240
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Religija JEST znanost, ali vrlo LOŠA znanost.
Dawkins
A o bibliji da ne govorimo...
Koliko je znanost DOBRA koju zastupaš ti i Dawkins najbolje pokazuje: SMRTNA URA TEĆE ZUZEMLJI, koju nisam izmilio ja, već tvoji i Dawkinsovi ugledni znanstvenici. A što je kažeš na izreku: znansot bez religije je slijepa, a religija bez znanosti mistika.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.