Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 00:26   #8421
Quote:
tutanjkamen kaže: Pogledaj post
hmmm...
je li madrac iskljucivo od pjene?
ja sam svog umotao nekoliko puta u najlon, zatvorio dobro selotejpom sve spojeve i kroz jednu rupu izvukao zrak uz pomoc usisavaca te rupu dobro zatvorio. izdrzalo je cca 3 sata dok se nije poceo polagano napuhavati no to je bilo dovoljno da ga prevezem na drugu lokaciju. s tim sto ga nisam zarolao jer je debel (cca 25cm) ali onako kompresiran je bio oko 10-tak cm pa sam ga lakse stavio kroz prtljaznik i oborena zadnja sjedala
Da! Imam još uvijek najlon od novog madraca u koji bi ga se moglo umotati, probat ćemo tako s usisavačem.. neka improvizacija, bilo bi super kad bi postojale ak niš drugo onda ooogrooomne vreće za madrace, kao što postoje one manje za robu koje možeš tako ''vakuumirati'' nije mi uopće takvo što palo na pamet, thx sat vremena vožnje, sat i pol max, trebalo bi biti ok!

Quote:
He-Man kaže: Pogledaj post
Ja sam uspio 2 (Medico ) madraca 80x200x16 (dakle ukupna visina 32) smjestiti bez modifikacija u auto. Doduse ipak je Grand Scenic u pitanju, pa mozda posuditi od nekog slicni monovolumen?
Razmišljala sam i o toj varijanti, minikombi ili sl., nije još isključena mogućnost, s obzirom da će možda trebati i dio namještaja prebaciti
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Old 22.02.2018., 06:20   #8422
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Da! Imam još uvijek najlon od novog madraca u koji bi ga se moglo umotati, probat ćemo tako s usisavačem.. neka improvizacija, bilo bi super kad bi postojale ak niš drugo onda ooogrooomne vreće za madrace, kao što postoje one manje za robu koje možeš tako ''vakuumirati'' nije mi uopće takvo što palo na pamet, thx sat vremena vožnje, sat i pol max, trebalo bi biti ok!



Razmišljala sam i o toj varijanti, minikombi ili sl., nije još isključena mogućnost, s obzirom da će možda trebati i dio namještaja prebaciti
Ako je stari madrac od opruga, nemojte ga frkati, presavijati ni nista. Ostetit cete ga nepovratno... ljepilo je vec staro, sav ce se razlijepiti.
Ako je od pjene, onda bi ga mogli lagano zarolati rucno...ne previse nego kao ja tri puta preklopiti.
Sve vise od toga ne bih savjetovao ako mislite jos koristiti madrac.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 22.02.2018., 06:30   #8423
Može preporuka za mekši opružni/bonell madrac? I zanima me koja je razlika kokos ili filc kod bonell madraca.
krcmije is offline  
Old 22.02.2018., 10:32   #8424
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Može preporuka za mekši opružni/bonell madrac? I zanima me koja je razlika kokos ili filc kod bonell madraca.
Pogledajte u Harvey Normanu. Oni imaju model ili dva bonel madraca koji su meksi.
Svi ostali rade tvrdje bonel madrace.
Mozda Lesnina ali nisam kod njih bio sad par mjeseci da provjerim status...
Realno je razlika kokos ili filc nebitna.. jedan ne traje duze od drugog... mozda je sa kokosom malo meksi ali to ovisi prvenstveno o tome kako je sastavljen madrac...

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 23.02.2018., 18:01   #8425
Quote:
Medico kaže: Pogledaj post
Postovani

Kolega Afoj bi Vam mogao bolje odgovoriti na pitanje oko Ergoactiva.

Ako trazite tvrdo, tj tvrdji madrac, nisam siguran da ce Vas latex model zadovoljiti.

S druge strane, Duocell se stvarno cini kao dobra prilika, sto zbog akcije, sto zbog gustoce pjene.

Svakako isprobajte u salonu i oni ce Vas najbolje konzultirati oko izbora podnice.

Koliko znam, Ergoactiv nema mogucnost povrata zbog nezadovoljstva, osim ako nisu nesto mijenjali.



Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Duocell i podnica stigli, sad imam novo pitanje.

Iako su pjene manje sjetljive na alergiju ipak bih stavio i dodatnu zastitu, a i za odrzavanje je bolje.

