Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2017., 16:59   #3661
Quote:
patkica86 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje ako netko zna. Imam kredit u PBZ banci, muž u drugoj banci također ima 2 manja kredita pa razmišljamo dignuti jedan veći da podmirimo moj i njegove kredite. Da li je problem što ja imam kredit a htjela bi njemu bit sudužnik? Kako u tom slučaju računaju moju kreditnu sposobnost?
Najbolje pitati u banci pa će vam oni tamo točno izračunati što i koliko možete ili ne. Ako imaš kreditnu sposobnost ne bi trebalo biti problema. A ako si mu sudužnik za već postojeće, moglo bi biti, osim ako nemaš veliku plaću jer ako si već sudužnik/jamac to ti se gleda kao da su tvoji krediti.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 17:13   #3662
Nisam nikome ni suduznik ni jamac. Samo me zanima ako ja npr imam 4500 kn plaću a 1400 kn kredita znaci da sam opterećena s kreditom koliko mogu bit, ali mogu li se sad toliko zadužiti njemu ko sudužnik posto bi moj stari kredit prebili s njegovim?
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 17:16   #3663
Quote:
interncroatia kaže: Pogledaj post
ako bih imao nenamjenski gotovinski u HRK s promjenjivom kamatom i ugovorenom opcijom smanjenja roka otplate kod prijevremene otplate (umjesto smanjenja anuiteta/rate), da li to znači da kad bih dao par anuiteta unaprijed koji mjesec da mi se izričito (kao što je ugovoreno) smanjuje samo rok otplate a anuiteti/rate su mi i dalje isti ili se mogu nadati da će mi i svaki daljnji anuiteti/rate biti manji?
Jel netko pouzdano zna? Uzeo bih kod privredn e najvjerojatnije takav kredit...
Nemaš nikakvu ugovorenu opciju, svaki kredit možeš prijevremeno djelomično otplatiti, a od 2010 banke više ni ne smiju nplatiti naknadu za to.

Ako uplatiš neki iznos, možeš birati da ti se skrati rok otplate, a anuitet ostane isti, ili da ti rok otplate ostane isti, a smanji ti se anuitet. Ne znam dal možeš smanjiti malo rok i malo anuitet.

Ono što je jedino sigurno je da ćeš time u konačnici smanjiti ukupno uplaćenu kamatu. S time da ti banke obično uvjetuju da prijevremena djelomična otplata ne može biti manja od nekog iznosa ili broja rata.
__________________
When there is the will, there is the way!
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 17:40   #3664
Quote:
patkica86 kaže: Pogledaj post
Nisam nikome ni suduznik ni jamac. Samo me zanima ako ja npr imam 4500 kn plaću a 1400 kn kredita znaci da sam opterećena s kreditom koliko mogu bit, ali mogu li se sad toliko zadužiti njemu ko sudužnik posto bi moj stari kredit prebili s njegovim?
Ako na te iznose nemaš više kreditnih zaduženja (minus, kreditne kartice) ima mjesta za nova zaduženja. U kojoj banci planirate uzeti kredit?
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 18:18   #3665
Nemamo određeno u kojoj. Ona koja bude imala najbolje uvjete
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 21:33   #3666
Zamolio bih nekog upucenog da mi napise koliko bi mogao iznositi trosak solemnizacije ugovora za kredit na iznos od 102.000 EUR?

Hvala ...
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 19:52   #3667
Koja banka bi dala kredit od cca 20000 eura. PBZ neda, jer moraš biti 6 mjeseci najmanje kod istog poslodavca, zaručnica je tamo 3 mjeseca i od ovog mjeseca je dobila za stalno?
villa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 08:37   #3668
Quote:
Pelorus kaže: Pogledaj post
Zamolio bih nekog upucenog da mi napise koliko bi mogao iznositi trosak solemnizacije ugovora za kredit na iznos od 102.000 EUR?

Hvala ...
ovisi o broju ugovornih strana (dužnik, sudužnik, jamac), u svakom slučaju min. 3600 kn
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 09:37   #3669
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
ovisi o broju ugovornih strana (dužnik, sudužnik, jamac), u svakom slučaju min. 3600 kn
Nema suduznika ni jamaca. Zapravo se radi o refinanciranju kredita ali samo je hipoteka u igri.

