Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2008., 14:48   #1
Lhasa apso

Nadam se da ova tema nije bil, tražila sam je na tražilici, ali nisam ništ našla. Zanima me sve o njima baš su mi cakani. Glavne karaktreristike, kolko mužjak, ženka imaju kila ? Di ih mogu nabaviti, odprilike kolko koštaju ? Ima li koja uzgajivačnica u hrv.? Ma sve o njima Unaprijed hvala!
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 17:21   #2
Skupina:
IX. FCI skupina - Patuljasti psi i psi za pratnju

Zemlja porijekla:
Tibet

Namjena:
Kućni ljubimac

Veličina:
Visok je oko 25 cm.


Lhasa apsoDlaka:
Dugačka gornja dlaka je ravna i prilično tvrda. Poddlaka je srednje dužine i mekša. Prihvatljive su gotovo sve boje, uključujući plavu, crnu, sve tonove boje bijele kave, crvenu, bijelu, smeđu, kao i kombinacije boja.

Njega:
Dlaku morate jednom tjedno temeljito četkati i češljati, pri čemu posebnu pažnju obratite poddlaci, kako biste spriječili nastajanje čvorova. Kod četkanja pazite da ne povlačite previše čvrsto, kako dlaka ne bi pucala, te, ako je potrebno, koristite posebni losion kako dlaka ne bi postala krhka. Provjeravajte da li su im oči čiste, te odstranite dlaku koja bi ih mogla nadraživati. Odrežite suvišnu dlaku među jastučićima na šapama, održavajte čistoću ušiju. Ako psa namjeravate voditi po izložbama, potrebno je puno pažnje i truda da bi se plašt doveo u primjereno stanje, te takav i održao. Pse, koji su samo kućni ljubimci, njihovi vlasnici često šišaju na kratko. Premda zaljubljenici u ovu pasminu takvo rješenje odlučno odbijaju, to je za psa puno bolje nego da bude pun čvorova.

Narav:
Ovo su mirni, odani i ljupki psi, staložene naravi, veseli i samostalni, te nepovjerljivi prema strancima.
Lhasa Apso voli društvo, ali neće stalno visjeti na vama.

Odgoj:
Poput većine istočnjačkih pasa, i Lhasa Apso je pomalo svojeglav. Ne očekujte neke posebne trikove od njega, ali pokušajte njegov odgoj usmjeriti u pravom smjeru, nagrađujući ga kad god učini nešto dobro. Oštre riječi mogu ga duboko pogoditi i uvrijediti, te će biti dekoncentriran i povučen. Dovoljno je inteligentan da shvati pravila koja mu postavite.

Socijalno ponašanje:
Lhasa Apso dobro se slaže s drugim psima i ostalim kućnim ljubimcima, kao i s djecom. Nepovjerljiv je prema strancima.

Vježbanje:
Imaju uobičajenu potrebu za kretanjem. Po prirodi su sretni kada su u kući, tako da nema potrebe izvoditi ih u jako dugačke šetnje.

Napomena:
Pod uvjetom da na njegovanje krzna ne gledate kao na usputni poslić koji možete obaviti kad stignete, Lhasa Apso je idealan obiteljski pas.
uslagirani_svizac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 18:19   #3
hvala, je l' još tko zna o njima kaj? Imali ko osobnih iskustva ? Imali di kod nas uzgajivačnica ?
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 09:41   #4
nitko ?! kmeee
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 13:42   #5
hej..ima ih jedna zena u velikoj gorici..neznam dali je uzgajivacnica registrirana!
elypsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 14:28   #6
kaj imaš možda njen br. da mi pošalješ na pm ?
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 23:59   #7
Lhasa Apso

