Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2017., 11:50   #3501
Imam tekući račun u ZABI i osobnog bankara. Htio bi uzeti neku karticu prvenstveno radi Internet transakcija( kupovine, bukiranje), ali treba mi i za putovanja u inozemstvu. Što uzeti. Mastercard, Visa, American....

Uzeti u ZABI ili otići u drugu banku. Neki savjeti?
aires is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 13:35   #3502
Zaba radi s Mastercardom najviše, ja imam debitnu Visu Electron i MC, često putujem i još češće kupujem online nikad problema. Inače i običnim Maestrom možeš kupovati online i ako imaš redovita primanja plaćati na rate (dosta je sigurno jer uvijek traži potvrdu tokenom i najčešće u visini jedne plaće, pitaj ih ako ti slučajno nije aktivirano).

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 14:33   #3503
Quote:
aires kaže: Pogledaj post
Imam tekući račun u ZABI i osobnog bankara. Htio bi uzeti neku karticu prvenstveno radi Internet transakcija( kupovine, bukiranje), ali treba mi i za putovanja u inozemstvu. Što uzeti. Mastercard, Visa, American....

Uzeti u ZABI ili otići u drugu banku. Neki savjeti?
Moj savjet je da uzmeš i mastercard standard u zabi i amex (ako imaš ugovor na neodređeno i plaću minimalno 3600 kn). Amex pristupnicu možeš ispuniti online a kopiju osobne i platnu listu pošalješ poštom na njihovu adresu. Amex je fleksibilniji što se tiče limita, a trenutno je bez upisnine i članarine.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 14:47   #3504
Hvala na odgovorima. Maestrom kupujem ono što mogu na netu. Posluži koliko može, ali čim treba kartica onda se posuđuje odnosno zamoli rodbinu ili frendove da mi to odrade. Pošto mi se ne da više tlačit druge, moram si to napokon uzet. Hvala na savjetima.
aires is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:54   #3505
privredna banka zagreb, ukoliko je sve ok, koliko se ceka isplata kredita nenamjenskog..recimo nekih 60ak tisuca kuna? koliko sve skupa njima treba od predaje zahtjeva do isplate na racun, ukoliko odobre? hvala
Dario_UR88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 21:46   #3506
Ako je dokumentacija u redu ovisno koliko je zahtjeva prije tvog. U principu 2-15 radnih dana.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:40   #3507
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Ako je dokumentacija u redu ovisno koliko je zahtjeva prije tvog. U principu 2-15 radnih dana.
15? zbilja..zar ima i takvih slucajeva? jos jedno pitanje ...za koje iznose kredita treba suduznik? jel ima neka granica ili ovisi od slucaja do slucaja?
Dario_UR88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 09:00   #3508
Stambeni kredit za izgradnju/dovršetak gradnje obiteljske kuće.
Sa izvođačem sam dogovorio da ću mu unaprijed platiti 30% cijene izgradnje kuće, a ostatak unutar 30 dana nakon završetka gradnje (planiramo potpisati takav UGOVOR).

Ovih 30% imam ušteđevinu, a 70% planiram dići stambeni kredit.
Zanima me, dali banka (i koja) može odobriti kredit za ovakav slučaj, bez da moram tražiti zamjensku nekretninu kao osiguranje tj. da se kredit realizira tek po završetku ili u toku gradnje kuće i da se ista ta kuća stavi pod hipoteku kao zalog. Samo zemljište mi nije dovoljno vrijedno za procjenu da pokrije trošak. Što se tiče drugih uvjeta - plaća i ostalo - uvjete imam. Sugestije molim prije odlaska kod osobnog bankara. Inače sam klijent ZABE, ali bih prešao i u drugu banku ako su bolji uvjeti.

Hvala

Zadnje uređivanje taxodium : 21.04.2017. at 09:03. Reason: dodatak teksta
taxodium is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 21:19   #3509
Quote:
Dario_UR88 kaže: Pogledaj post
15? zbilja..zar ima i takvih slucajeva? jos jedno pitanje ...za koje iznose kredita treba suduznik? jel ima neka granica ili ovisi od slucaja do slucaja?
Ima. Ovisi sve o tvom poslovanju, plaći i situaciji u hroku.
U banci će ti najbolje znati.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 15:00   #3510
Bok, ekipa.
Da li je moguće u inozemstvu plačanje na rate / obročno plačanje?
Konkretno, Zaba Mastercard + Slovenija.

Lp
z-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 15:24   #3511
Quote:
z-man kaže: Pogledaj post
Bok, ekipa.
Da li je moguće u inozemstvu plačanje na rate / obročno plačanje?
Konkretno, Zaba Mastercard + Slovenija.

