Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2007., 16:32   #41
posebno je pogodno za prijateljice koje zagledaju izloge , dok svojim prijateljicama na mobitel pricaju sto gdje vide
a kad dodu doma , umjesto djeteta dovedu shi-cu-a

pa nisu one krive sto im je u svoj guzvi netko jednostavno zamijenio povodce
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 23:30   #42
ta mi je ideja davno pala na pamet jer moje djete zna neočekivano promjeniti pravac kretanja i nikad neznam koje su mu namjere. ali i ovako me krivo gledaju i govore mi da nije pas kad ga držim za majcu jer je to jedini način da mu dam malo slobode i sama ga procjenim koliko je sposoban bezopasno šetati po ulici.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 00:00   #43
u trenutnoj situaciji ( trudna i skoro jedva pokretna) kad mi se jaaako zivahno djete od 2,5 istrgne iz ruke na cestu i nece stat, ma koliko ja vikala za njom jer joj je to trenutni nacin igre, kupila bih tu uzicu odmah
a da svaki dan ne prolazim razgovor o tome kako je to opasno i da mora stati,necu ni pisat..drugo rjesenje da ju zatvorim u kucu jer trcat stvarno ne mogu
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 16:50   #44
pa to je imao moj brat još prije 15 godina....

izgleda kao tregeri s još elastičnom trakom iza....

odlična stvar, ne moraš se stalno saginjati (tata nam ima skoro 2 metra, kako bi on držao tako malo dijete za ruku), niti trčati za njim...a ako vidiš da će pasti, samo lagano pritegneš...

i ne izgleda glupo, svi su nas pitali gdje smo to nabavili
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 20:33   #45
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
pa to je imao moj brat još prije 15 godina....
ja sam to vidjela u engleskoj još )92.
smiješno izgleda, mada mi se čini vrlo praktično.
imam feeling da bi te ovdje kod nas proglasili manijakalnom luđakinjom da to staviš na dijete....????

ne znam, možda pretjerujem?
ima toga kod nas za kupit??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 21:52   #46
ma kakvo proglašavanje manijakalnom luđakinjom, sve ljude koji su čuvali brata (mama, tata, bake, djedovi) su ljudi zaustavljali i pitali gdje su to nabavili, kako je to super, kako je to praktično, dijete neće izletit pod auto, neće past u blato...

tregeri se mogu pomicat ovisno o debljini/visini djeteta, da ne žulja

mislim da nam je to donijela neka rodica iz njemačke, od neke prijateljice koja je koristila za svoje dijete


p.s. da i ja pričam o razdoblju negdje '92-'95

p.p.s. bake i djedovi su radije čuvali brata nego rođaka baš zbog tregera
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 22:02   #47
De me upoznaj sa svojim bratom.. baš me zanima kako je sve to na njega utjecalo
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 22:11   #48
Ja stvarno ne znam što se tome čudite, još u doba kad je moj brat bio mali (dakle pred skoro 40 godina) je toga bilo koliko oćete. Kožni su bili, raznih boja, znam da ih je i Chicco radio. On je imao neki bijeli (znam da smo to mi doma zvali uzde), napred sa sličicom.

Znam još i to da njemu nije puno koristilo pošto je bio puno prelijen za hodat a kad je konačno odlučio sam micat noge je bio prevelik za uzde.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 22:33   #49
Quote:
Gulpa kaže: Pogledaj post
De me upoznaj sa svojim bratom.. baš me zanima kako je sve to na njega utjecalo
brat gimnazijalac, sportaš, normalno dijete/momak...

jedino što se sjećam da se žalio na doba kad je bio mali, da "tata pravi velike korake, i on misli da hoda, a svi trče zapravo oko njega"