Vlasnica sam lhase kazi sto te konkretno interesira, mozda ti mogu odgovorit
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 09:35   #8
Ma sve me zanima, mislim mogu i ja naći na googlu glavne karakteristike, ali bih voljela čuti sve iz prve ruke Zanima me da li mogu biti sami u stanu i kako im to podnose, jer radim pa bi jedan dio dana trebao biti sam.. Koliko teži, gdje si svog kupila ? Imaš možda koju slikicu od nje/ga ?
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 18:22   #9
Pa ovako;Nasla sam ga na sajtu jednog odgajivaca, ali mi ne zivimo u Evropi tako da ne znam koliko ti znaci da ti dam broj telefona
Inace Champ je star 7 mijeseci, to je moje prvo kuce u zivotu, nikad prije toga nisam imala psa i mogu ti reci da nisam pogrijesila.
Iz mog iskustva mogu reci da rasa Lhasa Apso je jako jako pametna,slusaju, uce , nisu tvrdoglavi, a sto je najbitnije minimalno se linjaju. Dlaka se nadje po kuci tu i tamo, nema dlaka na sve strane, ali mi Champa sisamo s obzirom da ga necemo na izlozbe ne treba mu ona duuuuuuuga dlaka.ako si u stanu ne moras brinuti da ce biti glasan zbog susjeda posto laju jedino kad se osijecaju ugrozeni oni ili njihov prostor(stan kuca)...Mogu da ostanu sami, cak ponekad pomislim da jedva ceka da ostane sam da odmara posto mali psi moraju vise odmora od velikh.Ne bi ti trebalo praviti problem to sto radis i nisi uvijek kuci bio bi definitivno ok.Mozda prvih dan dva bi bilo cvilenja i plakanja poslje bi navikao.Vole setnje, ali nisi obavezna da ih istrcavas, radis neke "kondicione" vjezbe s njima...
Inace da ne zaboravim Champ je bio malo veci nego prosijecni muzijak Lhase apso rase kad je dosao na svijet, sad ima oko 8kg ...nisam sigurna za visinu, ali vet mi rece da vise nece rasti.
Po meni definitivno su bolji nego npr Shi Tzu koji su slatki i lijepi ali mnogo vise energije i trke, nekako su zilaviji, moja prijateljica ima Shi Tzu pa to non stop skace....ne kazem da se ovaj ne igra...ali ono je bas NON-STOP, mozda nisu svi isti ali eto pisem ono sto sam vidjela.
e sad sto se tice slika...imam ih ...o ho ho...pojma nemam gdje ni kako da ih stavim, ali ako jos nisi definitivno odlucila da li ces da ga uzimas bolje da ih ne vidis, jer ces se zaljubiti pa eto ti muke, salim se naravno, nemam pojma kako i gdje da ti posaljem/postavim slike, javi pa cu ti pokazati moju ljepotu
Ako te bilo sto jos zanima ili ako nisam bila bas jasna...slobodno pitaj jer sam prije par mijeseci bila na tvom mijestu i znam kako se osijecas.
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 06:49   #10
Pratim par foruma gdje su zastupljeni kucni ljubimci, ali koliko vidim rijetki su vlasnici Lhasa apso . Interesira me ima li poseban razlog za to?Da li postoje nekakve price koje stavljaju lasice na "crnu listu", da li su u Cro skupi?
Voljela bih ako ima netko ovu prelijepe psice da se javi, da razmijenimo iskustva o ovom fenomenalno obiteljskom psu


http://img210.imageshack.us/my.php?i...nada133vt0.jpg
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 22:33   #11
Ej!
Pa ja sam ponosna vlasnica 2 Lhase. Imam i uzgajivačnicu koja je novootvorena. Moj dečko i ja imamo ih 2 godine i sad smo odlučili pokrenuti biznis.
Lhase još nisu dovoljno popularne i rijetki su ljudi koji uopće znaju da ta vrsta postoji. Nema "crnih lista" za njih, a cijene Lhasa s papirima se kreću od negdje 800 eura - 1000, 1300 eura.
Obožavam ih, stvarno su posebni.
Piccola_favola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 22:41   #12
Quote:
Piccola_favola kaže: Pogledaj post
Ej!
Pa ja sam ponosna vlasnica 2 Lhase. Imam i uzgajivačnicu koja je novootvorena. Moj dečko i ja imamo ih 2 godine i sad smo odlučili pokrenuti biznis.
Lhase još nisu dovoljno popularne i rijetki su ljudi koji uopće znaju da ta vrsta postoji. Nema "crnih lista" za njih, a cijene Lhasa s papirima se kreću od negdje 800 eura - 1000, 1300 eura.
Obožavam ih, stvarno su posebni.