Lp
Ne.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 21:16   #3512
Pozdrav, iman par pitanja ako bi mi neko dobre volje moga pojasnit te udijelit savjet, hvala:
Naime, zelim kupit jedan proizvod vrijednosti 6730kn. Trgovina nudi opciju placanja do 12 rata bez kamata i naknada(naknada ce ipak postojat jer ta poslovnica nije na mjestu koje je pokriveno od Zabe). Izmedu ostalih nacina placanja i kartica, nudi se i otplata do 12 rata Maestro Zaba karticom, sta bi mi vjerojatno najvise odgovaralo iako jos nisam klijent banke, vec planiram postat ovisno o ishodu ovog slucaja. Ovo je moja trenutna situacija:

-Zaposlen na odredeno, pola radnog vremena.
-Prijavljen od 1.4, prva placa ce stic kroz nekoliko dana, iako sam vec odradio 4 mjeseca na ovom radnom mjestu po starom ugovoru koji je zavrsio 27.2.
-Placa iznosi 2000kn.
-Neman nikakvih dugova, troskova, kredita, situacija je cista.
-Iman nesto i gotovine ako bi to moglo pozitivno utjecat na situaciju.
-23 godine

Ono sta sam procita sa stranice Zabe te iz razlicitih pdf-ova mi govori da je potrebno imat Lepezu(makar osnovnu/klasicnu) i/ili platnog asistenta, kao i redovna primanja na tekucem racunu kako bih bio u mogucnosti otplatit Maestro karticom do 12 rata. Zanima me sljedece:
- U pdfu pise da za karticu osnovnog korisnika nema upisnine niti da se placa naknada za lepezu, cak se ni odrzavanje tekuceg racuna ne placa 9kn ako korisnik ima lepezu. Drugim rijecima to bi znacilo da je Tekuci+Maestro na rate apsolutno besplatna kombinacija. Dali je to istina ili postoji neka kvaka ? Dali je uz lepezu i platni asistent neophodan uvjet ili nije potreban ?
- Limit Maestro kartice na rate iznosi 5000-20 000kn. Dali bi moja situacija mogla bit dovoljna za limit od 7000kn buduci da proizod kojeg zelim kupit kosta nesto manje, a rata bi iznosila 560kn ?
- Koliko dugo bi otprilike moglo potrajat otvaranje tekuceg i dostava navedene kartice, do 15 dana ?
- Dali je lepeza vrsta paketa, odnosno dali bi mi u ovom slucaju bio potreban neki paket ? Ciljam na 0-9kn odrzavanja racuna bez dodatnih troskova i naknada ako sam dobro procita.
- Ako je ovo neizgledno, dali bi bolji izbor bio Maestro iz PBZ/Splitske ili pak Mastercard/Visa iz PBZ/Zagrebacke ?
- Teoretski, dali je moguce dogovorit visi limit s bankom ako stavim na racun nesto gotovine ? Dali bi bilo moguce dogovorit s trgovinom djelomicnu uplatu gotovinom, a dijelom na rate ? Pitam opcenito, jer mislim da bi tako i trgovcima vise odgovaralo.

Hvala.
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 21:29   #3513
Quote:
Phantomas kaže: Pogledaj post
Pozdrav, iman par pitanja ako bi mi neko dobre volje moga pojasnit te udijelit savjet, hvala:
Naime, zelim kupit jedan proizvod vrijednosti 6730kn. Trgovina nudi opciju placanja do 12 rata bez kamata i naknada(naknada ce ipak postojat jer ta poslovnica nije na mjestu koje je pokriveno od Zabe). Izmedu ostalih nacina placanja i kartica, nudi se i otplata do 12 rata Maestro Zaba karticom, sta bi mi vjerojatno najvise odgovaralo iako jos nisam klijent banke, vec planiram postat ovisno o ishodu ovog slucaja. Ovo je moja trenutna situacija:

-Zaposlen na odredeno, pola radnog vremena.
-Prijavljen od 1.4, prva placa ce stic kroz nekoliko dana, iako sam vec odradio 4 mjeseca na ovom radnom mjestu po starom ugovoru koji je zavrsio 27.2.
-Placa iznosi 2000kn.
-Neman nikakvih dugova, troskova, kredita, situacija je cista.
-Iman nesto i gotovine ako bi to moglo pozitivno utjecat na situaciju.
-23 godine