Hvala na informaciji ...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:14   #3670
Pozdrav, imam pitanje.
Dakle, digla sam kredit u PBZ banci, lani u 11mjesecu, nenamjenski, 30000kn. Uredno otplacivala dok nisam ostala bez posla i primanja. Nagomilalo se 5 rata, dobila posao i pocela otplacivati. Upozorili su me da je sve pod kontrolom dok dugujem dvije rate. Na trecoj vec dolaze problemi. oko 20.8 uplatim ratu i ostanem na dvije rate, 1000kuna. I evo sad 30.8 iz vedra neba ovrha na racun, pojelo placu. Dakle nikakvog pisma,poziva ja nisam dobila da bi me obavjestili da ce me ovrsiti. Otisla na banku, zvala kreditnog menadžera da bi mi rekli da mi je kredit u potpunosti dospio odnosno da je ugovor otkazan i da moram uplatiti citavi iznos. Pokusavam im objasniti da se osjecam osteceno jer nisam dobila nikakvu obavijest, oni tvrde da im se vratila povratnica od pisma kojeg su mi urucili 9.8, ja kazem nemoguce tad uopce nisam bila u gradu. I govorim da sam zakonski morala biti obavjestena o tome ranije. Reprogram ne dolazi u obzir, nikakav dogovor, nista, osim citave otplate. Isplati li mi se pisati reklamaciju, s obzirom da nisu imali sluha i ne vjeruju da nisam primila pismo. Uopće neznam sto da radim, oni su to poslali na utuženje, to ce sad sve ici pravno preko odvjetnika. Dali je moguće da nemam ama bas nikakvih prava i nikakvih mogucnosti? I to sve skupa radi duga od 1000kuna, pa skupila bi ih nekako samo da ne dode do ovoga.
Hvala i oprostite ako je post nejasan, malo sam ocajna 😒
fingertips is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 01:19   #3671
Quote:
fingertips kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje.
Dakle, digla sam kredit u PBZ banci, lani u 11mjesecu, nenamjenski, 30000kn. Uredno otplacivala dok nisam ostala bez posla i primanja. Nagomilalo se 5 rata, dobila posao i pocela otplacivati. Upozorili su me da je sve pod kontrolom dok dugujem dvije rate. Na trecoj vec dolaze problemi. oko 20.8 uplatim ratu i ostanem na dvije rate, 1000kuna. I evo sad 30.8 iz vedra neba ovrha na racun, pojelo placu. Dakle nikakvog pisma,poziva ja nisam dobila da bi me obavjestili da ce me ovrsiti. Otisla na banku, zvala kreditnog menadžera da bi mi rekli da mi je kredit u potpunosti dospio odnosno da je ugovor otkazan i da moram uplatiti citavi iznos. Pokusavam im objasniti da se osjecam osteceno jer nisam dobila nikakvu obavijest, oni tvrde da im se vratila povratnica od pisma kojeg su mi urucili 9.8, ja kazem nemoguce tad uopce nisam bila u gradu. I govorim da sam zakonski morala biti obavjestena o tome ranije. Reprogram ne dolazi u obzir, nikakav dogovor, nista, osim citave otplate. Isplati li mi se pisati reklamaciju, s obzirom da nisu imali sluha i ne vjeruju da nisam primila pismo. Uopće neznam sto da radim, oni su to poslali na utuženje, to ce sad sve ici pravno preko odvjetnika. Dali je moguće da nemam ama bas nikakvih prava i nikakvih mogucnosti? I to sve skupa radi duga od 1000kuna, pa skupila bi ih nekako samo da ne dode do ovoga.
Hvala i oprostite ako je post nejasan, malo sam ocajna 😒
Hitno nađi kreditnog posrednika koji će ti preporučiti banku koja bi to refinancirala dok još nije kasno. Ima banaka koje daju kredit i na hrok 5 (možda Imex, Sber...)
Probaj ništa te ne košta poslati par upita.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 06:54   #3672
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Hitno nađi kreditnog posrednika koji će ti preporučiti banku koja bi to refinancirala dok još nije kasno. Ima banaka koje daju kredit i na hrok 5 (možda Imex, Sber...)
Probaj ništa te ne košta poslati par upita.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Hvala na odgovoru. No padam s Marsa ocito i neznam nista o nikakvim kreditnim posrednicima. Malo sam guglala,kuzim kako funkcionira, no ne vjerujem da bi proslo jer nit imam ugovor na neodređeno niti sam zaposlena duze vrijeme.
fingertips is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 12:33   #3673
Ukoliko se osjećaš oštećeno, možeš slobodno uputiti reklamaciju na službeni mail Banke.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 16:33   #3674
Nemoj me krivo shvatiti, svjesna si da si bila duzna vise rata.Banka u principu nakon 2-3 rate idu na prisilnu, kako koja.
Ako je kredit otkazan, bit ce prodan trecoj strani tj agenciji za naplatu.S njima dogovori dinamiku otplate. Sljedeci put pamet u glavu kod podizanja kredita, uvijek imati zalihu za takve situacije za Boga miloga !
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 17:11   #3675
Quote:
fingertips kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. No padam s Marsa ocito i neznam nista o nikakvim kreditnim posrednicima. Malo sam guglala,kuzim kako funkcionira, no ne vjerujem da bi proslo jer nit imam ugovor na neodređeno niti sam zaposlena duze vrijeme.
Probaj, nemaš što izgubiti. Možda negdje prođe.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 16:09   #3676
Exclamation studentska master card kartica - hitno