Medjutim kod nas nalazim samo zastitne plahte i stepdeke koje se postavljaju ili samo na vrh ili na vrh i stranice, ali ne i one koje u potpunosti zatvaraju (patent) madrac, znate li gdje bi se mogle naci?
Ili je to nepotrebno za alergene (grinje) vec se koristi z nekih drugih razloga?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 25.02.2018., 14:17   #8426
ako sam dobro skuzio.
1.svejedno di kupim madrac.treba samo naci tko po najboljo cijeni nudi najkvalitetniju pjenu (obzirom na njenu gustocu)
2.bolje uzet madrac od pjene nego opruge.zato sto taj sa oprugama opet je zadnji sloj neka pjena.znaci ne lezi se direktno na oprugama.samim time opet je sve na pjeni i o njezinoj kvaliteti ovisi madrac?s time da one kokos ploce kao ne dozvoljavaju ni tim oprugama da postignu svoj maksimum?
3.gdje god da ga kupim moze doc do propadanja i ulegnuca pjene pa se mora reklamirat,vidim da se dogada svim proizvodacima?cak i sa lates madracima koji vrh kvalitete.
4.bolje kupit madrac bez zona,navodno nijedno istrazivanje nije dokazalo da su madraci sa zonama bolji i kvalitetniji a skuplji su.znaci prevara?
ili ako kupujem madrac za bracni krevet a da je jedan.e sad madrac bi trebo bit 20cm duzi od spavaca a izmedu mene i nje 20cm razlike.znaci nema sanse da obadvoje pogodimo te zone svojim tijelom.ili kao sto sam tu cito neko se zalio da je jedan dio madraca premekan i da mu to stvara probleme pa su mu odg da ta zona mora bit meksa i da je madrac ok.znaci zone sami minusi?i pitanje je da li su uopce i udobniji od onih bez zona
5.savjet je isto da sve zanemarimo i samo da iprobavamo sto vise i nademo sto bas nama odgovara,kao tako je najbolje.e sad sto ako dodem u ducan i najudobniji mi bude madrac po tvrdoci i svemu neki koji je od pu pjene 25-ice,a znamo da je to dosta losa i ne kvalitetna pjena?a ja recimo lego na njega i meni savrseno.
ZUBOx is offline  
Old 25.02.2018., 15:20   #8427
Quote:
ZUBOx kaže: Pogledaj post
ako sam dobro skuzio.
1.svejedno di kupim madrac.treba samo naci tko po najboljo cijeni nudi najkvalitetniju pjenu (obzirom na njenu gustocu)
2.bolje uzet madrac od pjene nego opruge.zato sto taj sa oprugama opet je zadnji sloj neka pjena.znaci ne lezi se direktno na oprugama.samim time opet je sve na pjeni i o njezinoj kvaliteti ovisi madrac?s time da one kokos ploce kao ne dozvoljavaju ni tim oprugama da postignu svoj maksimum?
3.gdje god da ga kupim moze doc do propadanja i ulegnuca pjene pa se mora reklamirat,vidim da se dogada svim proizvodacima?cak i sa lates madracima koji vrh kvalitete.
4.bolje kupit madrac bez zona,navodno nijedno istrazivanje nije dokazalo da su madraci sa zonama bolji i kvalitetniji a skuplji su.znaci prevara?
ili ako kupujem madrac za bracni krevet a da je jedan.e sad madrac bi trebo bit 20cm duzi od spavaca a izmedu mene i nje 20cm razlike.znaci nema sanse da obadvoje pogodimo te zone svojim tijelom.ili kao sto sam tu cito neko se zalio da je jedan dio madraca premekan i da mu to stvara probleme pa su mu odg da ta zona mora bit meksa i da je madrac ok.znaci zone sami minusi?i pitanje je da li su uopce i udobniji od onih bez zona
5.savjet je isto da sve zanemarimo i samo da iprobavamo sto vise i nademo sto bas nama odgovara,kao tako je najbolje.e sad sto ako dodem u ducan i najudobniji mi bude madrac po tvrdoci i svemu neki koji je od pu pjene 25-ice,a znamo da je to dosta losa i ne kvalitetna pjena?a ja recimo lego na njega i meni savrseno.
Tako nekako to ispada...
Dobro, cinjenica jest da gusca pjena ce trajati nesto duze.. pitanje je da li ce spavacu odgovarati...