Ono sta sam procita sa stranice Zabe te iz razlicitih pdf-ova mi govori da je potrebno imat Lepezu(makar osnovnu/klasicnu) i/ili platnog asistenta, kao i redovna primanja na tekucem racunu kako bih bio u mogucnosti otplatit Maestro karticom do 12 rata. Zanima me sljedece:
- U pdfu pise da za karticu osnovnog korisnika nema upisnine niti da se placa naknada za lepezu, cak se ni odrzavanje tekuceg racuna ne placa 9kn ako korisnik ima lepezu. Drugim rijecima to bi znacilo da je Tekuci+Maestro na rate apsolutno besplatna kombinacija. Dali je to istina ili postoji neka kvaka ? Dali je uz lepezu i platni asistent neophodan uvjet ili nije potreban ?
- Limit Maestro kartice na rate iznosi 5000-20 000kn. Dali bi moja situacija mogla bit dovoljna za limit od 7000kn buduci da proizod kojeg zelim kupit kosta nesto manje, a rata bi iznosila 560kn ?
- Koliko dugo bi otprilike moglo potrajat otvaranje tekuceg i dostava navedene kartice, do 15 dana ?
- Dali je lepeza vrsta paketa, odnosno dali bi mi u ovom slucaju bio potreban neki paket ? Ciljam na 0-9kn odrzavanja racuna bez dodatnih troskova i naknada ako sam dobro procita.
- Ako je ovo neizgledno, dali bi bolji izbor bio Maestro iz PBZ/Splitske ili pak Mastercard/Visa iz PBZ/Zagrebacke ?
- Teoretski, dali je moguce dogovorit visi limit s bankom ako stavim na racun nesto gotovine ? Dali bi bilo moguce dogovorit s trgovinom djelomicnu uplatu gotovinom, a dijelom na rate ? Pitam opcenito, jer mislim da bi tako i trgovcima vise odgovaralo.

Hvala.
Lepeza se plaća od 55 do 90 kn ovisno o vrsti - klasična, dinamična, elastična...
U njoj se automatski odobrava prekoračenje i obročna otplata nakon što druga plaća sjedne, barem je tako meni bilo, i to u visini jedne plaće. Ako korisnik uredno posluje ti limiti se povećavaju s vremenom do max 3 plaće.

Ako ti je hitan veći limit računaj plaća x3 ali moraš dati zahtjev i provjeravati će te skoro kao da dižeš kredit.

Mislim da je kod pbz slična situacija, prvo dobiješ jednu ili jednu i pol plaću pa na dalje.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 22:28   #3514
Uh, u tom slucaju mi je situacija neizgledna. Treba bih cekat sjedanje 2 place sta bi bilo relativno sporo, a i limit bi mi bio svega 2000 do 3000kn, nisko s obzirom na cijenu proizvoda. Cak ni maksimalni limit, placa x3 je nedovoljan. Hvala ti na odgovoru. Znas li dali bi bila bolja situacija sa Mastercard/Visa standardnim/osnovnim karticama ?

No zasto pise da je limit 5000-20000kn, to bi podrazumijevalo da je minimalni limit 5000, a u mom slucaju kako kazes, limit bi mi iznosio 2000-3000 ?
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 00:15   #3515
Quote:
Phantomas kaže: Pogledaj post
Uh, u tom slucaju mi je situacija neizgledna. Treba bih cekat sjedanje 2 place sta bi bilo relativno sporo, a i limit bi mi bio svega 2000 do 3000kn, nisko s obzirom na cijenu proizvoda. Cak ni maksimalni limit, placa x3 je nedovoljan. Hvala ti na odgovoru. Znas li dali bi bila bolja situacija sa Mastercard/Visa standardnim/osnovnim karticama ?

No zasto pise da je limit 5000-20000kn, to bi podrazumijevalo da je minimalni limit 5000, a u mom slucaju kako kazes, limit bi mi iznosio 2000-3000 ?
Nisam ziher za kartice. Možda revolving.
Ovi visoki limiti su za ljude s velikim plaćama :-)

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 02:22   #3516
Ma da, to je jasno, no 5-7k nebih smatra visokin limitom. U svakom slucaju bi banka to trebala i navest, odnosno navest mjesecna primanja i osnovne uvjete koji su potrebni za ostvarenje minimalnog limita. To se moze napisat u 2 recenice. Vidin da san malo ugnjavio pa se ispricavan, samo bih htio doc u banku s nekim osnovnim znanjem tako da razgovor bude kratak i jasan, a i da mi nebi nudili lepezu u duginim bojama.
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 18:21   #3517
Brzopotezno pitanje:
Kod odbijanja zahtjeva za American Express i Diners kartice, kartica se ponovo može zatražiti nakon proteka 12 (Amex) ili 6 (Diners) mjeseci.

Da li je to 6/12 mjeseci od slanja (ili online predaje) zadnje pristupnice, ili 6/12 mjeseci od dobivanja povratne informacije kako je zahtjev odbijen?

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 22:35   #3518
MM su odbili AMEX prije Nove godine, a onda mu ponudili sami ponovo pristupnicu prije dva tjedna i nekidan mu stigla kartica. Mislim da ako ti dođe do bilo kakve promjene prihoda ili radnog statusa ili nečeg možeš opet pokušati, pa APP.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 22:36   #3519
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
MM su odbili AMEX prije Nove godine, a onda mu ponudili sami ponovo pristupnicu prije dva tjedna i nekidan mu stigla kartica. Mislim da ako ti dođe do bilo kakve promjene prihoda ili radnog statusa ili nečeg možeš opet pokušati, pa APP.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ma da? Kako su mu ponudili, je li klijent pbz ili?

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 22:37   #3520
Je, stigla mu ponuda na M-PBZ.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.