Zelim vam veliki uspijeh sa uzgajivacnicom i raduje me vijest da eto postoji netko ko obozava ove malisane.
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 23:09   #13
Lhasa Apso

Draga Picola_Favola

Želim tebi i tvojoj novootvorenoj uzgajivačnici vrhunski biznis! Nadam se da ćeš imati i vrhunske uzgojne i izložbene rezultate.

Moja malenkost i moje lhase:

Gloria, Nuša, Harry, JCh. Paber's Parlami D'Amore, Ch. Sayonara Black Rose, JCh. Rakitta's Patriza, JCh. Yackety Garbo, Multi Ch. Tiarro At Yackety Azurowa Amhara, Multi Ch. Yackety's Hot Chocolate, Ch. Yackety Gandalf i moja najnovija zvjezdica Rocco....


http://www.yackety.prv.pl
Yackety is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 20:57   #14
kolko kosta bez papira
__________________
"Il futuro e come il paradiso;tutti lo esaltano ma nessuno ci vuole andare adesso"
night princess is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 13:20   #15
vidim da je ova tema ohlađena
pa evo da je ja malo osvježim.

i mene zanima cijena Lhase bez papira. i dal ima netko u sjevernoj Hrvatskoj tko ih uzgaja ili barem prodaje?
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 14:44   #16
ja čekam svoju Lhasicu - preuzet ću je kroz dva tjedna ima na njuškalu ljudi iz Slavonije uzgajaju, bez papira 1500 kn, ja sam u Zg pa ako se ko iz Zg odluči kupiti oni će ih dovest u Zg ako ne moram sama po nju (ako ko odluči nek mi se javi na pm)... ali svejedno... roditelji imaju papire ali vele ljudi da ne mogu štence prodati tu za 7000 - 8000 kn pa da im nisu radili papire. a mama je bila najljepša beba u europi prije 2 godine
Te-te is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 10:48   #17
ja opet podižem temu
Te-te is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 14:21   #18
Zafrina jesi uspjela negdje u sz Hrvatskoj nabavit Lhasu?
Te-te ti sigurno vec uzivas sa svojom lhasicom
Pisi nam kako je
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 23:07   #19
Mi smo nabavili prvog psa u životu i to Lhasa Apsu. Imamo ga samo 5 mjeseci ali nam se čini kao da je vječno kod nas. O toj vrsti već znamo mnogo toga i prezadovoljni smo psom.
Koga šta zanima samo pitajte.

Zadnje uređivanje oskar09 : 22.02.2010. at 23:12. Reason: tehničke prirode
oskar09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 12:28   #20
Quote:
oskar09 kaže: Pogledaj post
Mi smo nabavili prvog psa u životu i to Lhasa Apsu. Imamo ga samo 5 mjeseci ali nam se čini kao da je vječno kod nas. O toj vrsti već znamo mnogo toga i prezadovoljni smo psom.
Koga šta zanima samo pitajte.
Hey oskar,
evo i ja ocekujem Lhasu, ako bude sve ok stize kod nas pocetkom 5 mj
zanima me kako se privikava na stan i ostavaljate li ga samog?
to me najvise muci, kad dode pouzimat cemo po tjedan dana godisnji svaki ali to brzo prode i morat ce ujutro bit sam kod kuce
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.