Kao sto netko rece "ponavljanje je majka znanja"...
Salu nastranu, nadjite sto Vam odgovara i kupite..


Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 25.02.2018., 15:53   #8428
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...sti&id=1028314
Pročitao sam ovo danas pa me to ponukalo na ovaj post!
Evo ja bih i javno htio pohvaliti Medico!
Kupljena su 4 madraca...i sve pohvale na savjetima i objašnjenjima preko pm-a. S obzirom na zadovoljstvo usluge, a najviše zadovoljstvo spavanja, biti će još narudjbe za vikendicu...
O povoljnoj cijeni netreba previše govoriti...jer to svatko može usporediti!
bibos1w is offline  
Old 25.02.2018., 18:13   #8429
Gdje je u Zagrebu najbolji izbor madraca? Ako moze preporuka za vise prodajnih mjesta? Isto tako volim trdje madrace, mozda preporuka koje materijale da gledam?
PAULA123 is offline  
Old 25.02.2018., 18:17   #8430
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Gdje je u Zagrebu najbolji izbor madraca? Ako moze preporuka za vise prodajnih mjesta? Isto tako volim trdje madrace, mozda preporuka koje materijale da gledam?
U Harvey Normanu imaju oko 60tak komada izlozeno.
Lesnina ih slijedi sa kolicinom izloga.

To su dva mjesta s najvecim izborom madraca.
Od manjih tvrtki provjerite Lunasan... dosta dobar izbor nude.
Tvrdoca Vam nema previse veze sa materijalom nego sa jezgrom i izvedbom slaganja madraca.




Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 25.02.2018., 18:22   #8431
Imam podnicu Silver Siestaza za madrac. ? Da li netko zna kako ju točno treba podesiti da madrac bude tvrdji, na svakoj letvici po 2 dijela za micanje?
Što mislite o madracima Pefercta dreams? Čiji madraci su najkvalitetniji?
PAULA123 is offline  
Old 26.02.2018., 11:13   #8432
pitanje jedno u vezi podnice.
imam podnicu kojoj je razmak izmedu letvica 2cm i onda idu tako tri letvice pa razmak onda 6cm i onda opet idu tri letvice di je razmak 2 cm.
i tako do kraja kao tri po tri grupirane.
e sad da li na to moze madrac od pjene,jer kao ako je od pjene ne bi smio bit veci razmak o 4cm izmedu letvica?
a meni kao sto sam napiso malo je malo nije veci razmak.
i tako imam 9 tih gupa po tri letvice.
podnica je za madrac 200x160.svaka strana ima svoje letvice naravno.
ZUBOx is offline  
Old 26.02.2018., 16:29   #8433
Quote:
ZUBOx kaže: Pogledaj post
pitanje jedno u vezi podnice.
imam podnicu kojoj je razmak izmedu letvica 2cm i onda idu tako tri letvice pa razmak onda 6cm i onda opet idu tri letvice di je razmak 2 cm.
i tako do kraja kao tri po tri grupirane.
e sad da li na to moze madrac od pjene,jer kao ako je od pjene ne bi smio bit veci razmak o 4cm izmedu letvica?
a meni kao sto sam napiso malo je malo nije veci razmak.
i tako imam 9 tih gupa po tri letvice.
podnica je za madrac 200x160.svaka strana ima svoje letvice naravno.
To bi trebalo biti u redu za madrac od pjene.
Samo, molim Vas, pogledajte kako je formulirana garancija madraca.
Na madracu se vide otisci od podnica, te postoji mogucnost da neki proizvodjaci nece priznati jamstvo na madrac jer nije u skladu s uputama.
Svakako bih savjetovao da nazovete proizvodjaca te trazite da Vas upozna sa detaljima jamstva. Da ne ispadne da Vam kazu da madrac ne valja jer je razmak izmedju letvica 6 cm umjesto 4...


Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 27.02.2018., 14:51   #8434
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Imam podnicu Silver Siestaza za madrac. ? Da li netko zna kako ju točno treba podesiti da madrac bude tvrdji, na svakoj letvici po 2 dijela za micanje?
Ova podnica?
https://perfecta.hr/silver-siesta-pr...ndetail100_233

za vecu tvrdocu klizace treba staviti prema sredini podnice. ispod klizaca mora biti i treca letvica o koju se upire da bi se mogla regulirati cvrstoca.
tutanjkamen is offline  
Old 27.02.2018., 21:12   #8435
Pozdrav, trebao bi preporuku za madrac 180x200, rang "što niže a da nije smeće" konkretno budžet bi bio oko 1500kn. Znam da nije neki budžet, al tak je kak je. Pa ako može koja preporuka. Za sada se dvoumim između

https://www.xxxlesnina.hr/p/madrac-000728000405
https://www.harveynorman.hr/odjeli/s...80-151143.html
https://www.emmezeta.hr/namjestaj/ma...m-line-madrac/
https://www.medico-madraci.hr/proizvod/biolux/

Hvala i lp
glava34 is offline  
Old 27.02.2018., 21:18   #8436
Quote:
glava34 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trebao bi preporuku za madrac 180x200, rang "što niže a da nije smeće" konkretno budžet bi bio oko 1500kn. Znam da nije neki budžet, al tak je kak je. Pa ako može koja preporuka. Za sada se dvoumim između

https://www.xxxlesnina.hr/p/madrac-000728000405
https://www.harveynorman.hr/odjeli/s...80-151143.html
https://www.emmezeta.hr/namjestaj/ma...m-line-madrac/
https://www.medico-madraci.hr/proizvod/biolux/

Hvala i lp
Nisam fan pjena pa bih tu bio neutralan.

Pocket touch je prilicno mekaniji od Biolux madraca.

Lesninin nisam isprobao... ici cu iduci tjedan u Zg (bilo je lose vrijeme pa mi se nije islo) pa cu isprobati.


Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 27.02.2018., 21:25   #8437
Da li se ikako moze skuzit da sko dobili to sto smo kupili.
Znaci ako kupim nesto od hr pjene,kako mogu znat da sam dobio hr pjenu a nesto drugo?
Mislim da je afoj nesto pisoo o tome,ali ne i kako..
Kae uopce s njim,nema ga,fale mi njegovi komentari...
ZUBOx is offline  
Old 27.02.2018., 21:57   #8438
Quote:
Medico kaže: Pogledaj post
Nisam fan pjena pa bih tu bio neutralan.

Pocket touch je prilicno mekaniji od Biolux madraca.

Lesninin nisam isprobao... ici cu iduci tjedan u Zg (bilo je lose vrijeme pa mi se nije islo) pa cu isprobati.


Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Hvala na odgovoru. Iskreno biolux mi se čini kao dobra opcija, ali madrac je prilično hitan,a imate rok dostave 10-15 dana..Kad bi ga se moglo dobiti unutar tjedan dana ne bi razmišljao U svakom slučaju
glava34 is offline  
Old 27.02.2018., 23:47   #8439
Quote:
ZUBOx kaže: Pogledaj post
Da li se ikako moze skuzit da sko dobili to sto smo kupili.
Znaci ako kupim nesto od hr pjene,kako mogu znat da sam dobio hr pjenu a nesto drugo?
Mislim da je afoj nesto pisoo o tome,ali ne i kako..
Kae uopce s njim,nema ga,fale mi njegovi komentari...
Hr pjena bude elasticnija pod rukom dok ju pritisnete za razliku od obicne pjene.
Ako ste u mogucnosti idite u neki salon i probajte pritisnuti madrac od hr pjene i obicne pu pjene... osjetit cete razliku.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 01.03.2018., 21:59   #8440
Quote:
Medico kaže: Pogledaj post
Pogledajte u Harvey Normanu. Oni imaju model ili dva bonel madraca koji su meksi.
Svi ostali rade tvrdje bonel madrace.
Mozda Lesnina ali nisam kod njih bio sad par mjeseci da provjerim status...
Realno je razlika kokos ili filc nebitna.. jedan ne traje duze od drugog... mozda je sa kokosom malo meksi ali to ovisi prvenstveno o tome kako je sastavljen madrac...

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Kako misliš da je sa kokosom malo meksi madrac. Pa kokos latex ploča je tvrdja od filca i totalna ju je glupost uopće stavljati a naročito u madrace sa džepićima.
Kako proizvodiš madrace nadam se da je ovo bio samo lapsus.
madraci is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.