Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2011., 17:33   #41
Talking Slanje paketa

Ja i frend iz amerike planiramo nesto i sada mene zanima koliko kosta ako mu ja saljem paket(težina je oko 10ak kila)On nista ne placa samo primi paket,kolko bi to kostalo (kolko sam skuzio to ide po kilama)

Hvala!
Petar005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 22:03   #42
Pozdrav..htio bih poslati jedan mali paket u inozemstvo, točnije u Francusku.
Neznam koliko bi točno težio paket ali to bi bila samo jedna igra za Wii, znaci kutijica, unutra je cd i papiri, knjizica il sto vec. E a sad me zanima kolko bi negdje trebao platiti poštarinu i paket?

Gledao sam na stranicama pošte LINK išao sam pod međunarodni promet i tamo odabrao ''paket'' i onda pod pošiljku sam stavio ekonomična zemlja francuska i težina paketa 1 kg jer pise masa paketa u KG

izbacilo mi je 120 kuna..dali je to sigurno toliko il nije dobro izracunato il je uracunat samo paket bez postarine,?? molim vas za objasnjenje jer nikad nisam slao nesto izvan Hrvatske

Hvala unaprijed.

LP
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 01:20   #43
Šalji kao preporučeno pismo (zapakiraš u onu žutu kuvertu s mjehurićima) avionom. Ispadne te oko 50kn.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 20:45   #44
ispadne 50 kuna uvijek il važu pošiljku?
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 21:07   #45
Uvijek ju važu. A cijena raste kako raste gramaža.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 18:59   #46
i još samo jedno pitanje, mora li platit primatelj kakvu carinu il nesto?
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 09:13   #47
da,ako je vrijednost veća od 20€
ak šalješ u eu bolje ti je iz slovenije (ak šalješ frendu ili nekej skuplje) ak ti se isplati
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 15:11   #48
evo jos samo da pitam jedno pitanje jer mislim slati pošiljku kroz koja par dana, jel potrebno moju adresu kao pošiljatelj il netreba uopće moja adresa?
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 15:19   #49
Ako šalješ preporučeno avionom (a to ti je pametno ) trebaš napisati svoju adresu na poleđinu paketa, i samo ju prekrižiš.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 15:59   #50
a ako šaljem obično? jel onda potrebno? i koje su prednosti slanjem avionom?
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 16:34   #51
Onda nije, ali nemaš nikakvu potvrdu da si doista paket poslao niti da ga je čovjek primio. Kad šalješ avionom dobiješ potvrdu o slanju i broj za praćenje pošiljke.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 17:17   #52
Aha, onda šaljem avionom, ovo mi je prvi put da šaljem nešto izvan RH pa samo da se upoznam prije nego što dođem u poštu.
Hvala na odgovorima
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 13:25   #53
jel postoji alternativni način slanja osim preko hrvatske pošte? za bih me oderu na paket do 5kg 250-500kn, a mene bi gorivo do bosne koštalo 100kn i manje ako je blizu granice. jel ima koja firma koja šalje pakete u inozemstvo iz hrvatske da su povoljniji od kljaštritelja u pošti?

i druga je stvar, kako se može poslati otkupni paket van, tako da oni u bosni daju poštaru novac, a taj novac dođe natrag do mene poslije primitka paketa?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 14:04   #54
ideja s poštarom ti nije dobra jer onda definitivno plaćaš pošti.
što se tiče paketa probaj: dhl i city ex - oni imaju na stranicama već definirane cijene.

altrernativa: vozaču autobusa dati paket koji će dati to dotičnoj osobi koja je uplatila ili će uplatiti novac na račun preko banke, interneta i slično. -------naravno: ovdje se ide na povjerenje.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 14:53   #55
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
ideja s poštarom ti nije dobra jer onda definitivno plaćaš pošti.
što se tiče paketa probaj: dhl i city ex - oni imaju na stranicama već definirane cijene.

altrernativa: vozaču autobusa dati paket koji će dati to dotičnoj osobi koja je uplatila ili će uplatiti novac na račun preko banke, interneta i slično. -------naravno: ovdje se ide na povjerenje.
ma šta ima? gdje ima?
nađi na dhl-ovoj stranici cjenik, ako boga znaš.
a cityex je kao što mu samo ime kaže, samo gradska dostava ili između dvaju gradova u hr, a ne za bosnu.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 16:40   #56
hp su lopovi jer naplaćuju prijenos novca oko 100 kuna plus troškovi poštarine. imaju besplatni telefon i na stranicama izračun troškova, ali uvijek neki dodatni qua naplate primatelju.
fedex ili overseas ti onda ostaju. probaj njih zvat - možda imaju besplatne telefone pa ih tlači malo ;-)
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 00:28   #57
ne treba, riješio sam sastanak u zagrebu ipak mi neće trebat dostava.
hvala na infu ipak.
pozz
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 00:30   #58
Pozdrav svima,

imam jedno pitanje, naime, preko njuškala bi čovjeku iz Srbije trebao prodati slušalice i sad me zanima koje su mogućnosti? Dali postoji opcija (DHL,CityEX,HP,...) da ja taj paket odnesem negdje u centralu neku i pošaljem njemu, a da on mora platiti "poštaru" cijenu koju smo mi unaprijed dogovorili, pa da ti novci stignu meni na koncu? Nadam se da me razumijete i da mi možete pomoći. Nikad nisam prodavao stvari tako "daleko" pa bi mi trebala pomoć. Ako imate neki drugi savjet također bi dobro došao.

Lijep pozdrav i unaprijed hvala.
Rakitic10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:30   #59
sa srbijom ne funkcionira.
čak ni uplate na račun, jer banke uzimaju veliku proviziju.
ja sam slala poštom, u pismu isto nešto malo, otvarana je kuverta, al je paket stigao. novce mi je frendica poslala preko prijatelja koji je išao za bg, jer preko banaka joj je bilo preskupo.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 11:21   #60
Može mi netko odgovoriti na pitanje,,,

Znači pravim remenje za satove(ručni rad) i prodajem ih na ebay-u i nekim forumima sa satovima, pošaljem ih otprilike 10-ak svaki mjesec..
I danas bio podici nesto na carinarnici sto sam narucio,morao donijeti onu potvrdu koliko sam platio taj item i gospođa na carini me prepoznala po prezimenu i pitala u vezi tih remena..
I ona mi kaže da moram smanjiti slanje tih remena u inozemstvo..
Sad mene zanima zasto bih morao smanjiti slanje tih remena u inozemstvo,firmu nemam, čisto ih radim iz hobija i stavljam vrijednost remena na svaku pošiljku od 50kn...
bullseye13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.