Pozdrav svima,
dakle planiram kupiti na rate avionsku kartu od 2000kn i nešto sitno i zanima me mogu li to sa svojom ZABA studentskom master card kreditnom karticom?
Navedeni limit je 2000kn pa me zanima može li se, tj. označava li limit iznos mjesečne rate ili sveukupni iznos za koji mogu nešto kupiti?

Do sada nisam kupovala tom karticom ništa takvog iznosa pa ne znam.

Hvala
Wawindaji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 17:59   #3677
imam ugovor na 3 mjeseca u jednoj tvrtki pa me zanima dal ja mogu dogovorit sa bankom(Zagrebacka) i kupovat stvari na rate u ta 3 mjeseca?
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 08:04   #3678
Dozvoljeni minus i plaćanje na rate ti se automatski aktiviraju nakon treće primljene plaće tako da ne možeš niti moraš to tražiti, ide automatski. Jedino ne znam koliko ti je pametno to i iskoristiti kad znaš da četvrtu plaću nećeš dobiti i tko zna koliko dugo... Obračun ide svake godine pa ti tako i smanjuju ili ukinu taj dopušteni iznos ako više nemaš primanja, a ako imaš duga možeš dogovoriti opet nekakvu obročnu otplatu tog duga.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 08:30   #3679
Meni su u Zabi prvi put odobrili minus i obročnu nakon 2. plaće automatski I to na 6 mj, nakon toga produžili na godinu dana. To je bilo prošle godine

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 17:17   #3680
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Dozvoljeni minus i plaćanje na rate ti se automatski aktiviraju nakon treće primljene plaće tako da ne možeš niti moraš to tražiti, ide automatski. Jedino ne znam koliko ti je pametno to i iskoristiti kad znaš da četvrtu plaću nećeš dobiti i tko zna koliko dugo... Obračun ide svake godine pa ti tako i smanjuju ili ukinu taj dopušteni iznos ako više nemaš primanja, a ako imaš duga možeš dogovoriti opet nekakvu obročnu otplatu tog duga.
a to je takva firma koja daje ugovore po 3 mjeseca vise puta. ovo mi je sad 2 ugovor takav tako da ce vjerojatno i bit te cetvrte place. Ugl, znaci mogu uzimat posto sam trecu placu vec dobio.
Samo jos pitanje, koliki je limit na koji mjesecno mogu placat ratu? Placa je inace 3000. Trecina place ili?
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.