kao što cats kaže...čemu se čudite?
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 06:13   #50
Ovo za skijanje tu masovno koriste ali nije dobro jer uci djete da bude na guzici. Jedino ako ti to koristi tek toliko da ga zadrzis ako izgubi kontrolu,onda je OK.Imam i ja jedan spreman za sljedecu sezonu kad mi mala pocne skijat.
Ovaj drugi ko prsluk je ok za klinc ekoji tek pocinju hodat jer je puno prirodnije za njih da ih ne drizs za ruke zbog balansa. NAma uvijek na gimnastici govore da primimo djte oko struka kad hoda po gredi a ne drzat za ruku.
A u situacijama aerodrom, dvoje male djece, ludnica,ja ili ih zavezem u kolica ili u sjedalici nema trcanja, jedino kad dodjemo na gate pa onda svak uzme jedno djete i zabavlja se njime. Bome znam kak mi je bilo trudna sa 2 godisnajkinjom ,jako tesko i nekad mi je doslo da odem u prvi pet shop i kupim onu fleksi vodilicu i zahaklam je.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 20:10   #51
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
nekad mi je doslo da odem u prvi pet shop i kupim onu fleksi vodilicu i zahaklam je.
meni se ovo čini kao super stvar za neka mjesta gdje je gužva i začas izgubiš iz vida i odraslu osobu ako nije glavu i pol viša od prvog nižeg čovjeka, a gdje nećeš malo dijete.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 05:55   #52
Ljudi, tregere nitko ne koristi zato sto je to lijepo vidjeti nego radi zastite djece. isto kao sto stavljamo zastite na elektricne uticnice ili pecnicu. Moj sin ima 20 mjeseci sada i kad smo vani uvijek leti na pokretne stepenice i na lift. A cesto mi se izvuce iz kolica. Ti tregeri su odlicna stvar ako se koriste pametno kao i sve. Ne koristim te tregere dok smo u parku, u dvoristu ili dok pijem kavu nego kada smo u velikom soping centru. Ja nemam priliku ostaviti dijete doma i otici sama u soping jer nemamo ovdje ni bake ni dede ni prabake.
I sigurno necu koristiti tregere kad ce mali razumjeti i biti veci. Ali ovo je najgori period za ozljede i tragedije.
Uskoro putujemo iz Sydneya u Zagreb i ostati cemo dva dana u Tajlandu i ne pada mi na pamet niti spustiti ga po aerodromima i Bangkoku bez tih tregera. A ne znam ni kako bi ga drzala stalno za ruku uz 5 kofera. A da ne pricam kako se oni lako istrgnu.
Sto se tice komentara do kada cemo im stavljati tregere nemam rijeci. Ili da se djecom treba baviti a ne koristiti zastite. Pa sta ne smijem ni na WC otici i ostaviti ga uz mjeer zastite. Pa i ostale zastite u kuci se maknu kad dodje vrijeme za to. Nisam jos nikad vidjela razne zastite za djecu u kuci ljudi koji imaju studente.
Ali zato ovdje u Au placate kaznu i ako pusite u autu i vozite djecu. I moj suprug je morao ici na tecaj i policijsku provjeru prije nego sto je poceo raditi u skoli iako njegov rad nema veze sa djecom. Toliko o razvijenim zemljama. Mrzim kad netko sve sto ne moze prihvatiti a ima veze sa zapadom odmah gleda negativno.
No dobro, recite vi meni najbitnije. jel ima tih tregera za kupiti u zagrebu i gdje ili moram nositi rezervne.
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 14:10   #53
Quote:
vemar1 kaže: Pogledaj post
Ali zato ovdje u Au placate kaznu i ako pusite u autu i vozite djecu.
Evo, ova "zapadnjačka" mi se sviđa ( priznajem na moguće zgražanje forumaša).
Tako se "rado" sjećam putovanja u toplom (naravno bez klime) autom, starci dime, a mama nam daje da papamo sendviče - to ti se usadi u primozak
Naravno da je ono što nemožemo prihvatiti negativno... općenito mi nemože bit nešto pozitivno što mi se ne sviđa

Tregeri, povodac itd. mi se kao ideja, a pogotovo kad vidjeh tih par sličica - ne sviđa - to je čisto moje razmišljanje... dakako poštujem tuđe.
__________________
NG 2012

Zadnje uređivanje putnica : 15.05.2007. at 14:57.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 18:12   #54
ja to svakodnevno vidjam na ulici ali nikad,bas nikad ne bih svije dijete setala kao psa.Mozda je sigurnije i ne znam sto sve nisu nabrojali,ali ipak se meni nekako srce stegne kad to vidim.
I&S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 13:25   #55
Evo vidjela na jednoj drugoj temi da se ovo spominje pa dižem temu.
Moja prva reakcija na ovaj proizvod je brrr, grrrr, fuj, puj....vidjela sam par puta i jednostavno ne mogu...ali idem probati to staviti sa strane i vidjeti da li tu ima nečeg pozitivnog. Dakle...za koju situaciju bi to moglo meni trebati?...koliko sam shvatila strah od trganja iz ruke i odlazak na cestu..i malo čitajući logično je da je nikakva mogućnost da se dijete izgubi u gomili. Kada sam prvi puta to vidjela šetali su mama i tata sa dvoje djece po sredini velike plaže...za koji klinac im je tamo trebalo?...nema ceste, do mora se mora pošteno natrčat i lako ga se stigne...znači neće potrčat za djetetom. Zašto u parku imati povodac?...da ne pričam da za razliku od nekih drugih pomagala ovo sigurno ne usrećuje dijete. Da li djeca te dobi mogu već skontati da se svi ostali ili većina šeta sa mamama za ruku, a da je ono na uzici kao što je jedino vidio na psu?...pa da će mu možda biti teško?....šta ja znam...bubam što pa padne na pamet. Kako ti remeni uopće izgledaju..jel ga se može ozlijediti ako u panici potegneš?...Na kojoj razdaljini šeta pored vas i u kojim situacijama ili se kad se kupi koristi uvijek i svugdje?
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 16:20   #56
To je pojas za hodanje, a ne povodac kako ga je nazvala pokretačica teme. I inače ga preporučuju mnogi pedijatri, a naročito fizijatri za razdoblje kad dijete počinje hodat jer su najčešće povrede kod male djece iščašenja ramena zbog toga šta ih roditelji potežu prejako za ruke. Ja sam za svoju kćer to imala kad je počela hodat i bilo nam je jako praktično jer sam ju uspjela zadržat da ne skuplja smeće po cesti, da ne pada bez veze, a s druge strane je imala svoju slobodu i mogla je nesputano učit hodat, i isplatila nam se svaka kuna plaćena za taj pojasić......
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 16:26   #57
Kako si ju spriječila da ne pada i da ne kupi smeće sa ceste
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 16:36   #58
http://www.turbolimac.com/Products/T...-90040935.aspx

Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 16:44   #59
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Kako si ju spriječila da ne pada i da ne kupi smeće sa ceste
pa lijepo, potegneš ju kad vidiš da pada ili da ide skupljat smeće....
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 16:48   #60
e, pa takav smo baš mi imali, kupila sam u TL-u, od safety1st-a je bio....................
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.